Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le... fórum

Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le...

1 2 3 4 5 6 7 8
2011. ápr. 1. 20:05
köszi a válaszokat
108. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 105. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 20:05
No, én körülírtam, nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni, de végül is ez a lényeg. Mivel nekem hajlamom van a cukorbetegségre, szinte biztos, hogy az édesítő okozta a falásrohamokat. Mióta nincs édesítő, nincs falásroham. Komolyan!
2011. ápr. 1. 20:05
Sziasztok! most olvastam a xilitről mert még nem hallottam róla soha, tényleg fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet?mert akár hashajtó hatása is lehet, igaz ez?k
2011. ápr. 1. 20:03

Nem kimondottan az édesítő hízlal, hanem amit a valódi édes íz miatt melléeszünk. Nem egy ismerősöm azzal áltatja magát, hogy édesítősen eszik dolgokt, aztán nem bírja szénhidrát nélkül, mert a szervezete megköveteli a jussát, a cukrot. Én a mértékletesség híve vagyok. Meg hát, bármely édesítő nem természetes anyag, ezt tudjuk. Én is mesterséges édesítőkkel fogytam 20 kg-t, de leszoktam róla. És természetesen csak aszpartam-menteset használtam.

A fogyásodhoz gratulálok, cukorral nem ment volna, az biztos, tapasztalatból tudom, hogy valahogy pótolni kellett az édes ízt.

De nekem már volt daganatom, ezért szoktam le az édesítőről.

Száz szónak is egy a vége: nem KIMONDOTTAM az édesítő hízlal, hanem a kompenzáló ételek, de komoly önfegyelem nélkül tök mindegy, édesítős dolgokat eszünk -e, és csodálkozunk, hogy nemhogy nem fogyunk, hanem hízunk is. Közvetett hatás!

105. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 103. - Shirley2)
2011. ápr. 1. 20:03

ja és állítólag a falásrohamokért és a "kívánósságért" is felelős közvetve a mesterséges édesítő, de ezt pontosan nem tudom levezetni nem vagyok benne otthon:D

Én tényleg nem vagyok a pártján, se ennek se más mesterséges élelmiszernek.

104. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 103. - Shirley2)
2011. ápr. 1. 20:01

tanulmányok kimutatták, hogy hamarabb leszel éhes tőle, így közvetve de hízlal, többet eszel..

Én magam úgy vagyok ezzel, hogy inkább próbálok mindent cukor nélkül és ha vmibe nagyon muszáj, akkor jöhet az édesítő, vagy nádcukor, ami valóban drága de amennyi cukrot én eszek... nekem is nagyon sokáig kitart..

Most volt pár hét próbálkozásom az update-tel, ezalatt sütöttem két sütit édesítővel, és nem voltak rosszak, de azért csak megvan az édesítő íz.. És igenis ezt el kell fogadni, hogy a fogyókúra nem a süti evésről szól:D Úgyhogy maradok annál, hogy amit csak lehet cukor nélkül. És arra a kevésre meg amire muszáj, marad a nádcukor. Mint pl ma párolt káposztát csináltam a sült csirkéhez, és nálunk arra ecet is kell meg cukor is.. na de egy kanál cukor az egészre... Szóval így kitart egy darabig :)

103. Shirley2 (válaszként erre: 102. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 1. 18:52

A mesterséges édesítő hízlal? Miért?


Én az életmódváltásom óta tablettás aszpartam mentes édesítőket használok csak. És emellett fogytam 43 kg-ot..


Ezzel nem a xilit érdemeit akarom kisebbíteni, csak nem értem miért is hízlal a mesterséges édesítő.

102. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 56. - Bettike2007)
2011. ápr. 1. 17:41
Tudom, hogy drága mulatság, de ! Mióta nem fogyasztok édesítős teát, kávét, hanem nem is iszom, vagy minimális xilittel, azóta nincsenek falásrohamaim. A mesterséges édesítő HÍZLAL. Amennyiben kiéheztetjük a szervezetünket, nehezebb nem melléenni valami noormálisat. nekem a 20 dekás 880 Ft-os xilit sütéshez, palacsintához, esetleg teába 3 HÓNAPIG elég. Így nem is drága, nem? :-) Más a felszívódása, mint a cukornak, amit nem eszem, mert Apu cukros, van bennem hajlam, és mert vigyázok az alakomra. Igaz, valamit valamiért...
101. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 98. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 17:17

Ja és itt jön az, amit már szintén mondtam, minden csak megszokás kérdése, Te úgy szoktad meg, hogy nem reggelizel és nem vagy éhes délelőtt.. Ehelyett jól bevacsorázol, este 8kor.. Talán meg kellene fordítani :))


De nem akarok jó tanácsokat osztogatni, ez csak az én véleményem :)

100. 4ab67f870d (válaszként erre: 98. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 17:17
Óh, nem így van... Én általában délután kettőig nem éhezem meg. Ennek ellenére 11-kor rendesen eszem, amennyi jólesik. És nálam sajnos - lehet, hogy tényleg az epém -, de az emésztés úgy indul, hogy puffadás :-( Szóval néha nem is erőltetem...
99. 4ab67f870d (válaszként erre: 92. - Alliance)
2011. ápr. 1. 17:15

Na, ennek így egyben van értelme. Főleg az alapnak: az evés létfenntartás, és nem szórakozás. Vagy, ha mégis, akkor minőségileg kell változtatni: nassolásra valami finom zöldséget (pl. imádom a fejes salátát, natúr, csipegetni a levelét, répát, uborkát, paradicsomot... Narancs, mandarin...)

Viszont... Valamiért az ember szervezet kíván dolgokat. Néha szemetet, és ezt nem tudta senki megmagyarázni eddig nekem. Harmincéves koromig kiettem a cukrászdából a süteményt, a pékáru-üzletben minden nap ettem fánkot, kakaós csigát, chipset néha egymás után több zacskóval... Azután egy nap úgy ébredtem, hogy rosszul lettem az édesség látványától is. Halál komoly, egyik napról a másikra. Szóval amit most csinálok, az nem az én akaratlagos érdemem, hanem a szervezetem diktál: ez kell, ez nem. Mi lehet ennek az oka?

98. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 97. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 1. 17:15

nem tesz olyat, de ezt mondom már többedjére, aki délelőtt koplal annak nem fog megindulni az anyagcseréje, mint ahogy neked sem


Szóval azzal sokat nem érsz el, hogy kihúzod amíg nem éhezel meg.. Sőt ez esetben még ártasz is.

97. 4ab67f870d (válaszként erre: 87. - Nilena)
2011. ápr. 1. 17:07
Bocs, azt tudni kell, hogy nincs gyomorsavam, azaz nagyon kevés. És hát épeszű ember nem tesz olyat, amitől direkt éhes lesz? :-D Kivéve, ha dolgozik, persze...
96. 4ab67f870d (válaszként erre: 84. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 17:05

Én is az epémre tippelek, de kövem nincs. Szedek rá este egy epehajtót, van, mikor napközben is. Annyi bajom van, hogy nem győzök orvoshoz járni, most rendetlenkedik a bal alsó lábszáram, vacak a keringésem. Oda is menni kellene, érsebészetre, most műtötték a szemhéjamat, három szakrendelés plusz háziorvos havonta... Szóval néha inkább nem megyek, csak nyögök.


Amúgy nálam minden fordítva van: én reggel magamtól pörgök, a kapucsínót csak az íze miatt iszom, meg szertartás :-))

2011. ápr. 1. 16:42

Na akkor most egyszerre próbálok válaszolni több mindenre :)

A méreteim rögtön az elején vannak

Az első héten még nem diétáztam csak az elhatározás volt meg, 7 nappal később kezdtem a 90 naposba.

És szerintem az adagokkal van itt sok félreértés, mert nálam a bűnözés nem egy tábla csokit jelent, hanem pl egy kockát vagy esetleg egy szeletet. És ugyanígy van az ominózus rakott krumplinál is , amit többen említettetek: nem egy tállal ettem , hanem belecsíptem egy darabka krumpliba, mint amikor megkóstolsz valamit, hogy készen van e. A kalóriákat pedig nem betippeltem, hanem utánanéztem. És mindennap kijött 1000-1500 kalória, kivéve a szénhidrát napon, akkor lehetett több, de volt utána gyümi nap. Aztán a befőtthöz is volt megjegyzés: az házi befőtt, amibe anyum vagy nagyon kevés cukrot, vagy édesítőszert rak, mert cukorbeteg :)

94. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 93. - Aeb0378846)
2011. ápr. 1. 15:40

Teljesen igazad van és gratulálok :))

(bár hozzátenném, hogy a cikkíró mindent csinált csak nem koplalt:D )

2011. ápr. 1. 15:24
Én -58 kgt fogytam de ezt így nem lehet, bármilyen hihetetlen koplalva nem lehet tartós fogyást elérni.
2011. ápr. 1. 15:03

Szerintem alapvető szemléleti probléma, hogy túlzottan a fogyás-hízás kérdésére összpontosítunk, ahelyett, hogy életmódban gondolkoznánk.

Igazatok van: a mozgás nem az idő felesleges elszúrása, hiszen nem a fogyáshoz kell, hanem az egészséghez. A túlsúly is csak egy tünet, ahogy a löttyedtség is.

Rossz az a szemlélet is, ami az evést "bűnözésnek" fogja fel, de az ellenkezője is, amikor jutalmazzuk vele magunkat. Enni azért kéne, hogy táplálkozzunk. Na de alapvető szemléleti változtatással: minek eszik meg az ember olyan szemetet, mint a kakaós csiga vagy fánk? Az ilyen magas Ch-tartalmú, gyorsan felszívódó dolgokat eleve ki kellene iktatni - túlsúlytól függetlenül!

A 90 napos diéta is hülyeség. Milyen tudományos módszer az, amelyik az egyik napon megengedi, hogy mindenféle ócska édességet együnk egész nap, máskor meg csak gyümölcsöt, vagy semmit? Az ételek kombinációjára tényleg ügyelni kell, de nem így, hogy egyik nap ezt, másik nap azt. Mozogni érdemes - főleg az elején túlsúly mellett - alacsony intenzitású mozgást, pl gyaloglás, biciklizés, úszás is megteszi, a pulzus csak kicsit emelkedjen meg - szóval nem kell kardió, ez a legjobb zsírégető módszer. De azt következetesen. Izom és tesstömeg növeléshez meg sajnos, NEHÉZ súlyokat kell emelgeni, másképp nem megy!

Aki a szénhidrát radikális csökkentése és mozgás mellett sem fogy semmit, az jó, ha megnézeti a pajzsmirigyét, mert ez lehet alulműködéstől is. Jóval többen szenvednek pajzsmirigy-alulműködésben, mint gondolnánk.

91. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 90. - Shirley2)
2011. ápr. 1. 14:43
Hát ha így eszik és mozog könnyen lehet, hogy elégedetlen a testével, és lát itt-ott egy kis zsirpárnát, de szerintem ez inkább pöttyedtség mint kövérség. szerintem vmilyen alakformáló órára kellene eljárnia heti 3-4x legalább, de akkor sem egy hónap után bomba testet remélni.. Sajnos ez sok idő..
90. Shirley2 (válaszként erre: 89. - Mosoly30)
2011. ápr. 1. 14:35

A naplójában leírta, hogy hány kilónak "saccolja" magát - mert nem áll mérlegre - . Eszerint mindössze 60 kg, tehát egyáltalán nem túlsúlyos.


Nem is tudom, miért szeretne fogyni, de tény, hogy ilyen étrenddel nem kell csodálkozni, ha nem megy a fogyás..

2011. ápr. 1. 14:14

Aki tényleg le akar fogyni az le is tud. Még ötven évesen is nemhogy 18 évesen. Akaraterő és kitartás kell hozzá, néha van stagnálás, de utána újból mennek lefele a kilók. Aki hizlaló kajákat eszik az természetesen nem fog lefogyni.

18 évesen el vagy hízva mi lesz később? Szedd össze magad ne rinyálj mozogj, étkez egészségesen!!!

2011. ápr. 1. 14:05
Húú... hát én is beleolvastam a topikindító naplójába. Én nem tudom, milyen diéta, vagy életmód ez, de ez alapján elég egyértelmű, hogy miért nem megy a fogyás. Tészta, csokika, dió mézzel, stb. ( s, ha ezek ráadásul vacsoraként.. )
87. nilena (válaszként erre: 84. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 14:00
Nem tudom, milyen módszerekre gondoltál, de van olyan ismerősöm, aki hasonlóan rossz emésztésű és nála egy pohár narancslé reggel csodákra képes, talán érdemes kipóbálni (persze csak ha nem ég a gyomra tőle). Bocs a kitérőért :)
2011. ápr. 1. 13:46

Na nekem ezen bukik a mutatványom mindig!!!Ha csak akkor ennék ha éhes vagyok,talán 2szer ennék egy nap.Valamelyik nap 3szor.Én ált.azért eszem mert tudom hogy jót főztem,van itthon az a fincsi akármi....ezt nehezebb megállni!!!

Édességet megeszem ,de ha választani kéne egy jó tányér főtt kaja és a között,előbbit választanám....

2011. ápr. 1. 13:45

"...De mi van akkor, ha valaki betart mindent, amit előírnak: nem fogyaszt szénhidrátot, cukros ételeket, csak vizet és zöld teát iszik, nem eszik 6 után, napi 40 percet fut és heti 4x RR stb. még sem fogy egy dekát se, még az alakján sem látszik meg semmi?


Bizony én ezek táborába tartozom és örömmel jelenthetem: tökéletesen csalódtam mindenben, ami fogyókúra..."



Többet nem fogok negatív hsz-t tenni ehhez a fórumhoz, mert ha vkit szapulni lehet az étkezése miatt, akkor az én vagyok, de azért a szerző szinte kizárólag csak CH-t evett az egész "diéta" során....

Meg az a napi 40 perc futás...én egy tohonya disznó vagyok, de a 40 perc futás az én kényelmes tempómban is 7,5 km (másfél Sziget-kör)...és ez azért igen szép teljesítmény...vagy legalábbis amikor én elkezdek a jó idő beköszöntével kocogni, akkor nagyon büszke vagyok magamra ha heti 4-5x lefutom ezt a mennyiséget...szóval ez azért elég sok....és igenis fogyást eredményez...

84. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 81. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 1. 13:41

Hát ha ennyire nem bírja a gyomrod az ilyen élelmiszereket, lehet hogy orvos se ártana ha látna, így elsőre az epédre tippelnék, hogy nincs rendben.

Viszont az anyagcsere, olyan nincs, hogy élből rossz, azt hittem van, mígnem a 90 napossal sikerült beállítanom még régebben, aztán most éppen megint nálam is katasztrófa a helyzet, de ezt a cigi elhagyásának tudom be egyenlőre.. De ami fix, ha valaki délelőtt nem eszik akkor nem tud mitől beindulni, ezért mondtam arra a capuccinóra, hogy elég kevéske..

Szóval most éppen nálam is rossz a helyzet de nem szabad annyiban hagyni, sok trükk van rá, hellyel közzel működnek is, próbálgatni kell.

De azt ne fogadd el, hogy élből rossz, mert élből a szervezetünk úgy van kitalálva, hogy minden klappol, addig amíg mi magunk el nem csesszük :D

83. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 76. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 1. 13:34

Részben egyet értek. Abban mindenképpen, hogy ha az agyban nincs eldöntve akkor kudarcra van ítélve az egész. Abban is egyetértek, hogy nem szabad éheztetnünk magunkat, de ha valaki mint pl a cikk írója is (aki mellesleg hol jár??) ennyit megeszik egy nap, azon bizony csökkenteni kell a fogyás érdekében, és ez óhatatlanul azzal jár, hogy amíg meg nem szokja addig éhes lesz. Ezért nem szabad pl túl drasztikusan sem csökkenteni az adagokat, itt is érvényes a fokozatosság elve mint a mozgásnál.

És ne hidd azt, hogy én biztos 50 kiló vagyok és így könnyű osztani az észt.. Nem így van, jelenleg kicsivel 90 kiló alatt vagyok, de tavaly májusban még 110 is voltam. Voltak időszakok amikor gyorsabban ment volt hogy lassan de olyan is volt, hogy megállt, vagy éppen ha nagyon elengedtem magam, akkor vissza is jött. De az biztos, hogy mindezen végig kellett mennem, mire rájöttem arra, hogy mindent csak fokozatosan szabad, a mozgás elengedhetetlen, és a kajázásban ismerni kell a mértéket. Igazából szerintem ennyi a titok.

Josie esetében például, ha ennyi és ilyen kajáktól nem hízott, akkor neki szerintem már elég lenne ha a cukrot és a lisztet elhagyná, már akkor is érhetne el eredményt, mennyiségi korlát nélkül is. De ezt csak gondolom, persze próbálgatni kell.

82. 4ab67f870d (válaszként erre: 79. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 13:28
Csak azt tudom, hogy én is kikészültem, és sok ismerősöm még jobban. Én mondjuk, soha nem csináltam divatos diétákat a káposztalevesen kívül, azt is egyszer, de több hölgyismerősöm állandóan a 90 napostól szenved, és a röhej, hogy mellette híznak :-( Pedig némelyik naponta több kilométert legyalogol. Én rászoktam az ösztönevésre - annyit, azt és akkor, mikor megkívánom -, ez vált be.
81. 4ab67f870d (válaszként erre: 78. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 13:26
Az anyagcserém nekem élből rossz, gyerekkorom óta, annak ellenére, hogy a zöldséget is zöldséggel eszem, nyersen. Pontosan ezért kell nagyon vigyáznom, mert pl. a fehér péksüteményektől görcsölök és puffadok. Amúgy ha cukrosat eszem, attól meg hányingerem van. 11-kor szoktunk ebédelni, mert a barátom cukorbeteg. Utána háromkor vagy négykor eszem, vagy nem, mert nagyon belemélyedek valamibe, és elfelejtem :-)) Akkor hatkor van kaja, vagy fél hétkor, és akkor már nem eszem később. De engem mondjuk úgy szoktak csúfolni: állat, mivel minden kínálást visszautasítok, ha nem vagyok konkrétan éhes. Szóval nálam nincs ünnepi evés, alkalmi evés, repi evés... :-D Állítólag az állatok esznek akkor, ha éhesek ;-)
80. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 78. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 1. 13:21
hiába=hiba:))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook