Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyumnak segítenék a szabadideje hasznos vagy haszontalan eltöltésében... :) fórum

Anyumnak segítenék a szabadideje hasznos vagy haszontalan eltöltésében... :) (beszélgetős fórum)


30. unom (válaszként erre: 28. - Rosszcsillag)
2019. márc. 14. 16:06
A betegsége előtt mit szeretett csinálni? Vállalkozóként mivel foglalkozott?
29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Rosszcsillag)
2019. márc. 14. 16:00
Kérdezd meg, mit csinálna szívesen, ha lenne rá lehetősége. Akkor már megtudod, milyen társaságra, elfoglaltságra lenne szüksége, hogy jól teljenek a napjai. Te ezt nem tudod kitalálni helyette szerintem.
2019. márc. 14. 15:32

Azért vagyok bajban mert én (persze lehet a korom miatt vagy mert nem vagyok az ő helyzetében) ennél sokkal inkább keresném a kiutat...

Köszönöm a további hozzászólásokat is!

27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2019. márc. 14. 15:30

A kutyasétáltatás bizony sokszor egyenlő egy jó társasággal!

Együtt sétáltunk, és jókat beszélgettünk. Manapság már nincsenek sokaknak vaukáink, de most is meg van a régi társaság, már aki még él. :(

És el is mentünk olykor együtt. Manapság már csak itt a környéken teszünk egy kört, ha éppen összefutunk. Mert jókat tudunk mindig beszélgetni.

26. 12d083b51b (válaszként erre: 24. - Banános Zselé)
2019. márc. 14. 06:57
A kutya sétáltatás jó levegőzésre, de nem hiszem hogy egyenlő a társasággal, a kellemes és hasznos időtöltéssel, a közös programokon való részvétellel, kirándulásokkal, és hasonló elfoglaltságokkal.
25. f9e9103487 (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 14. 06:20
Szia. Tavaly ősszel nekem egy agyi infartusom volt...ugyanúgy éreztem, mint anyukád. Semmi nem kötött le, fáradékony voltam. Mostanában kezdek magamhoz térni. Csak azért írtam ezeket, hogy kell egy kis idő anyukádnak is! Biztos fog váltani, változni, csak még kell egy kis idő neki.
24. Banános Zselé (válaszként erre: 22. - 12d083b51b)
2019. márc. 13. 10:56
van kutya, azt mindennap viszi szerintem sétálni, és itt is lehet barátokat találni
2019. márc. 13. 10:53

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat :)

Nehéz, mert nem biztos, hogy amit én jónak tartok azt ő is szeretné.

De vmivel mindenképp szeretnék segíteni neki. Egyébként Sopronban élünk, a tanfolyamoknak utána is néztem de sajnos szinte minden Bpesten van. :(

2019. márc. 13. 07:25

Sok jó tanács, ötlet, ami itt összegyűlt. Én is jó ötletlen tartom hogy megmutatni neki a hoxát, és megmondani, vegye úgy, mintha a piacon lenne. Ha valaki beszól neki, szóljon vissza, és lépjen rajta tovább.


De:

ahogy már tegnap is jeleztem, ha kizárólag csak netezni tanítod meg, félő, hogy a vége az lesz, hogy egész nap ül a kis szobácskájában, és netezik, és elszokik attól, hogy emberek közé menjen, ismeretségeket, barátságokat kössön.


Jön a nyár, a jó idő, keressetek vele együtt olyan korának megfelelő társaságot is, akikkel jól érzi magát, akikkel tud közös programokat is csinálni, kimozdulni, sétálni, kirándulni... este majd ráér netezni.

Ha ezt idén nyáron nem teszitek meg, félő hogy ott is marad a 4 fal között.

2019. márc. 12. 18:33

Köszönöm a nekem érkezett válaszokat, bocsi hogy offoltam kicsit!

Az igaz, csak Anya a való életben is olyan kis jóhiszemű, vacakul esne neki, ha pont egy olyanba csöppenne bele. Azért néha nekem is "nyílik a bicska a zsebemben" amikor láthatóan kezdő fórumozót cincál szét egy két hiéna, pedig én már edzett vagyok . :)

Viszont sok éve Hoxázok és kaptam sok jót is itt, valamint néha kifejezetten élvezem, hogy értelmes emberek is vannak.

Szóval az lesz, hogy körülnézek és célirányosan azt a klubot/fórumot mutatom neki, ami troll mentes, kedves emberekkel. :)

2019. márc. 12. 17:32
Jókat írtok, de fontos, hogy hol laknak, mi elérhető az anyuka számára. Láttam én is olcsó tanfolyamokat, érdekelt is volna, de ha alkalmanként felbuszozok Pestre, akkor nem is olyan olcsó.
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 17:31

Én tudok másik portált, ami más rendszerű is, és elsősorban növénybarát. Kert vagy balkon méretben akár. De van sok más téma is, és nem kérik számon a növényeket.

Sajnos a face elszippantotta a tagok jó részét, nekem is hiányoznak már a régi jó beszélgetések.


Fontos lenne pl. a netes nyelvtanulás, épp nemrég olvastam, hogy a nyelvtanulás segít az agynak, hogy frissen maradjon. vannak rövid videók, egyszerre nem nagy adag, és neki nem is nyelvvizsgára kellene esetleg, de 64 évesen még előtte a nagyviág! Üzenem én, 61 évesen, pár hónapos diplomával.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 13:56
Sokmindent lehet csinálni, csak kérdés, hogy őt mi fogná meg. Esetleg nézz körül a bónusz brigádon. Vannak egynapos kreatív tanfolyamok a szappankészítéstől a sushiig. Ha találsz olyat, ami szerinted tetszene neki, írasd be. Ha fekelti az érdeklődését, lehet belőle az új hobbija.
17. Lávli (válaszként erre: 16. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 13:51
Sok sikert kívánok! 😊🍀
2019. márc. 12. 13:28

Oh köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok :)

Meg fogom mutatni neki a hoxa- t :) A netezgetés amúgy az ő esetében azt jelenti, hogy videokat néz youtube- on, recepteket, néha vlogokat, olvasgat, de szerintem ilyen beszélgetős oldalakat nem ismer. Mondjuk biztos az lesz a baja vele, hogy ő olyan lassan tud írni :S

A kisállat dologgal kapcsolatban: nagyon nagy állatbarát, van 2 kutyája. Őket imádja, sokszor azért nem megy sehová, mert nem akarja magukra hagyni őket.

De egyébként nehezen barátkozik azt hiszem. Pedig jó fej amúgy, jó humora is van. Mostanában sajnos keveset csillogtatja :(

Felnőtt színezőre már én is gondoltam, kapott is tőlem ajándékba de nem csinált vele semmit.. csak elrakta :(

Egyelőre a sok ötlet közül (amit külön köszönök! ) megpróbálkozom a netes, beszélgetős oldalak megmutatásával. Hátha.. :)

15. Hajnalka* (válaszként erre: 14. - Lávli)
2019. márc. 12. 12:39
👍 :)
14. Lávli (válaszként erre: 13. - Hajnalka*)
2019. márc. 12. 12:36
Igen, tényleg, jó, hogy mondod, az ebédről meg is feledkeztem 👍
2019. márc. 12. 12:34

Vannak sok jó idősek klubja ahol meg ebédet is adnak és sok program van

Nézz szét a lakhelyeden vagy a környéken

12. gizus58 (válaszként erre: 8. - F4e7e8321e)
2019. márc. 12. 11:59
Pedig itt is vannak klubbok ahol lehet beszélgetni, és egy két betű elírás miatt nem bántunk senkit!Legalább is nálunk, a többiben nem tudom.
11. Lávli (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. márc. 12. 11:41

Azért még annyival kiegészítem, hogy talán érnék csalódások is, meg kellemes meglepetések is, mert nem minden az, aminek látszik.

De ez is ugyan úgy vonatkozik a való életre is.

10. Lávli (válaszként erre: 8. - F4e7e8321e)
2019. márc. 12. 11:37

Hát Édesanyád is biztos sokat megélt már a való életben is, látott ilyen embert is, olyat is ...

Ha elmondanád neki ezt, akkor olyan szemmel jönne beszélgetni, ismerkedni, és ki tudná szűrni szerintem, hogy ki/mi számít.

9. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - F4e7e8321e)
2019. márc. 12. 11:32
neten bárhol találkozhat rosszindulattal
8. f4e7e8321e (válaszként erre: 3. - Lávli)
2019. márc. 12. 11:27

Én is gondoltam, hogy Anyukámnak megmutatom, de bevallom, hogy féltem.

Annyi rosszindulatú taggal találkozom itt mostanaban, hogy lassan úgy vélem, többet ártana neki, mint használna.

Néha elüt egy billentyűt, már kapná is az ívet, vagy a kora/jólelkűsége miatti naivitása miatt szórakoznának vele.

Pedig sokszor agyaltam rajta, mert kicsit magányos, biztosan szeretne beszélgetni.

7. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 11:26

Jó a netezés, itt a hoxán kismillió ember van hasonló korban, ilyen-olyan betegségekkel, de:

kellene találni egy-két olyan napi elfoglaltságot is, amikor kimozdulhat otthonról és emberek között tud lenni.


Jó ötlet az u.n. nyugdíjasok klubja kisebb településeken általában a művelődési házak keretében működik.

Valaki a múltkoriban tett fel egy videot, amit idősebb emberek részére fitnes-táncos mozgásos program heti 1-2 alkalomra. Ez olyan mindenki annyit csinál, amit bír, nem baj, ha lemarad, nem baj, ha valami lépés kimarad... a lényeg, hogy jól érezzék ott magukat, és egy kicsit meg is mozgatták a karokat-lábakat...

2019. márc. 12. 11:11
valamilyen kis állat, online játékok
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 10:43

Esetleg felnőtt színezés? :)

Kikapcsol, a színek jó hatással vannak ránk, és egy-egy szép kép ad egy kis sikerélményt is neki. :)

4. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 10:39
Sok helyen van nyugdíjas klub. Van sok program, buszos kirándulás.
3. Lávli (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 10:32

Mutasd meg neki a hoxát 😌😊

Illetve nem tudom, hogyan kell érteni a netezgetést, hogy megnézi az időjárást meg a híreket, vagy ismeri a beszélgetős helyeket is?

Lehet, hogy olyan csoport is akadna, amiben a hozzá hasonló betegségben szenvedők vannak.

Ha nem ágyhoz kötött, nézd meg a helyileg illetékes nyugdíjas klubot, ott nem csak szuperjo programok vannak rendszeresen, de csak egy kis beszélgetésre is beugorhat napközben, amikor kedve van.

2. epervirág (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2019. márc. 12. 10:31
Szia!Anyukámnak tavaly szeptember vègèn lett veseköve rosszul lett èjjel nagyon mentöt hívtunk hozzá.Bevittèk a korhazba ahonnan pár óra múlva kiengedtèk.Aztán hetekig fájt a nyakánál àllandoan jajgatott.Ügyeketen semmit nem csinaltak vele Aztán eltelt kb: 1 hèt arra kelttem fel èjjel,hogy anyám az elöszobába hallkan mondta,hogy rosszul van apammal kimentünk hozzá,de màr a földön feküdt megint mentő most szívrohama volt.2 nap korház után kiengedtèk.Azóta nagyon megváltozott.Apàmmal azota 2- szer volt kirandulni,nèha elmegy ide vagy oda.De semmit nem eröltetünk neki.Amugy idèn lesz 70 èves.
2019. márc. 12. 10:00

Sziasztok,

anyum 64 éves. Tavaly egy elég komoly betegségen esett át és azóta valahogy nem talál vissza magához :( A betegség megváltoztatta, lelassította, előtte nagyon aktív volt, most még nincs ereje mindenhez amit előtte meg tudott csinálni. De azt látom, hogy unatkozik is. A betegsége előtt még dolgozott is (vállalkozóként) aztán nyugdíjas lett, majd kórház kisebb szünetekkel 7-8 hónapig :(

Most már alakul szerencsére, de látom, az üres idejében nem találja fel magát. Nem olyan nyugdíjas aki kötöget, talán nem is tud, de netezget és hasonlók... segítsetek kérlek, hogy segíthessek neki, mert ez a motiválatlanság félek, hogy visszajuttatja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook