Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit segítenek a férfiak otthon? fórum

Mennyit segítenek a férfiak otthon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
170. o.andi
2010. jan. 11. 06:53

az én férjem pld.soha nem segitett be a házimunkában...

nagyivben leszarja...az egészet

169. Pajola
2010. jan. 9. 10:03
nekem nagyon sokat
2010. jan. 9. 09:54
keveset-
2010. jan. 8. 16:31
Hétköznap szinte enyém minden házimunka, mert reggel 6-kor elmegy, és csak este 7-9 körül jön haza. Ha előbb hazaér, akkor segít, de hétvégén mindenben segít, vagy mindent megcsinál. Csak a vasalást nem. :) Nálunk az sem gond, ha fát kell vágni, vagy bármi más, mert én is ugyan úgy megcsinálom, ha éppen nem ér rá. Ja, és ha 7-ig hazaér, akkor minden este ő fürdeti a kicsiket, és ő fekteti le őket. Mikor még nagyon kicsik voltak a gyerkőcök, sokmindenből kimaradt, csak havonta néhány napot volt itthon.
166. laszlozsu (válaszként erre: 165. - Ba6e61ec64)
2009. dec. 23. 16:36
Majd lesz. Kitartás.
2009. dec. 23. 15:24
Szeretek vásárolni,nicsen kinek.
2009. dec. 23. 15:13
Vásárolni azt nagyon szeret, de papírszalvétát azt nem tud venni:)
163. Franc22
2009. dec. 13. 18:20
az én párom sokatb segít, mosogat, sőpör, felmos, porszívózik stb...
2009. dec. 11. 03:57

Nálunk a nemek módján oszlanak meg a házimunkák:)


Én takarítok, párom segít közben bútort tologatni, ha éppen ráér.

Én mosogatok, de neki sem esik le az ujjáról a gyűrű, ha egy évben 2x rámarad.

Én főzök, közben nagyon sokat beszélgetünk.

Ő készíti a reggeli kávét, valamint előkészíti a reggelit, én pedig elkészítem neki, stb.

Együtt vásárolunk.

Ő eteti a kutyát és ő nyitja a kaput.

Ő vezet, de kapunyitáskor átülök sofőrnek és bevezetek a garázsba.

Én gyűjtok be, de ő hozza be a fát és ő figyel a tűzre.


Kb. mindent együtt csinálunk. Sose kértem, hogy segítsen, de ő így látja jónak.


Mit hagytam ki?:)

161. globus (válaszként erre: 157. - 8fe4afaa5f)
2009. dec. 11. 00:12
Jaja, ha már úgy tele van, hogy egy gyufaszál sem fér bele.
2009. dec. 11. 00:06
Én nem engedek át semmi munkát és kész!
159. Anka71
2009. dec. 8. 10:26

Az én férjem segít. Porszívózásban pl. verhetetlen:). A kádat mindig ő tisztítja meg Cillittel. De pl. tavasszal sok melóm volt, bevallási határidők, akkor a házban az ablakokat is ő pucolta meg. Igényesen, normálisan megcsinálja, amit csinál, nem amolyan összecsapott férfi módra.

Mondjuk ez abból is adódhat, hogy előttem évekig nem lakott asszony a házban, ő tartott rendet, és tisztaság volt akkor is.

Jószerével bármit megcsinálna, de van, amit nem is engedek: pl. konyha az én birodalmam. Vasalás, mosógépbe tevése a ruháknak, teregetés, felmosás, portörlés, ezekhez ragaszkodom, hogy én csináljam.

Kint: terasz takarítása és a muskátlik pátyolgatása az én feladatom, de füvet ő nyír, a kertet ő rendezi (még az én fűszernövényeimet is ő tartja rendben). Hát, mondják, hogy mákom van...viszonylag.

158. simple (válaszként erre: 157. - 8fe4afaa5f)
2009. dec. 8. 10:11

Szuper.

Nekem volt olyan időszak, mikor nem volt munkám. Apósom meg "Mit tudsz otthon csinálni egész nap?" Hú hát a fejem egyből lilában kékben játszott az idegtől. Úgy látszik már elfelejtette hogy amíg a kedves fia otthon élt velük napestig ordított vele hogy "Mi ez a disznóól?"

Egész nap ganézok utána, másból sem áll az életem mikor otthon vagyok. És még nincs gyerek. El sem tudom képzelni, akkor mi lesz.

157. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 156. - Simple)
2009. dec. 8. 09:51
Ugyanennyit segit nekem is, csak legalabb leviszi a szemetet ha az ajtohoz teszem:)
156. simple
2009. okt. 18. 10:02
Nekem semmit. Illetve egy dologban segít, a szemét levitele az ő feladata a házimunkából. De néha még azért is úgy kell szóljak, pedig mindig odateszem a bejárati ajtó mellé,hogy mikor megy el, csak felkapja és már viheti is.
2009. okt. 18. 08:11
Nem sokat, fekszik, mint a földesúr. Ha megkérem valamire, úgy tesz, mintha nem hallaná, aztán fél óra múlva, akár a lassított felvétel. Berendeztem az életem önállóra, amit nem tudok megcsinálni, az úgy marad :D
2009. szept. 28. 07:44
Hát nem szakítja meg magát, de azt nem állíthatom, hogy nem segít. Néha főz. Igaz, hogy Ő ilyen hétköznapi kommersz kajákat nem szeret készíteni, csak különlegességeket alkotni. Azonban a mosogatás ott is az enyém. Bár most kaptam igéretet,hogy veszünk egy mosogatógépet. Kizárólag a nagytakarításban segít be, és pl. ilyen, hogy mosást beindítani abszolut nem. De nem is kell neki, mert ellenben a külső körlet az övé, nekem ott semmit nem kell tennem. Csak hobbiból rendezgetem a virágaimat.
2009. szept. 28. 07:03
picit segít... pl. kértem, hogy ürítse ki a porszívóból a szemetet (pók volt benne és félek tőle..) kb. 2 hétig vártam és máris megcsinálta. Tavaly nyáron kértem két polcot, egyiket idén feltette, a másikat még nem sikerült. Hát, kb. ennyi a segítsége. Egyébként mindent én csinálok, minden ház körüli munkát is, fűnyírás, ásás, hólapátolás, stb...
2009. aug. 28. 19:34

keveset, néha zöldséget hámoz.., vásárol néha, de azt is felhányja...

a nagytakarítást ő csinálja, majd hallom legalább egy hétig, hogy ő takarított..

mikor kedve van , neki fog ennek -annak...

de általában nem csinál semmit, mert én nem dolgozom, akkor én mindent csinálhatok nem?

151. Szücsi
2009. aug. 28. 19:14

SOKAT! A férjem is és a fiam is. Főz, mos, mosogat, bevásárol, porszívóz, port töröl, kutyákat etet, udvart takarít, stb... A férjem nem tud vasalni, de a fiam azt is megcsinálja, igaz, csak magának :)

Egyszóval: világi jó dolgom van!

2009. febr. 17. 11:35
nekem a férjem mindenben segít - mos, főz, mosogat - bár azt inkább a gép végzi, porszívózik, tehát mindent csak a vasalás meg a teregetést nem bízom rá.
2009. febr. 6. 17:52
Párom,amiben tud,segít,de leginkább a külső munkák az övé:)Fűnyírás,stb.
148. Franc22
2009. jan. 8. 17:54
én meg vagyok elégedve a párommal. Van hogy a gép elött ücsörög, de ezt nem hányom fel neki, mert minden hétvégén összeporszívózik, összesöpör, ha megkérem rá. Van hogy arra jővők haza, hogy el van mosogatva. Szóval segít. Karácsonykor is együtt készítettük a finomságokat
2009. jan. 2. 00:26
attól függ ki, mindenki más
146. 87dcc92a81 (válaszként erre: 145. - 89b99f816e)
2009. jan. 2. 00:20
Na ugye:)
2009. jan. 2. 00:08
Az én párocskám sokat :)
2009. jan. 2. 00:07
Rendkívül sokat.Pl. szellemileg támogatnak mindenféle háztartási munkát:)
2008. dec. 31. 18:38
néha kiviszi a szemetet és segít bevásárolni, mert én busszal nem tudnám hazacipelni, ezen kívül végképp semmit, még egy poharat sem tesz arrébb
142. tojpike
2008. nov. 8. 16:38

Az én férjem egy tündér! Mindennap segít valamit, míg főzök, elmosogatja amit én összekentem, hogy ne gyűljön össze, stb

Általában együtt csináljuk a házimunkát, egymás kezére dolgozunk. Így gyorsabb is és jobb kedvvel állunk neki bármilyen mocskos munkának.

141. csókica (válaszként erre: 140. - Rola)
2008. nov. 8. 16:34
Nálunk is igy van))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook