Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor minden olyan kilátástalan... :-( fórum

Amikor minden olyan kilátástalan... :-( (beszélgetős fórum)


2012. jan. 19. 14:39
Sok jó tanáccsal elláttuk a topic indítót, de arra sem méltat minket, hogy legalább megköszönje.
15. holdsirály (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 19. 12:18
pedig te kell kitaláld mit tudsz tenni magadért.más nem oldja meg a helyzeteid meg a problémáid.egy kis csend,magadba elmélyülés és elöbb utóbb rájössz mit kell tenned.
14. holdsirály (válaszként erre: 12. - HnéViktória)
2012. jan. 19. 12:15
tetszik amit írtál!
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 12. 20:50

Ezen a két szón gondolkozz még el:


AKARAT TÖRŐDÉS

2012. jan. 12. 20:50

Rengeteg hullámvölgy ért már,éreztem sokszor én is ezt amit Te.Most sem látom a kiutat sokszor a problémámból,de megtanultam meglátni a kevés fényt,és minden rosszból kiemelni a jót.Mert szarul hangzik de minden rossz dolog egyben egy jó nevelő is.

Erőt kell venni magunkon és továbblépni.

Én rájöttem,hogy az én helyzetemnél van sokkal rosszabb is.

Próbáld meg Te is más oldalról nézni az eseményeket,és tüzzél ki magad elé apró célokat,és küzd értük.

Sok sikert hozzá.

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 12. 20:43

A szabadság azt jelenti, hogy vállalod a felelősséget a döntéseidért. Akár jól, akár rosszul döntesz, tudnod kell hogy elsősorban te vagy érte a felelős.


Egy csomó minden megváltoztatható, ha eldöntjük hogy megváltozunk. A szükséges cselekvés ilyenkor elkerülhetetlen.


Változás nélkül, minden statikus marad. Állóvíz.


Ha kevés akaraterőd van, akkor komoly elhatározásra, cselekvésre és kitartásra van szükséged, akármi legyen is az.


Jó barát ilyenkor egy napló, vagy egy naptár ahol folyton regisztrálhatjuk a célt és az elért eredményeket. Ez több motivációt ad, és emellett nagyobb önbzalmat.


Én például kitűztem annak idején egy célt (1 év) és teljesítettem. Csodálatos érzés amikor megcsinálod. De ehhez TE kellesz!


Ne felejtsd el, hogy az élet egy sinus-függvény.

Bizony mindenkinél vannak hullámhegyek és hullámvölgyek...


Gondolj arra, hogy a hullámvölgyből mindig a hullámhegy felé vezet az út.

10. c6560fb39d (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 12. 20:31

Pedig ebben az enyhe időben ma különösen gyönyörű volt....sétálni szuper,örülj,hogy süt a nap!

Mit nem adtam volna egy jó kis Tisza parti sétáért,de most a födém szigetelés kell csinálnunk, ami megint csak szerencsés,hogy ilyen időben tudjuk csinálni,mire jön a zima kész is lesz.

Mindenben van valami szép,próbáld meglátni.

Egy példa.

Egy ismerősöm évekkel ezelőtt,egy olyan balesetet szenvedett,egy iskola udvarán(nem a közlekedésben)amibe általában belehalnak,hosszú kórházi ottléte közben már vágyott haza három lánya,férje várta,azt nem kell részletezni egy nőnek-háziasszonynak milyen is tétlenül egy ágyban feküdni,de ami még borzasztóbb,hogy iszonyatos fájdalmai voltak,nem volt hívő,de ott akkor kereste a választ....sokat sírt,szenvedett a fájdalmak miatt,nem látta a végét,a szobatársa egy idős néni egy este az ágya szélére ült,mert hallotta,hogy sír,látta nagyon maga alatt van.

Sírva mondta a beteg,hogy miért nem akar már meggyógyulni,miért ez a büntetés,(?)három gyerek,férje várja otthon....a néni nyugodt,halk hangon azt mondta:ez nem büntetés,ajándékot kaptál még lehetőséget,mert dolgod van, mások meghalnak ilyen baleset után,te itt vagy és haza fogsz térni a családodhoz és megváltozik az életed.

Így is lett,gyökerestül megváltozott pozitív irányba!

Amíg nem ér bennünket vagy családtagjainkat tragédia, addig sokan nem becsülik milyen jó is az életük,néha bajnak kell történni,hogy örülni tudjunk annak hogy süt a nap.:)

A fejedben tegyél rendet, mi a konkrét baj és az mekkora,mit tehetsz ellene?

A válasz nem bonyolult.;)

2012. jan. 12. 20:29
Számomra nagyon fontos,hogy ilyenkor kibeszéljem magam a férjemnek.Aki minden helyzetben segít.Realistán,finoman,vígasztalóan,"terelgetve"a megoldás felé segítsen.
8. Noorah (válaszként erre: 5. - Ami.)
2012. jan. 12. 20:23
Az én anyukám pont ennek az ellentettje. Mindig azokat hozza fel példának, akik jobbak és állandóan azzal piszkál, hogy mennyi mindent tanulhatnék még ilyen képességekkel és mások mennyivel céltudatosabbak... :)
7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 12. 20:20

Nézd meg az adatlapomon a videót, ha van

egy csepp időd :)

2012. jan. 12. 20:18

Kell egy barát,akihez bármikor fordulhatsz,akinek esetleg van hasonló problémája,aki még akár éjszaka is meghallgat...

Nehéz ilyet találni,de nem lehetetlen.

Nekem az is segít,ha kibeszélem magamból azt,ami bánt.Ha nincs,akinek elmondhatnád,mondd el ismeretlenül pl.egy ilyen fórumon.Meglátod,sok ember jár hasonló cipőben.

5. Ami.
2012. jan. 12. 20:16

Nekem meg egy jó fejmosás kell anyukámtól,h rájöjjek h jó sorom van,mindent kihoztam az életemből amit tudtam,nem vagyok lemaradva mástól,jönnek a rossz példák,és rádöbbenek h mégse olyan szar nekem.

Vagy ha depis vagyok,de másnak még rosszabb,akkor neki próbálok segíteni,aztán egyből elfelejtem az én bajom.

4. Anika70 (válaszként erre: 3. - Anika70)
2012. jan. 12. 20:15
Persze azt nem tudjuk mi okozza nálad ezt :-(
3. Anika70 (válaszként erre: 1. - Ramianya)
2012. jan. 12. 20:14
Engem megnyugtat, ha egy barátnőmmel ki tudom magamból beszélni ezt az érzést, vagy éppen a családommal elmegyünk bevásárolni és közben jót beszélgetünk.
2012. jan. 12. 20:08

1 nap a természetben mindent megváltoztat


(nem kell nagy túra, menj fel valami kilátóba, és csendben nézegesd a tájat például.)

2012. jan. 12. 20:04
Ti hogy próbáljátok magatokat kizökkenteni, ha komoly hullámvölgybe kerültök? Már annyira "mélyen" vagyok, hogy pl. nagyon szerettem régen sportolni, most egyáltalán nem tudom magam rávenni, összeszedni magam.... aztán ott az evés! Fogyni szeretnék, de folyamatosan csak ennék... érzem, hogy ez így nem jó, tennék valamit, de nem tudom, mit :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook