Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? fórum

Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. szept. 8. 10:11
Ha ilyen sok problémát okoz a holdkomp,akkor ti nagyon gazdag emberek vagytok,mivel az összes játékgyárat be lehet perelni aki holdkompot gyárt.És most nem a kínai holdkompról beszélek,hanem pld:J.... F.P.....stb.Nekem 4.hónapos a baba és tegnap kapta meg a holdkompját.Sehol és sehogy nem marad meg két percnél tovább(főleg nem fekve)csak a holdkompban.Folyamatosan fel akar ülni és ha felül és fogom a kezét akkor meg állni akar és áll is.Azt mondják a baba tudja,hogy mi jó neki.Akkor most a szőnyegen ordítson,vagy élvezze,hogy függőlegesen állhat????????EZ EGY EGYEDI ESET ÉS BABA,ÉS TUDOM,HOGY MINDEN BABA MÁS ÉS MÁST SZERET ÉS MÁS KÖTI LE.vinszisz férje vagyok.
36. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 4. - Babeke)
2009. szept. 8. 09:45
ezt megcáfolom mert az én 3 gyerekem kompba voltak és mind eljárt 9hónaposan,,,végül is mint írtam mindegy mert ha nem raktam bele egész nap sétáltattam mert nem maradt,, a kompban pedig leül ha elfárad,,,
35. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 33. - 707655fba1)
2009. szept. 8. 09:43
EGYETÉRTEK,,,
2009. szept. 8. 09:13
Nekem nem kéne, és nem is volt.Semmi értelme.
2009. szept. 8. 09:07

Nem vitázni akarok, de el nem tudom képzelni hogy okozhat a komp gerincproblémát, pláne sérvet!??

Még a csípő deformitást elfogadom, de a fent említetteket nem tudom elképzelni sem.

Ha már biztonsággal ül és áll a baba, akkor nem dülöngél benne, és nem nyeklik össze-vissza.


Ami nálam kiveri a biztosítékot, az az ún. kenguru, amibe már pár napos babákat is beletesznek.

Na...abban aztán tényleg 7 rét van görnyedve az a szegény gyerek!


Persze mindenki azt tesz, amit jónak lát.

32. vviki2 (válaszként erre: 30. - Cbc7d5fe99)
2009. szept. 8. 08:24
Azért az teljesen más...
2009. szept. 8. 08:17
Én nem ajánlom!
2009. szept. 8. 08:00

az én fiam fél évesen benne volt 9hónaposan járt!!

mindegy hogy kompba rakod mert úgyis sétáltatni kell akkor ugyan az

2009. szept. 8. 08:00

Mint gyógypedagógus, én sem ajánlom. Semmikor, senkinek.


Pléd a földre, játékok és a gyerkőc. Hagy próbálkozzon , forogjon, kússzon..stb

28. milochou (válaszként erre: 26. - Ildika)
2009. szept. 8. 07:58
En sem ajanlom. Gerincproblémàt és sérvet is okozhat. Minek eroltessuk a jàràst. A természet jol mukodik, majd jàrni fog a kisbabàd, ha itt az ideje. Ràadàsul olyan kiszolgàltatottak benne. Dülöngélnek össze-vissza és nem ök irànyitjàk, hova akarnak menni.
2009. szept. 8. 07:57
engem is be raktak a kompba annak idején és tessék élek és virulok!Pedig 24 évvel ezelőtt nem ilyen biztonságos kompok voltak!
26. ildika
2009. szept. 8. 07:55
Én sem ajánlom, mi is kaptunk, de nem használtuk. Szinte mindenkitől azt hallottuk, hogy súlyos csipő és gerincproblémákat okozhat...
2009. szept. 8. 07:51
Én sem ajánlom!
24. vviki2
2009. szept. 8. 07:43

Nem ajánlom!!!!

Lányom kompozott, s 4 évesen gerincferdülést diagnosztizáltak nála... Azóta fűzőt visel és harcol a további görbülés ellen. Pokoli...:-(

Lehet hogy semmi köze a komphoz, de ha tudom, hogy ezzel is csökkenthetem a kialakulás kockázatát, akkor megteszem. Így a másik 2 gyermekem nem használt kompot. Mélyen elítélem a felelőtlen szülőket akik beleteszik ebbe a szerkentyűbe a babájukat! Mindenki a legjobbat szeretné a kiskincsének, nem?! Akkor meg tegyen meg mindent azért, hogy egészséges gerincoszlopa maradjon!!! Persze van baba aki kompozik és soha semmi baja a gerincének...DE ha mégis, akkor egész életében majd lelkiismeretfurdalással fog a szülő élni..? Megfontolandó.... (Elnézést akit megbántottam.)

23. struki
2009. szept. 8. 07:26

Sziasztok!

Nem ajánlom. Súlyos csípő, és ezáltal gerincproblémákat okozhat, ami nem biztos hogy kiskorban jelentkezik a gyereknél, hanem jó pár év múlva, akár 20 30 év múlva. (Ugyanúgy, mint a kitámasztva ültetett gyerek)

Egyébként a kompban először oldalirányban kezd el menni a gyerkőc, ez sem egy jó dolog.

Viszont az, hogy ki mikor kezd el menni, az egyáltalán nem függ a bébikomptól. Ez abszolut gyerekfüggő.

2009. szept. 8. 07:24

Az én fiam is kompozott amikor már stabilan tudott ülni és megállt a lábán.

8 és fél hónaposan ment, a lábának semmi baja.


Persze ma már mindent másként látnak jónak a dr-ok is, mint 17 éve.

2009. szept. 8. 06:58
nem ajánlatos! ortopéd szakorvosok véleménye alapján mondom
2009. szept. 8. 06:54

Nekünk is volt kompunk, és egyik gyerekem sem maradt el, a lányom tankönyv szerint időben csinált mindent, a fiam meg még előbb is, a kompozás ellenére 10 hónaposan már ment.

A lányom 6 hónaposan került bele, mert akkor kaptuk, a fiam 5 hónaposan, de nagy, erős baba volt, ekkor már ha fogta kezemet, felhúzta magát állásba.

Nekünk egy alul szélesebb, sokkerekes, masszív kompunk volt, soha nem volt balesetünk.

Amint megtanultak mászni, főleg a bútorok mentén kapaszkodva közlekedni, már nem is kívánkoztak a kompba, hiszen onnan nem lehet mindent elérni:-)

Az előttem lévő hsz-hoz kapcsolódva nekünk is biztonságosabb és szabadabb volt így az élet, mindkettőnknek

2009. szept. 8. 06:51
Semmiképpen sem ajánlom!A gyereknek minden szempontból csak árthat.Még nem tud járni de ha beleteszed megterheled a gerincét!Én nem használtam és nem bántam meg,mert láttam olyat aki igen és semmi jót nem mondhatok róla.
2009. szept. 8. 06:44
Káros a gyermek gerincére. A kompban rá van kényszerítve a gyermek, hogy állandóan terhelje a gerincét. Sokkal jobb, ha a padlóra teszed, és mozogjon a kedvére, a saját képességének, fejlettségének megfelelően.
17. Gligi
2009. szept. 8. 06:42

Sziasztok!

Gondoltam elkel egy kompot támogató vélemény is a fórumra ☺

Én úgy tudom csak azt a babát szabad bébikompba ültetni aki már saját lábára önmagától feláll, de akkor is csak rövid időszakokra és nem órákra!

A mi kisfiunk 6 hónapot épphogy betöltötte és feláált! Kapott bébikompot és használja is. Neurológián megérdeklődtem és nem beszéltek le a használatáról!

Nekem nagy segítség, hogy van kompunk, mert biztonságosabb főzés közben a komban mocorgó gyerek a konyhában mellettem, mint a mászó aki a szemetest szereti kipakolni, vagy a fagyasztószekrénybe szeretne bejutni és minden földre pottyanó dolgot azonnal a szájába venni és háááát trutyis kézzel nemtudok azonnal odakapni, hogy megmentsem a nem éppen ideális helyzettől ☺

2009. szept. 8. 06:42
Nekem az ortopéd orvos a 4 hónapos vizsgálaton kifejezetten megtiltotta, hogy a gyerek használja! Biztosan nem véletlenül! Én bízom a szakemberek tudásában, még ha az egészségügy ott tart is, ahol tart!
2009. szept. 8. 06:24
Az én gyerekeim másztak - sokáig.
2009. szept. 8. 06:14
Én semmikor nem ajánlanám, teljesen felesleges, sőt szerintem káros is
2009. szept. 8. 05:55
Nekem egyik gyerkőcöm sem használta,tökéletesen meg voltunk nélküle!Viszont tudok olyan esetről,mikor a küszöbben elakadt kompppal eléggé összetörte magát a kicsi.(Szétcsapta a száját.)Senki nem ajánlotta a környezetemben annak idején és nem bántam meg,hogy hallgattam rájuk!
2009. szept. 8. 05:51
egyáltalán nem ajánlott, kényszertartásban van a láb és még balesetveszélyes is.
2009. szept. 8. 02:05

én úgy tanultam, hogy beteg gyerekeknek lett kifejlesztve, akik nem tudnak normálisan menni. Nem tudom mennyi igaz belőle, ezt gyerekorovs mondta.

Egészséges gyereknek nem ajánlott. A szülőnek biztos kényelmes, de a gyereknek az a dolga, hogy kússzon-másszon, kapaszkodjon, menjen stb.

2009. szept. 7. 23:18
én egyik fiam se tettem semmibe, még a kiságyban is alig voltak nappal...nagy matracon a földön, így korán tanultak meg mászni, fél évesen kapaszkodva felálltak a bútor mellett, sőt 11 hónapos korukra elindultak...pedig én nem erőltettem, nem sétálgattam fogva a kezüket, saját magukat ösztönözték, hogy az útjukban nincs járóka, kiságyrács, és oda akarnak menni valahova, elérni a játékot stb...
2009. szept. 7. 23:15
felesleges!
2009. szept. 7. 23:15
Nem ajánlatos, mert használata nélkül hamarabb és stabilabban fog tudni járni a gyerek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook