Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
82. Upstairs (válaszként erre: 23. - Noncsi18)
2012. jan. 21. 22:34
Szia, Noncsi18! Nagyon rövid időn belül utazom-költözöm Floridába. Írtad, hogy a zöldkártya megszerzéséhez az is jó, ha valaki "szponzorál". Elárulnád, hogy ez mit takar? Ilyenről még nem hallottam:(
2012. jan. 20. 19:41

Sziasztok! Lejjebb írtam, h Nővérem utazott ki pár hete Amerikába. Na hát azóta okosabb lettem, tehát ha valamiben tudok, szívesen segítek!


Hogy gondoljátok az ottlétet? Turista vízum alatt fogtok dolgozni?

80. Mayalina (válaszként erre: 79. - Mandris83)
2012. jan. 20. 15:23

Biztosan. Sok segítőkész ember van itt a Hoxán! :)

Szia Andris! :)

2012. jan. 20. 12:48
Remélhetőleg lesznek itt olyanok akik segítenek nekünk :) Szia Mayalina! :)
2012. jan. 19. 20:16

Sziasztok!

Mandrishoz csatlakozva ugyanezt kérdezném.

Mi is ősztől tervezzük az átköltözést.

Bármilyen hasznos infónak, munkaajánlatnak, tapasztalatmegosztásnak nagyon örülnék!

2012. jan. 19. 11:44

Sziasztok!


Mi idén őszre terveztük az USA-ba való kiutazást. Kérdéseim lennének,ha válaszolnátok azt megköszönném. Munkát mennyire könnyű tlálni? Elvileg biztos melóa megyünk ki a párommal, de ha esetleg vkinek lennének még 5letei vagy tippjei hol és mit érdemes.és ha konkrét állást ajánlana vki az mégjobb lenne. :)

2012. jan. 3. 16:52
Sziasztok! Remélem jár még valaki itt a fórumon. Lenne egy pár kérdésem. Nővérem a párjával pénteken repülnek Washingtonba(dolgozni). Kicsit aggódom értük, ezért lenne pár kérdésem. Ha valaki esetleg szívesen válaszolna, nagyon megköszönném. Persze priviben. :)
75. CheshireCat (válaszként erre: 74. - Mayalina)
2011. dec. 10. 19:19

hát kockaélesztő szerintem nincs, bár valaki szerzett itt vmi európai boltból egyszer, de porélesztő van, nagyonis jol mukodik :)

gáztuzhely van, búzaliszt van, rétesliszt az, ami nincs azt hiszem, legalábbis mi még nem találtunk.

2011. okt. 14. 19:44

Sziasztok!

Egy kicsit el voltam veszve, de msot újra itt.

Egyre erősebb az elhatározás, hogy amint végzünk a párommal az egyetemen, kiköltözünk az USA-ba.

Amióta ezt eldöntöttük, folyton tervezgetek, hogy mit és hogyan vigyünk ki innen magunkkal.

Meg hogy mi van ott, amiket én itt nap mint nap használok.

Pl van az USA-ban kocka élesztő? És lehet kapni sima búzalisztet, hogy süssek egy tál pogit?

Van ott gáztűzhely, vagy már mindenhol csak elektromos van?

2011. aug. 12. 04:07
Sziasztok. Látom talán ez a legfrissebb fórum Amerikával kapcsolatban. Mi már kint élünk 5 hónapja, de elszeretnénk innen költözni minél hamarabb. Most Pennsylvaniában vagyunk, szerintetek hova érdemes menni? Illetve ha valaki tud esetleg valami munkát, megköszönném ha írna egy levelet. :)))) Tudom erre nem sok esély lesz, de gondoltam megpróbálom :)) Szép estét mindenkinek!
2011. júl. 31. 12:57

Mikortól lehet beadni a gyerekeket és milyen az ellátás,meddtől meddig és mennyibe kerül?

A lányom 2 éves de mire megyünk ki addigra 2,5 lesz kb

71. tavaszi szél (válaszként erre: 69. - Szántó Gábor)
2011. júl. 28. 13:13

Ha ha ha :D ,

nem sajna - MÉG- nem, de azon vagyok én is :D

70. Lili13 (válaszként erre: 60. - Szilvana)
2011. júl. 25. 02:48
En feloranyira lakom Kitchenertol, irj egy uzit ha kell info:)
69. Szántó Gábor (válaszként erre: 68. - Tavaszi szél)
2011. júl. 25. 02:42

Na az jó, az jó :)

Elgondolkodtató...Hmm lássuk csak...

Hogyan is fussunk neki a dolgoknak...hmm...

Asszem erre alszok inkább egyet. Igen, asszem ezt fogom tenni, majd holnap újra elmélkedem.


Ja amúgy Tavaszi szél, nem vagy egészen véletlenül amerikai állampolgár?

JA nem , nem azért kérdeztem hogy izé..., mármint tudod na... szal hogy namind1, ebből már nem jövök ki jól úgyse, úgyhogy elteszem magam holnapra és majd kipihenten újra elmélkedem... :)

2011. júl. 25. 02:16
sztem igen, mert forditva asszem működik :)
2011. júl. 25. 02:13
Ha egy magyar pasi feleségül vesz itt egy amerikai lányt akkor megkaphatja az állampolgárságot? :)
2011. júl. 22. 13:21
mit szeretnél róla tudni?
65. CheshireCat (válaszként erre: 64. - Ágio8405)
2011. jún. 30. 22:56
milyen szponzoros zöldkártya?
2011. jún. 27. 23:44
bocsánat szponzorost akartam irni.
2011. jún. 27. 22:47
Sziasztok! Engem ez a szonzoros zöld kártya érdekelne. Tudja valaki hogy müködik ez?
62. Jakata (válaszként erre: 60. - Szilvana)
2011. máj. 29. 02:57

Hat akkor varunk Teged Kanadaban!:) Torontoba erkezik a geped?

Megegyszer sok szerencset az uj elethez!

Kivancsi leszek,hogy tetszik!)

2011. máj. 27. 17:55

Azt szeretném kérdezni,h tud vki esta-val kapcsolatban nekem segíteni? 1 ismerősöm meghívott hozzájuk 2 és fél hónapra. ő fizeti a jegyet és az ellátásért sem kell fizetnem. Az esta kérelmet csak saját bankkártyáról lehet befizetni? mert nekem nincs.bejelentett munkahelyem van itthon,de kp-ban kapjuk a fizetést.kell ,h legyen a kártyán usa dollár is v elég a forint?

Köszönöm előre is.

60. Szilvana (válaszként erre: 58. - Jakata)
2011. máj. 26. 12:27
Majd a letelepedes ezutan zajlik...A kislany egy ismerosom lanya,nekem meg nincs gyerekem.Igen tudom,hogy Toronto nincs messze Kitchenertol.Nagyon szepen koszonom!Holnap utazok :) este 6-kor erkezek!
59. Jakata (válaszként erre: 57. - Szilvana)
2011. máj. 18. 14:58

Ne izgulj,rendben lesz minden!:)

Jovo heten melyik nap jottok?

58. Jakata (válaszként erre: 57. - Szilvana)
2011. máj. 18. 14:43

Torontoban lakom,Kitchener nincs tul messze tolunk.

Jelenleg itthon vagyok a kislanyommal,hetvegen takaritok csaladoknal.

Mar kialakult valami a letelepedessel kapcsolatban vagy itt kezdodik majd az egesz..?

Sok szerencset!

Aranyos a kislanyod!

2011. máj. 18. 08:46
Sziaztok! Kitchener,Ontario-ba koltozok a paromhoz,majd osszehazasodunk. :) A tovabbiakban, majd fodrasznokent szeretnek dolgozni.De azt majd csak ha megkapom az engedelyt a letelepedesre. Te Jakata hol laksz?Mit dolgozol?
56. Jakata (válaszként erre: 54. - Szilvana)
2011. máj. 18. 05:01

Sziasztok!

Kanadaban lakom.Kanada melyik reszebe koltozol?

55. Noncsi18 (válaszként erre: 54. - Szilvana)
2011. máj. 18. 02:24
Ismerős van kint? Milyen papírral mész ki? Mit fogsz dolgozni? Meddig tervezed, hogy kint leszel?
2011. máj. 17. 18:32
Sziasztok! En jovo penteken koltozok ki Kanadaba!Nagyon izgulok.Nem sokan szolnak hozza ide ebbe a forum temaba pedig jo volna!Udv. mindenkinek
53. ramju
2011. máj. 13. 10:02

Nos a nővérem nehéz helyzete abból fakad, hogy 17 éve diszidált 2 gyerekkel és egy férjjel.

Nem tudtak állampolgárságot szerezni, a férje jó állást talált (sok magyar volt ott), nővérem is talált munkát és éltek.

Aztán elváltak az útjaik és mostanra sajnos nővéremnek ez a kapcsolata is zátonyra futott, emelett súlyos cukor beteg és egyéb betegségei is vannak, munkát nem kap mindenhol azt mondják neki, hogy majd felhívják.

Az utcán aludt két napig mert a mocsok volt párja kizárta, a férje pedig nem fogadta be.

Beszéltünk telefonon és a szívem meghasadt nem gondoltam, hogy léteznek ilyen emberek.

Most biztos azt gondoljátok, hogy a nővérem nagy bűnt követhetett el, pedig nem.

A bűne annyi volt, hogy a gyerekek miután nagykorúak lettek és a lánya is bevalotta neki, hogy nem barátja van hanem barátnője úgy gondolta, hogy Ő is felvállalja most már Önmagát, de ez annak is köszönhető, hogy megismerkedett egy illetővel. Elmondott a családnak mindent és élni szerette volna az életét, de elfordultak tőle a gyereke (egy lány és egy fiú).

Gondolta, hogy idő kell, de 5év telt el és nem igen változott a helyzet.

Közben a nővérem beteg lett, megromlott a kapcsolata és így került 2 napra az utcára.

Nekem ez nem fér a fejembe és nagyon fáj.

Szeretnék segíteni neki, de sajnos anyagilag nem tudok. Így jutott az eszébe, hogy hazajönne Magyarországra amit megértek.

Tényleg csak mi vagyunk egymásnak.

De a hazajövetelre is pénz kellene ami most egyenlőre nincs, de ha úgy döntök, hogy mi megyünk arra is pénz kell.

Szóval ezért fordult meg a fejemben, hogy merjem-e bevállalni így, hogy mi megyünk, de sajnos Én nem tudok angolul és ilyen helyzetben van a nővérem vagy inkább Ő jöjjön haza.

A megérzéseim ennek ellenére azt súgják, hogy menjek Én a kicsivel.

Csak kitudnánk találni valamit, nem lenne könnyű az biztos, de valamit valamiért. Vagy?

Egyenlőre még nem tudom.

Jelenleg a családjánál van a nővérem, de nem maradhat sokáig, olyan dühös vagyok és tehetetlen!!!!

Pedig nővérem olyan jó ember!!!

Majd még írok.

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat előre is!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook