Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. fórum

Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
270. gribedli*** (válaszként erre: 267. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 10:30

Érthető, de ilyen módon a másiknak hogy adod be? Fizess, mert te vagy a vérszerinti apa, de hùzzál, mert amúgy meg nem téged tekint apjának.


Ez szerintem már csak egy vergődés. Otthagyod a feleséget mert megcsalt anno (de elfogadtad), és mégis mindenbe bele akarsz pofázni (nem te), úgy, hogy fizetni meg semmit.


Féltékeny ember vergődése. Szerintem ha valaki kilép egy kapcsolatból önszántából, akkor már ne diktálja ő a feltételeket olyan dolgokhoz, amihez nincs köze.


Igen, drága szex. Lehetett volna védekezni. Meg meg lehetne mondani még így utólag is, hogy mindenki nyugodjon le a pitsába és elmegy anyuka dolgozni,a gyt-t kapja a kicsi után,a többit meg megszerzi máshogy.


Az ex valamikor úgy gondolta, hogy túl tud ezen a dolgon lépni, gondolom, ezért akart a nővel egy közös gyereket, de közben meg biztos felszínre jöttek dolgok, hogy nem tudja feldolgozni, hogy nem az ő gyereke a másik, és mégsem tudja betartani a szavát. Ezt szerintem senkinek sem lehet felróni, ùgy gondolta, hogy meg tud vele bírkózni, most meg kiderült, hogy nem.


De akkor sem dumálhat bele mindenbe utólag, ha ő úgy döntött,hogy kilép.

269. b598e4912b (válaszként erre: 268. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 10:25
ezt nem érem fel ésszel :(
268. gribedli*** (válaszként erre: 266. - B598e4912b)
2017. júl. 3. 10:22

A kérdés kiírója szerint (nem a fóruminditó) pont ez az, hogy az apuka akarja belezsúfolni a vérszerinti apát.


Szóval hogy fizessen a vérszerinti apa, de ne látogathassa a gyereket, mert a nem vérszerinti apa a sajátjának tekinti. Szóval ő (a nem vérszerinti) továbbra is tartani akarja a kapcsolatot csak nem akar fizetni. Szerinte fizessen a másik de csak úgy,hogy ne látogassa a gyereket.

267. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 265. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 09:57
A gyerekkel szeretne tartani a kapcsolatot, csak fizetni nem szeretne; es ez ertheto is.
266. b598e4912b (válaszként erre: 265. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 09:44

nagyon elbeszélünk egymás mellett!

ha nem akar gyerektartást fizetni, hát nem fizet, ha meg felelősségre akarják vonni, akkor ott a dns teszt és kész

ebbe hova kell belezsúfolni a vér szerinti apát?? az már egy másik fejezet

265. gribedli*** (válaszként erre: 264. - B598e4912b)
2017. júl. 3. 09:38
Hát nem. De amikor elment hozzájuk, el lett kergetve. Nagyon nehéz lesz újból meggyőzniük arról(már ha egyâltalán meg akarják győzni) hogy "viccelteeem". Mert az apuka, aki elkergette, most megint másképp gondolja, mert most meg mâr mégsem kell neki a gyerek.
264. b598e4912b (válaszként erre: 263. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 09:31
nem a tárgyalásra értettem a DNS tesztet, hanem arra, hogy a valódi apát nem kell előkeríteni.
263. gribedli*** (válaszként erre: 262. - B598e4912b)
2017. júl. 3. 09:28

De a dns tesztet is csak akkor lobigtathatja,ha mâr megvan a tárgyalás. Senki sem ítélkezhet önkényesen.


Az egész szituról azt gondolom, hogy aki el akar menni,arra rá kell adni a kabátot...


Meg azt, hogy a legfontosabb most, hogy anyuka nézzen munka után.

262. b598e4912b (válaszként erre: 259. - Epervirág)
2017. júl. 3. 09:21

nem kell a valódi apa! A DNS teszt igazolja, hogy nem a férj az apa, ennyi. Nincs is tovább dolga.

Azon csodálkozom, hogy a pici babát nem vonta még be!

261. b598e4912b (válaszként erre: 139. - Andi6020)
2017. júl. 3. 09:19

még a hátamon is feláll a szőr!!! Lökdösni a gyereket egyik pasitól a másikhoz :(


szomorú, de vannak félárva gyerekek is akik értelmes, okos, boldog felnőtté váltak úgy is, hogy anyukájuk nem választott új párt és nem akart mindenáron "apukát" a gyerekek mellé.


De ez csak az én véleményem

260. epervirág (válaszként erre: 258. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 09:15
Ha külön èlnek akkor automatikusanjár az ingyen tankönyv meg a suliba az ingyen kaja.
259. epervirág (válaszként erre: 233. - 686d634128)
2017. júl. 3. 09:10
Persze,hogy a fèrjed be akarja vonni az egèszbe az igazi apukát igy jogilag le tud mondani a kisfiúrol.a kisfiú egyáltalán tudja,hogy ki az igazi apukája?
258. gribedli*** (válaszként erre: 257. - 686d634128)
2017. júl. 3. 08:41

Értem, hát elég kiszolgáltatott helyzet ez. Neked van kocsid? Magamból kiindulva, én biztos keresnék egy munkát, de nem tudok párhuzamot vonni mert sosem voltam gyesen, szóval természetes, hogy az jut eszembe első megoldâsként, hogy milyen akármilyen munkalehetőséget tudnék találni ilyen szituban. Ha van kocsid, nem vagy annyira helyhez kötve. Vannak gyerekeim, csak nàlunk nem létezik gyes.


A helyedben futnék egy kört megnézni, hogy milyen tankönyvtámogatást kaphatsz, és nem tudom, hogy mikor lesz a tárgyalás, de ilyen nincs, hogy valaki önkényesen azt mondja, hogy ő nem fizet gyt-t, mert ha csak a kicsi után fizeti, azt is bíróság állapítja meg, ezt nem csak úgy ő eldønti, nem ő a bíró. És nagyon fontos, hogy bármilyen munkalehetőséget keress, akár bedolgozás, ilyesmik. Mert be kell rendezkedned arra, hogy el kell tartanod magatokat. Mást nem tudok mondani, amíg tanakodsz, hogy így a másik nő, úgy az ex, közben az idő szalad.

257. 686d634128 (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 08:25
Nem volt munkahelyem. Nem a gyerektartásból akarok megélni,de rezsit ,iskolát és a babának dolgokat meg kell venni. Ti se vagytok mindennel tisztában. Eddig egy család voltunk és az apuka most lelépett és saját magán kívül őt senki más nem érdekli. Rá számítottunk.Ráadásul nagyobb részben ő akart másik gyereket,hogy legyen egy sajátja is. Én is akartam persze,de én tudtam,hogy neki csak azért kell h legyen egy sajátja is. Hát most megkapta,csak éppen nem érdekli őt.És most itthagyott minket a szarban. Persze lehet engem mocskolni,de 2 évig le sem szarta h nem az övé a gyerek,sőtt még az igazi apjának is azt mondta h ő akkoris az ő fia és huzzon a busba eszébe se jusson a gyerek.Mi sem voltunk rosszban,házasokként családként éltünk,megértette h nincs kire bízni a fiut így nemtudok 3 műszakba se menni dolgozni,mert nappalos munkára sehol se volt lehetőség,mivel olyan helyen élünk. És akkor most ő dobbantott,és gyakorlatilag 0 ft al hagyott itt minket. De azért 3 hete mikor jött megnézni a kicsit,drága ajándékot hozott a kisfiunak,meg hiányzol kisfiam,meg a nyáron viszlek nyaralni,most meg kész nem kell a gyerek és ezt ugy adta a tudtomra h felhívott és sorolta a tartozásait,kiadásait,meg h drága az albérlet amibe az uj nőjével költözött,ugyhogy nem kell a gyerek,mert az már nem fér bele a kiadásaiba.Ó és a kiadásaiba benne van az uj csajnak a kocsijának a kifizetése is....
256. 686d634128 (válaszként erre: 252. - Magdalénia)
2017. júl. 3. 08:15
Nagy tévedés. A férjem nincs tisztában semmivel sem. Ő csak marakodni akar,mocskolni. A gyerekek érdeke,vagy hogy hogyan élik ezt meg ők az őt egyáltalán nem érdekli ezt ki is fejtette elég rendesen.
255. 686d634128 (válaszként erre: 248. - Böce)
2017. júl. 3. 08:12
Igen,akkor is bele akarja keverni. Ez amolyan bosszú nála asszem.
254. gribedli*** (válaszként erre: 253. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 08:07
Igen, ez így van, de mivel nem írt semmit, hogy előtte dolgozott vagy nem, korai levonni ilyen következtetéseket, hogy amúgy miből él. Mert a pici 5 hetes, pár hónap múlva, ha van nagyszülői segítség vagy talál bölcsit, elmehet dolgozni, ha olyan a munkahelye, hogy összeegyeztethető.
253. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 252. - Magdalénia)
2017. júl. 3. 07:43
Nem a gyerektartasbol kell megelnie az anyanak; amennyit kovetel/ne az apatol, ugyanannyival kellene min. neki is hozzajarulnia a gyermek tartasahoz elmeletileg. Sajatmagat kell/ene eltartania.
252. Magdalénia (válaszként erre: 249. - Böce)
2017. júl. 2. 23:56

Ez nem egy szokványos eset. Itt nincs szó marakodásról. A válás önmagában is megviseli a gyereket.


Egy gyerek után járó gyermektartásból nem tud megélni a GYED-en lévő anyuka+két gyerek, melyből a nagyobbik már iskolás.

Ezzel a férj is tisztában van és nem szeretné, ha az általa fizetett gyermektartásdíjat a sajátja helyett a nevelt gyermekére költené.

251. Magdalénia (válaszként erre: 248. - Böce)
2017. júl. 2. 23:44

De pedig pontosan a gyerek miatt kell "belerángatni" az édesapját. Nem szabad halogatni a gyerek felé semmit, mert rosszabb, ha ő jön rá és két apából végül egy sem lesz.


Minél előbb ügyvédre is szükség van, hiszen a névviselés is szóba fog jönni.

2017. júl. 2. 23:40

A ferj eleg nagyvonalu volt eddig, hogy gondoskodott a kisfiurol.

Az ertheto, hogy viszont a kuloneles ota nem fizet.

Egyaltalan azon csodalkozm, hogy amikor kiderult a megcsalas, az apasag, nem lepett le. O lett atverve.

249. Böce (válaszként erre: 241. - Magdalénia)
2017. júl. 2. 23:37
Nem mindenáron kell az a gyerektartás, szerintem. A gyerek lelki nyugalma előbbrevaló. Sok család, sok gyerek szenvedte már meg a szülő marakodását a pénz miatt.
248. Böce (válaszként erre: 242. - 686d634128)
2017. júl. 2. 23:35

Nem tudod lebeszélni róla, hogy belekeverje? Akkor is bele akarja keverni, ha nem kérsz gyerektartást, csak a kicsire?


A gyerekek miatt nem kéne belerángatni most az igazi apát.

247. Magdalénia (válaszként erre: 245. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 2. 23:33
Én is így gondolom.
2017. júl. 2. 23:28
Volt az a vicc, hogy a gyerek nagykoru lett, elkuldte a gyerektartast azzal, hogy, az utolso... Az anyuka visszauzeni, hogy beeeee, nem is a te fiad....
245. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 241. - Magdalénia)
2017. júl. 2. 23:25
fizessen a ver szerinti apa - aki csinalta - logikus - nem??
2017. júl. 2. 23:24

Meg a vegen kiderul, hogy a ferj a rossz, o az igazsagtalan, az onzo, a szamito, csak te vagy az artatan, a szenvedo feleseg.

A hulyeseged miatt jutott ide a csalad - hanyan is fogjak isszak a hulyeseged levet?

Draga szex - az biztos.

243. Magdalénia (válaszként erre: 242. - 686d634128)
2017. júl. 2. 23:20

Minél többen szeretik a gyereket, annál jobb.

Sokkal rosszabb úgy felnőni, hogy az "édesapámnak nem kellettem".


Szerintem a férjednek igaza van. A felelősséget rátestálja az édesapára. Kire, ha nem ő rá?

242. 686d634128 (válaszként erre: 239. - Gribedli***)
2017. júl. 2. 23:10
Sajnos a férem most az ugymond "a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon" ezt akarja. Megtagadja az apaságot,hogy rá ne kelljen fizetnie,közben pontosan tudja,hogy ugyis kapcsolatban lesz a gyerekkel a másik gyerek miatt,tehát továbbra is látni fogja stb. Csak ő abba nem gondol bele,hogy az igazi apja is ha jön látogatni akkor hogy is fog érezni a gyerek. mert a férjem mindenképpen beleakarja keverni az igazi apát mindenek ellenére. Erre pont igaz ez a mondás amit ő akar elérni.
241. Magdalénia (válaszként erre: 228. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 2. 23:09
Ez nem ilyen egyszerű. A gyereknek joga és szüksége is van a gyermektartásra, attól megfosztani nem lehet és nem is szabad!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook