Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amit csak egy gyermek adhat... fórum

Amit csak egy gyermek adhat... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit csak egy gyermek adhat...

18. scorpiolady (válaszként erre: 17. - Monaaaaa)
2011. aug. 30. 21:20
Köszönöm! Szerintem minden anyukának hasonló hozzáállás kellene és akkor nem lennének a csecsemő meg gyerekbántalmazások.
2011. aug. 30. 20:34

Nagyon tetszik a cikked. Bár mi még csak nemrég óta vagyunk rajta a témán, alig várom, hogy a terhességem, majd a gyermekem fejlődésének minden pillanatát élvezhessem!

Köszönöm a jó érzést és gratulálok a gyermekeidhez!

(Jó, hogy vannak még ilyen anyukák...) :)

2011. aug. 27. 15:13
Nagyon szépen megfogalmaztad az érzést amit a kisgyermekek léte vált ki a szülőkből, és ez az érzés, ez a boldogság megismétlődik amikor nagyszülők leszünk.Amikor nem vagyunk együtt, felidézgetjük a boldog pillanatokat és várjuk, hogy mama-papa kiáltással megjelenjenek a kapuban. Ezért érdemes még élni!
2011. aug. 25. 14:25
Ja,és édesem azt hiszi,hogy a puszitól meggyógyulnak a sebei,annyira aranyos,amikor elesik,és jön,hogy adjál rá puszit,hogy meggyógyuljon!!!!És nem is elég neki 1,hanem vagy 10et kell rá adni!!:):):):)
2011. aug. 23. 08:33

Nagyon jó a cikk! Megható és vicces is egyszerre.

Minden szavával egyetértek, ezért is szültem három gyereket...

És bevallom őszintén a negyediktől sem zárkózom el, pont ezek miatt a pillanatok miatt...is.

Van itt egy fórum, ahol a gyereket nem vállaló nők írkálnak, nekik kellene ezt elolvasniuk, persze még akkor sem lenne róla halvány fogalmuk sem milyen csodálatosak a gyermekek.

2011. aug. 22. 08:42

Csodálatos a cikked, gartulálok hozzá! :)

Én mindig azon voltam és vagyok is megrökönyödve, hogy emberek, akik teljes szívükből várták a szerelmük gyümölcsét, a későbbiek folyamán hgy el tudnak siklani az ölelések, a szeretlek puszik és a gyönygyöző kacajok fölött, csak a "rosszat" reagálván....:((((

Pedig az, amit megfogalmaztál, egy anyának vagy apának a legcsodálatosabb dolog a Világon. :))

Nekem 3 lurkócskám van, elevenek, hangosak, csibészek, de imádom őket, mert teljes odaadással szeretnek és feltétel nélkül bíznak, és még sorolhatnánk....:)))

2011. aug. 21. 17:35

Nagyon jó ez a cikk!


Most én is vissza gondoltam, hogy mit kaptam eddig a két gyerekemtől. A fiam 6 éves, a lányom 4 éves lesz decemberbe.

Rosszak, mert kegyetlen csintalanok. Mindig mérgelődök velük. Szét pakolnak és össze rakodni meg nem rakodnak. Én csinálom meg utánuk.

Akkor mérges vagyok nagyon rájuk.


De amikor örülnek valaminek és nézem az arcukat és a szemüket. Örülnek mindennek amit kapnak.


Imádom Őket! Ők az Életem Értelmei, Értük Élek, Értük Vagyok.


Köszönöm ezt a Cikket.

2011. aug. 20. 20:33
:):)Én kisfiam minden reggel mikor felkel,át jön hozzám,mellém bújik,simogat,és mondja,hogy szeretlek,imádom az ilyen pillanatokat:):):)
2011. aug. 19. 21:56
köszönöm! :-)))))
2011. aug. 19. 21:11
Nagyon meghato és igaz a cikked .
2011. aug. 19. 18:02

Három éves fiú unokám van.

Tegnap volt a névnapunk (nálunk szinte mindenki Ilona). Ment a köszöntés sorba, dédimama, vejkó nővére, anyukája, a sort én zártam.

Dédi (az én anyukám) ott még Áki csak a süteményre figyelt. Vejkó tesójánál is el volt. Nászoméknál már valamit motyogot a "bajusza alatt". Jöttek el belemarkolt a petúniába (úgy ahogy gyerek szokott, csak a szirmot). A kis markában szorongatva hozta: neked mama (kis bringával + mankókerék).

Hozzá teszem, hogy 2 éves koráig velünk laktak, az ovi szünetben legtöbbett velünk volt-lesz.

Mi előtt szó érné a ház elejét: lányomnak július 1-től lett munkahelye.

Mikor elmentek leültem és a szirmokat kiteregettem, lepréseltem.

2011. aug. 19. 16:32
Milyen igaz. Nálunk is a kisebb most tanult meg puszit adni, mindent megér!
2011. aug. 19. 14:50
Édes  
2011. aug. 19. 12:42
Gratulálok az írásodhoz. Már 63 éves vagyok, 2 gyermeket neveltem és akkor még nem volt GYES. Mégis otthon neveltem őket, mert inkább nem ettünk, csak ezeket a pillanatokat átélhessük a párommal együtt.Most már 3 unokám van.Egy felnőtt 20 éves és két kicsi-4 éves és 3 hónapos. Ujra éljük a csodákat.Ezekre emlékezünk akkor is, ha felnőttként más emberek lesznek, mint amit mi elképzeltünk.Ha a felnőtt gyermekeimet nézem, mindig visszatérnek az örömteli pillanatok.Azt hiszem ez a boldogság...!?
2011. aug. 19. 11:21

Szia,


tök jó a cikk. Sokszor elfelejtjük az örömöket, mert csak azzal vagyunk elfoglalva, hogy már megint rossz volt, szétpakolt, új cipő kell neki ...stb.

Mikor kis manócskám először átöltet, hát el is sírtam magam. Még csak 16 hónapos, de annyira ki tudja fejezni a szeretetét. Mai napig könnybe lábad a szemem, amikor odabújik csak úgy. Annyira jó érzés átölelni a kis testét, érezni a melegét. Erre a röpke pillanatra az ember elfelejti a nehézségeket és rájön, hogy anyának lenni csodálatos dolog.

2011. aug. 19. 10:31
Jo volt olvasni cikkedet. En most ujra varom, hogy atelhessem ezeket az oromoket, mint nagymama. Holnap lesz 6honapos a kis unokam. Tovabbi sok boldogsagot kivanok nektek.
2011. aug. 19. 10:15
:)))
2011. aug. 19. 10:08
Rengeteg cikket, fórumot, naplóbejegyzést olvastam, olvasok babákról, kisgyerekekről, amik általában a gyereknevelés nehézségeivel annak megoldásaival foglalkozik. De kevés az olyan bejegyzés, hozzászólás, ahol az örömök, jóságok, a gyerekektől kapott őszinte megnyilvánulások kerülnek előtérbe.

Ugrás a teljes írásra: Amit csak egy gyermek adhat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook