Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolt tanítok a suli mellett, heti pár ezer forint a bevételem. Félek az ellenőröktől. fórum

Angolt tanítok a suli mellett, heti pár ezer forint a bevételem. Félek az ellenőröktől. (beszélgetős fórum)

2018. jan. 16. 20:10

Sőt, ez a portréfilm is a 100. születésnapjára készült. Itt mozogni is láthatjuk.


[link]


Ha az okosság tartósít.. akkor beleerősítek! :D

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Smirnoff)
2018. jan. 16. 20:07

Nem tudom, de Gadamer német filozófus tévés előadássorozatot vállalt.


Száz évesen! Mert 102 éves korában halt meg.


Nézd meg az arcát. Ilyennek képzel az ember egy 100 éves embert? És szép artikulációval, logikusan beszél a filozófia történetéről, némi magyarázattal kiegészítve.


[link]

18. Smirnoff (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. jan. 15. 23:20
Vicc nélkül az. Mondjuk nem sokra emlékeztem a "kisfiúra", de most már érettségizett. Pár ponttal maradt le az orvosiról. Addig a fene tudja mind kívül korrepetál (németül érettségizett). Nem elveszett a gyerek. A régi bébike is már bőven az általános tapossa. Én csak azt nem értem, hogy a tanárom hogy nem öregedett meg :D De komolyan. Kb. 40-nek néz ki jóindulattal, és helyette majdnem 50. 3 gyerekkel, meg ilyen múlttal. Ha könnyebb életpályát futott volna, akkor most lenne 30, vagy mi? :D
2018. jan. 15. 23:11
Remek kis család lehet. :D
16. Smirnoff (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. jan. 15. 22:52

Már nem emlékeztem a régi nevére, de közben 2-szer meg is változtatta. Kb. 10 év után ajánlásra nála kötöttem ki újra :D

A "kis" aranyos fia már majdnem 20. Nemzetiségi osztályban végzett, és ő is tanít amíg még nem veszik fel (nem egyszerű egyetemnek fut neki újra).


Nem tudom, mennyi tartást vagy hogy fizet a volt férje, de az biztos, hogy ő inkább enne homokot, minthogy másra szoruljon.

Meg mint írtam, a gyerek is ilyen lett :)

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Smirnoff)
2018. jan. 15. 22:23
Ki tudja követni az ilyen buggyantakat. Lehet, azért akadt ki rajta, hogy "biztos lenullázza azt a szerencsétlen férjét", mert vállalta a lakásbérletet.
14. Smirnoff (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 15. 22:07

Teljesen igaz.

Én igazán nem gondolom, hogy a gyesesnek, több gyerekesnek stb., bárkinek több joga lenne, de ez esetben én bicskanyitogatónak éreztem a szomszéd hülyeségét. Egy nagyon jég hátán is csaj, aki akár postásnak is elment diplomával, mindig rendesen adózott is. Jött az életében egy helyzet, hogy 3 gyerekkel összepakolt, és felhívta a régi tanítványait, hogy helló, visszatértem. Nálunk 100-150 ezerrel lehet alaphangon számolni egy 2 szobás lakásra számolni, és akkor még nem fizettél rezsit (amúgy a garzonok is elkelnek 100 magasságában). Komolyan egy 3 gyerekes váló anyát kell feljelentgetni?

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Smirnoff)
2018. jan. 15. 19:07

Vannak, de jobb a békesség, lebukni bárhogyan is lehet.

Az adószám kérése nem kerül semmibe, a számlatömb pár száz Ft. És nyugi van.

12. Smirnoff (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2018. jan. 15. 19:04
Nekem az egyik tanárom gyesen volt, három gyerekkel vált el, ment albérletbe, valahogy meg kellett élnie, így hát a tervezettnél előbb újra tanítani kezdett otthon. Az egyik szomszédjának ez csípte a szemét, és felnyomta a NAV-nál. Annyira görény emberek vannak!
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. jan. 14. 22:40

Egyébként felhívod a NAV-ot és felvilágosítanak. Én is úgy kérdeztem meg anno.


Két éven át így számlázgattam, mielőtt vállalkozó lettem. Szeretek nyugodtan aludni, és fordítóként nem látom az ügyfelet, eleve a számlámra küldték a pénzt.

10. Guruljka (válaszként erre: 6. - Best of)
2018. jan. 14. 22:38

Én úgy tudom, kérhetsz adószámot magánemberként. Akkor az engedéllyel már vásárolhatsz számlatömböt.

ÁFA-mentes, pecsét sem kell.


Ezt csak a SZJA-bevallásban kell feltüntetni. Akkor járható út, ha fizetik utánad a járulékokat.


Végzettség nem kell, még a vállalkozóimhoz sem kellett, nem szakfordítóként, de fordítok.

2018. jan. 14. 22:37

Ne hirdess és akkor nem buksz le.

Majd ajánlanak a tanulóid egymásnak!

8. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Best of)
2018. jan. 14. 19:56

Ja, a hirdetés nem jó, a NAV bukik az ilyenekre, a számlaadás miatt.

Nem tudom, hány tanítványod van már, de jobb, ha szájról szájra terjedsz.:)))

7. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - Best of)
2018. jan. 14. 18:39
Akkor meg nyugi:)
6. best of (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2018. jan. 14. 18:37
Csak akkor jelenthetem be, ha van ilyen jellegű végzettségem, viszont én még csak most kezdtem el tanárnak tanulni.
2018. jan. 14. 18:31

Hát nekem eszembe sem jutna, hogy ezért valaki feljelenthetne.

De ha ennyire tartasz tőle és már megfogant a gondolat jelentsd be és adózz utána.

2018. jan. 14. 18:29
Nem itthon tanítom, hanem könyvtárban, vagy háznál. Mivel egyre bővülök, attól félek, hogy a hirdetésemre egy ellenőr állít csapdát, amibe gondatlanul belesétálok.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Best of)
2018. jan. 14. 18:05

Lépcsőházunkban is volt egy hölgy, senki nem jelentette.

Szomszédfüggő.

2018. jan. 14. 16:48
*néhány órát Skype-on, de a többit élőben.
2018. jan. 14. 16:47
Sok sztorit hallottam, hogy szilva áruló idős nénit büntettek meg, hiszen ugye adócsalás. Néhány órát Skype-on tartok, ez ugye nem büntetendő, de tartok tőle, hogy egyszer valahogy kinyomoznak és megbüntetnek. Az órabérem dupla annyi, mint egy diákmunkáé, ha büntetést szabnak ki rám, akkor ki se fogom tudni fizetni. Most erre persze, hogy azt mondják az emberek, hogy ne csináld, mert törvénybe ütközik, de szeretek tanítani. Szerintetek jogos a félelmem? Hogyan kerüljem el az ellenőröket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook