Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves picinek mit adhatnék anyatej helyett, ha nem fogadja el a tápszert, tejet, kakaót? fórum

1 éves picinek mit adhatnék anyatej helyett, ha nem fogadja el a tápszert, tejet, kakaót? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. istibébi (válaszként erre: 50. - 342bae44d8)
2012. máj. 20. 07:01
A tudományos kutatások mutatják azt, hogy 6 óra után kezd el a mellben termelődni az a gátló fehérje, ami csökkenti egy idő után a tejtermelést
51. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - 342bae44d8)
2012. máj. 19. 21:38
Én végig úgy szoptattam mindkettőt, hogy egy evésre csak egy mellből kaptak. A nagyobbik 18, a kisebbik 10 hónapig szopizott.
2012. máj. 19. 20:01

úgy értettem az egy mellet hogy egyszer a jobb ( csak) következőnél a bal ( csak)

nem úgy hogy az egyiket elutasítja

szóval így a nem használt cici 6-7 óráig "áll" nem gond?

49. istibébi (válaszként erre: 44. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 07:13
El hiszem, hogy aggódsz amiatt, hogy csak egy mellből szopott. Ez lehet átmeneti is, nagy ritkán fordul elő, hogy végleg elutasítja az egyik mellet, de ennek sok oka lehet. Fontos,hogy olyan gyakran próbáld meg fejni azt a melledet,amelyike elutasítja, amilyen gyakran szopizni szokott,különben ha nem ürül ki, csökken a tejmennyiség. Ha 6 óránként nem éri inger a mellet, akkor elszaporodik egy olyan anyag, ami lelassítja a termelést az adott mellben. A másik melledre próbáld gyakrabban rátenni,így az meg alkalmazkodni fog a megnövekedett igényhez.
2012. máj. 17. 05:20
Kb. egy hónapja tart, hogy nem szopik. Minden alkalommal megmérem, onnan tudom, hogy csak cumizik a mellen. Pontosabban egyszer cumizik, egyzser pedig kapásból elutasítja. Az igazság az, hogy órákat nem tudom mellen tartani, mivel van egy 3 éves bátyja, aki közben szétszedi a lakást.:)
47. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - 342bae44d8)
2012. máj. 16. 19:54

Mivel kereslet-kínálat van, tök logikus, ami történik.

Ha jól értem, eddig 2,5 óránként szopott mindkét mellből, összesen százat.

Akkor ezt most lefordítom: a szervezetednek 2,5 óra állt rendelkezésére, hogy termeljen 50 mili tejet. Ehhez a kapacitáshoz beálltak a melleid, a tejcsatornáid és a tejmirigyeid is.

Most meg fogtátok magatokat, és 4,7 óráig nem történt semmi az egyikkel.

Teljesen normális, hogy egy melledben csak 80 mili termelődött, hisz eddig is csak 50et termelt. A másik meg ott állt fogyasztásra készen, senki felé sem nézett. Naná, hogy ő 2,5 óra múlva megint rázendített a termelésre, hisz a másik melledből meg volt "kiadás", tehát a stimulálás testszinten megvolt.

Ha ezentúl váltott mellből szeretnél szoptatni, akkor most pár napig lesznek ilyen kellemetlenségek, mint pl. mellfeszülés. Hisz eleve ugyanaz a mell 5 óra múlva kerül sorra. De aztán újra beáll a kereslet-kínálat, és elmúlnak a panaszok, több tejed is fog termelődni egy mellben.


Csak megjegyzem: vannak anyák, akik kizárólag az egyik (tehát pl. csakis a jobb) mellükből szoptatnak hónapokig. A kicsi pedig tápszer nélkül is szépen fejlődik.

Szóval tutira működik a kereslet-kínálat, ha hagyja az anyuka. :)

2012. máj. 16. 16:13

Lehet csak pár napig tart! AZ én kislányomnál is volt 1-2hét,amikor semmi nem kellett neki(tej,tápszer) vízzel aludt el.

Ez csak jó 2hétig tartott és áttértünk a tápszerről a tejre.Azóta is azt is issza

Nálunk még nagyon bejött a Beba Pro mézzel tejital,igaz drága,de szereti

2012. máj. 16. 16:09
sos!!!!!!!
2012. máj. 16. 16:09
aki egy mellből szoptat légyszi írja már meg, hogy mennyi időt pihen a másik cici, mert ma nem akart csak 1ből enni, de volt hogy a másik 7, 5 órát állt, nagyon feszít. megmértem 80at szopott belőle, eddig a kettőből 100akat 2. 5 óránként, vagyis így kevesebb, hogyha egyből eszik. nem fog így nagyon lecsökkenni?????furcsa érzés, mert olyan jó lenne ha kiszippantaná 4 óra után! mondjuk ma 3. 5 óránként evett, egyszer 4. 5 óra múlva kért, na az már fájt, mégis csak 80at mutatott a mérleg!és kiszívta.
43. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - 587bdae269)
2012. máj. 16. 15:23

Biztos vagy benne, hogy nem szopik semmit? Nem vagyok semmiféle tanácsadó, de ha szeretnéd még szoptatni, próbálkozzatok!

Ezesetben én naponta 1-2 alkalommal mindenképp mellre tenném. Ha elfogadja, az azt jelenti, hogy nem utasítja el csípőből a szopizást. És ez már jó. Aztán a "cumizás" is stimulál, és nem fogja tudni kivédeni, hogy egy kevéske ne kerüljön a szájába. És rá fog jönni, hogy átmeneti volt a zavar. :)

Ha meg esetleg mégsem indítjátok be újból a tejtermelést, akkor is kaptok egy kis plusszt. ;)

42. istibébi (válaszként erre: 39. - 587bdae269)
2012. máj. 16. 08:42
A cumizásra,mint komfortszopizásra is szükség van, ha meg szeretnéd nyugtatni. Hidd el az a 10-20ml anyatej is több a semminél. Volt aki megmutatta a kézi fejés technikáját? A Marmet módszernek utána tudsz nézni a neten. A tejszaporító fejést úgy tudod kivitelezni , hogy 3 perc masszírozás,először körkörös,majd sugárirányú,majd rázás után 5-7 perc fejés, majd újra masszírozás 3-5 perc fejés,majd újra masszázs, 2-3 perc fejés. És ezt annyiszor érdemes, ahányszor eddig szopizott a babád
2012. máj. 16. 05:19
ezt beszél meg az ápolónövel,orvossal,kakaot semmiképpen!
2012. máj. 16. 04:52
Köszönöm a válaszokat, abban megnyugtattatok, hogy ha tejterméket fogyaszt, nagy baj nem lehet.
39. 587bdae269 (válaszként erre: 38. - Istibébi)
2012. máj. 16. 04:50
Megpróbálom időnként mellre tenni azóta is, de csak cumizik rajta, semmit nem szopik. A fejés meg sajnos sosem ment, pedig beruháztam Aventes elektromos mellszívóra is. Kézzel csak gyötröm a mellem, hosszú kínlódás után is 10-20 ml-t tudok fejni. Eddig mondjuk nem is volt szükség fejésre, szépen szopott, termelődött annyi tejem, amenyire szüksége volt.
38. istibébi (válaszként erre: 13. - 587bdae269)
2012. máj. 15. 21:25
Szia! Én laktációs szaktanácsadó hallgató vagyok. Sajnálom,hogy elutasítja a gyermeked a mellet,ami sajnos előfordulhat egy mellgyulladás után(megváltozik az íze, sósabb lesz), de ez csak átmeneti.Nem próbáltad meg, hogy újra szaporítsd a tejed? Hiszen az utolsó szopi-vagy fejés után 40 nappal apad el teljesen, tehát, ha a dolog most történt veled,akkor nem reménytelen a dolog. Szívesen adok tanácsot a mikéntjéről, ha még szeretnéd.Egyébként,ha nincs allergiás a családban, nyugodtan adhatsz neki tehéntejet(zacskósat-magas zsírtartalmút vagy ha van lehetőséged a bociból " kijövőt" forralás után) Felesleges pénzt kidobni Junior italokra, azok is tehéntej alapúak.
37. Abigél (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2012. máj. 15. 18:20

Nem a tehenek mutálódtak, hanem a technika fejlődött. Nem?


De ez már tényleg túl off, úgyhogy hagyjuk is... :-)


Amúgy ez a tejes dolog, pont olyan, mint pl. a vegetarianizmus. Mindenki a saját meggyőződése, hite szerint dönt. :-)

2012. máj. 15. 16:38
Jah és én nem szoptattam , és nálunk is 1 éves kora körül jöttek a gondok. Most 18 hós, és baja nincs. Ugyhogy tej nélkül is van élet :)
2012. máj. 15. 16:31
Dettó mint az én kisfiam. Egyik napról a másikra semmi tápszert nem fogadott el. Mindent kipróbáltam. Maci kávé, nesquik, junior ital többféle tápszer semmi. A gyerekorvos azt mondta, hogy próbáljak neki sok túrót, sajtot tejes dolgot adni az is jó. Most így teszek, plusz adom a tejpépet neki. Azt megeszi. Illetve tápszerrel csinálom a tejpépet, víz helyett. Én már feladtam ezt a tejes dolgot, nem idegesítem magam vele. /Megsúgom, tiltás ellenére még a sima tejet is bepróbáltam. Hatás nulla, lökte el./
34. homern (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2012. máj. 15. 16:28
Teje válogatja ezt is.Van amelyiket kibontod és 2-3 nap alatt megromlik,volt ami kinn volt a koliban az íróasztalon felbontva egy hétig és semmi baja nem volt .(igen,nem bírtuk ki hogy ne kóstoljuk meg,nem akartuk elhinni hogy ha a színe-szaga stimmel is,az íze is jó :D )
33. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Abigél)
2012. máj. 15. 16:21

Lehet, hogy ebben a tejporos sztoriban igazad van, ezt meg én nem tudom. :)

Én csak azt tudom, hogy addig tekerik-kutyulják a tejet (itt, Ausztriában is!!!), míg simán nem romlik meg egy héttel a szavatossági ideje után sem! Jártam már úgy, hogy 10-én még a 2-ai szavatosságú tejet ettük a müzlihez a nagyobbikkal. És ez a termék elvileg csak pasztőrözve volt, se homogenizálás, se UHT-eljárás.

Régen a pasztőrözött tej szavatossága a boltba kerüléstől 4-5 nap volt maximum, és 2-3 nappal utána már kicsapódott belőle a fehérje és az író...

Vagy a tehenek mutálódtak ennyit???


Bocsi, hogy szétoffolom a fórumot!!!

32. homern (válaszként erre: 25. - Abigél)
2012. máj. 15. 16:19

Mindenki felnőtt az tény,de azt nem mondanám,hogy egészséges felnőtt is lett belőlük.A rokonságban az előző generáció még a korán tejezős szemléletben nőtt fel,és bizony rengeteg nyavalyája van mindenkinek ami visszavezethető erre.Van akinél 30 éves kor felett derült ki!

Én sem bírom olyan jól,de van amit nem tudok elképzelni tej nélkül,pl karamellástejet nem tudok másból úgy készíteni,hogy azt az ízt kapjam amit szeretek.De utána tudom hogy pár nap múlva jönnek a pattanások és a zsíros bőr,egy darabig nem iszom és rendeződik magától.Néha megéri ha nagyon megkívánom :))

2012. máj. 15. 16:17

Én érzékeny vagyok a tejre, és nekem is mumus a tej.

Én azért megpróbáltam a fiamnál, mert a mi dokink is itatta volna mát 8 hónaposan is vele...de nem bírja. Így maradt a házi mandulatej, rizstej, zabtej, és néha a szójatej.

Annyit, hogy akinek nem okoz panaszt a tej, az persze marhaságnak tartja a sok ilyen-olyan löttyöt...de ha tapasztalná a tüneteket, nem így beszélne. Nekem csak felnőtten jött elő pl. az érzékenység.

Amúgy kell szerintem helyettesíteni valamivel a tejet, kell a fejlődő szervezetnek a fehérje, a kálcium, amit tartalmaz.

De ha a tejpépet elfogad, az fél siker!

30. Abigél (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2012. máj. 15. 16:15

Olvastam róla egy tanulmányt, hogy szigorúan ellenőrzik a bolti tejeket, és kizárt, hogy tejporból legyenek. Ez a butaságot anno egy tejgazdaság vezetője terjesztette el, hogy jobban fogyjon a házi tej...

Amúgy, nálunk házi tej is kapható.

Nyugi, nem fogok megsértődni, mert értem, hogy nem ellenem szóltál, csak "mellettem" képviseled a másik tábort. :-)

29. homern (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2012. máj. 15. 16:15
Köszi,igen,így jobban érthetőbb azoknak akik még nem néztek utána ennek a témának!
2012. máj. 15. 16:13

Szegény fórumindító, most aztán rázúdítottunk mindent. :)

Azt hiszem, ezektől a válaszoktól még távolabb kerül a megoldástól...

27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Abigél)
2012. máj. 15. 16:12

Tejet, ami nem is tej, mert valami fehér porból vizezett izé, amit dobozban árulnak, és egy hónapig eláll hűtés nélkül... Arról nem is beszélve, hogy a szerencsétlen jószágot kvázi leszedálják a sok AB-mal, ami utána szépen belemegy a tejbe, és így a fehér porba is. (Már ha abból indulunk ki, hogy ez a fehér por legalább tejből készült...)


Bocs, nem ellened irányul, ne vedd magadra. Csupán a másik tábor vagyok. :)

26. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2012. máj. 15. 16:09

most épp az a szél fúj, hogy minél előbb találkozik a gyerek mindenféle étellel, annál kisebb esélye van az allergiának.

Hát nemtom... Epret meg meg tojásfehérjét párhónaposan? Nekem meredek...

Persze az ellenérv: mi is túléltük.

Na ja, ki tudja, miért ilyen beteg a korosztályunk (fizikálisan és átvitt értelemben is).

2012. máj. 15. 16:08

Nézd, ízlések és pofonok. Én meg azt vallom, hogy igenis szüksége van a gyermeknek tejre. Nem egy olyan gyermeket láttam, akik azért lettek később tejallergiások, mert annyira féltette őket az anyukájuk a tejtől.

Régen nem voltak tejitalok, nem volt tejpép, csak TEJ. És minden gyermek felnőtt és egészséges volt. Sokkal kevesebb volt a beteg. Ez ugyanolyan, mint az, hogy a gyermeknek meg kell ennie 1 kg homokot, hogy kialakuljon a védekezőképessége a bacikkal szemben.

Annyian reklámozzák a tejitalokat meg az egyéb fosokat (már bocs), közben rengeteg bennük az adalékanyag. Akkor már inkább tejet adok a gyermeknek...

24. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. máj. 15. 16:07

:)

Kieg.: a szójatermékek nem abszolút mumusok, de csak a fermentált termékeket szabad fogyasztani!!! (A szójatej nem fermentált.)

2012. máj. 15. 16:05

sztem nem gond a puding,krémtúró,joghurt stbstb

nekem is azt ette elsőre csak,aztán szépen rászokott a főzelékekre pépesítve jobban, ha gyümis baba akkor azt pépesíts neki,rá fog kapni hamar csak légy türelmes...nekem kb egy hónapomba telt mire rászokott h rendesen egyen,ne csak ilyen nyalángságokat:) ha éhes majd megjön az étvágya,egy évesen már okos:)))

jah és a burgonyás pogi a látványpékségből is menő volt:DDD


mára két évesen nagy falánk, így nem lett hátránya:)


sok sikert:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook