Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. fórum

Apasági vélelem.Így jár neki a vagyonból?Bővebben lent. (beszélgetős fórum)

180. unom (válaszként erre: 171. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 10:04
Ha megállapítják az apaságot kötelező fizetnie. Az más kérdés, hogy ki lehet alóla bújni ügyeskedéssel.
179. andi6020 (válaszként erre: 174. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:56
Szerintem a férfiak kiszolgáltatottabb helyzetben vannak ebben a témában.
2017. júl. 1. 09:51
A bátyám apja is teljesen más.meg van róla a vèlemènyem hidd el.de egy nő aki èvekig a fèrjèt abba a hitvbe hagyja,hogy az ő gyereke az szerinted egy fer dolog.
177. epervirág (válaszként erre: 174. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:49
Az èn nagylányom sem volt tervezve.de ha valaki azt sem tudja,hogy lett egy gyereke az is más kèrdès.meg öt èvig abban a hitbe hagyta a fèrjèt,hogy az ő gyereke az milyen nő lehet?
176. gribedli*** (válaszként erre: 173. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:48

Nem változtat. Szerinted jól tette az az apa, hogy nem vállalta a bátyádat?


Csak mert minősíted azt,aki vállaja: hülye lesz vállalni a 8 éves gyereket.


Persze. Az a normális, aki nem vállalja,az meg a hülye, aki igen...


Attól, hogy mi a realitás (több ember nem vállalja), még mindig ők a gyávák és nem pedig az a hülye, aki vállalja.

175. gribedli*** (válaszként erre: 172. - Andi6020)
2017. júl. 1. 09:44

Jesszus:DDD


Mintaanyák és mintapasik (akik csak úgy hullatják magvaikat)

174. gribedli*** (válaszként erre: 170. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:43

Pofája?! A védekezés nemcsak a nők dolga, hanem kétemberes. Ma minden 5 percben van egy abortusz(kért!) Európában. Gondolom, ebből következik, hogy minden 5 percben van egy nemkívánatos terhesség is. Ezt nem csupaszíthatjuk le csak a nők felelősségére.


Még mindig az van, hogy csak mert vannak férfiak, akik nem akarnak óvszert húzni, a nők többsége fogamzásgátlót szed, hogy tönkretegye magát, abortuszra megy, spirált rakat fel (és fájdalmas menzesze van tőle), vagy megszül nemkívánt gyereket.


Szerintem a minimum, hogy a férfiakat is nevezzük hülyének, ne csak a nőket, ha nemkívánt terhessèg van,hiszen a férfi is gondolhatott volna a védekezésre. És nem lett megerőszakolva.

173. epervirág (válaszként erre: 171. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:42
Tènyleg nem èrted?a bátyám apja már akkor tudta,hogy gyereke lesz mikor anyám terhes volt.mert anyám akkor elè állt,hogy terhes.lehet az apuka vállalni fogja a gyereket,de azèrt ez egy kicsit más körülmèny.inkább arra a 8 èves gyerekre kène gondolni ha megtudja,hogy akit az apjának hitt nem is az apja.
172. andi6020 (válaszként erre: 167. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:41
30 az a 10. Mármint én annyit olvastam valamikor valahol :D
171. gribedli*** (válaszként erre: 170. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:37

Szerinted jól tette a bátyád apja, hogy nem akar vele beszélni? Emberileg mit gondolsz az ilyenről? A magját elhintette. Nagy véleménnyel nem vagyok róluk.


De hogy lejjebb miért írod, hogy "hülye lesz vállalni a gyereket". Miért lenne hülye? Hülye egy felelősségteljes ember, vagy az a hülye, aki megtudja, hogy van egy felnőtt gyereke és arcába csapja az ajtót?


Ez nem pénz kérdése. Nem kötelező fizetni (nem mindenkinek van). De beszélni, közös időt eltölteni miért ne?


Én fordítva látom mint te. Szerinted az a hülye, aki utólag is örül a gyereknek. Szerintem meg az a hülye, aki utólag szarik rá.


Lévén,hogy a családodban volt rá példa, szerinted ez az etalon, amit a bátyád vérszerinti apja tett?? Szerintem meg nem.


Nemcsak a pénz motiválja az embereket, hidd el. Nemcsak azért keresi fel valaki a szülőjét mert pénzt akar kicsalni.

170. epervirág (válaszként erre: 169. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:23

Igen lehet,de nekem ennyi idő után nem lenne pofám a fèrfi elè állni ha az elejèn nem volt

.csak azèrt mert a fèrj.le akar mondani a gyerekröl.

169. gribedli*** (válaszként erre: 168. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:19
Ettől még nem mindenki viselkedik így
168. epervirág (válaszként erre: 167. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:15
Nekem is a bátyám fèl testvèrem.a bátyám apja születèsètöl tudta,hogy az övè mègsem èrdekelte.pár ève a bátyám.mondta anyámnak meg szeretnè keresni az apját,erre anyánk felhivta az apukát hogy a fia tálálkozni szeretne vele erre a pasi simán megmonta,hogy nem.
167. gribedli*** (válaszként erre: 161. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:11

Akkor elég sok ilyen nő van, mert a a gyerekek 10%a a világon ilyen, vagyis kakukktojás.


Ez sokkal gyakoribb mint gondolnád.


Én már attól is kakukktojásnak érzem magam sokszor, hogy mindhárom gyerekem ugyanattól az apától van és házasok is vagyunk, mert őszintén, sokkal gyakoribb, hogy az emberek már egy után is válnak, aztán új kapcsolat, másik gyerek, vannak anyukák több gyerekkel, mindegyiknek más az apja.


Ilyen módon inkább nem szeretnék ítélkezni. Én nem tettem volna így, hogy párhuzamosan 2 pasival vagyok és nem védekezem, és azt sem tudom, ki az apja. De nem az én reszortom ítélkezni efölött, csak leírtam, hogy ha már a szitu így alakult, akkor mit tehetne esetleg. És nem kötelező hallgatnia rám.


Ehhez képest te elég durván fogalmazol, nem is értem, mire veszel akkora levegőt?? Ő már félig meddig elcseszte, most megoldást keres.

2017. júl. 1. 09:10
(úgy tűnik, a kérdés feltevőjétől nem tudunk meg többet...)
165. epervirág (válaszként erre: 162. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:07
Eddig kellett volna megkeresnie.söt már a legelejèn.akkor kiderült volna mit szeretne a másik fèl.
164. epervirág (válaszként erre: 162. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:06
Igen de arra nem gondolsz ha megtalálja a fèrfit simán csináltathat egy dns tesztet?
163. epervirág (válaszként erre: 160. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:04
De mi miatt keresnè? Ha eddig nem kereste?amig vele volt a fèrje nem kereste.most már nincsenek együtt most kerese meg.egy fèrfi erre hogy reagálhatna?
162. gribedli*** (válaszként erre: 159. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:04

Senki sem kötelezi. Ismétlem, ha én férfi lennék, nem érezném magam hülyének, hogy felveszem a kapcsolatot a gyerekemmel, akiről eddig nem tudtam.


Nem érezném magam hülyének, hanem csak szülőnek és kész. Az meg világos lenne, hogy ha évekig nem mondta az anya, azért nem annyira arról van szó, hogy rám akarná tukmàlni, hanem hogy bevon a döntésbe.

161. epervirág (válaszként erre: 158. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:02
Ez már tènyleg vicc a nő a fogantatástol tudta hogy kèt esèlyes a dolog mègsem èrdekelte.meg akkor kereste volna meg a kèt èvbe.
160. gribedli*** (válaszként erre: 157. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:01
Én meg egyből írtam,hogy ne a pénz miatt keresse, látom, nem olvastad el
159. epervirág (válaszként erre: 155. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 09:00
Hülye lenne vállalni.
158. gribedli*** (válaszként erre: 156. - Epervirág)
2017. júl. 1. 09:00
Talán azért most, mert eddig nem tudta, hogy ő az apa, ez csak 2 ève derült ki.
2017. júl. 1. 09:00
Nekem a pasi helyèbe egyböl az jutna az eszembe,hogy gyerektartást akar.
156. epervirág (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 08:59
Te a lènyeget nem èrted.elhagyta a fèrje egy másik nő miatt.az apuka fel fogja tenni a kèrdèst,hogy mièrt most.erre mit mondhatna a nő????
155. gribedli*** (válaszként erre: 153. - Epervirág)
2017. júl. 1. 08:57
A gyereknek utoljára mondanám el, ha már tudnám, hogy az apa vállalná ezt az egészet.
154. gribedli*** (válaszként erre: 152. - Epervirág)
2017. júl. 1. 08:56

És ki írta, hogy dobja el kezét lábât, rohanjon elébe, hogy van egy gyereked?


Megfontoltabban is lehet csinálni.


Amúgy meg én, ha férfi lennék, sajnálnám, ha nem tudnék egy gyerekemről, pláne, hogy ketten kellenek egy gyerekhez. Ha nem akar tudni róla egy apa, az más kérdés, de ezt addig nem tudhatja senki, amíg nem nézett utána, hogy épp mit csinál, már házasságban van, vagy szingli.

153. epervirág (válaszként erre: 151. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 08:54

De minek kène a fèrfival ennyi idő után közölni?föleg a gyerek csak 8 èves

.teljesen összezavarodna.èn a gyereknek el sem mondanám amig annyi idős nem lesz,hogy el tudja dönteni,hogy meg akarja- e ismerni a biologiai apját.

152. epervirág (válaszként erre: 149. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 08:51
Futo kalandjuk volt a fèrje mellett.ha meg is tudja keresni mit mondana?a fèrjem elhagyott a gyerek a tièd vedd a nevedre?szerinted erre mit mondana a fèrfi?
151. gribedli*** (válaszként erre: 147. - Epervirág)
2017. júl. 1. 08:49

Az igen, felkeresni valakit 7 év után, hogy fizessen gyt-t, így elég gusztustalan. És nem is îrt ilyet senki.


138-as és 142-es hszben egy teljesen más forgatókönyv alapján gondoltam, olvasd csak el, nem írtam,hogy a pénz miatt tegye.


Apropó gyt, ez is olyan, hogy váláskor állapítják meg és nem mindenki fizet gyt-t, csak azok, akik nem közös felügyeletet kértek. Ahol közös a felügyelet, senki sem fizet gyt-t senkinek mert effektíve megoszlanak a költségek, nincs mit pluszban fizetni.


De cseppet sem erre gondoltam, hanem hogy először tudakolja meg, mi van apucival és ha olyan a szitu,akkor beszéljen vele. Gyt-ről szó sem volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook