Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági nyilatkozat 2021 fórum

Apasági nyilatkozat 2021 (beszélgetős fórum)


1 2
32. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Bichi)
2021. júl. 9. 23:37
Ha nem ír alá apaságit de megnevezi akkor hivatalból indíthatnak ellene apasági keresetet de bizonyítani kell hogy kapcsolatban voltak.Ha az apasági vizsgálat dns teszt eredményes akkor lehet csak rajta gyerektartást követelni.Nem egyszerű .
31. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Bichi)
2021. júl. 8. 14:32
ahány ember,annyi szituáció.az unokaöcsém házasságban született,igaz korán megpattant a férfi,felnőtt korában látta egyszer.
30. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Bichi)
2021. júl. 8. 14:15

Egy apát nem lehet csak úgy megjelölni.

Csak akkor, ha elismeri az apaságát, illetve, ha dns vizsgálattal egyértelműen megállapítják az apaságát.

Ezzel is csak a "nevét és pénzét" lehet kikövetelni, azt nem, hogy törődjön is a gyerekkel.

29. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 10:28

Én biztos a saját nevemre anyakönyveztetném a kicsit, de megjelölném az apát. Akkor is, ha nem kér a gyerekéből, ezzel lehetőséget adva a gyerekemnek, hogy később szíve-joga szerinte döntsön. Persze az is lehet, hogy "csak" megijedt a hirtelen apává válástól, és később kapcsolatot is szeretne vele, vagy akár veled...

Egy biztos, bármilyen is az apa, semmiképp ne vágj el vele minden szálat. Az hogy a gyerektartásról lemondasz-e, az már szíved joga, de mivel ketten voltatok benne az "alkotásban", de ha nem is lenne szükségem rá, akkor is akarnám, hogy fizessen, legfeljebb nyitnék egy külön számlát a gyereknek, és oda tenném, vagy eleve oda utaltatnám. A gyerekednek később jól jönne, mikor önálló életet kezdhet...

28. Bichi (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. júl. 8. 10:21
Attól, hogy apasági nyilatkozatot tesz, vagy fizet utána, még nem lesz az apja. Rohadtul nem ettől lesz apa valaki
27. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Borboleta)
2021. júl. 8. 08:09
nálunk simán ment.megneveztem,bár először én is hezitáltam rajta,már a beosztása miatt.a többi ment simán.nagyon szerette a lányomat,sajnos tavaly meghalt.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Gassi)
2021. júl. 7. 18:10
Persze, hogy a nevelő szülő kezeli, de alapjaiban az összeg rendeltetése, hogy a másik fél is járuljon hozzá a gyermeknevelés költségeihez, járuljon hozzá az étkezés, az öltözködés, tanulás stb. költségekhez. Így értettem, hogy a gyermeket illeti.
25. gassi (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 16:36
Tévedés. A gyermektartás nem a gyereket illeti meg, hanem a gyermeket nevelő szülőt.
24. gassi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 16:27
Ha szüléskor nincs apasági elismerő nyilatkozat, akkor az anyakönyvi kivonatba az anya vezetéknevével írják be a gyermek nevét. Később a gyámhivatal felszólít, hogy rendezni kell a gyermek családi jogállását. Az apa utólag is tehet apasági elismerő nyilatkozatot. Bármelyik anyakönyvi hivatalban intézhető, nincs lakhelyhez kötve. Az apa neve bekerül az új anyakönyvi kivonatba, de a gyermek ebben az esetben is kaphatja az anya vezetéknevét.
23. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Zsifi1)
2021. júl. 7. 16:08

Én úgy értelmezem, hogy a gyereket elismeri és fizet is utána, amennyiben anyuka úgy szeretné.

Viszont a f.i-nak dönthet úgy, hogy semmilyen módon nem kér apuka jelenlétéből.

22. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2021. júl. 7. 16:08
az anyjához ment vissza.
21. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. júl. 7. 16:08
nem feltétlenül.a húgomat még a gyerek születése előtt elhagyta a férje.a fiú egyszer kereste meg,az öreg sírt,ennyi volt.
20. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 16:06

Igen.

Ha nincs az apától "elfogadó nyilatkozat" akkor automatikusan a te nevedre kerül a gyerek.

Ha esetleg házasságban élnél, akkor viszont automatikusan a férj nevére anyakönyvezik, még akkor is, ha nem ő az apa.

Hiába mondod meg, hogy ki az apa, attól még nem anyakönyvezik a nevére.

19. Zsifi1 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. júl. 7. 16:03
Igen, az nekem is lejött. De én úgy értelmeztem, hogy nemcsak pénzt akarna küldeni az apa.
18. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 15:54
Sokkal jobban megviseli a gyereket, ha egy olyan apával kényszerítik kapcsolattartásra, aki nem akarta őt.
17. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Kovac s)
2021. júl. 7. 15:52

Érted amihez hozzászólsz?

Nem úgy tűnik.

Itt az anyuka indította a fórumot.

2021. júl. 7. 15:49

Ha az Ön gyermeke, segítsen az anyának pénzzel (fizessen gyermektartást / titokban megteheti), ez tisztességes).

Ha nem akarja megállapítani az apaságot, és nem biztos benne, hogy jól tudja nevelni a gyermeket, akkor a gyermeket a másik szülőnél kell bejegyeztetnie.

15. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Zsifi1)
2021. júl. 7. 15:43

A f.i. soraiból úgy tűnik, hogy apuka nem igazán lelkesedik ezért a gyerekért.

A visszament a családjához-ból arra következtetek, hogy egy nős férfitől lesz a baba.

14. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 15:40

Sokkal nyugodtabb lesz a gyerek élete, ha nem kell csak egy "papíron apával" kapcsolatot tartani.

Főleg, ha apuka nem is akarta a gyereket.

13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 15:38

Nem tudod pontosan, de azért hozzászólsz.


Ha nincs az apától elismert apasági nyilatkozat, akkor az anyuka nevére anyakönyvezik a gyereket.

Ha van, akkor az apuka nevére, de a gyerektartás ettől független. Azt később polgári peres eljárásban tudod érvényesíteni, ha apuka nem akar fizetni.

2021. júl. 7. 14:52

Valóban a gyámügy fog közbelépni. Nem tudom pontosan, csak akár tesz apasági nyilatkozatot, akár nem, a gyerektartás összegéről nem mondhatsz le, mert az nem téged illet, hanem a gyermeket. És éppen ezért válik el egymástól a gyerektartás és a láthatás témája, a kettő jogilag nincs egymáshoz kapcsolva.

Menj be a gyámügyre, az lesz a legbiztosabb.

11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 14:33
régen volt,teljes hatályú apai elismerési nyilatkozat.új anyakönyvi kivonat.azt hiszem a gyámhivatal intézte.
10. Zsifi1 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 14:22
Egyetértek. Részben ismerem ezt. :(
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 14:17
az ügyintézés menetéről valaki tudna infót adni? Megszületik a nevemre kerül és onnantól mi történik?
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 14:08

Te úgy gondolod, hogy nyugodtabb lesz az életetek, ha nem kell majd mindenhez az apa beleegyezését kérni.

Lehet, hogy a te életed nyugodtabb lesz, de ha a gyermek nem fogja ismerni az apját, és teljesen elzárod őket egymástól, az viszont a gyermeked lelki, érzelmi fejlődésére hat ki. Lelkileg megviseli, és talán egész életére kiható sebeket szerez ezáltal. Csak azért, mert te "nyugodtabb életet" akarsz magatoknak! Elsősorban magadnak.

2021. júl. 7. 14:07

Ne vedd el a lehetőséget a gyerektől és az apától, hogy megismerjék egymást, hogy együtt lehessenek! Hidd el, hogy nagyon fontos, hogy legyen egy gyereknek anyukája és apukája is. Persze, ez nem minden esetben valósul meg, és nem minden szülő lesz gondoskodó. De ha az apa vállalná, akkor engedd.

Ne tagadd meg kérlek tőle az apa/férfi energiákat! Mindkét szülőre szüksége van egy gyereknek. Még, ha nem is együtt nevelitek fel, de engedd, hogy kivegye a részét! Fontos, hogy tudja, hogy honnan, kitől származik.

Ha mindketten szeretitek a gyereket, akkor tegyél félre mindenféle sértettséget. Attól, hogy köztetek nem működik, a pici megérdemli, hogy legyen apukája.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. júl. 7. 13:59
nem tudom össze vagyok zavarodva..valószínű h megmondom mert nem akarom titkolni a gyermekem előtt de nem tudom, hogyan lenne nyugodtabb életünk....mivel nincsen közöttünk semmi és nem is lesz így nem akarom, hogy elvigye a családjához később, hogy mindnehez a beleegyezése keljen stb stb...
2021. júl. 7. 13:57
És amikor majd a kicsi megkérdi, hogy hol az apja, stb. stb. akkor azt mondod neki is, hogy nem tudod, ki volt az apja? Hogy úgy estél teherbe, hogy azt sem tudod kitől született ő????
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Ikres_anyu)
2021. júl. 7. 13:48
és a gyámügy ha azt mondom hogy nem tudom ki az apa akkor azt elfogadja? vagy ha megmondom hogy kicsoda onnantól mi történik?
2021. júl. 7. 13:36
Úgy tudom ha nem tesz nyilatkozatot, a te vezetéknevedet kapja a gyermek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook