Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élők fórum

Angliában élők (beszélgetős fórum)


2016. jún. 17. 22:13
van valaki cornwallból?
2010. nov. 18. 19:21

Sziasztok lenne egy kerdesem.

Pont 3 hete volt itt egy laporoszkopos mutetem egy mehenkivuli miatt. Azt szeretnem tudni hogy mennyi ido mulva kuldi ki a korhaz a zarojelentest?Aki volt itt mar korhazban segitene?

2010. okt. 15. 17:00
Szerintem nem tolakodo.Kitol kerdezne meg az ember ezeket a dolgokat ha nem attol aki benne van.Nem a bankszamlaszamukrol erdeklodot csak arrol hogy menyi az atlagkereset kulfoldon es milyen arakra szamitson kint.
11. b486c9cf7d (válaszként erre: 3. - C01c453528)
2010. okt. 15. 16:14
Nem csodalom, leven eleg tolakodo ilyet kerdezni: jol keresnek-e stb.
10. 7d52a58eee (válaszként erre: 1. - C01c453528)
2010. okt. 15. 16:00
A te kerdesedre valaszolva most a minimalber 5.93£/ora 22ev felett.Ha van egy hotel munkad es szerencses vagy hogy van eleg oraszamod mondjuk 37ora/het akkor az 878£/ho na akkor ha ebbol berelsz egy szobat attol fugg hol.London veszelyes vagy kevesbe veszelyes teruleten,videken mindenhol mas arak vannak.Egy ismerosom most berel szobat London kulvarosi veszelyes reszen,lengyelekkel lakik egy kis szobaert a kis kenyelmetlen heveroert,azt mondta egerek rohangalnak a hazban fizet heti 65£ot.De mivel nagyon kulvaros igy kell ugye sokat metroznia ami nem eppen olcso.nem tudom most menyi egy jegy,de utoljara mikor voltam Londonban a belvarosi zonaban vettem 6.50£-ert napi jegyet.Egy masik pelda hogy atlasd az arakat.Masik ismerosom Brightontol 1orara fizetnek ketten egy kis szobara 480£ot havonta +szamlak es 5 lengyel,szlovakkal osztoznak de nagyon nehez az egyutt eles a tobiekkel.A busz nekik Brightonba 6£ egy return jegy.A masik par 520£ berel szobat megint csak kozel 1orat kell buszozniuk meloba tehat +buszjegy.Kaja arak hat ez megint attol fugg ohgy mik az igenyek lehet nagyon olcso gagyi kajat kapni de ha az ember kicsit figyel az egeszsegere akkor nem veszi meg a trutyi Pounlandes nem tudom en miket mert ez kb olyan mintha otthon vasarolnal a 100ftosba.Tehat betudot hatarolni hogy milyen minoseget fogsz kapni az 1£os kajaert.Angliaban teljesen igaz az ar minoseg,itt mindig azt kapod amiert fizetsz.Ettermek dragak.Gyorskaja a legolcsobb KFC,SUBWAY stb stb... bar azert siman ott lehet hagyni a Macdonald'sban 15-20£ot ket fore.Egy mozi jegy ara kb 7£ korul mozog na persze nem a Londoni mozikban mert ott en mar fizettem 13£ot is egy jegyre ha popcornt is kersz meg Colat akkor szamolj +10£ot.Edzotermek eleg gaz keves ahol csak besetal az ember eves tagnak kell altalaban lenni es igy fizetsz olyan 30-50£ korul havonta,na persze megint nem mindegy hogy hol.Fodrasz,kozmetikus es hasonlok.Rablas!Kibirom amig haza megyek.Fodrasz mellir,vagas,beszaritas kb 70-100£ vagy a folott is hajhosztol es szalontol fuggoen.Kozmetikus egy sima arcapolas kb 35-45£.Ruhazkodas.Hat igen itt is azt kapod amiert fizetsz.Lehet nagyon olcso ruhakat venni olcsobb mint otthon de azert a minoseget itt is meg kell fizetni akarki akarmit mond.Egy learazott top 15-20£ert jol hangzik itt de ha azt veszuk 6000ft egy learazot gagyi darabert anyira azert nem jo.Hat kb enyi most ami igy hirtelen eszembe jutott :)
2010. okt. 15. 15:24
Ha megegyszer csinalnam nem vagnak bele egyedul.Nagyon nehez volt nyelvtudas nelkul pedig 9evig tanultam egy szot nem ertetem mikor kijottem most mar persze jo de hosszu volt az idaig vezeto ut,sokat kellet turni,es lenyelni.Ha az embert nem varja itt munka es nincs megtakaritott penze vagy ismerose nagyon nehez egyrol a kettore haladni foleg egyedul.Ha tarsa sincs az embernek akivel legalabb meglehet osztani a napi gondokat nagyon padlora tudja tenni az embert mindentol tavol,idegen nyelv es meg csak nem is erted mit beszelnek koruloted,kemeny a munka foleg az elejen altalaban mindenkinek nehez munka jut.Lehet talalni munkat konyen aki akar bar nem tudom hogy Angol tudas nelkul hogy tud valaki Angliaban dolgozni en is csak au pairnek tudtam kijonni eloszor nagy nehezen.Nem tudom elkepzelni hogy akik most vagnak bele barhova eltudnak helyezkedni legalabb egy eros alapfoku angol nelkul.Mindenhol kell.Otthon sem lehetne dolgozni ha nem beszeli az ember a nyelvet.Hogy erted meg hogy mit kell csinalni teljesen mindegy hol dolgozik az ember egy hotel takaritonak is kell ertenie hogy mit mondanak neki mostmar nem olyan turelmesek az angolok a kulfoldi munkavalalokkal.Most mar egyre kevesebb ez a jelentkez es kihozunk otthonrol cegek.Itt mostmar szerintem mindenhol szemelyes interview van termeszetesen angolul.Amugy en is apolo vagyok csak en bentlakasos de el nem tudom kepzelni hogy olyan aki nem beszel komunikacios szinten angolul eltudja vegezni a cegnek eppen nem konyu tanfolyamat.Itt 4-5 teszt volt es 75% folottinek kellet lenni mindegyiknek hogy egyaltalan elvegezd a traninget es a 8fos csapatbol 5en angol anyanyelvuek voltak masik 2 lany rajtam kivul meg egy angol tanar,es egy evek ota kint dolgozo lengyel lany.Nem erdekelte oket hogy kulfoldiek vagyunk egy lap ala vesznek ha nem ertem mint mondanak nincs mit keresnem ott kb enyi amit mondanak,viszont az angol anyanyelvuekkel egyertelmuen sokkal segitokeszebbek voltak ez nem vitas.A munkam soran vegig szuksegem van egy nagyon eros angol nyelvtudasra maskulonben a betegek elunjak magukat velem ha mindig vissza kerdezek vagy nem ertenem mit is akarnak,vagy ha ki kell hivnom a mentott orvost angol nelkul hogy lehet elmagayrazni barmit is a telefonba,napi apolasi tervet kell irnom,tanfolyamot ismetelni evente azert ez nem igy van hogy barki johet nem kell a nyelv.Nagyon is kell.Ezt csak azert irok hogy ne legyen senki abban a tevhittben hogy rossz angolal barmilyen jobb munkahoz jutt.Angliaban alapvetoen mindenki lentrol kezdik.Kicsik ,nagyok,diplomas,nem diplomas.Itt mindenkinek meg kell maszni a szamar letrat.Akinek otthon jobb beosztasa van Angliaban ne is almodozon arrol hogy kint is jo beosztasa lesz.Itt mashogy mennek a dolgok.Es kulfoldikent megtobbet kell bizonyitani mint egy Angolnak.Mert mi csak kulfoldiek vagyunk es leszunk akarmenyi ideje lakunk kint.
8. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - C01c453528)
2010. okt. 15. 14:16

Szia! Mi a parommal 2006 marciusaban jottunk ki Angliaba 2 hatizsakkal lenyegeben. Igaz, melora jottunk, meg anno otthonrol jelentkeztunk es felvettek kettonket egy idosek otthonaba. Minimalberrel kezdtunk. Kis lakast kaptunk (1 szoba konyhaval es furdo), ami kozvetleg az otthon mellett volt, igy nem kellett utazasra kolteni. Ez havonta 210 font volt fejenkent minden rezsit beleszamitva. Havonta kaptunk fizetest, a kezdetektol jol ereztuk magunkat. Segitokesz emberek vettek minket korul, amiert halas vagyok. 1 ev utan mar eleg jol ment a nyelv, de a munkanak is volt koszonheto, hiszem munkeszkozunk volt a nyelv. Igen, 1 ev kell legalabb, hogy igazan konfortos legyen a nyelv (nekem kozepfokum volt, paromnak semmi nyelvtudasa egyebkent, de O is epp olyan hamar belejott mindenbe).

2 ev utan dontottunk ugy, hogy mar ideje a valtasnak es parom is a szakmajaban akart elhelyezkedni. Engem felvettek 1 jo ceghez, irodaba, parom pedig vegre asztalos lett. Igy elkozltoztunk masik alberletbe. Kovetkezo evben belefogtunk sajat lakas vasarlasaba, kaptunk is hitelt egybol, persze ez meg a valsag elott volt, de jol jartunk, nem bantuk meg. Raadasul nem szamndekozunk hazamenni a kozeljovoben, igy az a penz amit hitelre kifizetunk legalabb a sajat zsebunkben marad es nem is fizetunk sokkal tobbet mintha alberletben lennenk.

Igy lassan 5 ev tavlatabol nagyon jo erzessel nezek vissza arra a napra amikor ugy dontottunk, hogy belevagunk az itteni eletbe. Kialakult az egzisztenciank, lettek barataink. 1 evben legalabb 1x azert hazamegyunk, de volt hogy 2x is voltunk otthon, vagy a csalad jott ki latogatoba.

Nekunk nincs honvagyunk, igaz a Balaton mindig is hianyozni fog hiszen ott nottem fel, az a hazam, de soha nem zarkoztam el a kulfoldon eles lehetosegetol.

Ami nagyon fontos, ha valaki itt akar ervenyesulni, de akarmelyik orszagrol beszelhetek, annak valtoznia kell, mert mashogy nem megy!

Remelem segithettem, de ha van meg kerdesed, szivesen segitek!

Szep napot! :)

2010. okt. 15. 13:28
En 2,5eve vagyok kint Angliaban uj vagyok itt,meg csak elkezdtem visszaolvasgatni az irasokat.Ha valakit erdekel valami akkor valaszolok szivesen.Anyit irnak hogy kint is akkor konyebb az elete valakinek (itt ilyenrol beszelek hogy kevesebb az anyagi gond de nem jelenti azt hogy nincs anyagi gond) ha az embernek van egy megbizhato nyelvtudasa es munkaja ami tobbet fizet mint minimalber es ezt nem olyan egyszeru megszerezni akkor ugy el lehet lenni szepen de nem jelenti azt hogy minden kulfoldon elot felvett a penz.Sot sokan itt meg jobban sporolnak mint otthon.Nem kell mindig mindent elhinni mert sokan nagyzolnak pedig sokan kint meg roszabb korulmenyek kozt elnek mint otthon es sokan igy sem tudnak felre rakni a magas alberlet es kozlekedesi arak miatt.Itt ha az ember nem sporol es elkezd koltekezni nem fog ugyan ugy egyrol a kettore juttni.Ez amit en latok.Es sajnos sokan a sok penz lattan elkezdenek koltekezni rogton az elso honapban ugy hogy nincs biztos munkahely,nincs biztos nyelvtudas,meg biztos lakas se.Emiatt sokan elbuknak es haza mennek.
2009. aug. 11. 12:26

Sziasztok!


Egyenlőre MO-n lakunk, szeretnénk kiköltözni Anglia bármely területére idén.

Hárman vagyunk, egy 2 és fél éves kisfiú, a férjem és én, szívesen összeállnánk valakivel egy albérletbe.

Én egy darabig mindenképp otthon maradok, úgyhogy ha ti is gyerekkel jönnétek, szívesen vigyázok rá.


Érdeklődni: 0670/586-1179 (a férjemé)

vagy pimaszbeka@gmail. com

2009. aug. 3. 17:26
Sziasztok! Nekem a lányom és a vőm él 3 éve Angliában.Akezdeti időszakban voltak nehézségek,de érdemes volt türelmesnek lenniük.Mára már jól beszélnek angolul,és az állásuk is biztos.Persze ehhez bizonyitani is kellett a szorgalmukkal,rátermettségükkel.Most már nem valószinű,hogy itthon fognak letelepedni,ott jobb kilátásaik vannak a fiataloknak.Jövőre talán már unokám is lehet,addigra az ottani körülményeik alkalmasak lesznek a gyermek vállaláshoz.Most haza látogattak 2 hétre,és elmondták,hogy ott kinnt boldogan élnek,ami látszik is rajtuk,nincsenek anyagi gondjaik.Már tavaly is olyan kocsival jöttek haza,tátva maradt a szám.Hát ez a különbség a két ország között,mert ott van anyagi megbecsülés!
4. d78161f793 (válaszként erre: 3. - C01c453528)
2009. ápr. 12. 20:33

Sajnálom,hogy eddig csak ilyen bunkókkal futottál össze. Remélem én picivel többet segítek neked.

Igen már itthon élek,lassan 2éve hogy hazajöttem. 2007.május 29.én jöttem haza és remélem nem végleg. Mennék én ki,sajnos nem vagyok nagy hazafi(remélem Hoxa nem zár ki e kijelentés miatt),de nem találom már értelmét ebben az országban maradni :(( és tudom jól,nem csak én gondolkodok így. Csak mivel még 1,5éves a fiam és utána néztem már hogy mennyi kint a bölcsi vagy óvoda...hagyjuk...nem éri meg!! Így még egy ideig tuti maradunk,aztán szerintem sulis időszakba visszamegyünk,akkor még úgy is olyan szivacsagyuk van. Remélem 7-8 évesen egy-másfél év alatt perfektül fogja beszélni a világnyelvet! :)

Ja igen és azt még nem írtam,hogy kint az alkohol a hús és cigaretta nagyon drága. De az egyéb élelmiszerek,üdítők,ruhák piti összegért tudsz venni. Írok egy példát:ha kaptam 170fontot,akkor ha elmentem bevásárolni a Tesco-ba(sokkal nagyobb a kínálat mint itthon :S) teli pakoltam a kosaram,tudod arra a nagy húzogatósra gondolok,annak is a mélyebb változatára(volt hogy alig fért be a Merci kocsinknak a csomagtartójába a megvett áru)és potom 30-40fontot hagytam úgy ott,hogy másfél hétre elég volt a kaja!!!! Ez a nem semmi! Akkor a ruhák,ha pl. városban üzletben veszed meg,egy téli kabát kb.10font. De a nagyobb városok mellett szokott carboot lenni,hétvégenként. Azt úgy képzeld el,hogy sok-sok ember egy hatalmas területen kirakja a portékáját és centekért megtudod venni a legklasszabb,legdivatosabb,legmárkásabb cuccokat. Én is így tettem szert Puma és Adidas cuccokra.

3. c01c453528 (válaszként erre: 2. - D78161f793)
2009. ápr. 12. 17:06

szia, köszönöm szépen, hogy leírtad a veled történteket.

Végre normális emberrel is összefutok, ezt a kérdést, és pár másikat feltettem az utazas.com-on is, és olyan bunkó, megalázó, rosszindulatú válaszok jöttek, hogy én is hasonló stílusban válaszoltam nekik, és most meg én vagyok a gonosz, hogy hogy beszélhetek így...

Na mindegy.

Nem azzal van a baj, hogy más a véleményük, mint nekem, vagy naívnak, vagy bárminek tartanak, hanem ahogyan megnyilvánulnak, úgyhogy mégegyszer köszönöm a normális választ. :)

Igen, így azért könnyebb, ha van kint valakije az embernek, nekem csak egy volt osztálytársam van kint, nem tudom mennyire tudna segíteni, meg most itt van ugye a válság is, az is nehezíti a dolgot.

Most itthon élsz?

Nem akarsz, vagy tudsz már kimenni?

üdv.

2009. ápr. 12. 12:17

Szia Ági!

Én dolgoztam kint Angliában,9hónapot,ennek fele fekete munka volt. Az utolsó 3hónapban voltam bejelentve. Kismama lettem így haza kellett jönnöm a vizsgálatok miatt. Érettségim után 2hét múlva mentem ki,2006.július 07.-én. Nekem rögtön lett munkám,pénteken mentem és én már szombat délelőtt dolgoztam 4órát. Sógornőm és párom már kimentek előttem,azért volt már biztos munkahelyem. Le volt zsírozva. Egy farmon dolgoztam napi 10órákat. Akkor még 5.05/óra-ba,majd 2007.januárjától 5.35-be. Heti 170-180fontokat kaptam,de nyáron túlóra miatt akár 200akat is kerestem. Ebből egy héten.kb. 80fontokat tudtam félrerakni,na de azért az is jó volt. Hetente kaptam fizetést,ami azért igen jól jött. Manchester és Liverpool között dolgoztunk. Nem tudom mennyire forgattad-e már a térképet. Szóval mi Leyland mellett,Greenfields-en laktunk. Legnagyobb város volt mellettünk Preston,igen nagy kúltúrájú város,telis teli üzletekkel,szórakozási lehetőségekkel. Én előtte 9évig tanultam az angolt és hiszed vagy sem,alig-alig értettem mit beszéltek kint. Kellett vagy 2hónap mire fel is fogtam. Gyorsan beszélnek,hadarnak,ráadásul egy -két nyelvtani szabályt sutba dobva fogalmad nincs sokszor hogy fogalmazz nekik. Én amit itthon tanultam próbáltam átadni a tudásom...aha,csak ők sokszor nem értették mint mondok. Túl "szépen" beszéltem. Ahogy elkezdtem hadarni,betűket kihagyni :) és akkor már értették a halandzsa nyelvet. 9hónap altt többet tanultam tőlük,mármint nyelvet,mint 10év alatt :( Azért ez elszomorító. Érdekes figurák egyébként nagyon,bolondosak,nagyon optimisták,fogalmuk nincs mi az hogy nincs pénz. Egyetlen egy kéregetőt láttam bent Prestonban,de az szerintem alkesz is volt :S


Mire vagy még kíváncsi? Lehet kihagytam én is dolgokat. kérdezz nyugodtan!!

2009. ápr. 12. 10:14

Helló.


Angliáról szeretnék mindent megtudni azoktól, akik kimentek dolgozni.


Minden érdekel a kezdetektől, a mostanáig.


(Pl. mikor, mivel, hogyan, mennyiből mentek ki, hogy találtak albit, munkát, volt e segítségük, mit dolgoznak, jól keresnek e, tudnak e hazaküldeni, félretenni, mennyi időnként látogatnak haza, a nyelvet mennyi idő alatt tanulták meg, megszokták e kint az életet,stb... )


Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook