Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amikor semmi nem segít - a gyomorműtét megoldás lehet? fórum

Amikor semmi nem segít - a gyomorműtét megoldás lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
17. d8908b786a (válaszként erre: 16. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 18:23

Azért kérdeztem, hogy mióta vagy olyan súlyú amiből nem fogsz, mert a szervezetnek van egy szemét emlékező funkciója. Egy darabig stagnál azon a súlyon amit a leginkább "ismer" és lehet, hogy neked ezért nem indult meg még, mert sokáig voltál ezen a súlyon.


Nem biztos, hogy a pajzsmirigynek lennének más tűnetei. Utána kéne olvasnod.

16. de7b7302d3 (válaszként erre: 15. - D8908b786a)
2009. szept. 13. 18:06

Cm-ben sem fogytam sajnos, es ez az ami leginkabb zavar, a kilok nem annyira erdekelnek, a ruhameretbeni fogyas lenne a lenyeg.

Miota ekkora a sulyom? Mar nem is tudom hallod :) Olyan 18 evesen kezdtem el hizni rosszul felirt fogamzasgatlo hatasara (szerintem legalabbis ez volt a gond), illetve a csalad is nagy, vszinu orokletes is. Aztan olyan 23 evesen voltam legnagyobb, kiloban nemtudom, de olyan 20-22 es ruhameret kellett. Aztan 24 evesen maganeleti gond - fogyas. Lementem olyan 16-18as meretre es itt vagyok most is. Inkabb 18.

Hogy miota dietazom, az relativ. Mar sztem nem dietazom, eletmodot valtottam vkb 1-1.5 eve. Neha elcsabulok vmi edesseg utan, de nagyon nagy szazalekban tartom a sok zoldseg (kb etrend 60%-a), keves vagy nulla feher liszt es cukor. Probalok sok feherjet enni, bar nem vagyok nagyon husos, de most a szemelyi edzo ezt mondta, hogy ezt kell ennem, hat eszem.

Ha pajzsmirigy gondom lenne, nem lenne mas tunetem is?

15. d8908b786a (válaszként erre: 13. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:57

A gyomor méretét csökkentő műtéteknél a páciensnek élete végéig vitamin és egyéb kiegészítőket kell szednie, mert nem úgy szívódnak fel a hasznos dolgok ahogy kellene.


A pajzsmirigy alulműködésnél lehet ok az, hogy nem fogysz. És tegnap hallottam a tv-ben, hogy a PCOS-nél (azt hiszem így hívják)is szinte lehetetlenség a fogyás. Sok dolog gátolhatja. Egy alapos kivizsgálásra van szükséged. Ne ilyen drasztikus dolgokon gondolkozz. Egyébként cm-ben sem fogytál? Mert akkor lehet, hogy tényleg átalakult a zsír izommá.


Még egy kérdés: mióta volt ekkora a súlyod, és mennyi ideje diétázol?

14. vereskati (válaszként erre: 13. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:56
Ha babát szeretnél semmiképpen nem ajánlanám. terhesség alatt és a szoptatáskor is megfelelô táplálékokat kell magunkhoz venni, nem lehet egy-két kanál péppel beérni. Nekem is van ismerôsöm aki így fogyott le, de ô akkor már túl volt két szülésen.
13. de7b7302d3 (válaszként erre: 12. - Teszt25)
2009. szept. 13. 17:51
A gyomorgyuru azert kicsit para, mert azt olvastam, hogy igazabol az ott marad eleted vegeig. Nem veszik ki, de ahogy fogysz ugy lazitjak. Picit felelmetesnek hangzik - idegen targy a szervezeten belul nem ideiglenesen, hanem eltem hatralevo reszere. Olvastam gyomor csokkento mutetekrol, ahol a gyomor nagyreszet kivagjak. Azt a reszt is, ami tagul, es ahol az ehseget korlatozo hormonok vannak. Bar en nem eszek sokat, szoval nemtudom... De egy ilyen mutet tutti segitene, mert akkor majdnem zerot ennek - szo szerint.
12. teszt25 (válaszként erre: 9. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:47
tudtommal jelenleg magyarországon fogyás céljából nem végeznek ilyen műtétet (Travel& Living Zsírdoktorok este 21,50kor) de ismerősöm gyomorgyűrűt rakatott fel és szépen fogy tőle. Keres rá a gyomorgyűrűre és kiadja azt a két helyet ahol csinálnak ilyent. Egy kicsit húzós az ára habár már csökkent 450 000 Ft
11. vereskati (válaszként erre: 10. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:47
Lehet hogy alulmûködik, de akkor lennének más problémáid is.
10. de7b7302d3 (válaszként erre: 8. - D8908b786a)
2009. szept. 13. 17:45
Nem tudtam. Csut estere van egy idopontom az orvosnal, megkerem, hogy deritsuk ki, a pajzsmirigy jol mukodik-e.
9. de7b7302d3 (válaszként erre: 7. - 69dc39df19)
2009. szept. 13. 17:41
Ez igaz, az otlet azert merult fel, mert mindenki aki atment ilyenen sikeresen sokat fogyott utanna.
8. d8908b786a (válaszként erre: 5. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:40
Nem. Azt spéci vizsgálatok mutatják ki. Egy egyszerű vérvétel nem.
2009. szept. 13. 17:36
lehet az én logikám rossz, de szerintem a gyomorszűkítés azoknak kell akik sokat esznek és nem tudják megállni. Azt írod, hogy egészségesen étkezel, akkor szerintem nem kell.
6. de7b7302d3 (válaszként erre: 4. - Vereskati)
2009. szept. 13. 17:35
Sajnos nem :(
2009. szept. 13. 17:33

Rainmagic: Nem tudok pajzsmirigy vagy hormon problemarol. A vervetel kimutatta volna, nem?


Kivagyoken?: Lelki gondom nemigen van, azokon a kis mindennapi dolgokon kivul, amik mindenki eleteben jelen vannak.

2009. szept. 13. 17:31

Ilyen mûtétet semmiképp sem!

Lehet a leadott zsír izommá alakult?

3. d8908b786a (válaszként erre: 1. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 17:26
Nincs pajzsmirigy vagy hormon problémád? Mert valaminek gátolnia kell a fogyásod, ha ennyire szigorúan betartod.
2009. szept. 13. 17:23
Szerintem keress fel egy pszichológust, vagy terapeutát, mert ezek alapján elképzelhetőnek tartom, hogy vannak olyan lelki problémáid, amik az elhízásod alapját adják,és amíg nem tudsz megszabadulni tőlük, a súlyod sem fog lejjebb csúszni.
2009. szept. 13. 17:20

Sziasztok, Lehet megzakkantam, de mar itt tartok, a muteten gondolkozom. Reges reg eletmodot valtottam, az eszem nem tudom, miota etkezek egeszsegesen. Ez nem segitett a fogyasban. Sokaig munkam miatt nem tudtam edzeni jarni, de Aprilisban munkat valtottam, Majusban elkezdtem edzeni jarni. Nem veszem felvallrol, heti 4-5 szor megyek. Alkalmankent 40-60 perc. Kb 6 hetente valtoztatom az edzestervet, hogy a szervezetem ne szokjon hozza. Semmi, egy deka nem ment le. Majdnem 1 honapja annyira el voltam keseredve, hogy (bar nem engedhetnem igazan meg magamnak) szemelyi edzot kertem fel, hogy segitsen. Atalakitotta az edzeseimet, heti 2-3szor egyutt edzunk, am maradekot egymagamban, konnyu kardio altalaban. Etrendemet kicsit szinten atformalta. A sok zoldseg maradt, cukor zero, fehet liszt szinte zero viszont sok feherje. Es nem, meg mindig nem fogyok. Az edzo tanacsara orvoshoz mentem, mert ilyet meg nem latott. Vervizsgalat mindent rendben talalt - hurra.

Szoval eljutottam oda, hogy lehet, hogy gyomor szukito vagy gyomorgyuru mutetet kellene bevallaljak? 180 centi magas vok, 104 kilo. Szerintetek megorultem? Nem erzem magam annak siros tipusnak, aki csak mondja, hogy fogyni kene, teszek erte. Sokat, es regota. Elegge el vagyok keseredve.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook