Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelvtanulás mellett/után mennyire húzós az olasz? Főleg a nyelvtana? Könnyen keverhető az angollal? fórum

Angol nyelvtanulás mellett/után mennyire húzós az olasz? Főleg a nyelvtana? Könnyen keverhető az angollal? (beszélgetős fórum)

2013. aug. 20. 15:37
Köszönöm, remélem is, hogy szeretni fogom. :))
6. tavasz007 (válaszként erre: 1. - 021ed497d5)
2013. aug. 20. 15:10

en mindket nyelvet tanitom, es az olasz nagyon egyszeru nyelv. Nincs sok igeideje, igaz van igeragozas, de nagyon szeretheto.


Orulj, h nem nemetet kell tanulnod.

:)

2013. aug. 20. 13:39
Az olasz nyelv nagyon könnyű.Én német mellett tanultam, és nagyon szerettem tanulni.A német nyelv merev szórendjével ellentétben az olaszban szinte csak egymás mellé kell pakolgatni a szavakat (na jó nem teljesen..)ahogy eszedbe jutnak.Az angol nyelvben megtalálható rengeteg igeidővel szemben az olaszban sokkal-sokkal kevesebb van.100x egyszerűbb mint a német vagy az angol nyelv.Összehasonlíthatatlan.Szeretni fogod:-)
2013. aug. 20. 13:23
Ez jó hír, köszönöm. :) Tetszik amúgy, csak mint teljesen új nyelv, kicsit tartok tőle.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - 021ed497d5)
2013. aug. 20. 13:11
Az enyémben nem keveredik. Még a franciával sem, pedig ahhoz tényleg sok mindenben hasonlít.
2013. aug. 20. 12:40

nem tanultam olaszt, de hallásra szerintem nem sok közös van bennük.


angolt inkább a némettel lehet keverni, meg hollanddal szerintem.

2013. aug. 20. 12:36

Edddig angolt tanultam, tanulom is folyamatosan, és úgy volt, hogy szeptemberből bejön mellé a német, de most borult, olasz lesz német helyett. Nem erre voltam úgymond felkészülve, hanem a németre, ezért érdekelne, mennyire húzós nyelv. Főleg a nyelvtana. Illetve, hogy könnyen keveredik-e fejben az angollal. Azért nem szeretném őket keményen keverni, mindkettőből jó lenne szépen haladni, majd nyelvvizsgázni.

A környezetemben nincs is, aki olaszt beszél vagy tanul, ezért hátha itt... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook