Anyatej (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
2014. júl. 27. 00:16

Latom, ez egy eleg regi cikk, de annal inkabb tetszett :)

Sok a kozos :)))

116. kozmami (válaszként erre: 111. - Sebes75)
2011. jún. 18. 00:09
Légyszi majd írj, kiváncsi vagyok mi van a picikéddel!
115. egypt (válaszként erre: 114. - Kozmami)
2011. jún. 13. 23:00
Én is erre tippelek... Szegény baba meg nem akar enni és sírdogál, nem csoda... Ahelyett, hogy valami gyomorbarát tápszert írna neki, olyan sokféle van, cukor meg rizsnyák ennyi idősen, mikor ráadásul érzékeny a kis gyomra... Hihetetlen.
114. kozmami
2011. jún. 13. 01:50

Megnéztem a gugliba ezt a Nestlé nan-t. Ez olyan lehet, mint itt a Beba (az is nestle). Innentől kezdve végképp nem értem a cukrot és darál rizst, ez önmagába is teljesértékű tápszer.

Hány éves a gyerekorvosod? Szerintem most tölti a nyolcvanat! :S

113. kozmami (válaszként erre: 111. - Sebes75)
2011. jún. 13. 01:43

Aha! Szóval Te a tápszeree mondod, hogy tejpor! Hát az oké, de bele a darált rizs ami merész!

Egyetértek Egyptel, kérdezz meg másik orvost!

112. egypt (válaszként erre: 111. - Sebes75)
2011. jún. 8. 22:10

Tápszerre gondolsz? A tejpor teljesen más, mint a tápszer.

Az az igazság, hogy a tápszerváltást az orvossal szokták megbeszélni, de ha ilyen a gyerekorvosotok, én inkább orvost váltanék...

111. sebes75
2011. jún. 8. 18:17

Sziasztok!


Hihetetlen ugye de tenyleg komolyan ezt mondta a doktorneni!Az en szemem is el volt kerekedve!De en nem ertek hozza(sajnos).Mi most nestle nan 1-es tejport esszuk.Valtsunk tejport?De megis melyikre lenne jo?Nem nagyon ismerem a markakat es lehet hogy itt nem is lehet kapni.Ha egy kicsit konkretabban leirnatok a tejpor fajtat azt megkoszonnem!

110. kozmami (válaszként erre: 109. - Kozmami)
2011. jún. 8. 10:12
Ja, meg hipoallergént, mert a családba vannak allergiások! Szóval nálunk játszik mindkét típus, a hippoallergén és a bukás ellen is. Abból is HA természetesen.
109. kozmami (válaszként erre: 108. - Egypt)
2011. jún. 8. 10:10

Igen, én is erre gondoltam!

Az én fiam is kap AR (bukás ellenit)tápszert, de szerencsére elég csak keverni a simával

108. egypt
2011. jún. 7. 22:46
Ez a tejpor meg rizsnyák az én babakoromban volt divat, több, mint 30 évvel ezelőtt. A tejpor nagyon allergizál, a rizst meg egy 2 hónapos baba gyomra nem bírja, nem is értem.:(
107. egypt (válaszként erre: 106. - Kozmami)
2011. jún. 7. 22:45
Olyan tápszer is van, ami direkt reflux elen való, és nem buknak tőle, illetve ezerféle hypoallergén, sőt tejmentes is.
106. kozmami (válaszként erre: 104. - Sebes75)
2011. jún. 7. 22:43

Hát, ez így elég durván hangzik egy 2 hónaposnak! Miért nem tápszert kapott?

Bár az a mondatod, hogy "Probalkoztunk az anyatejjel de azt kihanyta mert hirtelen alltunk at ra.Gyomorgyulladasa lett tole." az lehet elírás, és tápszert akartál írni, de akkor is fura. Nagyon sok féle tápszer van ma már, biztos van, amit bírna a gyomra. Darált rizstől nem csodálom, hogy kész van. A cukrot már inkább nem is kommentálnám.

Az én fiam is 2 hónapos korába besztrájkolt a cicitől, mondjuk sok kaját azon nem kapott, hanem tápszert.

Látom, nem itthon laksz. Magyarországon tuti kikerekedne a gyerekorvos szeme ezen a darált rizs dolgon 2 hónaposnak. Azt hiszem legalábbis.

Bocsi, nehogy magadra vedd, Te csak azt teszed, amit az orvos mond. De érdekes javaslat mindenesetre.

105. egypt (válaszként erre: 104. - Sebes75)
2011. jún. 6. 21:34
Nem értem, tejpor meg rizses cukor egy 2 hónaposnak?:O Miért nem tápszert adtok neki?
104. sebes75
2011. jún. 6. 16:59

Sziasztok!


Nekunk van egy kicsi problemank es jo lenne ha tudnatok tanacsot adni!

Kisfiunk most 2 honapos.Amikor megszuletett szopizta az anyatejet.Utana 1 honap eltelte utan amikor evesre kerult a sor a cicin elkezdett sirni.Probalkoztunk az anyatejjel de azt kihanyta mert hirtelen alltunk at ra.Gyomorgyulladasa lett tole.Elmentunk a doktornenihez es o azt mondta hogy daraljunk le rizst azt keverjuk ossze forraltvizzel es keves barnacukorral,plusz hozza a tejpor.Azert tejpor mert kozbe elapadt a tej a cicbol.Most tehat ott tartunk,hogy eszik 90g tejport es hozzakeverve 60g daraltrizses cukros viz.Most elkezdte ugyanazt mint a cicinel,hogy sirdogalva eszegeti meg.Egyre rosszabbul eszik.

Valaszotokat elore is koszonom!

103. Bella 13 (válaszként erre: 101. - Gavrilo1)
2011. máj. 30. 09:57

Nekem egyáltalán nem lett tejem, nem hogy 3-4 nap alatt, de még 3 hónap alatt se, hiába lógott a Fiam sokszor órákig a cicin és hiába voltam a végtelenségig türelmes.

Nem hiszem, hogy az a jó megoldás, ha egy kórházban általánosítanak, és mindenkire ráhúzzák a "tud maga szoptatni" hozzáállást, és azt sem gondolom, hogy kiváló eljárás az, ha egy újszülöttet hagynak a kimerülésig ordítani az éhségtől! Akinek volt normálisan teje, az el sem tudja képzelni, milyen érzés az, amikor látod, hogy ott a Gyermeked, és nem tudsz segíteni rajta, a nővérek meg lesz.rják, hogy minden percben szenvedtek.

Szerintem ezt úgy kellene megoldani, hogy az anyuka szabadon eldönthesse, mit és mikor adjanak a gyerekének.

Persze én a magam negatív élményéből tudok csak táplálkozni, nem ismerem mások tapasztalatait, és véletlenül sem akarok mások fölött ítélkezni. Én így látom, ez az én véleményem...

2011. máj. 29. 13:28
A kórházban nálam is csak cukros vizet adtak a babának és amikor hazaengedtek minket akkor írt fel a gyerekorvos tápszert. Ki is váltottuk, mert nekem még akkor szinte a 0-val egyenlő volt a tejem. Aztán hiába a sok folyadék, nem is indult be igazán.
101. Gavrilo1 (válaszként erre: 94. - Bella 13)
2011. máj. 29. 11:02
Sokaknak 3-4 nap is kell mire igazán beindul a tej. Nekem legalábbis ennyi kellett minden alkalommal. Az enyém szopizott, de nagyon, de két napig szinte csak pár ml. volt- én nem engedtem hogy pótlást adjanak neki. Kapott egy kis cukros vizet és annyi. harmadik napra már lett tejem. Szerintem a kórházban tökéletesen jártak el. Így kéne mindenhol- sajnos máshol pont azért kell könyörögni hogy ne adjanak pótlást neki. Császár után általkában az átlagnál is később indulhat be a tej. Türelmesnek kell lenni.
100. egypt (válaszként erre: 98. - Ági05)
2011. máj. 29. 10:53
Igaz.:)
99. Bella 13 (válaszként erre: 95. - Ági05)
2011. máj. 29. 09:51
Ha valaha szülök még egy Babát, egész biztosan így fogok tenni én is. Nem vagyok hajlandó még egyszer ilyen traumának kitenni a Gyermekemet. És az is biztos, hogy legközelebb sokkal határozottabb leszek, és nem fogom hagyni, hogy a bababarátnak nevezett módszer miatt éhezni hagyják a Kicsinyemet 4 teljes napig!!!!!
98. Ági05 (válaszként erre: 97. - Egypt)
2011. máj. 29. 09:37
Ezt már megbeszéltük:)))
97. egypt (válaszként erre: 95. - Ági05)
2011. máj. 28. 22:48
Szerintem a 3 napot ki kéne várni a tápszerrel. Az oké, ha nagyon fogy a baba vagy abszolút semmi teje sincs az anyának, akkor utána kap pótlást, de sok helyen fölöslegesen és túl korán tápszerezik őket, jól belaknak, utána nem szopiznak, nem indul be a tej.
96. egypt (válaszként erre: 94. - Bella 13)
2011. máj. 28. 22:46

Nagyon sajnálom, hogy ilyen negatív élményed volt.

Szerintem nem a bababarát programmal van baj, hanem a kórházzal, ahol szültél.

Nálunk pl. ha pihenni akarsz, szólsz, és elviszik pár órára a babát. (Nekem eszembe sem jutott, de megértem, ha valaki annyira kimerült, hogy szeretne aludni.)

Másrészt az orvosokon és nővéreken is rengeteg múlik.

95. Ági05 (válaszként erre: 94. - Bella 13)
2011. máj. 28. 22:38
Hasonló negatív véleményem van a bababarát programról.Később tudtam meg,hogy gyakorlott (második-harmadik gyermekes anyukák) bevitették családtaggal a tápszert.
2011. máj. 28. 17:23

Végre egy olyan írás, ami nem tekint a szoptatni nem tudó anyákra közellenségként....

Már 3 hónapos a Fiam, és bevallom becsülettel, én azok közé tartozom, akiknek egyszerűen nem volt teje. Ihattam, ehettem én bármit, 5 (!)ml-nél akkor sem volt több két ciciben. Pedig ha valaki mindent megtett, hát én megtettem. Édesanyám sem engem, sem az öcsémet nem tudott szoptatni egy percig sem, ezt sajnos örököltem tőle.

Eleinte, főleg a Bababarát (????) kórházban rettenetes anyának éreztem magam. A gyerek sírt, és sírtam én is. Az fájt a legjobban, hogy nem elég, hogy még megszülni sem tudtam rendesen (császáros lett) még etetni sem tudom. Cikáztak a fejemben a gondolatok, nem kívánom senkinek azokat a napokat. Aztán a szülést követő 4. (!) napon az egyik nővér megsajnált, miután a fiam súlyvesztése már majdnem elérte a veszélyes 10 %-ot, közölte, hogy látja, nincs tej, szól az orvosnak, és kap pótlást a Babám. Akkora megkönnyebbülést már régen éreztem. Csak hogy ezután szembesültem a nővérek, védőnők, orvosok szemrehányó tekintetével, akik úgy néztek rám, hogy "lám, itt az anya, aki még szoptatni sem AKARJA a gyerekét"! Szabályosan könyörögnöm kellett a tápszerért, pedig én lettem volna a legboldogabb, ha nem lett volna rá szükség. Nem hitték el, hogy nincs tejem, hiába mutatta a mérleg minden alkalommal. Épp ezért, én egyáltalán nem vagyok híve ennek a Bababarát módszernek, ami a hozzám hasonló cipőben járó anyukáknak maga a pokol! Sem pihenni nem lehet, sem regenerálódni, azt pedig, hogy az újszülötteknek csak hosszas könyörgés árán adnak enni, felháborítónak tartom!!!

93. egypt (válaszként erre: 92. - Szleza)
2011. máj. 25. 23:13

4 hónap anyatejen elég kevés ahhoz, hogy védjen pl. az allergia kialakulásától. Ehhez sokáig kell szoptatni.

Szerintem itt senki nem akarta a szoptatással stresszelni az anyukákat, az én cikkemben meg pláne nincs ilyesmi, mivel az első gyerekem tápszeres volt és tudom, milyen rosszul esnek az ilyesféle megjegyzések.

Nagyrészt örökletes, de sok tényező befolyásolja, pl. gondoljunk csak a helyes táplálkozásra, vitaminokra, stb... Így az anyatej is hozzájárul az erős immunrendszer kialakításához, de természetesen nem egyedül ettől függ.

92. szleza
2011. máj. 25. 22:47
hát jó, de ha genetikai az immunrendszer erőssége, akkor miért stresszelik a kismamákat? Ha szoptatsz, ha nem, öröklött, hogy milyen egészséges lesz a gyereked? Az én négy fiam és az egy lányom közül egy allergiás (nyilván véletlen, de a harmadik gyerekem négy hónapig anyatejen élt-na,ő ételallergiás,meg szénanáthás is-akkor hol van a védőanyag?Amúgy tényleg nem kényelmes mindenhová cipelni a kifőzött cumit meg vizet és maszatolni a tápszerrel.Ha lett volna tejem,bztos nem ezt választom. Csak azt jelzem,hogy tápszer ide vagy oda,az én kölkeim nagyon egészségesek,de ezek szerint ez nem anyatejfüggő,hanem öröklött.Szóval nem kellene összetörni azoknak a fiatal anyáknak az önbecsülését,akik nem szoptatnak mindenáron.Én nagyon sokszor hallgathattam azt,hogy majd a gyerekeim betegesek lesznek, de hát vannak antibiotikumok is...Higgyétek el, jó, ha van tejetek, de ha nincs,akkor sincs vége a világnak.Talán nem egyenértékű a tápszer az anyatejjel, de ennek még nyomát sem látom. Szoptasson,aki tud,mert kényelmesebb,de még egyszer mondom:ne éreze magát rossz anyának az sem,akinek nincs teje vagy nem szuper kitartó .Legyetek szerencsések- a hozzászólásaitok alapján én az vagyok, hát hasonlókat kívánok mindenkinek!
91. egypt (válaszként erre: 90. - Bonti74)
2011. máj. 25. 11:16

Így van. Az immunrendszer erőssége szerintem elsősorban genetikai meghatározottságú.

Viszont az sem igaz, hogy a tápszer ugyanolyan jó, mint az anyatej, és az anyatej csak kényelmi szempontokból jobb.

90. Bonti74 (válaszként erre: 88. - Szleza)
2011. máj. 25. 08:32
Abban, hogy nem volt beteges az örökletes dolgok is benne vannak, nem lehet lesarkítani csupán arra, hogy nem függött az anyatajtől illetve hiányától....
89. egypt (válaszként erre: 88. - Szleza)
2011. máj. 24. 22:02
Az anyatejben védőanyagok vannak, amik szoptatás alatt védenek a fertőzésektől, ezért az anyatejes babák kevesebbszer betegesek. Az anyatejes babáknál később ritkábban fordul elő pl. allergia. Kivétel mindig van, de az anyatej nem csak a kényelmi szempontok miatt jó.
88. szleza
2011. máj. 24. 20:41

sziasztok! Nekem nagy gyerekeim vannak, a legkisebb is 11 éves, a legnagyobb 18. Annak idején , mikor a nagy született, nagyon sokat depiztem, mert császáros volt és mert nem volt tejem. Anyám akkor még élt, és vigasztalt, hoyg ez öröklött, neki sem volt, de engem az nem nyugtatott meg. A védőnő és a barátnőim mint azt mondták, hogy az imunrendszer az anyatejtől függ, a kapcsolat a gyerekemmel ugyancsak... A fiam egyfolytában rajtam fityegett, de enni tápszert evett, mert a cumi nem evés hiába dolgozott szegény, tej nem volt:) Szóval a gyerekemnek soha semmi baja nem volt. Még a legrondább járvány sem tudta ledönteni. A másodiknál-harmadiknál-negyediknél és az ötödiknél már nem nagyon görcsöltem az anyatej miatt- Ha leosztottak, hogy felelőtlen meg mittudoménmi vagyok, akkor elég lazán tudtam mutatni a tápos, okos, egészséges kölkeimet.

A mai napig nem voltam összesen egy hónapot táppénzen az öt gyerkkel és semmi gond nincs velük. Sokkal kényelmesebb az anyatej, mert az mindig kéznél van, de ennyi. A tápszertől nem lesz retardált, ostoba, mafla, semmi baja nem lesz a gyereknek. Jó azoknak, akiknek van bőven tejük, de nekem meg öt egészséges gyerekem van táppal nevelve- szerintem ne szorongjanak azok sem, akiknek a szoptatás nem jön össze!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook