Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej és tápszer fórum

Anyatej és tápszer (beszélgetős fórum)


2011. aug. 9. 21:30

Én se gondolkodtam a tejen nem tőled vártam a választ:)hanem egy utánad lévő hozzászóló írt a tejről és tőle kérdeztem de nem gond!

igen már második napja 1szer ébred:)

vasárnap feltérdelt a kicsikénk ma meg abból a helyzetből felült:):)

13. szabobabo (válaszként erre: 12. - 7a91235518)
2011. aug. 9. 20:29

Én erre még nem tudok válaszolni, mert még nem is gondolkodtam azon, h adok neki tejet.


Még a kecsketejet sem tudom elképzelni!


Valóban szépen haladtok, ha már csak egyszer ébred fel éjszaka!!!

12. 7a91235518 (válaszként erre: 10. - 48bf8c027e)
2011. aug. 9. 10:11

1 éves kor után a 1,5tej az anyatejet vagy tápszert vált ki?

vagy a tápszer még ugyanúgy kell egy nap?

11. 7a91235518 (válaszként erre: 9. - Szabobabo)
2011. aug. 9. 10:09

Én azt csinálom 1 hete (lehet nem jó megoldás) hogy alvás előtt cumisüvegből adom a tejcsit vagy tápszert ahogy te is írtad így látod mennyit evett.és utána ha még éhes szopizik még és elalszik:(de tegnap este azt csináltuk hogy megette a tápszert megkináltam cicivel nem kellett neki és beraktam az ágyba.még hallottam beszélt kicsit és 10perc múlva elaludt:)és csak 4előtt ébredt akkor szopizott keveset és aludt tovább.ez már haladás nem:)

megnéztem a képeidet nagyon cuki a kislányod:)

2011. aug. 9. 06:56

Sziasztok!


Egy éves kora előtt tényleg nem ajánlatos tejet adni és utána is először csak feles tejet majd kb másfél éves kortól kapjon rendesen. Viszont érdemes 2 éves koráig forralni a tejet.


Szabobabo

Nem adjál még bundáskenyeret a lányodnak a tojásfehérje miatt. Azzal is ajánlatos egy éves koráig várni.

9. szabobabo (válaszként erre: 8. - 7a91235518)
2011. aug. 8. 22:19

Nekem okt. 27 én született a lányom, most múlt 9 hónapos!

Az éjjeli szopikat mi úgy oldottuk meg, h apa ébredt fel este a lányunkhoz, megitatta vízzel, és vissza simizte...:) ez nagy lépés volt (persze ezt sem ment egyik napról a másikra, volt, h nagyon sírt, ilyenkor megettem (szopizott, majd bealudt)

Aztán rájöttünk, ha az esti szopi előtt kap pl. tejpépet,akkor nem ébred fel éjszaka arra, h éhes. Így csináltuk egy ideig, aztán most hogy nem szopizik, már elhagytuk a pépet, maradt a tápszer ( 220ml-t eszik, ez is elég reggelig).

Én kicsit örülök, h már nem kell azon stresszelnem, h eleget evett-e (bár én sose mértem), de így, h látom az adagot, így könnyebb...de jó érzés, h legalább 8 hónapig anyatejet kapott!Szóval van jó és rossz oldal is:)

Majd minden rendeződik, de nagyon nagy kitartás kell hozzá! Volt, h apa tartotta bennem a lelket esténként, mert azt hittem ez lesz 10 éves koráig:)kelés 3 óránként...mert nálunk ez ment!!! Aztán csökkent, és mostanra átalussza az éjszakát!

8. 7a91235518 (válaszként erre: 5. - Szabobabo)
2011. aug. 8. 20:53

Kicsit későn de megint itt vagyok:)

Te ügyesen leszoktattad és szerintem jó megoldást választottál.Nekem is ezt mondták h.így tudom leszoktatni az éjjeli evésről,h.nem rögtön szopi csak ne sírjon hanem simogassan meg ilyesmi.ezt kipróbáltam kisebb-nagyobb sikerrel.

de ezt h.csináljam h.ne a szopi közben aludjon el?mert ha hagyom elaludni mire elfáradt akkor lehet 1óra múlva ébred mert éhes...ez olyan nehéz:(

mennyi idős a babád?

2011. aug. 8. 18:53
Elméletileg egy éves kora után kaphat tehéntejet. Szóval ha nem megy a szoptatás, akkor azzal ki lehet váltani. Vannak olyan nézetek is, hogy 3 éves korig ne kapjon, csak tápszert, de azt hiszem, hogy ha nincs tejre allergiás a családban, akkor mehet egy éves kortól.
2011. aug. 8. 18:11

szia,az en kisfiam 11honaposan hagyta abba a tapszert,utanna sokaig nem is itta.par honap es megint elkezdte inni a tapszert,de en abbahagytam.jovohonapban lesz 2eves,most mar kecsketejet iszik,nem is nagyon akar mast.

amugy itt irorszagban szokas,hogy sokaig tapszert adnak a gyereknek vagy kecsketejet uditonek,es melle a rendes fott etelt.

5. szabobabo (válaszként erre: 3. - 7a91235518)
2011. aug. 8. 17:58

Hú, ez nálunk is baj volt...nem egyszerű ez!

Mi ezen 5 hónaposan ("előre tervezve" ) átestünk.

Nem hagytam elaludni rajta, hanem ha elfáradt, büfi után ágyba tettük. Sírt, sírt, sőt üvöltött, de ott simogattuk, ott ültünk mellette, míg el nem aludt.

először 20 percig sírt, majd egyre kevesebbet (én néha ott sírtam a másik szobába), de egy hónap alatt "megtanult" magától elaludni, sírás nélkül. Most is ott ülök mellette, míg el nem alszik, soha nem hagytam magára sírni, de ez olyan, h meg kell tennem egyszer. Most 10 kg, és már nem tudnám sem ringatni, sem a karomban tartani addig, míg le tudnám tenni. Lehet ez nem a legjobb megoldás, mert sírni hagytam, de máshogy nem ment.

2011. aug. 8. 17:42
Egy éves korig mindenképpen szüksége van tápszerre. Szerintem én utána tejet fogok adni a Kislányomnak, reggelire, majd utána jöhet a kenyérke valamivel. Este ugyanígy, rendes vacsi, majd altató tápi. :-) Majd tudja ő, mikor nem kell már.
2011. aug. 8. 17:39
Mis eszünk már gyümölcsöt, fözeléket tejpépet:)most mi is tápszerezünk mert alig van tejem sajnos:( nálunk az a baj hogy cicin tud csak elaludni:(jól elrontottam nem tudom.nem tudnál esetleg segíteni ebben?
2011. aug. 8. 17:37

Szia!


Az én lányom 8 hónaposan egyik napról a másikra hagyta abba a szopizást (reggel és este szopizott)A többi étkezést addigra már kiváltottuk.

Azóta tápszert kap (előtte nem kellett soha).

én egy jó ideig még ezt fogom neki adni tej helyett, egyenlőre még nem tudom elképzelni, h reggelire adjak neki egy szendvicset, vagy bundás kenyeret.

2011. aug. 8. 17:21

Kedves Anyukák!

7hónapos most a kisfiam.Anyatejet és tápszert is kap kiegészítésként.Az lenne a kérdésem meddig van szüksége a babáknak anyatejre ill.tápszerre?Szoptatom amíg van tejem de sajnos most már nagyon kevés neki:(és pár napja nem is fogadja el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook