Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. fórum

Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
300. massalhangzo (válaszként erre: 299. - Gribedli***)
2017. júl. 5. 13:04

szerintem apasagi vizsgalatot nem vegeztetnek gyerektervezeskor, sem mas miatt :D :D


egyebkent meg igen magas az aranya azoknak a gyerekeknek, akiknek szinten ilyen az anyja, mint itt, hogy baszik mondani barmit, aztan ugy derul ki veletlenul, szoval igencsak sok ember nem tudja, hogy kitol van a gyereke


de tenyleg semmi info nincs arrol, hogy a birosag ne fogadna el ezeket a vizsgalati eredmenyeket, es csakis sajat laboret. a felteteleknek kell megfelelni (szemelyazonossag ellenorzese, jegyzokonyvezes ha kell stb.)

299. gribedli*** (válaszként erre: 297. - Massalhangzo)
2017. júl. 5. 12:58
Miért ne lenne értelme a magánlaboroknak? Attól még, hogy a bíróság nem fogadja el, nemcsak pereskedés miatt szokás genetikai tesztet csinálni, hanem gyerektervezéskor, betegségekre való hajlamok kiderítésére, egy rakás egyéb dologra jó,nem azért léteznek mert ennyi ember nem tudja, hogy kitől van a gyereke
298. gribedli*** (válaszként erre: 296. - Massalhangzo)
2017. júl. 5. 12:54
Majd meglátjuk, ha megírja ide, hogy végül mi lett, szerintem felesleges találgatni
297. massalhangzo (válaszként erre: 286. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 5. 12:44

en nem talaltam semmifele erre vonatkozo infot. nyilvan ha felmerul ketseg a teszt eredmenyerol vagy az anya eroskodik, de igen, o a ver szerinti apa, akkor elvegeztethet a birosag is egy apasagi vizsglatot. de elfogadnak barmilyen dns-tesztet, amit hivatalosan eloirt formaban, ellenorzessel vegeztettek


nyilvan semmi ertelme nem lenne a maganlaboroknak, cegeknek, ha a birok es az orvosok nem fogadnak el ezeket a vizsgalatokat

296. massalhangzo (válaszként erre: 294. - Gribedli***)
2017. júl. 5. 12:37
szerintem meg nem igy van, hogy csak egy adott intezettol fogadnak el ilyen igazolast. ahol ilyet csinalnak, elo van irva, mi a hivatalos menet, meddig kell megtartani a mintakat stb.
295. epervirág (válaszként erre: 293. - Massalhangzo)
2017. júl. 5. 12:33
A dns teszt már megvolt a fèrj simán igy lemondhat a gyerekröl.elöveszik az igazi apát ès rajta követelhetik a gyerektartást.
294. gribedli*** (válaszként erre: 293. - Massalhangzo)
2017. júl. 5. 12:33
De igen, lehetséges, lejjebb írta valaki, hogy csak egy adott intézettől fogadnak el ilyen igazolást. Azok meg csak bíróságnak dolgoznak, így elengedhetetlen lesz a kulön kérvény.
293. massalhangzo (válaszként erre: 291. - Gribedli***)
2017. júl. 5. 12:28

nem tudom elkepzelni, hogy ha beadna gyerektartasra a keresetet, a ferje pedig az igazolast arrol, hogy nem o a gyerek apja, akkor ott a birosag kiszabna gyerektartast, es kulon proceduraban kezdene el tisztazni, hogy ki az apa. mert itt nem egy bemondasrol van szo, hogy a gyerek nem az enyem


a felesegtartas az mas, de nem hiszem, hogy az o helyzeteben van ilyen, mert akkor erre gyurna :D


az alap hozzaallast sem ertem, hiszen a gyerek ver szerinti apja tud a gyerekrol, ha ugy kellett elzavarni, akkor nyilvan nyitott volt az elismeresre, segitesre

292. gribedli*** (válaszként erre: 290. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 5. 07:57
De nem követeli, csak érthető, hogy egy 5 hetes babával most nemigen ugrálhat. 3 hónaposan már beadhatja bölcsibe, addig pedig vállalhat otthoni bedolgozâst.
291. gribedli*** (válaszként erre: 288. - Massalhangzo)
2017. júl. 5. 07:54

Tudom, hogy nem jogos, de akkor sem dönthet senki önkényesen, hanem meg kell várnia a bíróságot. És a bíróság sem mindig dönt jogosan, mégis tiszteletben kell tartani a procedúrákat, máskülönben szankciók járnak. Én sem tudom, hogy ki hozza ezeket a törvényeket, de ennyi erővel bárki, aki nem akar fizetni, csak azt mondaná, hogy mert nem az ő gyereke, és hónapokig nem fizetne, míg meg nem lesz a tárgyalás, hogy pedig az ő gyereke.


Ebben az esetben meg tudjuk, hogy nem az övé, de akkor is követniük kell a menetét, hogy ennek megállapítását külön kell kérni és addig is fizetnie kell, HA a bíró úgy találja.


Ha előtte ő tartotta el az egész családot, nem hagyhatja így faképnél, mert hiába a másik gyerek nem az övé, a pici viszont igen, és őt is veszélybe sodorja azzal, ha nem fizet semmit (ezt mint ember mondom, nem tudom, hogy van-e erre szabály otthon)


Nálunk erre ott van a feleségtartás, vagyis akár dolgozik a feleség, akár nem, egy férj köteles egy ideig kipótolni a pénzét annyira, hogy a nő azon a színvonalon élhessen, amilyen a házasságuk alatt volt. Csak akkor lehet abbahagyni a feleségtartás fizetését, ha az exfeleségnek már van új barátja, mert akkor már azzal képez családot.


A fórumindítónak is meg kell tennie mindent a boldogulásért, nemcsak várni, hogy mi lesz. Ettől függetlenül az apukának is van felelőssége, a pici gyerekkel szemben. Mivel a pici gyerek az anyjával van,ezért az egész otthagyott családját segítenie kell, mert csak így lesz biztonságban a kicsi is. Másrészt érzelmileg meg ragaszkodik a nagyobbikhoz is, így nem értem, hogy miért nem tudja még pár hónapig segíteni őket, amíg anyuka elmegy dolgozni.

290. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 286. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 4. 22:27

Amig ez nincs a birosag nem mondja ki hivatalosan, hogy nem o az apa, addig a ferjet tekinti az apanak es fizetnie kell.

Az, hogy jogtalanul koveteli a feleseg, amikor tudja a valodi apa szemelyet, az mas tortenet.

289. massalhangzo (válaszként erre: 286. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 4. 22:19
es? :D
288. massalhangzo (válaszként erre: 287. - Gribedli***)
2017. júl. 4. 22:18

de ennek nincs jelentosege, ha nem a hamarosan exferjet nyuzza gyerektartasert, hanem a ver szerint apaval probal megegyezni, es hivatalos uton rendezni a dolgokat.


emberileg is gaz dolognak tartanam, ha egy no arrol akarna gyerektartast lehuzni, akit atbaszott, megcsalt, nem mondta el, hogy mas is lehet a gyerek apja, es ki is derul, hogy mas. de jogilag sincs semmi ertelme, mert ha alapbol nem akarna fizetni, akkor nyilvan jogi uton sem egyezik bele, hanem perre viszi o is a dolgokat

287. gribedli*** (válaszként erre: 285. - Massalhangzo)
2017. júl. 3. 18:23
Egy másik topikban is írta a történetét és ott le van vezetve egy régebbi hsz-ben, hogy ha jól emlékszem, a gyt eljárásban nincs helye a dns eredmènyeknek, ezzel nem lehet "közben" érvelni, mert nem fogadják el, hanem külön kell egy eljàrás direkt arra, hogy nem az apa.
286. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 285. - Massalhangzo)
2017. júl. 3. 18:15
A birosag csak azt a hivatalos tesztet fogadhatja el bizonyitekkent, amit az Orszagos Igazsagugyi Orvosszakertoi Intezet (Bp. Fiumei ut) ad ki.
285. massalhangzo (válaszként erre: 284. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 17:43
milyen osszetettseg? az apasagi vizsgalat meg is van. egyszeruen kervenyt kell benyujtani a gyerektartasra. ennyi. megallapitjak, ha nem fizet, meg is elolegezik neki, vagy visszamenoleg x honapra kifizetik
284. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 283. - Massalhangzo)
2017. júl. 3. 17:21

A magyar birosagi gyakorlat...

itt meg foleg az osszetettsege miatt;

283. massalhangzo (válaszként erre: 281. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 16:34
miert tartana evekig es milyen jogi hercehurca? apasagot megallapitani es gyerektartast kiszabni nem evek kerdese
282. Magdalénia (válaszként erre: 279. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 15:31

Szerintem is régebb óta húzódik. Akkor kezdődhetett, amikor ragaszkodott a DNS teszthez. Annak is oka lehetett. A bizalom odalett, megmérgezte a kapcsolatot. Ezen már egy közös gyermek sem segít.


Most nagyon nehéz helyzetbe került az anya. Ha a megélhetése nincs biztosítva, a férje kérheti a saját gyermekének a felügyeleti jogát, bár pici még a baba. Így az anyának kellene gyermektartást fizetnie. Fura helyzetek adódhatnak.

2017. júl. 3. 13:25

@ ugy; evekig eltarthat a jogi herce-hurca :(

szegeny kisgyerek

280. massalhangzo (válaszként erre: 279. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 12:56

nincs ebben semmi furcsa. kepzeld magad a helyebe. 5 evig szeretsz, nevelsz egy gyereket, utana kiderul, hogy nem a tied. szereted, nem akarod elveszteni sem ot, sem a csaladot. ragaszkodsz hozza, jatszod is a janit a ver szerint apa fele, de azert ez nagy tores, nem konnyu feldolgozni. megvaltoznak az erzeseid a parod fele, konnyen johet mas a kepbe, vagy anelkul is valas fele mentek


a legtobb ferfi igy viselkedne valaskor, hogy nem fizet, mert nem az o gyereke. szereti, nem felejti, gondoskodik is rola

2017. júl. 3. 12:44

Nekem meg mindig az az erzesem, hogy valami kimaradt a sztoribol: valami tortenhetett legkesobb a szules utan, hogy a ferj ilyen hirtelen farokfelvagva-fejvesztve elment.

Aki evekig gondoskodott a kidgyerekrol, elfogadta a ballepest, szeretett volna kozoset, es utana 360 fok fordulat es felrug mindent?

Itt hanyzik meg valami.

278. massalhangzo (válaszként erre: 257. - 686d634128)
2017. júl. 3. 12:31

a parod tisztessegtelenul viselkedik, de a termeszetet nem tudod megvaltoztatni. az a baj, hogy te is tisztessegtelen voltak, es a gyerek szivja meg, mert ket tisztessegtelen szulo szorakozik vele :(


ha most osszejonnel egy pasival, akivel evekig szepen elnetek, szeretne a gyerekeket, gondoskodna roluk, majd elvalnatok, nem kotelezhetned, hogy fizessen gyerektartast utanuk. mert nem az o gyerekei. ilyen egyszeru a helyzet


a parodat kotelezheti a birosag, hogy a sajat gyereke utan fizesse a gyerektartast. szeretetre nem, de az remeljuk, hogy megvan


a gyereked ver szerinti apjat kotelezheted birosagi uton is, de en a helyedben megkeresnem, es normalisan elmondanam, hogy milyen szituba kerultem, es a segitsegere lenne szuksegem, marmint a gyereknek. ideje lenne, hogy a bunko, tisztessegtelen viselkedest felvaltsa mar egy normalis, nem? a gyerek fele, az apja, neveloapja fele


ne azzal foglalkozz, hogy most bezzeg o nem akar fizetni. valoszinuleg ertheto, igy vag vissza, vagy igy csapodik le az, hogy te megcsaltad, atvagtad. lehet, hogy idovel normalizalodik, es o is hozzajarul a masik gyerek nevelesehez is

2017. júl. 3. 12:09

3 hulye felnott hulyesegeit ki szenvedi meg legjobban?? Az artatlan kisgyerek, aki nem tehet semmirol. Ez a legszomorubb.

Az is szomoru, hogy most lepett le.

Ilyet meg egy "allat" is ritkan tesz.

276. epervirág (válaszként erre: 274. - Böce)
2017. júl. 3. 11:49
Ezt nem tudom,de az biztos,hogy nagy slamasztikában van a hölgy.azèrt örüljön annak,hogy a nem vèrszerinti apa eddig eltartotta a kisfiút.
275. Magdalénia (válaszként erre: 256. - 686d634128)
2017. júl. 3. 11:46

Nem mocskol, hanem felszínre hozza az igazat.

Megelőzhetted volna, amikor a DNS-teszt készült. Akkor kellett volna az örökbefogadást eszközölni és nem summantani, hogy úgy is a nevén van és ezzel mindent el lehet felejteni, minden rendben. Így lett a gyerek jogi helyzete instabil, már akkor.


Most kell helyrehozni és ebből az édesapát nem lehet kihagyni. Mind a gyerek, de a te érdekedben sem. Ezt nem lehet halogatni.

Ha nem biztosított a megélhetésed, el is vehetik a gyerekeket! :(

274. Böce (válaszként erre: 271. - Epervirág)
2017. júl. 3. 11:33
Ha nem fizet, akkor is. A láthatási joga nem a fizetéstől függ, ha élni akar vele, akkor joga van hozzá. Az más kérdés, hogy a gyerektartás behajtható rajta.
273. Böce (válaszként erre: 257. - 686d634128)
2017. júl. 3. 11:28

Hát elég kilátástalan helyzetben vagy így. A pici miatt dolgozni nem tudsz, úgy vettem ki, hogy családi segítséged sincs. Szülők nincsenek már vagy nem tudnak segíteni?


A férjed is szép firma azért, ha éppen a legkiszolgáltatottabb helyzetben hagyott pénz nélkül. Bár én soha nem hoztam volna magam ilyen helyzetbe, hogy ennyire mástól függjön a létem. Pláne a gyerekeimé. Ennyi tanulságot máris levonhatsz.


Szerintem a jelen helyzetben mindenképpen keress jogi segítséget, (családsegítőben biztosan van ingyenes jogsegély is, vagy más hasonló szervezetet keress) hogy mit tehet a férjed jogszerűen és mit nem, és mennyit kell hogy fizessen.


Mert azt nem ő fogja megszabni, hanem a jog megmondja. Meg a bíróság. De addig is, amíg a bíróság dönt, nem vitatkoznék vele, hanem ügyvéddel íratnék neki levelet, olyat, amiben kéred a téged jog szerint megillető összeget.

272. epervirág (válaszként erre: 262. - B598e4912b)
2017. júl. 3. 11:25
Mèg lehet bevonja.Csak azèrt fura.ahogy már irtam nekem a kislányom a volt fèrjem nevère került.1 egy èves koráig az ő nevèn volt.de persze soha nem kèrtem a gyerek után pènzt.
271. epervirág (válaszként erre: 268. - Gribedli***)
2017. júl. 3. 11:20
Ha a vèr szerinti apa fizet akkor joga van a láthatásra.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook