Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelvterületre szeretnék költözni. Hova érdemes? fórum

Angol nyelvterületre szeretnék költözni. Hova érdemes? (beszélgetős fórum)

2011. nov. 11. 11:58
uk,vagy irorszag,canada /utobbi a legjobb,deha kozel akarsz csaladod koreben maradni akkor az elso 2-t ajanlom.
2011. aug. 29. 12:34

Köszi a válaszokat!

Hát a gyógypedagógussal nem mindegy, hogy mire specializálódok, engem érdekel a logopédus, de azzal nem tudnék külföldön mit kezdeni... Szóval nem tudom.

Meg akkor legalább 5 évet még itt kell maradnom.


Egyszer tökre fellelkesedek, hogy kb már holnap indulnék, de akkor beletörődök a valóságba, hogy az még messze van.


Mindenesetre szerintem az lesz, hogy még maradok és akkor néha én is kiutazom, hogy eldöntsem, akarom-e egyáltalán. Még sosem voltam Londonban.

Az is lehet, hogy újra elkezdek németül tanulni és akkor Németországban próbálok szerencsét, 4-5 év alatt simán meg lehet tanulni egy nyelvet.


Amúgy Anglia vagy Ausztrália lenne szimpatikus, de mindenképp Anglia lenne szerintem egyszerűbb és reálisabb.

3. aviva87 (válaszként erre: 1. - Dicica)
2011. aug. 29. 00:09

Anyukám gyógypedagógus, és pont a napokban mondta, hogy mennyire bánja, hogy már nem olyan fiatal, és nem tanult angolul, mert Angliában, illetve Írországban milyen keresettek a gyógypedagógusok.

Persze ehhez tényleg jó nyelvtudás kell, a szaknyelvről nem is beszélve, de szerintem el lehet vele helyezkedni.

Én szociális munkás leszek (most leszek másodéves az egyetemen) utána szeretnék kiköltözni Angliába, ezzel is állítólag nagyon jól el lehet helyezkedni, és nem is fizetnek rosszul (főleg a magyar fizetéshez képest persze, de tudtommal kint sem számít már ez rossz pénznek). És nézegettem is az angliai hirdetéseket, naponta legalább tíz felkerül, ahol szocmunkást keresnek. Szóval számomra nagyon csábító :)


Voltam már többször is Angliában, bár nem úgy, hogy ott laktam. Illetve lakik kint pár ismerősöm. Az alapján, amit láttam-hallottam, meg az ismerősök elmesélése alapján én nem szeretnék Londonban lakni, nekem az túl nagy város, és bár a fizetések valamivel magasabbak, mint más helyeken, de az árak is. Persze minden azon múlik, hol kapok megfelelő állást, de akkor már inkább egy közepesen nagy városba költöznék, vagy egy kisebb városba, de közel Londonhoz.


Ja, még az jutott eszembe, hogy munka terén egyetlen gond van, amire már próbálok megoldást találni: a hirdetések többségében (mármint ami nekem szakmába vág), vagy olyat látok, ahol 2-3 hónapos fix szerződés van, de utána ki tudja, vagy olyat, ahol ugyan ennyi időre van a szerződés, de csak helyettest keresnek, utána menni kell mindenképp, vagy pedig hosszabb távra keresnek valakit, viszont minimum 1-2 év DIPLOMA UTÁNI tapasztalat az elvárás. Úgyhogy vagy bevállalok valahol pár hónap bizonytalanságot, és utána hátha maradhatok, vagy nem tudom, hogy szerzek meg minimum egy év diploma utáni tapasztalatot - mivel amúgy könnyű lenne, eddig is sokat önkénteskedtem, ami tapasztalatnak számít, de hát nem diploma utáninak.

2011. aug. 28. 20:14
Én egy rövid tanfolyamon voltam kint egy Devon megyei kisvárosban, rengeteget fejlődtem a két hét alatt. A legnagyobb pozitívum, hogy csak szinte britek élnek vidéken, tehát ott jobban elsajátítható a nyelv. Az "igazi" angolokat arra kell keresni. London egy multikulturális város, ami vonzza a humán erőforrásokat, mindenki oda akar menni. Egy kisvárosban jobban kialakulnak a kapcsolatok, munkát találni viszont talán nehezebb. Mindennek van előnye és hátránya, kérdés, hogy ki melyik helyre sorol bizonyos dolgokat. Én a vidék mellett döntenék, de ez csak személyes vélemény, tapasztalatom munka szempontjából nincs.
2011. aug. 28. 19:58

Még pár évig mindenképp itthon fogok párommal lakni. A nyelvet tudjuk, illetve folyamatosan fejlesztjük.

Én szerettem volna egyetemet is végezni, de nem tudom, hogy belevágjak-e. Engem gyógypedagógia érdekel, de ha ki akarok menni külföldre, akkor szerintem ezzel nem tudnék elhelyezkedni.


És csak annyit szeretnénk itthon maradni, hogy félretegyünk pénzt, biztosra akarunk menni. Ha elkezdeném az egyetemet, nyilván tovább maradnánk.


A másik kérdésem, hogy hova érdemes menni? Londonba vagy inkább kisvárosba?

Minden érdekel ezzel kapcsolatban.


Nagyon megköszönném a külföldi magyarok véleményét is! Tudom, hogy már van hasonló téma, el is olvasgattam őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook