Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló férfi örökbe fogadhat egy ötödikes gyermeket? Kaphat utána családtámogatást? fórum

Egyedülálló férfi örökbe fogadhat egy ötödikes gyermeket? Kaphat utána családtámogatást? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. pteri
2023. febr. 20. 06:53
A gyakorlatban ez úgy fordulhat elő, ha a gyermek árva lesz, a gyámügy a legközelebbi rokonok között keres először örökbefogadót, ha az pl.egyedülálló nagybácsi, nagypapa, akkor nyilván hozzá helyezik a gyereket, nem egy idegen házaspárhoz. De ezzel jövedelmet nem kap, csak családi pótlékot.
34. michelle.r (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 18:50
Pontosan így gondolom én is.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2023. febr. 6. 07:25
Ne menjünk bele, mert jön a radírpók, de pont ez volt a mérhetetlenül szomorú. Mármint az, hogy - ahogy tervezték - sikerült minden figyelmet elterelni a meleg témával. Mert mindenkinek csak az jött át, hogy korlátozzák annak a csoportnak a jogait, akiket amúgy sem csípünk. Na és? Közben meg ugyanebben a törvénymódosításban csak úgy arcon csapták a gyerekre vágyó egyedülállókat, és csak úgy mellesleg bevezettek egy kis cenzúrát. De tök jogos, hiszen a melegek... Agyrém az egész.
2023. febr. 4. 08:01
Az hogy valaki örökbe fogadjon egy gyereket nagyon sok kritériumnak meg kell felelnie és az sem biztos hogy egyedül örökbe fogadhat.
31. michelle.r (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2023. febr. 3. 21:53
Én is úgy emlékszem - bár annyira nem érdekelt a téma, hogy beleássam magam - hogy azért, hogy egynemű párok ne tudjanak örökbe fogadni, teljesen elkaszálták az egyedülállóakat is. Talán két éve.
30. Geöffnet (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2023. febr. 3. 12:57
Már megszűnt ez a határ, a 45 év a csecsemőnél.
29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 21. - Truxovics)
2023. febr. 3. 12:22
Ez nem akkor van, mikor 3 évesnél idősebbet fogad valaki örökbe. Mikor engem érdekelt a téma, akkor úgy volt (ha pontosan emlékszem), hogy csecsemőnél 40 a maximum.
2023. febr. 3. 10:37

Aki örökbe fogad, nála örökre ott marad a gyerek és saját gyereknek számít a támogatásoknál.


De fizetést nem kap érte, amiért neveli. Tehát azok, amiket a 26-os hozzászólásodban írsz, azok nem járnak.


Csok-ot lehet igénybe venni, adókedvezményt, családi pótlékot.

2023. febr. 3. 10:23

Teljesen más a nevelőszülőség és az örökbefogadás.


Amit te írsz, hogy munkabér illeti meg, ő nem örökbe fogadja a gyereket. Nálunk is van a faluban nevelőszülő, általában 3 gyerek van náluk. De nem maradnak örökre. Ők olyan gyerekek, akiket örökbe lehet fogadni, és amíg várnak az örökbefogadó szülőre, addig élnek itt a nevelőszülőkkel. Járnak koruknak megfelelő intézménybe (ovi, bölcsi, iskola)


Aztán amikor találnak örökbefogadó szülőt, akkor jönnek hozzájuk ismerkedni a gyerekkel, és ha minden összejön, akkor az a gyerek az örökbefogadó szülőkhöz kerül, ide a nevelőszülőhöz pedig jön egy másik.

2023. febr. 3. 09:42

1. A nevelőszülőt alapdíjként havonta legalább a kötelező legkisebb munkabér 30%-a illeti meg. (Ez 2022-ben havonta 60.000 Ft.)

2. Ezen felül gyermekenként, fiatal felnőttenként havonta legalább a minimálbér 20%-át kapja kiegészítő díjként. (Ez 2022-ben havonta 40.000 Ft.)



5. A nevelőszülőt a gyermek, fiatal felnőtt ellátására nevelési díj illeti meg, amely juttatást a nevelőszülő kizárólag a gyermek, fiatal felnőtt megfelelő ellátására fordíthatja (pl. élelmezés, ruházkodás, tankönyvek, egészségügyi ellátás, stb.). A nevelési díj legalacsonyabb összege – gyermekenként, fiatal felnőttenként – havonta az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 120%-a (Ez 2022-ben minimum 34.200 Ft.),különleges szükségletű gyermek esetén 140%-a, speciális és kettős szükségletű gyermek esetében 150%-a.


6. A nevelőszülő a nevelési díj mellett külön ellátmányban is részesül a gyermek, fiatal felnőtt élelmezésének és a lakásfenntartás költségeinek kiegészítésére. Ennek éves összege nem lehet kevesebb – gyermekenként, fiatal felnőttenként – az éves nevelési díj 25%-ánál. (Ennek összege 2022-ben legalább 102.600 Ft.)


7. A nevelőszülőnél elhelyezett gyermek, fiatal felnőtt a bölcsődében, óvodában, általános és középiskolában ingyenes gyermekétkeztetésre és ingyenes tankönyvellátásra jogosult.


8. A nevelőszülőket és a gondozásukban elhelyezett gyermekeket a tömegközlekedési eszköz igénybevételéhez kapcsolódóan utazási kedvezmény illeti meg, évente 16 alkalommal 50%-os kedvezményű és további két alkalommal 90%-os kedvezményű (csoportos) menetjegy igénybevételére jogosultak.

25. Auróra2010 (válaszként erre: 21. - Truxovics)
2023. febr. 3. 09:35
Nem néztem utána, de van valami olyan rendelkezés is, hogy az öf. szülő és a gyerek közt maximum 45 év lehet a korkülönbség.
2023. febr. 3. 09:33
Kicsit körülményes, mert plusz engedélyek kellenek, - egyedülálló férfinek, nőnek egyaránt -de nincs akadálya.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Truxovics)
2023. febr. 3. 09:29

Ja, értem!

Akkor a gyerekkorához képest van a korhatár meghatározva....

22. Channa* (válaszként erre: 19. - Truxovics)
2023. febr. 3. 09:28

Nekem is ilyen jutott eszembe.


Bár én nő vagyok és elmúltam 50, de simán bármelyik rokon gyereket magamhoz venném, ha a szüleivel olyan történne, hogy nem tudják nevelni/eltartani, stb.

21. truxovics (válaszként erre: 18. - Channa*)
2023. febr. 3. 09:28
Most úgy van, hogy a gyermeknél maximum 45 évnél lehet idősebb.
2023. febr. 3. 09:26

És...

A családtámogatás, mint családi adókedvezmény, családipótlék, stb. nem kortól függ és nem is attól, hogy örökbefogadott e a gyerek.


A családipótlék alanyijogon jár 18 év alatti gyerek nevelésére, illetve addig, amíg nappali iskolába jár, pl. főiskolára, azaz kitolható 21 éves korig.


A családi adókedvezmény is azoknak jár, akik 18 év alattit nevelnek vagy nappali járót, illetve ehhez kell, hogy a nevelőnek legyen adó befizetése, amit vissza tud igényelni.


A 15 éve gyerekre még jár a családi is és az adókedvezmény is, illetve egyéb támogatások is, amihez a nevelő kora is megfelelő.

19. truxovics (válaszként erre: 3. - Handymandy)
2023. febr. 3. 09:25

Ha a helyesírás döntene a gyereknevelésre való alkalmasságról, akkor sokan nem vállalhatnának gyereket.

Többek között a nagyanyámék sem, akik anno 4 elemit végeztek, így sejtheted, hogy nem volt túl szép sem a helyesírásuk, sem a az írások külalakja. De mégis tisztességgel felneveltek nem egy gyereket. Mertek kérdezni is az ő idejükben, csak akkor még nem egy ilyen fórumon, hanem mondjuk a templomban, a piacon vagy a földeken.

Ha már beleképzelünk helyzeteket a kérdésbe, miért nem azt képzeled bele, hogy van egy egyedülálló férfi, aki valami miatt egy rokona gyerekét kell mostantól nevelje, és esetleg örökbe fogadná.


Annyi nemesebb gondolat születhetne meg az emberek fejében.....

18. Channa* (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2023. febr. 3. 09:21
És n emlékszem valami felső korhatárra is, ami 50 alatt van, de ez nem biztos!
17. c914d3c5e9 (válaszként erre: 14. - Handymandy)
2023. febr. 3. 08:41

Nyugodj meg, attól megnyugszol.

Egy Aston Martin Vantage mennyit fogyaszt? Az éves szerviz mennyibe kerül hozzá? Meg tudom csináltatni itthon, vagy külföldre kell vele mennem? - most ha én ezt kiírnám akkor arra következtetnél, hogy ilyet akarok venni? Nem lehet, hogy simán csak érdekel, ahogy a Fórumnyitót is?

16. handymandy (válaszként erre: 12. - Boldogzokni)
2023. febr. 3. 08:41

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem két fillér.

De akkor sem így teszünk fel egy kérdést.

Ezt vagy megérted - vagy nem.

2023. febr. 3. 08:39
Nem úgy van, hogy mióta a magyar állam védi a gyerekek családhoz való jogát vagy mi, azóta egyedülállóként nem lehet örökbe fogadni?
14. handymandy (válaszként erre: 11. - Boldogzokni)
2023. febr. 3. 08:38

Nem erről van szó?


Ha valaki örökbe akar fogadni,akkor a mondat utolsó részét kihagyja. Ennyi.

13. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Eva2022)
2023. febr. 3. 08:35
Nem merem felolvasni,nehogy megidézzek valami démont
12. boldogzokni (válaszként erre: 10. - Handymandy)
2023. febr. 3. 08:34

Tudod te, mennyibe kerül egy gyerek nevelése? A családi pótlék kábé semmire sem elég.


A nevelőszülőkről ne általánosíts! Néhány rossz példából nem szabad mindenkire vonatkozó pejoratív kijelentéseket tenni.

2023. febr. 3. 08:33

Nem tudom, ti milyen előítéletektől szenvedtek, de miért ne fogadhatna örökbe egy egészséges, pszichésen is ellenőrzött, anyagilag stabil egyedülálló férfi? Azért ne, mert nem nő?


A gyerekeknek jó a rendszerben szerintetek???


Nem szabad általánosítani és mindent egy dologra kihegyezni a fejetekben...

10. handymandy (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
2023. febr. 3. 08:33

Akar az is lehet.


De nem ez a lenyeg. Már a kérdés felvetése is gyanakvásra ad okot. Mi az hogy kap-e jövedelmet? Vazzzee...én eddig azt hittem,hogy örökbe azért fogadnak,mert vágynak rá, mert nem lehet.


De persze tudom,vannak azok a nevelőszülői státuszt megkaparintók,aki csak önös érdekből fogadnak be gyermekeket. A szeretet itt nem mérvadó 😔


Én ügyet nem szeretnék támogatni.

9. boldogzokni (válaszként erre: 1. - Eva2022)
2023. febr. 3. 08:31

Egyedülálló férfi is fogadhat örökbe gyereket.


Ha gyereket nevel, akkor kaphat utána családi pótlékot.


Minimális korkülönbség van megszabva a gyermek és az örökbefogadó között (16 év), tehát ötödikes gyereket 27 feletti fogadhat örökbe. Maximális nincs megszabva, de az örökbefogadó sok ellenőrzésen megy át, egészségügyin is.

8. Alessandro (válaszként erre: 2. - Eva2022)
2023. febr. 3. 08:30
Remélem, hogy NEM!!!!
7. globus (válaszként erre: 1. - Eva2022)
2023. febr. 3. 08:30
Most picit rákerestem. Úgy értelmeztem, hogy ez nem a pénzről szól. Olyan értelemben, hogy örökbefogadás előtt igazolnia kell a rendezett anyagi helyzetét, jövedelmét.
6. handymandy (válaszként erre: 5. - C914d3c5e9)
2023. febr. 3. 08:29
Hjja...gondolom.. általánosságban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook