Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Andragógusként hol helyezkedhetnék el? fórum

Andragógusként hol helyezkedhetnék el? (tudásbázis kérdés)

21. Bounti (válaszként erre: 20. - Iemma)
2014. jan. 6. 21:33
De te milyen intézménybe segítesz be? Hogy kerültél be oda? Gondolom nem tanulsz már,akkor is lehet gyakornoknak jelentkezni? Nem tudom,hogy hogy induljak neki..
20. iemma (válaszként erre: 19. - Bounti)
2013. dec. 29. 20:18
A tanáraid közül nem tudnak valahová beajánlani? Nálunk pl. sokszor segítettek államvizsga után is a tanárok. Ha ebben szeretnél dolgozni szerintem ne add fel, én is csak besegítek alkalmanként és vagy viszem a gyereket is ha lehet, vagy akkor megyek, ha tudom kire bízni. Meg este leteszem aludni és sokszor utána hajnalig fent vagyok, mert összeállítom az anyagot a sajtótájékoztatóhoz, vagy felkészülök egy több napos tréningre, ahol igaz, hogy csak besegítek és nem én vezetem, de illik képben lenni. :-) Vagy amíg a gyerek homokozott a játszótéren a kis barátokkal én ültem a hintában és hívogattam az előadókat meg a résztvevőket. Szerintem próbálj meg gyakorlatot és ezáltal kapcsolati tőkét szerezni munka mellett. Lehet kevesebb szabadidőd lesz egy ideig, de javulnak az esélyeid egy jó munkára. Meg én pl. annyira szeretem is csinálni, hogy nem kifejezetten munkaként gondolok rá.
19. Bounti (válaszként erre: 18. - Iemma)
2013. dec. 29. 09:45
Persze,nem is vettem volna rossz néven:) De gyakornokként ugye sehol nem kapok fizetést? Pedig pénzre meg szükségem lenne,azért sajnos luxus lenne felmondanom a munkahelyen,hogy gyakornok legyek. Munka mellett meg nemtudom hogy mennyire menne. Szerintetek milyen intézménybe menjek érdeklődni? Művház,múzeum,ilyesmik? És személyesen?
18. iemma (válaszként erre: 17. - Bounti)
2013. dec. 29. 09:23

Szerintem első körben a hozzáállásodon kellene változtatni. :-) Jóindulatból mondom!

Szerintem sok helyen örömmel veszik ha gyakornokként mész oda. Nekik nem kerülsz pénzbe, neked meg majd jól mutat az önéletrajzodban, illetve ha ügyes vagy és jó kapcsolati tőkére teszel szert lehet kilincselned sem kell később, hanem segítenek.

17. Bounti (válaszként erre: 16. - Iemma)
2013. dec. 29. 08:47
Igen,nagyon jò lenne gyakorlatot szerezni,csak az a baj,hogy nem Pesten végeztem a sulit,hanem egy kisvárosban,és ott nem szereztem a suli mellett komoly gyakorlatot,néha meglátogattunk egy művházat,egy iskolakönyvtárat,egy kisebb prohramot szerveztünk és ennyi kb. Ennyi gyakorlattal meg szerintem sehova nem vennének fel,még csak egy egyszerű asszisztensnek,vagy besegìtőnek sem.
16. iemma (válaszként erre: 1. - Bounti)
2013. dec. 29. 08:29
Én is andragógus vagyok, bár jelenleg még GYES-en. Szerintem elég sokfelé lehet menni andragógus diplomával, pl. munkaügyi központok, szociális intézmények, önkormányzat, felnőttképző cégek, nonprofit szervezetek, műv.házak, múzeumok...attól is függ milyen szakirányra jártál, de tényleg jobb ha előbb gyakorlatot szerzel, szerintem sokat számít. Én egy nonprofit cégnek segítek be amit csak tudok a gyerkőc mellett. Pénzt ugyan nem kapok, de nagyon-nagyon szeretem csinálni, sokat tanulok és hasznosnak is érzem magam. Nem mellesleg meg ha majd állást keresek megjelölhetem őket gyakorlati helyként, esetleg még segítenek is az elhelyezkedésben.
15. holdem (válaszként erre: 14. - Rőzse)
2013. dec. 28. 22:03
Így már oké. Nem kötekedni akartam én, csak elég furcsán hangzott .:)
14. Rőzse (válaszként erre: 6. - Holdem)
2013. dec. 28. 20:51
Nem, nem úgy értettem. Azért, hogy andragógusként helyezkedhessen el, nem töltötte volna álláskereséssel az időt... De bele tudtok kötni mindenbe!
13. Rőzse (válaszként erre: 5. - Bounti)
2013. dec. 28. 20:50
emberi erőforrás szervezési.... mittudoménmi:))
12. Bounti
2013. dec. 28. 18:56
Igen,ezt én is úgy sejtettem hogy nincs már időkorlát,csak azt hittem,hogy akkor ez általános lesz és minden sulira fog vonatkozni. De majd megpròbálom kiderìteni. Köszi a válaszokat!
11. wydra21 (válaszként erre: 7. - Bounti)
2013. dec. 28. 18:41
Szia! Én is 2009-ben végeztem, és nekem azt mondták a suliban, hogy nincs időkorlát. Persze, lehet ez sulinként változhat, ezt nem tudom.
10. holdem (válaszként erre: 7. - Bounti)
2013. dec. 28. 18:41
Szerintem ezt az egyetem T.O.-ján kérdezd meg. A volt ügyintéződnek dobj egy e-mailt, ő tudja biztosan megmondani.
9. Bounti (válaszként erre: 6. - Holdem)
2013. dec. 28. 18:24
Ezt én sem értettem amugy,hogy nem töltené az idejét álláskereséssel? Természetesen en sem arra vártam évekig,hogy csak ebben a szakmában találjak munkát. De ha én találnek egy jòl fizető munkát,persze én sem várnék arra,hogy mindenképp andragògus állásom legyen.
2013. dec. 28. 18:17
Vagyis a nyelvvizsga jönne jol,elìrtam:)
2013. dec. 28. 18:15
Igen,tényleg a diploma jòl jönne.. Valaki nem tudja véletlen megmondani,hogy ha 2009-ben végeztem,meddig tehetem le a nyelvvizsgát,hogy még kaphassak diplomát?
6. holdem (válaszként erre: 2. - Rőzse)
2013. dec. 28. 18:13
Nem igazán értem a hozzászólásodat. Ezzel nem lett okosabb a kérdező. Egyébként meg nem rossz szak, sok helyre elfogadják. (nem ezt végeztem, de sok ismerősöm igen) Hipp-hopp meg biztos nem végezte el, nyilván a képzési időt nem rövidítette le... Ezt sem értem, hogy nem töltené az idejét álláskereséssel... Hanem? Felkérték? De jó neki! :) Ez azért nem általános dolog.
5. Bounti (válaszként erre: 2. - Rőzse)
2013. dec. 28. 18:12

Én is eredetileg csak azért végeztem el,hogy legyen diplomám. Van egyébként munkám,és mindig is volt,csak szeretnék már valami komolyabbat,ezért gondoltam,hogy esetleg a szakmámhoz kapcsolòdòt nézek,hátha. Dehát mindenhol azt látom hogy több éves gyakorlatot kérnek...

Andragògián belül milyen szakirányra járt?

2013. dec. 28. 18:10
Szerintem csináld meg a nyelvvizsgát, májusra meg is lenne. Lehet, hogy elhelyezkedni is segitene.....
2013. dec. 28. 18:09
Sok helyre jó az a diploma, mert általános műveltséget nyújt. De általában közalkalmazottként veszik fel a hasonló végzettségűeket, ami nehéz lesz diploma nélkül.. szóval hozz össze egy nyelvvizsgát, mert nem sok esélyed lesz nélküle.
2013. dec. 28. 17:59
Szerintem kicsi a valószínűsége. A fiam csak azért végezte el ezt a szakot, mert éppen oda volt felvétel és azt tartotta fontosnak, hogy legyen felsőfokú végzettsége. Teljesen más területen helyezkedett el. Igaz, ő nem is szeretett volna soha olyan munkakörben dolgozni, amihez az andragógia kell. De az könnyű is volt, hát hipp-hopp elvégezte. Az is igaz, hogy ő nem töltené az idejét álláskereséssel. Talált egy jól fizetőt, ahol azért nézik, hogy felsőfokú végzettsége van.
2013. dec. 28. 17:53
4 éve végeztem andragògia alapszakon. Nyelvvizsgám sajnos nincs meg,ìgy a diplomám sem,csak igazolásom. Ezzel nem lehet elhelyezkedni sehol Pesten,akár egy művelődési házban gyakornokként? Aki hasonlò képesìtéssel rendelkezik,vagy tud segìteni,ìrjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook