Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági nyilatkozatot tett, de 3 év után szeretném ha lemondana a gyerekről... fórum

Apasági nyilatkozatot tett, de 3 év után szeretném ha lemondana a gyerekről... (beszélgetős fórum)


1 2
49. kitta73 (válaszként erre: 12. - Tücke)
2011. jan. 25. 22:23
nálunk se!
2011. jan. 25. 13:07

Egyébként az elhelyezéstől nem kell félned.

Az én exem teljesen meghülyült, amikor elhagytam. Követett, fenyegetett stb. így gyorsan kellett volna az a végzés, de az előbb említett okok miatt nem volt az olyan egyszerű. Így elmentem a gyámhatóságra, gyámhivatalba, családsegítőbe, azt akartam megtudni honnan szerezhetek átmenetileg olyan papírt, hogy én nevelem a gyereket. De csak egymásra mutogattak. A gyámhivatal végül megkérdezte, hogy kinek a gyereke van nálam. Mondtam, hogy az enyém. Annyi választ kaptam, hogy akkor örüljek neki és ezzel le is zárták a témát. A családsegítő viszont elmagyarázta, hogy mivel rendezettek a körülményeim, ezért nincs az a bíróság, aki elvenné tőlem a kislányomat. Még ha átmenetileg munkanélküli is lennék, de lenne hol laknunk, akkor se vesz el 1 gyereket az anyától. Albérletbe laktunk, 1 fizetésből éltünk ketten, de senki egy rossz szót nem szólt.

2011. jan. 25. 12:55

Így nem fognak vagyoni helyzetet sem vizsgálni. Gyakorlatilag semmit. Csak elmegy ő, vagy a meghatalmazottja (feleség, anya, apa) és beleegyezik, hogy a bíróság nálad helyezze el a gyereket. Ennyi.

Szerinted ennyit meg lehet vele beszélni?

2011. jan. 25. 12:53

De, tud fellebbezni. Nálatok lehet, hogy elnapolják a tárgyalást, ha nem jelenik meg. Nálunk az volt, hogy Afganisztánba ment fél éves külszolgálatra. Utána itthon volt 2 hetet és újabb fél évet húzott le. Összesen másfél évig volt kint. Költözés miatt ráadásul 1 év telt el a beadás és a tárgyalás miatt. Mikor elköltöztem a megyeszékhelyről, akkor átkértem a helyi bíróságra. Ültek rajta jó ideig, majd visszaküldték a megyeire, mondván ők az illetékesek. A megyei megint ült rajta egy ideig, majd megállapította, hogy mégis a helyi az illetékes. :-)

Viszont ha csak úgy adod be a papírokat, hogy a gyermekelhelyezést kéred és nem foglalod bele a láthatást stb. Akkor csak azt tárgyalják. Ha az ex látni akarja a lányát, akkor neki kell a bíróságra mennie és elindítani a pert. A jelen esetben pedig nem hiszem, hogy ezt megtenné.

Ha pénzt se akarsz tőle, akkor mondd azt, hogy szükséged van erre a jogerős bírósági határozatra, mert nélküle még útlevelet se tudsz a kicsinek csináltatni, mert vagy a jogerős bírósági végzést viszed, vagy apuval kézenfogva bementek és aláírjátok mindketten. Szögezd le, hogy nem kell a pénze, csak erre a papírra van szükséged.

45. everon (válaszként erre: 44. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 25. 12:24
Tehát ha mázlim van és nem jön el a tárgyalásra, amire megvan az esély mert sokat van kint külföldön, akkor 100%-ban nekem itéli a biróság, ha én nem egyezem bele abba hogy láthatja? És még pénzt is kapok? És ő még fellebbezni sem tud mivel a tárgyaláson nem jelent meg? Jól értettem?
2011. jan. 25. 11:45

Mikor elmentem a bíróságra azt mondta a nő most csak a gyermekelhelyezési per lesz. Mivel nem voltunk összeházasodva, ezért nem döntöttek automatikusan a láthatásról. Erre az apának kellene benyújtani a "kérelmet". Mire elkezdődött a perünk, addigra az apja már külföldön tartózkodott, el se jött. Így megkaptam a papírokat, amiket akartam és kész. Mivel a láthatás nincs szabályozva, ezért csak az én jóindulatomon múlott, hogy elengedtem-e vele. És ugárlni se tudott. 3 hete voltunk a gyámhatóságon (más okból kifolyólag) és rákérdeztünk arra, hogy a párom a nevére vehetné-e Abigélt. Mindenképp az apa beleegyezése kellene. Lehet nevet változtatni, de az is a két szülő beleegyezésén múlik és alapos indok kell hozzá.

Az apjával beszéltem, még gondolkozik azon, hogy lemondjon-e a lányáról. Ha kedvelné a férjemet már lemondott volna róla, de így ezzel akar minket szivatni. Ezt meg is mondta. És nem tehetek semmit.

43. everon
2011. jan. 25. 11:27

Sziasztok!


Köszönöm a sok hozzászólást és tanácsot. De nekem már nem kell a pénze, igaz hogy egyedül nevelem, nincs senkim, de mocskos 10ezer forintért nem fogom kitenni a gyerekem egy ilyen "apának". Vállalkozó ugyan de minimálra van bejelentve. Na mindegy. Egyébként nős, amióta csak ismerem, van egy 7 éves lánya is. A lányát imádja, viszi mindenhova. Az eddigi 3 karácsony amióta a fiam megszületett az a szokása hogy akár 4-7 hétre is eltünik, nem hiv, nem jön. (Nyár közepe óta hál istennek egyáltalán nem jön) Sok a benzin - mondja, pedig 30 kmre lakunk egymástól, sztem az nem távolság, buszra bezzeg nem ül. Ajándékot nem vett a gyereknek, inkább a nejét küldte el hogy vegyen. Jó mi? A feleségéről is meg van a véleményem. És igen, még mindig a harag beszél belőlem, pedig még terhes voltam amikor vége lett köztünk. A fiam meg most lesz 3 éves. Szóval a lényeg, hogy azért nem akarok biróságra menni, mert akkor elvihetné hétvégére is, én meg nem fogok 2 napig az ablak elött ülni és a körmöm rágni, hogy ugyan visszahozza-e. Hány olyan esetet lehetett hallani hogy külföldre szökött a gyerekkel, aztán évek múlva mikor sikerült elérni hogy a gyerek visszamehessen az anyjához, a gyerek már meg sem ismerte, és belebetegedett abba hogy ismeretlen nővel kell lennie, és mit tud tenni ilyenkor egy anya? Visszaengedte az apjához. Amikor megemlitettem neki még régen hogy biróság elött intézzük a dolgot, akkor épp ezt vágta a fejemhez, amit az elöbb leirtam. Meg persze azt is hogy ne szórakozzak vele, mert a végén még elvágja a torkunk. Hát köszönöm szépen! Ezenkivül rengeteg adótartozása van és a birósági hacacáré már lezajlott és másnap felcsavarodik egy fára (mert van annyira őrült, hogy a gyorsasági motorjával közutakon 300km/h-val repeszt..., ja és a lányát is vitte már magával igy motorozni, 100al mentek a városban, és a gyereken nem volt még búkó sem...) akkor a két gyerekére hárul ennek a sok sok milliónak a visszafizetése. Szóval ha egy mód van rá, ezt az embert ugy ahogy van kizárnám az életünkből.

2011. jan. 25. 02:32

Szia! Nálunk fordítva volt, mostanság kaptuk meg az összes iratot. A gyerek elmúlt 1 éves, mire az apja rávette magát - egyéb családi okok miatt, pl.: új végrendelet, vagyoni elosztások, stb., hogy aláírjon. Nekem tetszett a gyerek neve az "eredeti" formájában is (sőt, jobban, mert egyszerű, jó hangzású volt, ellenben most 3 tagú, hosszú, és egyedi vezetéknevű, nehéz kimondani, leírni, külföldön nem is nagyon megy nekik...) Elég bonyolult; apasági, kérvény a minisztériumba, kaptunk egy névváltozási okiratot is, mert a gyereknek az apja vezetéknevével a keresztneve is bővült. Nagyon komolyan mondom, hogy akkora macera,elég körülményesek a hivatalban is, és mindenhez 2 aláírás kell. Rengeteg idő, több hivatali utánjárás, nekünk kb. 4 - 5 hónap volt mire MINDEN ismét megvolt. Új anyakönyvi, TB k.,személyi, ( adóazonosító kártyája még ma sincs, mert még nem kaptuk meg...) átíratni mindent, és arról már nem is teszek említést, hogy mindenhová a régi iratokat is vinni kell, mert mással nem tudom igazolni, hogy eddig nem ez volt a neve. Annyit elértünk ezzel, hogy 2 személyivel járunk, bár az egyik érvénytelenített, de mégis "kell". Szerintem ha nem szükséges tök mindegy, hogy mi a vezeték neve a gyereknek.

Emellett eltörpül, hogy a többi gyerek mit gondol a névviselésről...

A többi elég időigényes, mire a bíróság jogerős határozatot hoz, de sajnos nincs más út, ha tényleg ezt akarod. Ötlet szintjén: szerintem nem árt jelezni az apai hozzá állást a családvédőknél írásos formában, bizonyítékkal, hogy Te jelezted, ha esetleg később szükség lenne az időpontok egyértelműsítésére, akkor is , ha jelenleg nem jár felétek. Remélem sikerült ötletébresztő gondolatot adnom a megoldásodhoz. Minden esetre sok sikert, akármit teszel!

41. Bri*
2011. jan. 24. 20:00

A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat nem vonható vissza. Ezzel a gyermek érdekeit szolgálja a törvény. Ha mindenképpen szeretnéd, hogy a te neved viselje, kérhetsz névváltozást, de az apa beleegyező nyilatkozata is kell hozzá. Az anyakönyvben attól még ugyanúgy ő fog apaként szerepelni, csak a vezetéknév változik meg.

Egyébként nem sok értelmét látom, valószínű, hogy csak a tehetetlen dühöt próbálod gy levezetni (ne érts félre, nem bántani akarlak, lehet, hogy én sem lennék különb), odaszúrni egyet a másiknak.

De ez akkora macerával jár, amit nem ér meg. Akár láthatási, akár tartásdíj ügyben fordulj a bírósághoz.

40. correct (válaszként erre: 37. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 19:44

Tudom, láttam, szépek, de akkor sem mutatkozom majd be a nicknevemmel :D Csak vicceltem, biztos nem "bántanál". :)


Jó éjt mindenkinek.

39. szitaszivárvány (válaszként erre: 38. - Ncilány)
2011. jan. 24. 19:15
:-) ez is aranyos.
38. Ncilány (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 19:08
Férjem nővérének 3 lánya van 3 kapcsolatból..
37. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 36. - Correct)
2011. jan. 24. 18:32
Körmös vagyok, nem sebész :)
2011. jan. 24. 18:08
Jól van na. Azért ha egyszer elmegyek, remélem nem vágod le az ujjaimat :) Szia
35. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - Correct)
2011. jan. 24. 18:03
szia.
34. correct (válaszként erre: 33. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 18:01

Huuu, de nehéz a felfogásod :O

Na mindegy, tőlem végülis azt hiszel, amit akarsz, aztán egyszer csak rájössz, hogy hülyeségeket hordasz össze. :D Semmi baj, velem is volt már ilyen.

Sziasztok.

33. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 31. - Correct)
2011. jan. 24. 17:58
Birósági határozattal. Ha visszaolvasol, ezt irtam. Csak úgy, hogy a hasadra csapsz nem. Te pedig kvázi ezt sugalltad, bár lehet, hogy nem igy gondoltad, de sajna, még gondolatot olvasni nem tudok, csak betűket. Ennyit a felfogásról...
32. correct (válaszként erre: 31. - Correct)
2011. jan. 24. 17:56
Éppen ezért szabályos és rendszeres azóta a láthatás. Mert ez a tudomására jutott.
31. correct (válaszként erre: 26. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 17:55

Ki mondta, hogy simán?

Nem akartam eltiltani, 5 hónapig nem tettem semmit, csak szóltam 1-2 helyre.

De utána elegem lett, hogy a gyerekemmel szórakozik.

A családsegítőben, a gyámügyön és a bíróságon is azt mondták, hogy a rendszertelen láthatás miatt el lehet indítani egy eljárást. Igen, el lehet tiltani. Ha felfogod, ha nem. :)

2011. jan. 24. 17:52
az enyém júliusban lesz 6 éves. Tudja ki az igazi apja, egy ideig látogatta is még ha rendszertelenül is. De apaképe a páromról alakúlt ki.
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 27. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 17:52

Hát erre valóba nehéz mit mondani.. Nem tudom, helyzet döntené el.

De igen, a gyereknek igaza van valahol, csak a jog nem ilyen. Sajnos :(

28. Tücke (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 17:49
hát nálunk a lány pontosan tudja ki a vérszerinti apja ki a nevelőapja és ha lesz tesója esetleg az a nevelőapja nevét fogja viselni és mivel mindkettejüknek én vagyok az anyukája a név nem számít csak a vérségi kötelék... tökéletesen felfogta és megértette és még csak 6 éves lesz 9nap múlva
27. szitaszivárvány (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 17:49
az én lányom is tudja, mégis hetente megkérdezi mikor lehet már az a neve, ami nekünk. Ilyenkor megpróbálom elmagyarázni az okokat. Erre mindig visszakérdez, hogy ha már az országban sincs, akkor mi értelme van????
26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 25. - Correct)
2011. jan. 24. 17:48
Nem, nem ezt. Szerinted, miután volt gyerekelhelyezés, te simán eltilthatod apukától. Én és a békés megyei gyámügy azt mondja, hogy ezt nem teheted meg. Ha néha viszi, néha nem, akkor sem lehet eltiltani.
25. correct (válaszként erre: 20. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 17:46

Nem ezt pofikázom? :D

Az első hozzászólásomban írtam, hogy irány gyermekelhelyezés.

Utána viszont a dolgok fordítva működnek, amennyiben az apa továbbra is rendszertelenül viselkedik a gyerekkel szemben. Éveken keresztül volt ilyen problémám, mindent tudok erről.

2011. jan. 24. 17:46
az első csak élettárs volt
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 17:45
Nálunk ez van. Ezt szokták meg, sosem kérdezték, miért van ez. Csak tudni kell a gyereknek, már kicsi korától, hogy ki az apja (még akkor is, ha apuka tojik rá magasból)
22. szitaszivárvány (válaszként erre: 18. - Correct)
2011. jan. 24. 17:45
ilyen poblémánk már nincs, se szó, se beszéd, hónapokkal ezelőtt külfölre költözött. Se telefonon, se levélben nem keresi
21. correct (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 17:45

Nyilván két férjnek szülted a kettőt...nem?!

:D

20. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 17. - Correct)
2011. jan. 24. 17:44

Hivatalosan nem tilthatod el, mert akár rendőrrel is mehet és viheti a gyereket, téged meg jól megbüntethetnek 50-500 ezer ft-ig terjedően.

Múlt héten lett a gyámügyön megkérdezve, mert még a veszélyeztetés is vélelmezve van. (barátnőmről van szó)

Csak birósági tárgyalás után lehet tenni valamit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook