Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amikor itthon kilátástalan, írány külföld! fórum

Amikor itthon kilátástalan, írány külföld! (beszélgetős fórum)


1 2
49. e49241a632 (válaszként erre: 43. - Muraja)
2012. márc. 3. 11:12

Nem tudom, ha ennyire jó itthon, te miért nem itthon vagy? Persze biztos neked is megvan rá a jó okod, ahogy mindenki másnak, aki ilyen lépésre szánja rá magát.

Szerintem az itthoni helyzettel kapcsolatban álomvilágban élsz. Gondolod, ha erélyesebbek lesznek a nők, több munkalehetőség lesz? Nem is értem az összefüggést.

Szerintem egy magyar fiataltól kár várnod, hogy elkezdje sajnálni a nyugat-európai fiatalokat, hogy milyen nehéz nekik. Ha itt élnél, valószínűleg te is képben lennél a problémákról. Ezt a házban lakást sem értem, hogy jön ide? Itthon az emberek többsége örül, ha fedél van a feje felett, rengetegen laknak 1-2 szobás albérletekben. Nem a HÁZ a kérdés itt, hanem az emberhez méltó élet.

48. 06718ca650 (válaszként erre: 41. - Muraja)
2012. márc. 3. 11:10
kedves Muraja, csak meghívnálak egy hétre BAZ megye egyik kis falvába. és tanácsot kérnék a reformokhoz. :)
2012. márc. 3. 10:59
Másrészt pedig aki nem él itt M.o-n , nem magyar nem itt született az meg nem is érti miről beszélek, vagy beszélünk..
2012. márc. 3. 09:31
Ja és azt még ha tegyem hozzá hogy bár szüleimnél élünk párommal szüleim rokkantnyugdíjasok. Sőt most édesanyámat vissza hívta a bizottság aki több mint 20 éve rokkant, édesapám pedig csak rehabilitáción van ami szeptemberben lejár. 53 évesen pont az a korosztály akinek java részének csak a 8 általános van, őket végképp sehova nem veszik fel.
45. 5236d12e25 (válaszként erre: 41. - Muraja)
2012. márc. 3. 09:28

Tudod az a baj hogy te nem itt élsz M.o-n ahogy kiveszem az írásodból. Igen külföldön is vannak fiatalok, de elhiheted hogy nekik a saját hazájukban sokkal könyebb neki indulni a jövönek mint nekünk itthon M.o-n

Vidéki vagyok hiába megyek be városba ha nincs munka lehetőség, mert nincs! Hiába van 3 szakmám nem érek vele semmit.

Kimegyek külföldre 1 hónapra, ott annyit keresek amit itthon 3-4 hónap alatt ha lenne munkám és az is a legkisebb keresettel, és ez a nem mindegy.

Miért lenne fura ha valaki kimegy dolgozni akkor mindjárt előjőn benne a nemzetisége? Attól mert küldföldre megyek még magyar vagyok és az is maradok, ezzel nem árulom el a hazámat vagy magamat. De a nagy magyarsággal kitörölhetem a fenekem mert attól még nem lesz étel az asztalon, nem fizetem ki a csekkjeimet. Szóval nem értem a felfogásod.

2012. márc. 2. 21:45

Mindegy milyen erelyes vagy, ha nincs munka, akkor nincs munka. Nemtudom, hol elsz, mennyire ismered a magyar viszonyokat, nem viccbol hagyjak otthon a csaladjukat az emberek.

A kislanyrol: ilyen itt Anglaban is van, sot rosszabb, itt meg csak nem is dolgozik kulfoldon a mama vagy a papa, egyutt pub-oznak a gyerekek meg a teren tengetik a napjaikat. Az az anyuka aki hollandiaban dolgozott biztosan nem veletlen hagyta otthon a kislanyat, lehet egy csaladnal apol, es oda nem engedik a kislanyt, nem tudhatjuk, nem torhetunk palcat felette informaciok hianyaban.

abbol is konnyen valoper lenne, ha (maradjunk ennel a peldanal) az anyuka Hollandia helyett otthon ulne munka nelkul, es lassan eladosodnanak. Legalabb probal tenni valamit, shame, hogy a papa a kocsmaban issza el a nehezen megkeresett penzt.

Valoszinunek tarom, mikor Mo-on jartal, akkor Bp-en jartal. eg es fold a kulonbseg Bp es videk kozott. Elkepzelni nem tudod, hogy egyszeruen nincs munka, nincsenek cegek akik embereket alkalmaznanak. Minden Bp-en kozpontosul de az egesz orszag nem koltozhet Bp-re. De azt hiszem hiaba irom ezeket, nem fogod megerteni, es tudod mit? szerencses vagy, jo neked, hogy nem tudod ezt elkepzelni.

Ja, en is sokkal szivesebben laknek hazban, videken. Videken hazban nottem fel, es barcsak megadhatnam a gyerekemnek, hogy lassa, hogy nez ki egy lo, egy banyato, egy kukoricafold - ezeket a varosi gyerekek csak tv-bol vagy konyvekbol latjak. Te a city kozepet preferalod, az is rendben van, meg az is, hogy mas meg videken a hazat telekkel. En magyarkent ugy latom, hogy nem materialis verseny alakult ki, hanem kuzdelem a tulelesert. Sajnos.

43. Muraja (válaszként erre: 42. - RockyRoad)
2012. márc. 2. 21:27

Dehogy tamadom , en csak leirtam az hogy miert kell hogy egy olyan kereseter amiert a orszag lakosaga soha nem dolgozna de od amegy valaki pl töletek es valalja. Azert irtam mert megtapasztaltam ott M.o ban a kis lanyal a kocsma elött hogy valoban hany hazasag is lesz megviselve igy.

Miert nem tudnak a magyar nök is kicsit erejessebek lenni a munka fronton ? miert nincs hogy egy nö kepzesehez kepest nem tud maskep oda at ervenyesulni ?

Pl. annak a kis lanynak az eseteben akivel talakosztam es mamaja Holandiaban dolgozott .

Mivelt ismerem kicsit a Holandia törvenyeit tudom hogy ö elvihette volna magahoz a kicsit es ovodaba jaratta volna ott nala . Ahelyett a kocsma ajtajaban alt mig a papa iszogatott a nehezen megjeresett penzböl.

Tehat megegyszer en nem akartam senkit sem bantani , de nincs kösztetek valaki aki szociologiaval foglalkozik es ha csak egy kicsit is bele merul ebbe a problematikab azonnal ki tudja szamitani hogy ez hova fog vezetni a jövöben. Hany valoper lesz belöle ? szet rombolt csaladok meg etc .

Kulömben ez a " nem tudnak megelni " nagyon diszkutabilis , jartam M.o es lattam hogy nem anyira rossz a helyzett ahogy ezt sokan leirjak , inkab valami materialis versenybe kezdett az egesz orszag es meg a haz , a haz epites az egy magyar kulturalis fenomen kezd lenni .

Mindenki nem lakhathazban , nem igaz ? Kint ahova jarnak dolgozni ott sem mindenki hazban lakik .

Vagy ez valami lealcsonyito ha az ember lakasban lakik?

En inkab a sajat lakasomban mivelt megvettem lakok a city közepeben mind valami falun hol mindent tudnak egymasrol az emeberek nem a jo indulat szolgalataban .

42. RockyRoad (válaszként erre: 41. - Muraja)
2012. márc. 2. 21:12

En nem ertem miert tamadod a forum inditot. Adott egy fiatal, ertelmes, egeszseges no, aki szeretne dolgozni a sajat orszagaban, de evek ota nincs ra lehetosege. Elhatarozza, hogy kulfoldre megy, nem mert annyira akar, hanem mert ott kapott munkat. A hazajaban meg evek ota nem. Ha nem menne ki dolgozni akkor meg az lenne a baj, hogy lusta. Mint a kisnyul, ha van rajta sapka azert verjuk meg, ha meg nincs akkor azert.

Kerdesedre 'Mi az ami azt csinalja hogy oda -at jobb ?' a valasz, hogy odaat kapott munkat!!! Keresni fog, hogy a jovojuket felepithessek. Komolyan nem ertem hol a gond.

41. Muraja
2012. márc. 2. 19:08

A kis Lara esete nem egyeduli saokan vannak tul sokan ,

Orszagok hova eljartok dolgozni ott is elnek fiatalok marmint az orszaghoz tartozok .

Gondolod nekik könnyu az elet ? ök is sokan kölcsönböl elnek es nehez szamukra is a kezdett .

Mi az ami azt csinalja hogy oda -at jobb ?

Igen az emeberek hozza allasa mindenhez , az egesz elethez . Kis pelda ahogy irod " nem vag at tiszteseges " miert kell nalatok arra szamitani hogy egymast hogy valaki atvag ?

Na jo nem kell bele menni de ideje van hogy az emebreksajat hazajaba tanuljon be hozni uj reformakat .

Erdekes sokat irogatnak arrol hogy menyi rossz van odahaza stb de megis amind kimentek akkr azonnal elö a nemzetisegi öntudat. Furxsa ugye ?

Ket szeken nem lehet ulni .

40. 5236d12e25 (válaszként erre: 39. - Muraja)
2012. márc. 2. 18:58

Én még mindig nem értem mi ebben neked a fura és a megalázó?

Számomra sokkal megalázóbb az, hogy itthon vagyok x éve munkanélkül, eltart a párom úgy hogy a belét is kidolgozza és a szüleim, de közben semmire se jutunk párommal előbbre..

Ausztriában és Németországban de még máshol is sokkal többet keres bárki mint itthon az itthoni fizettéshez mérve. M.o-n nincs jövö, mire vállaljak gyereket? Hitelre? A semmire mint oly sokan azt majd lesz valahogy, nem számít, hogy nem tudok neki szép életet bítosítani enni adni mindent megadni, de megszültem azt majd lesz valami?!

Nem értem mi abban a fura vagy megalázó lenne az hogy férfi fuvaroz ki, akinek ez a vállalkozása, ezzel keresi szintén a kenyerét, aki normális nem vág át és tisztességes.

Egy családnál 2 nő dolgozik felváltva, míg az egyik itthon van a családjával 1 hónapig addig a másik kint dolgozik, és fordítva.


Elhiheted hogy aki kimegy külföldre dolgozni nem jó szándékából teszi hanem mert rákényszerül.

39. Muraja (válaszként erre: 38. - 5236d12e25)
2012. márc. 2. 18:44

Akkor is bocsajs meg fura , miert nem nök jönnek es fuvarozzak ki egymast ?

Szemelyesen en barmin is mennek de nem igy , nem magalazo ? no meg ez a valto cirkusz hozza .

Egy lehet az egesznek a eredmenye , csladok szet esese . Mikor M.o jartam volt egy erdekes törtenet; egy kis varosban annak a kis kocsmalya ajtajaban allt egy ugy 5 eves kislany.

Nagyon szomoru volt igy megkerdesztem öt hogy mi az ami öt bantja. Valasz ez volt ; apuka bent van a kocsmaba es hogy ö szeretett volna fagyit .

Rakerdesztem hogy hol van a anyukaja ? valasz , Holandiaban es meg a varost is tudta a kis draga !

No moment ! papa a kocsmaba a anyuka mas szenyeset mossa massokra rabszolga berer.

Szörnyu volt meg hallaniis , es ez a kis draga eben elt! hogy jött ahoz az apja hogy meg azt a rabszolga fizetest is a kocsmaba vigye? Bementem a kicsivel es valtottam egy par sort a " ertelmisegu " apukaval .

Utana meg a kicsi Laraval ( ugy hivtak a kicsit ) meg fagysztunk kint a kocsma elött , de ugy ! nagyon falyt öt ott hagyni az apjara es a valahol messze gurcölö anyjara .

38. 5236d12e25 (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. márc. 2. 17:40

Nem tudom ebben neked mi a fura?!

Ausztriába pl 2 hetes váltásokban vannak kint dolgozni családoknál a nők, de vannak férfiak is. Ápolnak és háztartást vezetnek. Németországban 1 havi váltásokban dolgoznak, mivel a 2 hetes váltás nem érné meg.

A sofőrők mikrobusszal hajnalban házhoz jönnek és a célállomáson a családnál kitesznek. én beszállók hajnalban, kiérkezek délután a váltó pedig másnap indul haza a mikrobusszal, mivel a sofőrők is alszanak egyet hazaindulás előtt.

Nem kell Bp-re utaznia és vonatra szállnia, esetleg átszálással utaznia annak aki vidéki pl én .

37. Muraja (válaszként erre: 36. - 5236d12e25)
2012. márc. 2. 16:30

Te jo eg " hozzak viszik a nöket " nagyon furan hangzik !

Es a hölgyek nem kepesek arra hogy sajat magukat szalitcsak ?

2012. márc. 2. 13:22
Én közvetitőn keresztül megyek most ki nővérem álltal mivel most ő is kint van. Első alkalommal anyum barátnője álltal voltam kint. Az az igazság hogy aki egyszer bele kerül ebbe a "társaságba" akkor már könyebb munkát találnia. Én pl olyanokkal megyek ki sofőrőkkel akik külön erre álltak rá hogy háztól házig viszik- hozzák a nőket.
35. RockyRoad (válaszként erre: 34. - Db78bacc4f)
2012. márc. 2. 12:27
Azert CSAK nyelvtudas nem eleg. Elso fizetesig meg kell elni, tehat valamennyi penzzel kell nekiindulni (ami nem is olyan keves ha nezzuk a lakbert+kaucio, kozlekedes meg nyilvan kaja -ez mondjuk a legolcsobb az osszes kozul). Meg kis szerencse sem art, arra gondolok, hogy pld lakast is kell talalni, nyilvan gyorsan, de mh-tol nem tul messze hogy ne kelljen szo szerint orakat utazgatni naponta. Szoval eloszor legyen meg az allas, aztan egy kulturalt lakas / szoba, ha ezek megvannak akkor mar mondhatjuk, hogy beindult a gepezet :) Szerintem.
2012. márc. 2. 10:26
Csak nyelvtudás kérdése szerintem a külföldi elhelyezkedés.
33. RockyRoad (válaszként erre: 32. - Judit8103)
2012. márc. 2. 09:09
Hat ha ismerosoket keresel, akkor lehet nem itt kellene feltenni a kerdest hogy "Ki tudna ebben segiteni?" En egyebkent tudok egy munkaero kozvetito ceget, sok ismerosom veluk jott ki anno. ha erdekel irj privit, megadom a nevuket, aztan a tobbi rajtad mulik. Ok angliaba kozvetitenek elsosorban, DE nem nyelvtudas nelkul. Az interju egyik forduloja (mo-on, hogy egyaltalan szoba alljanak-e veled) angolul folyik, legalabbis par eve igy volt.
32. judit8103 (válaszként erre: 30. - RockyRoad)
2012. márc. 1. 17:07
ismeretség elsősorban.mert a vak világnak nem merek neki menni..valami munka közvetítő,vagy ismerős,akiben megbízhatók.mert azért csak úgy a semminek nem lehet neki menni........ha érted.kimegyek,itt hagyok mindent,aztán kint meg átvernek,mit csinálok?
31. RockyRoad (válaszként erre: 29. - 5236d12e25)
2012. márc. 1. 16:47

Szerintem nagyon jo mentalitasod van, biztosan kemenyen is dolgozol majd, megbecsulod magad. Hidd el, jobb lesz. Igaz tavol leszel a parodtol, de legalabb epitetek kozosen a jovotoket. Ha otthon maradsz ki tudja meg meddig munkanelkulikent, esetleg meg a kapcsolatotok is megsinylene.

Szerintem jol dontottel, hogy mesz :) es orulj, hogy mehetsz, jo erzes lesz ahogy telik az ido es szepen lassan gyarapodtok :)

30. RockyRoad (válaszként erre: 28. - Judit8103)
2012. márc. 1. 16:44
Milyen segitsegre gondolsz?
2012. márc. 1. 16:37

Nekem a legnehezebb páromat és a családomat itt hagyni. Pedig tudom hogy 1 hónap nem a világ, és a muszáj nagy úr, sőt azt is tudom hogy más családoknál ahol ráadásul még gyerek is van már sokkal több időt töltenek külön a külföldi munka miatt. Unokanővérem férje is kamion sofőr, többet van úton mint otthon.

Lehet hogy külföldön több a fizetés hozzánk mérten, és lehet hogy más a mentalitás, de ott sincs kolbászból a kerítés..

nekem is csak az lebeg a szemem előtt hogy párom nem tud mindent előteremteni a jövönkhöz egyedül.Én sem leszek fiatalabb és szeretnék lassan babát vállalni, de 1 fizetésre és szüleim nyakára nem lehet és nem is akarok.

2012. márc. 1. 16:28

sziasztok

én is kimennék dolgozni,de nem tudok a németet.tanulnám én,de miből?kérdem én.pedig egészségügyi végzettségem van,biztos találnék munkát.de nem tudom mitévő legyek.ismeretségem nincs sajna.családostul kimennék,én nem gondolkoznék rajta.ki tudna ebben segíteni?

27. RockyRoad (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2012. márc. 1. 15:31
Mit kell tobbszorosen bizonyitani?
2012. márc. 1. 15:07

Bárhová mégy, mindig érezni fogod, hogy nem ott születtél, nem az ő hazájukban nevelkedtél fel.

És többszörösen bizonyítani kell. Egyes országok talán toleránsabbak mint a magyarok...

Max. tudsz/akarsz alkalmazkodni. Mert van valami, amiért lenyeled a varangyosbékát.

25. RockyRoad (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. márc. 1. 15:06
En tobb, mint 6 eve elek kulfoldon, megeri. A honvagy egy ido utan halvanyul majd, meg jarsz majd haza is, szoval tulelheto :) Csak jobb lehet, mint Mo-on. Persze sehol nem konnyu, kulfoldon sem, de ha van munkad, van hol laknod az mar szuper kezdet. remelem jol is erzed majd magad a csaladnal, sok sikert :)
2012. márc. 1. 15:00
Nem hinném, hogy külföldön minden rózsás. És azt se, hogy itt csak rosszabb és rosszabb lesz.
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - Jeva)
2012. márc. 1. 13:57

Köszönöm!


Sajnos ez van, minden ismerősőm lassan kimegy, másképp nem lehet.

Hitelt soha a büdös életbe nem akarok felvenni, nem is tenném.

22. jeva (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2012. márc. 1. 13:52

Hidd el nekem sem ez volt az álmom.. nem akartam én menni sehova.. diplomával a zsebemben normális életről álmodtam..aztán rájöttem, hogy vagy kicsit elnapolom az álmaimat, összeszorítom a fogam..vagy itthon maradok és albérletből albérletbe megyek, számolom a filléreket és előbb utóbb belefásulok. Ez csak egy alternatíva.

De tök jó, hogy te megtaláltad ezt a munkát! Sok sikert!

21. kazsuzsika (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2012. márc. 1. 13:51
Én is ezt mondom :)
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - 2100)
2012. márc. 1. 13:50
Igen nyugdíj :D Hol lesz nekünk nyugdíjunk? Én ebbe nem is merek gondolkozni. De igen nem mindegy hogy az itthoni nyugdíj alapot veszem vagy a kintit ami beleszámít majd.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook