Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valószínűleg tápszeres pótlásra lesz szükség... :( Mi a menete az anyatej + tápszer adásának? fórum

Valószínűleg tápszeres pótlásra lesz szükség... :( Mi a menete az anyatej + tápszer adásának? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. golyorago (válaszként erre: 36. - Csakazért)
2011. júl. 7. 07:42
Délutánonként nyugodtan etesd olyan gyakran, amilyen gyakran szeretne, mert ettől nem hogy kevesebb, de több tejed lesz. Az én lányom 23-án volt 5 hós, és még mostanában is van olyan nap, amikor délután 2 óránként cicit kér.
39. Kismanó86 (válaszként erre: 36. - Csakazért)
2011. júl. 6. 10:22

Na ez így azért jó. Én is azt mondom, ha van tej, tudsz fejni, akkor inkább az. Kis pákosztos a Lelkem! :-)

A súlya meg nagyon szép. :-)

38. Kismanó86 (válaszként erre: 34. - Tevecca)
2011. júl. 6. 10:21
Hű, akkor nem lesz (nincs) könnyű dolgod vele. Annám már mindjárt 10 hónapos, de csak pár hete ül, felállni pedig még nem sikerült neki.
37. Tevecca (válaszként erre: 36. - Csakazért)
2011. júl. 6. 08:38
Hú, akkor tényleg csupán a telítettség érzete érdekli. Ebben az esetben semmi gond :D Örülök hogy minden oké
2011. júl. 6. 08:21

Helló Lányok!


Nos, tegnap ügyesen fejtem minden szopi után, este utolsó előtti (azaz fürdés előtti) kajálásként azt kapta meg a drága.

Sikerült 80milit összegyűjteni -ebből 40-et hajnalban, akkor mindíg "sokat" tudok fejni.

Az utolsó szopi pedig cicin bealvós, altatós.


Délutánonként szinte óránként, 2 óránként enne/eszik, szerintem ezért nincs munició estére, illetve kevés.

Olvastam, h az esti tej zsírdúsabb, ezért kevés is elég belőle...Andrist a mennyiség érdekli, nem pedig a minőség :)

Egyébként tegnap voltunk a dokinál, felírta a tápit, a biztonság kedvéért. De megbeszéltük, h amíg van lefejt tej, addig természetesen azt adom neki.

Le is mértük, 4800-ról felment a súlya 5100-ra, 6 nap alatt.

Amúgy annyira tudtam, h ilyen lesz! :)

Minden ultrahangon volt valami a szájában, hol a keze, hol a köldökzsinórt, hol a magzatvizet kóstolgatta. :D


Nagyon szépen köszönöm a tanácsaitokat, hozzászólásaitokat!!!

35. Tevecca (válaszként erre: 34. - Tevecca)
2011. júl. 5. 20:06
akarom írni 18-án múlt 5 hós
34. Tevecca (válaszként erre: 33. - Kismanó86)
2011. júl. 5. 20:06

Iszonyatosan éber és minden érdekli. 18-án lesz 5 hós és felült, 2 napja meg felállt az ágyában. Iszonyatosan érdekli minden és mindent akar csinálni.


Fórumindító: vannak események? Mi történt?

33. Kismanó86 (válaszként erre: 31. - Tevecca)
2011. júl. 5. 13:07

Ez számomra újdonság. :-) Nagyon tudott aludni a Lányom, komolyan szerintem elvihettük volna egy discoba is, ott sem kelt volna fel.

Akkor nagyon kis éber babátok van.

2011. júl. 5. 06:45
a fórumindítónak: adj nyugodtan tápszert este. attól hogy tápszert kap napi egyszer nem biztos hogy elapad a tejed vagy nem kéri többet. az elsővel én is úgy voltam hogy napi egyszer adtam tápszert 3hónapos koráig, mert ha délután rátettem cicire sírt. ahogy megkapta a tápszer adagját semmi gond nem volt. a vicc az egészben az volt hogy nem kellett növelni a tápszeradagot és 2éves koráig szopott
31. Tevecca (válaszként erre: 28. - Kismanó86)
2011. júl. 5. 06:27

Párom sem kiabál, hanem szimplán beszél, de már ha azt meghallja a lányom hogy veszi a levegőt, attól lefordul :)


Amúgy nem minden baba. Az enyém már az első héten fent volt 1-1 órákat és nem úgy aludt :D Speciel most 5 hósan kifejezetten alvás problémáink vannak. Meg jó gyakran, amikor felébred, kéri a cicit, értelem szerűen nem alszik vissza :D Nem aludt vissza. Van amikor már olyan fáradt hogy azért nem tud aludni, így evés után bőgés lesz. No meg sok gyerek bőgéssel vagy egyéb hanghatásokkal altatja magát

30. Kismanó86 (válaszként erre: 26. - Kismanó86)
2011. júl. 4. 22:05
Egyébként akinek nem inge...
2011. júl. 4. 22:05

Egyébként nem vagyok szoptatás ellenes, nehogy azt higyjétek. Ha elfogadja sokszor a cicit, akkor próbáld egy pár napig sokszor szoptatni. De én azt olvastam, hogy ha így van, akkor pár nap alatt beáll a hozam.


Nálunk az volt, hogy 3 óránként is nehezen tudtam rávenni, hogy egyen. Egy óra múlva konkrétan elfordult tőlem. Arról nem is beszélve, hogy úgy tudott aludni, hogy nem lehetett felébreszteni. Néha gondolkoztam is rajta, hogy lehet, fényből táplálkozik. :-)

28. Kismanó86 (válaszként erre: 22. - Tevecca)
2011. júl. 4. 22:01
Szerintem egy egy hónapos baba még úgy alszik, mint akit fejbe kólintottak, meg nyilván nem kiabálnak mellette. Meg ugye elvileg, ha a cicin jóllakik, kellemesen elpilled és utána szunya.
27. Kismanó86 (válaszként erre: 12. - Csakazért)
2011. júl. 4. 21:59

Én az első adag tápszert úgy adtam neki, hogy végig bőgtem. De nem bírtam ki, hogy éhes maradjon.

Mert akkor jelen esetben nem az van, amit írnak, hogy kevesebb, de zsírosabb, hanem akkor kevés.

26. Kismanó86 (válaszként erre: 11. - Tevecca)
2011. júl. 4. 21:58

Láttam én már ilyet itt a Hoxán, hogy leteremtették szegény anyukát, hogy nehogy tápszert adjon, mert az méreg meg nem fog a gyerek majd kötődni hozzá.

Csak felkészítettem.

25. Kismanó86 (válaszként erre: 7. - Csakazért)
2011. júl. 4. 21:56
Szép súlyban van. :-) A mérleg minket is kiakasztott sokszor. De amúgy mindegy, mit mutat, ha a gyerek éhes marad.
24. Tevecca (válaszként erre: 22. - Tevecca)
2011. júl. 4. 21:29
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy őt mások zavarják evés közben. Az apját sem viseli el, ha meghallja hogy motoszkál vagy beszél, lefordul ciciről
23. Tevecca (válaszként erre: 22. - Tevecca)
2011. júl. 4. 21:28
*teljes szopisztrájk
22. Tevecca (válaszként erre: 21. - Csakazért)
2011. júl. 4. 21:27
Nem hinném. Ha zavarná, épp az ellenkezője lenne, szopisztrájk. Tudod, a gyereknek a cici nem csak evés, hanem anya is, tehát bújás, szeretet. Lányom hobbija az hogy kiköpi a cicit szopi közben, elfordul és újra rá. Lassan minden szopinál eljátsza. De ez nem azt jelenti hogy éhes lenne. Meg este sokszor miután evett bőg, ez meg a túlpörgés jele. Csöndben vagytok este? Lehet a tv is zavarhatja.
21. csakazért (válaszként erre: 20. - Golyorago)
2011. júl. 4. 21:10

Kajával van a gond, tuti.


A gyerekorvos döbbentett rá..először azt gondoltam, h nem szereti a bal cicimet. Valahogy mindíg az volt soron az esti haminál.

De ma a jobbnál is műsor volt.


Védőnő azt mondta, h biztos peteérésem van és megváltozott a tejem íze..De akkor miért csak este zavarná ez?

Amúgy kóstoltam, édes, mint máskor. :)

20. golyorago (válaszként erre: 19. - Csakazért)
2011. júl. 4. 21:00
Az én kislányom is 4,5 kilós volt 1 hósan, és elhiszem, hogy nagy evő a gyerkőc, de akkor is... Nem lehet, hogy csak nyűgös estére? Elfárad? Vagy valami?
19. csakazért (válaszként erre: 18. - Golyorago)
2011. júl. 4. 20:57

Hatalmasakat kajál, már születésétől fogva...

Nagyon jó étvágya van!

És 5 kiló a kis édes, szóval kell neki az anyag. :)

2011. júl. 4. 20:49
Most olvasom: 60 ml lefejt tejet evett a cicin kívül? Ez estére bőven elég egy egy hónapos babának, más gond lesz ott...
17. Manon
2011. júl. 4. 20:49

Én csinálhattam bármit nem volt elég a tejem már az első héttől kezdve... így fejtem szopi után és ahhoz kevertem tápot.

8 hetesen "közölte" a lányom hogy elég volt a szopiból így 4,5 hónapos koráig, míg volt tejem fejtem, adtam hozzá tápot és úgy evett..

nem volt gond hogy keveredett.


Ha streszelsz rajta mégrosszabb, a feszkót is megérzi a gyerek.


a sokszori cicire tevés valóban jó, próbáld meg.

2011. júl. 4. 20:45
Szia! Azért ne add fel, lehet, hogy csak "átmeneti készlethiány". Ne keseredj el, és ne érezd magad rosszul! A lányom 5 hónapos múlt, voltak időszakok, mikor nem volt elég neki a tejem. Volt, hogy éjszaka 5x keltünk 3 kortyokat evett. De mindig szépen visszaállt. (Mostanában kezd már kevés lenni neki a tejem, de hát most már ez normális, kezd kóstolgatni.) Próbálj sokat inni, ez nekem segített. Éjjel is, ha felébredsz, igyál 1-1 pohár vizet. A tejnövelő gyógyteák is hatásosak lehetnek, hátha beválik. Nem mondom, hogy hagyd éhesen, ha nagyon éhes lenne, tényleg inkább a tápszer, de 3 este után még nem adnám fel a helyedben. Ja, és bármennyire nehéz megoldani, próbálj minél többet pihenni. Ha délután sikerül 1 órát aludnod, több tejed lesz estére. Még valami: nap közben szopik után próbálj fejni, ha csak 10 ml-ket sikerül, akkor is, nap végén inkább azt adhatod, mint tápszert, mégis jobb érzés Neked is. És a tejmennyiséget is növeli, ha mindig teljesen üresre fejed a melleket. Nagyon sok kitartást és sok sikert kívánok Nektek! Ha mégis úgy alakul, hogy a tápszer mellett döntesz, vagy muszáj így döntened, akkor se érezd magad rosszul egy pillanatig se! Ez bármelyikünkkel bármelyik pillanatban megeshet.
15. Tevecca (válaszként erre: 13. - Csakazért)
2011. júl. 4. 20:40

Hú. Vannak homeos tejserkentők, meg teák. Sok folyadék, tápláló kaja. Amúgy 5-6 hetesen van egy növekedési ugrás, akkor folyton cicin akar leni, 2-3 nap és beállítja magának a tejcsit. Amikor úgy éreztem hogy kevesebb a tejem, egész napra beköltöztem a gyerekkel az ágyba, ment a cici maraton, mindig amikor kérte.

Ne stresszelj. Minden ok lesz :)

Ha meg is csappan és már nem tudsz mit csinálni, akkor se keseredj el, a ballagásakor senki nem kéri meg hogy tápit kapott-e vagy szoptattad :)

14. 3687b4709d (válaszként erre: 8. - Baby0309)
2011. júl. 4. 20:35

sajnos énis beleestem ebbe a hibába hogy adtam neki tápot a cici mellé.már belátom butaság volt.én pedig azt hittem nem elég tápláló a tejem és azért adtam neki tápot védőnő javaslatára!és mint kiderült később szöllőt ettem és a hasija fájt.utánna pedig már megszokta a tápszert és azért ordított,így muszály voltam neki adni.2hó alatt pedig teljesen leszokott a ciciről:(

a macska meg jól járt mert anyatejet kapott:)

2011. júl. 4. 20:35

Lefejtem a kettőből együtt 20 milit, azt megkapta pohárból. Meg volt hajnali fejésből 40 mili.

Most engedtem fel az első lefagyasztott anyatejet, ezt adom neki, ha felébredt.


Olyan világvége hangulatom van. :((((

12. csakazért (válaszként erre: 4. - Kismanó86)
2011. júl. 4. 20:31

Egyébként bazi szarul érzem magam emiatt...

Bőgött a cicimen, bőgtem én is.

Persze Apa pont ma este van "Tejfakasztó" bulin..


Ez volt a 3. este, h valami nem stimmelt, viszont eddig csak az egyik cici volt üres, odaadtam a másikat és minen megoldódott.

De ma hatalmas balhé volt.

Olyan szivettépő volt látni, h a mellemtől elkezd ordítani. :(

11. Tevecca (válaszként erre: 4. - Kismanó86)
2011. júl. 4. 20:31
ez pedig egy iszonyú undok beszólás volt...de azért köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook