Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? fórum

Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
67. ében11 (válaszként erre: 65. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 11:53
az enyém is addig volt sírós amíg bele nem jött a mászásba és tudott ülni-akkor mindenért egyedül is el tudott menni-addig meg nyafogott hogy adjam oda fordítsam meg stb.
66. bb2f4e28dd (válaszként erre: 65. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 11:45
Ja, egyáltalán sehány hónaposnak nem kell :)
65. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 64. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 9. 11:40

Egy 6 hós gyereknek amúgy sem kell:))

Hiszen ő kiválóan tud ülni, és ülve játszani :)

Persze azért ha ordít ordithat attól mert tele a hócipője attól hogy próbálkozik mégsem tud még egyedül felülni ilyen is van, de ha hagyják előbb utóbb sikerül neki.

64. bb2f4e28dd (válaszként erre: 60. - Vinszisz)
2009. szept. 9. 11:33

Azt hiszem, akkor teljesen felesleges volt indítani ezt a topikot, ha ennyire nem érdekelnek a vélemények :(((


A holdkomp káros. Ortopéd orvosoknak nem hiszel? De ha valaki ide leírja, hogy 6 hónaposan nyugodtan beleteheted, annak hiszel?

2009. szept. 9. 11:07

nem ajánlott a komp-mivel művi dolog.

járni tanuljon magától-kapaszkodjon meg az ágy szélébe fal mellett.

nekem sem volt komp-azért mert nem tudtam a lábának jót tesz-e,úgy gondoltam emiatt nem fog hamarabb járni.a lakásban elpakoltunk alul mindent-sok tér maradt neki mászni, vagy egy két lépést megtenni.az enyém szeretett a kihúzott ágy mellett sétálni.és igen én sem tudtam minden percben vele lenni, de bababiztos volt a lakás, és ha sírt is tűrtem ha kész voltam a dolgommal játszottunk...ja és féltem hogy a kompban fejre áll a gyerek-szóval szabadság,de mégis arra is kellene felügyelni mit csinál benne a manó...

62. vinszisz (válaszként erre: 61. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 10:52
:)
61. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 60. - Vinszisz)
2009. szept. 9. 10:35

Én pl úgy főztem mostam és takarítottam anno, hogy szépen kiarktam őket a szőnyegre játszani.Ó bármily furcsa elvoltak.Persze volt nekik is olyan időszak amikor ordítottak az unalomtól, de sosem mondták hogy anya adj egy kompot.

Nem tudom miért kell késztetést érezni arra hogy egy gyereket berakjuk valamibe.A föld a legegésségesebb játszótér a lakásban egy gyereknek, és hiszem hogy annál egészségesebb nincs is,kemény talajon kinyomja magát picinek, később meg hamar megtanu közlekedni.Nm kell segédeszköz.A gyerek sokkal jobban biztonságba van egy talajon, mint egy hülye szerkezetbe.

Nekem ne mond mi az hogy gyerek mellett dolgozni.Én is dolgoztam és dolgozok most is, habár most éppen szabadságom töltöm.Sőt a gyerek ment még bölcsibe is hogy minél hamarabb mehessek a munkába,sőt magam föztem és takaritottam, mert az uram nekem is odavolt egésznap.

Mégse kellett segédeszköz.Nem hiszem hogy agy pici gyereknek segítene.Pont az segít hogy járni tanulás mellett néha elesik, és ezzel is tanul, sőt néha lehajol, leül amikor neki tetszik és szájába vehet dolgokat,ennél jobb nem is kell.

Nem kell egy gyereket fölösleges dolgokra szoktatni, csak hogy a szülőnek kényelmes legyen.

60. vinszisz (válaszként erre: 59. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 10:24

A kérdés az volt,hány hónapos kortól ajánlja az, aki ajánlja,ha elkerülte volna bárki figyelmét is!

Ugyanis nekünk már volt holdkompunk,csak annyira régen,hogy nem emlékszem hány hónaposan használta a lányom!Természetesen nem órákat töltött benne,9 hónaposan járt és ortopéd orvos mondta,hogy szinte tökéletes a testfelépítése.Már engem is bele raktak a szüleim,csak akkor még nem így hívták és köszönöm szépen én is jól vagyok!A nap nagy részét azzal töltöm,hogy manóval foglalkozok,énekelek is,mesét is olvasok,stb.De mivel van egy háztartásom és egy kamasz lányom,nem,nem érek rá egész nap a kezét fogni,ha van gyereked és nincs segítséged,ezt a hülye kérdést nem tetted volna fel!Vagy nálad főz,mos,takarít valaki más?A holdkomp igenis szabadságot ad a gyermeknek és a szülőnek egyaránt-a babának mozgásteret.Ja és ha elkerülte volna a figyelmed,az amire válaszoltál,a férjem a férjem hozzászólása volt,és mivel 12 órát dolgozik,hogy biztosítsa a család megélhetését és nincs gyesen,nincs ideje fogni manó kezét!:)

Ha olyan káros volna a holdkomp,amilyennek sokan leírják,akkor már rég nem lehetne forgalomban,mert ahogy a kiságy rácsainak távolságára szabvány van,ezt sem engednék használni,ráfogni lehet minden fajta betegséget!Láttam olyan babát aki 5 hónaposan feküdt mint egy fadarab,mozdulatlanul,mégis gerincferdülése volt! Köszönöm a hozzászólásokat,okosabb nem lettem!:)

2009. szept. 9. 09:43

Nekem két gyerekem nőtt fel komp nélkül.Ők is sírtak ha egész nap hemperegniük kellett,mert ki lettek rakva a szőnyegre, sőt ők sem maradtak a kiságyba.

A gyerek ehhoz szokik amihez szokatják.Ha a gyerek fekve sír és az anya betesz egy kompba a következő alkalommal már követeli, és sír.

Egy gyerek nem ugy születik hogy kompbba akar járkálni.Azt sem tudja mi az.

A szülő meg igen tudja, és hogy a gyerek ne nyafogjon jót tesz neki azzal hogy belerakja, de közben semmire sem jó csak hogy kielégítse a szülő kényelmi helyzetét.

58. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - Vinszisz)
2009. szept. 9. 09:39
Miért?Nem érsz rá a gyerek kezét fogni?Otthon vagy gyesen.
57. Noj84 (válaszként erre: 56. - Vviki2)
2009. szept. 9. 09:03
engem meggyőztél.
56. vviki2
2009. szept. 9. 08:21
Én azért megyek "vérre" ebben a témában, mert beteg a lányom gerince. 4 éves korában vettem észre a gerincferdülést és 5 éves kora óta fűzőt visel!!! Lehet, hogy semmi köze a komphoz, de az is lehet, hogy hozzájárult a gerincferüléshez. Dominika sokat volt benne. Tudatlan, tapasztalatlan 20 éves voltam akkor, s eszembe sem jutott, hogy ezzel árthatok neki. Elnézést kérek, ha valakit megbántottam...csak jót akarok. Szeretnék mindenkit megkímélni ettől a betegségtől és a fűzőviselés gyötrelmeitől.
55. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - 707655fba1)
2009. szept. 8. 22:07

Tudom, hogy nem kifejezetten az én hozzászólásomra írtad, de reagálnék rá...nem sértő szándékkal. A korábbi hozzászólásomban leírtak azon anyukákra vonatkoznak, akik nem tudják lekötni a gyereküket és kényelmesebb számukra a komphasználat, "úgyis jól elvan benne a gyerek" gondolattal, mint hogy foglalkozzanak a picivel. (Hidd el, nem rólad, vagy az itt fórumozókról van szó, de sokan órákra beleteszik az egészen pici babót.:()

Sok ismerősöm részesíti előnyben a kompot, senkit sem ítélek el miatta (nem is tehetném), mindenki maga döntse el, mit tart jónak a gyereke számára.

54. 707655fba1 (válaszként erre: 53. - Petra523)
2009. szept. 8. 21:56

:)))

Biztos!

Sőt, tuti!!!

2009. szept. 8. 21:39
Én tipikusak azok közé a szülők közé tartozom, akik minden vackot megvesznek a gyereknek, mert imádok vásárolgatni. Viszont ez az egy, amit soha nem vennék meg. Mikor felajánlotta egy ismerősünk anno, hogy ezt hozna ajándékba, akkor neki is megmondtam, fölöslegesen venné meg, mert tuti nem használnánk. Szerintem, ha rövid távon nem is látszik a hatása, biztos, hogy árt a gyereknek.
52. 707655fba1 (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2009. szept. 8. 21:08

Igazad van.

Ez a te véleményed, az enyém más.

Ettől függetlenül nem hülyézlek le sem téged, sem senkit!!!

Mint már írtam gyerekfüggő a kérdés!!!!

Az én fiam 7 hónaposan stabilan ült, állt, lépegetett.

Az unokaöcsémé akkor kezdett mászni.


Érzed a különbséget?

51. andi6020 (válaszként erre: 48. - 707655fba1)
2009. szept. 8. 20:55

Én ugyan sosem használnám, de ez az én vélemémyem.

Nem azért neveztem felelőtlennek, mert használta, hanem mert a FÉL ÉVES gyerekét rakta bele. De ha szerinted ez normális, akkor én vagyok a hülye.

50. 707655fba1 (válaszként erre: 49. - Vviki2)
2009. szept. 8. 17:00

Na ezt meg hol olvastad?


Nekem inkább úgy tűnik, hogy sértve érzed magad, mert van olyan, aki nem veled ért egyet!

Engedtessék már meg, hogy én döntsem el, hogy mi a jó nekem ill. a gyerekemnek!

49. vviki2 (válaszként erre: 47. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 8. 16:57
Áááááá...ezeknek kár papolni. Úgysem értik. Mi vagyunk a hülye bunkók, csak mert jót akarunk...:-S
48. 707655fba1 (válaszként erre: 47. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 8. 16:54

Nekem személy szerint nincs érvem.

Mindenki eldöntheti, hogy használja vagy nem.

Viszont azért, mert valaki használja nem kellene tudatlannak és felelőtlennek nevezni!

2009. szept. 8. 16:46

Kedvenc érvem, hogy ,,nekem/az én gyerekemnek sem lett tőle semmi baja" -akár ilyen káros találmányról van szó, mint a holdkomp, akár a félévesen paradicsometetésről, vagy 2 hónaposan hozzátáplálásról...


Ha szakemberek tömege állíja vmiről határon innen és túl, hogy veszélyes, káros, akkor miért alkalmazza/használja egy anya mégis?

És miért ajánla jószívvel bárki másnak is: igaz ugyan, hogy a legtöbben ellenzik, de ne törődj vele!


Nyilván nem véletlen, hogy annyi szakember nem ajánlja a kompot. Korrektül el is hangzottak az érvek.

2009. szept. 8. 16:30

Egyébként még annyi lenne a témához a hozzáfűzni valóm, hogy az én gyerekem is kúszott, mászott, foglalkoztam is vele, valamint nem órákig kompozott.


Ez a dolog (mint minden más) gyerek függő.

45. 707655fba1 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2009. szept. 8. 16:18

Ez az!

Személyeskedjünk!

44. andi6020 (válaszként erre: 30. - Cbc7d5fe99)
2009. szept. 8. 16:03
FÉL ÉVESEN???? Remélem tévedsz, mert ha nem, akkor tudatlan vagy, és rettenetesen FELELŐTLEN!
2009. szept. 8. 15:56

"Szerintem a szülőknek kényelmesebb beletenni a kompba, mint foglalkozni a csemetével!!! Egyetértek Morris07-el, mert inkább azok a szülők vannak mellette, akiknek nincs türelmük a babával foglalkozni."


Ezt kikérem magamnak és visszautasítom!!!!!

2009. szept. 8. 14:11

Azokhoz csatlakozom akik kimondottam ellenzik a holdkompot. A baba természetes mozgásfejlődését kell követni és bizony ez sokszor rámegy az ember napi idejére, háztartásban töltött munkájára stb.

Én letettem a szőnyegre és hagytam egyedül csinálja amit akar. Körbe raktam játékokkal és bizony sokszor nagyon hosszú órákat töltöttem vele, mert volt egy időszak, amíg nem tudott egyedül nekiiramodni négykézláb, de fekve már unta magát. Akkor bizony úszott minden a lakásban, de fontos volt számomra, hogy a kisfiúnknak azt adjam amire szüksége van az egészséges fejlődéshez. Létfontosságú nemcsak a testi, de a teljes idegrendszeri fejlődéséhez hogy saját ütemében és saját erőből történő mozgásával fejlődjön. Ebben a holdkomp nem sokat segít, sőt.

Az hogy a baba mennyit kúszik, mászik, hogy tanulja meg akár még csak megfordítani magát és persze a későbbiekben felállni és egyedül járni az nem csak a fizikai fejlődését befolyájoslja, hanem kihathat a későbbi tanulási, kapcsolatteremtési, önbizalomépítési stb. problémáira is. Ezt lehet hülyeségnek tartani, de ezek tudományosan kimutatott tények. Az agyi és idegrendszeri fejlődést nagyon nagy százalékban határozza meg ennek a közel egy évnek a mozgásfejlődése.

A kengurut én nagyon jónak tartom, csak valóban jót is kell venni. 4 hónaposan én is beletettem a picurunkat, de olyanba, ami erősen kimerevített, de mégis vastagon párnázott volt. Egyáltalán nem csuklott össze benne és természetesen nem tartottam benne fél-1 óránál tovább, csak amikor már erősebb volt és egyedül tudott ülni.

Szerintem egy babának nagyon jó érzés, ha érezheti a mama szívdobogását, melegét. Persze ez is szubjektív kinek, mi a jó, de egy biztos, nem egészségtelen, ha ésszel használják.

41. vviki2
2009. szept. 8. 14:02
Lehet vitatkozni erről a kompról, de nem érdemes. Van aki beleteszi, van aki ellenzi. Én az utóbbi vagyok, de ezt már kifejtettem... Szerintem a szülőknek kényelmesebb beletenni a kompba, mint foglalkozni a csemetével!!! Egyetértek Morris07-el, mert inkább azok a szülők vannak mellette, akiknek nincs türelmük a babával foglalkozni. Félreértés ne essék, nekem is van 3 gyerekem, s a középsővel komoly "csatákat" vívtunk, mert nehezen lehetett lekötni a figyelmét. Aztán nagyobb lett, megtanult járni (saját maga) és ma már óvódás. A pici 1 éves lesz, még nem megy. Biztos élvezné a kompot, de eszem ágában sincs beletenni... (Pedig kaptunk volna egyet, de megköszöntem...inkább nem.) Többet ér a gyerek egészsége, mint a szülő nyugalma....
40. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 38. - Ekka)
2009. szept. 8. 11:50

Csatlakozom! Gyógytornászt kérdeztem meg, amikor kaptunk egyet (szerencsére a lányaim, ketten összesen 5 percnél többet nem töltöttek benne).

A baba gerincének egyáltalán nem tesz jót, és tévedés, hogy előbb tanul meg járni. Az anyukának kényelmesebb, mert biztonságban tudja a gyerekét, nem kell rohangálni utána, ha már mászik. Sok anyuka viszont órákra benne felejti a manót. Így a fontos mozgásfejlődéi lépcsők is kimaradhatnak, kevésbé lesz aktív a pici.

Annyi készségfejlesztő és kreatív játék van, biztosan le lehet kötni ezekkel is a figyelmét.

Ha mégis ragaszkodsz hozzá, csak akkor ültesd bele a babád, ha már stabilan ül, tartja magát.

39. Berenik (válaszként erre: 37. - Vinszisz)
2009. szept. 8. 11:42
Nagyon rosszul teszed, ha már 4 hónaposan beleteszed! Annak a pici babának inkább más szükséglete van még ebben a korban, talán inkább énekelj a babának és játssz vele!
38. Ekka
2009. szept. 8. 10:11
Én semmilyen korban nem ajánlanám!!!!!!!!!!!! És nem csak én nem ajánlom, a gyermekorvosok többsége nem ajánlja!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook