Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági nyilatkozat, "nevemre venném a gyermeked", hogy is van ez? fórum

Apasági nyilatkozat, "nevemre venném a gyermeked", hogy is van ez? (tudásbázis kérdés)


23. wanda8 (válaszként erre: 22. - Mókinca)
2012. febr. 19. 15:37
Igen az is lehet!! :)
22. Mókinca (válaszként erre: 19. - Wanda8)
2012. febr. 19. 15:16
Szerintem függ az ügyintéző habitusától is. Lehet, hogy kíváncsi volt a részletekre .:DD
21. wanda8
2012. febr. 19. 10:25
Így van kár veszekedni.Mindenhol máshogy zajlik az ügyintézés!!Mindenkinek szép napot!!
2012. febr. 19. 09:44

Ne kezdjünk el veszekedni! Én minden válasznak öülök és alaposan átgondolom a dolgot!

Aug 20ig van időm :)

19. wanda8 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2012. febr. 19. 09:21

AMint már írtam,a mi esetünkben a nagyobbik fiamnál megkérdezték.De ez lehet máshol másképp működik!!

Csak a saját tapasztalatomat osztottam meg!!!!!!!!!!!

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Wanda8)
2012. febr. 19. 08:47

Nem kérdezik meg.

a terhesség 12.hetétől megcsinálható az apasági nyilatkozat és kész.ott esetleg megkérdezik,nem akartok e összeházasodni...

anyakönyvi kivonatba,mint apa,lehet kitalált,vérszerinti,és aki a nevére veszi....ez mondjuk átgondolandó,mert ha szétmennek,ugyan ugy fizetheti a gyerektartást,mintha ő csinálta volna.

17. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Dd874e511d)
2012. febr. 19. 08:43

Baromira nem az állam intézi!

Küldenek papírt,be kell menni,és az anya mond egy nevet.Ha közben van aki nevére venné a gyerekét,simán megteheti 3 éves koráig,addig egyszerű,utána évekig is elhúzódhat egy ilyen ügy.

16. wanda8
2012. febr. 19. 08:38
Bocsánat mindenkitől,én csak a saját tapasztalatomat írtam le!!!
15. wanda8 (válaszként erre: 14. - Irgum-burgum)
2012. febr. 19. 08:37

lehet.De nekem is mikor a Bence született még nem voltunk házasok és bizony nálunk megkérdezték akkor még csak élettársamtól,hogy valóban Ő e az apja a gyereknek??Komolyan?így kérdezte az ügyintéző,hogy Ön e a biológiai apja a gyermeknek!!!

Nálatok lehet másként volt,de nálunk így volt én csak a saját tapasztalatomat írtam le!!!

14. irgum-burgum (válaszként erre: 10. - Wanda8)
2012. febr. 18. 11:27
Na ne mondd má!2 gyereket szültem és mind a kettőnél csináltunk apaságit és egyszer sem kérdeztek rá,hogy ne haragudjon,biztos maga csinálta a gyereket.
13. wanda8 (válaszként erre: 12. - Mókinca)
2012. febr. 17. 21:09
Ha valaki örök befogad egy gyermeket azt gondolom az egészen más,hogy a nevére veszi...bár lehet tévedek...
12. Mókinca (válaszként erre: 10. - Wanda8)
2012. febr. 17. 17:10

Anyakönyvi kivonatba NEM CSAK a vérszerinti szülő kerülhet!

Pl. Örökbefogadáskor - ha az örökbefogadó szülők kérik - is beírják.

11. a360345bdd (válaszként erre: 10. - Wanda8)
2012. febr. 17. 17:03

Ez nem igaz! Fiktív személyt is megjelölhetek!!! SŐT, köteleznek ara, hogy nevezzek meg valakit még a gyermek 3. születésnapja előtt....


Akkor miért ne kerülhetne oda annak a férfinak a neve, aki felneveli??????????????????

10. wanda8 (válaszként erre: 6. - Irgum-burgum)
2012. febr. 17. 14:19
Na ez azért nm egészen így van.Mert bizony igenis megkérdezik hogy Ő csinálta e a gyereket!!Már bocs hogy így írom...nem írhatják bele az anyakönyvi kivonatba azt aki nem a vérszerinti apa.A nevére veheti,de nem kerül be a neve a kivonatba.Oda csak a vérszerinti apa kerülhet!!!
2012. febr. 17. 14:13

Köszönöm a válaszokat!


Azt hiszem lesz mit átgondolni ;)

8. irgum-burgum (válaszként erre: 7. - Armenia)
2012. febr. 17. 10:22

Vissza is lehet bírósági úton.

Mondjuk levenni a nevéről nehezebb,mint ráírni.

2012. febr. 16. 20:51

Viszont nem lehet visszacsinálni.

Szóval azért ez nem olyan, h minden évben más nyilatkozhat erről - egyszer nyilatkozik valaki, és az lesz az apa. Punktum.

2012. febr. 16. 09:49

De lehet.A párom bátya is nevére vette a gyereket,pedig nem is volt az övé.

Mi nálunk is apasági nyilatkozatot kellett tenni,mert nem vagyunk házasok,de mondjuk mind a 2 gyerek tőle van.

Bementünk az anyakönyvi hivatalba és ott kell kérni az apasági nyilatkozatot,kelletek hozzá mind ketten.

Az első gyerekemet szülés után vette a nevére a párom,mert pont aznap intéztük volna az apaságit,amikor megszültem.Tehát az én nevemre került a gyerek,és utána mentünk az anyakönyvi hivatalba,vittük a születési anyakönyvi kivonatát,apa elismerte,hogy övé a gyerek és kaptam másik születési kivonatot.Ennyi.Szóval nevére veheti a gyereket nyugodtan,senki nem kérdi meg,hogy tényleg ő csinálta e a gyereket.

2012. febr. 15. 21:33

Ilyet nem lehet.

Mármint nem ő az apa, a vérszerinti.

A gyerek 3 éves koráig rendezni kell a gyerek jogviszonyát, ha nem, akkor az állam intézi,és beirják, hogy apja neve kovács józsef vagy nagy sándor.

De nem lehet ilyet amit te irsz, hisz jövőre meggondolja magát és akkor megint nem lesz apja a gyereknek. Tudom ne ilyen sarkos a dolog de azért irom igy hogy értsd. Szóval a gyámhatóság nem engedi, hogy a pasid nevére irasd a gyerekt mert iylen alapon szegény gyerek meg lenne az esélye rá, hogy évente megváltoztATJÁK az apja nevét.

Ilyet nem lehet.

2012. febr. 15. 17:05
Gyámhatóság gondolom,kérvényezni és ott nevére tudja venni a gyereket,és Ő lesz mindt Apa feltüntetve.
2012. febr. 15. 13:55

Teljesen egyedül szültem meg a lányom, nincs apasági nyilatkozat, nincs az anyakönyvi kivonatban apa megnevezve.


Most van valaki, aki szeretne mindkettőnket :)

Én is nagyon örülnék, ha úgy tekintene Hédikémre, mint a saját lányára. Házasodni viszont nem szeretnénk...


Ilyenkor milyen papírok kellenek, ahhoz hogy az Ő vezeték nevét viselhesse a lányom és az Ő neve legyen az apa rovatba írva.


Köszönöm a válaszokat :)

2012. febr. 15. 13:52
Kifejtem bővebben, mert így eléggé nehezen kezelhető a kérdésem :)
2012. febr. 15. 13:52
Apasági nyilatkozat, "nevemre venném a gyermeked", hogy is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook