Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Belgiumban és Angliában élőket keresek. fórum

Belgiumban és Angliában élőket keresek. (beszélgetős fórum)

12. 6807d7b8bd (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2009. nov. 2. 12:02
Szia!De az en munkaltatom mondta,hogy ha a jelentkezesi lapra nem irod ra a NI number t szoba sem allnak veled....egybol felredobjak a a CV det.Szoval enelkul nem lehet szerintem.De ha neked sikerult,szerencsed volt.Udv
11. MelisUK (válaszként erre: 9. - 6807d7b8bd)
2009. nov. 1. 10:03
Pedig tényleg nem kell, hogy legyen NI számod, anélkül is el lehet helyezkedni, csak miután elhelyezkedtél, igényelni kell. Tehát ha már dolgozol, akkor kell, ugyanúgy, mint ahogy a Home Office-nál is regisztrálni kell a munkába állásodat követő 1 hónapon belül - előtte nem is lehet regelni.
10. haaeen (válaszként erre: 9. - 6807d7b8bd)
2009. okt. 31. 15:09
mar nyilatkoztal a topik elejen, tevesen. azert javitottam, hogy aki most akarna kijonni annak ne teves, "hallottam" informacioi legyenek. de a hmrc.gov.uk oldalon batran utana lehet nezni.
9. 6807d7b8bd (válaszként erre: 8. - Haaeen)
2009. okt. 30. 21:45
Errol nem igy hallottam.....nem nyilatkozom.
8. haaeen (válaszként erre: 2. - 6807d7b8bd)
2009. okt. 27. 14:16
a National Insurance Number nelkul is lehet dolgozni, hianya sehol sem lehet akadaly.
7. 4a5570eb33 (válaszként erre: 6. - Buzasi1983)
2009. okt. 11. 12:57

Szia!


Köszönöm, hogy írtál. Vállalkozóit ezek szerint ha váltana akkor könnyebb lenne a papírokat megszerezni? Mik a következményei annak ha valaki kiváltja, s mennyit kell fizetni? Milyen nagyobb városok vannak a flamand részen, ciki de nem tudom merre fele van.

2009. okt. 11. 12:42
vallalkozoit valltottam ki es igy egybol megkaptam az 5 eves letelepedesit ezzel egyutt a betegbisztositast stb ha beszel a lanyod angolul akkor is csak a flamadn reszen tud elhelyezkedni mert a francia reszen csak franciaul beszelnek es kizart hogy mas nyelven megszolaljanak meg a hivatalokba is szoval en csak azt tudom ajanlani hogy kosse fel a nadragot ha rree fele akar jonni mert az elso par honap az pokoli nehez de utanna minden rendben
2009. okt. 11. 12:35
en 3 eve elek Belgiumban es az eleje itt se volt egyszru foleg mert ha nem beszelsz hollandil akkor eleg nehez mùelot talalni de a papirokat elintezni nem veszes es v
2009. okt. 10. 19:38
Huha, akkor nem valami fényes ott a helyzet. Nem nekem kellene, a lányomnak (22 éves)aki jelenleg Svájcban él egy ismerősnél, de a munkavállalásit megkapni egy ördögi kör, egy szóval nem lehet. Társalgási szinten tud angolul, németül is tud alapfokon. Mielőtt kiment Svájcban Pesten dolgozott felszolgálóként. Tudnátok valamilyen munkaközvetítőt ajánlani?
2009. okt. 10. 18:08

Üdv! Én Skóciában élek, itt se fényes a helyzet, hasonló mint Angliában, nagyon nehéz munkát találni, ha össze is jön egy nagy nehezen hosszú hónapok után (részmunkaidős), akkor is produkálni kell, mert ha nem vagy tökéletes, akkor bizony van bőven jelentkező, aki dolgozik majd helyetted.

Angolul ha nem tudsz, akkor mondhatni nincs is esélyed, profi angol tudással is nehéz munkát találni akkor is, ha egyetemet is végeztél. Szóval összességében nagyon nem fényes a helyzet. Ha van ismerősöd - persze brit - aki beprotezsál, akkor lehet munkát találni egész gyorsan, anélkül viszont hosszú hónapokba tellik és akár még a minimálbért se fizetik ki, ilyen is van.

2009. okt. 10. 16:47
Haho!En julisuban koltoztem angliaba a ferjemmel.3 honapig nem kaptam munkat,pedig millio helyre beadtam az oneletrajzot.Ha minel elobb szeretnel munkat talalni,szerintem menj el munkakozvetitobe,igaz akkor levonnak az oraberedbol,de meg mindig jobb mintha nem lenne semmi.Nekem szerencsem volt es kaptam allast,igaz egyenlore csak resmunkaidoben,3 honap probaidovel.Amig nincs meg a "National Insurance" kartyad amit igenyelned kell,es interju utan 2 het mulva megkuldik itt nem allhatsz munkaba.Szal egyedul,penz nelkul nem erdemes kijonni.Az osszes oneletrajznal kernek 2 db angol szemelyt akiktol majd levelben kerdeznek rolad,h milyen ember vagy.Ha nem irsz az oneletrajzba 2 ilyen embert,akkor labdaba sem rughatsz.Lehet munkat talalni,bar nem egyszeru.Rengetek kulfoldi van itt,foleg lengyelek.Mit szeretnel meg tudni?udv.
2009. okt. 10. 15:22
Milyen lehetőségek vannak Belgiumban, és Angliában munka szempontjából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook