Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
202. gabiusa (válaszként erre: 200. - Komart999)
2013. ápr. 6. 19:53
Szerintem itt a hoxan nem igen fogsz munkat talalni. A munka utan neked kell menni. A legtobben nem magyaroknal talalnak munkat. Es nagyon ne szamits rajuk. Sajnos ez a tapasztalat. Itt akkor maradsz talpon ha amikor kidobnak az ajton, bebujsz az ablakon. Esetleg ajanlani tudom a Magyar Nepszavat ott lehet az allasok kozott bongeszni. Sok sikert,
201. billyke
2013. ápr. 3. 00:37

Sziasztok!


Múlt héten érkeztem New York-ba és munkát, szállást keresek. Az alaptól jobban beszélek angolul, jogsim van. Otthon 18 évig vállalkozó voltam, de itt a vége. 37 éves vagyok. Ha tudtok segíteni esetleg, hogy hol lehet korrekt állás után nézni, szívesen venném a segítséget. Leinformálható vagyok. Házkörüli tevékenységekben szívesen segítenék vagy idős emberekkel, gyerekekkel foglalkozni.

2013. márc. 29. 19:27
Sziasztok, Üdvözlök mindenkit. Én érettségivel, ács szakmával és gipszkartonos végzettséggel keresnék munkát főleg a floridai félszigeten. Bármilyen munka érdekelne egyenlőre.
199. gabiusa
2013. márc. 20. 13:34
Munkavallalsi engedelyt ma mar csak naggyon magas szintu foglalkozasokra adnak esetleg. Pincer, fogtechnikus szakmakra nem fognak adni, akkor sem ha hianyszakmak. Ha elolvassatok a korabbi beirasokat akkor ott le van irva, ide mundenki ugymomd "bizonytalanra" jon. Sokan nem az eredeti szakmajukban talalnak munkat. Nok eseteben takaritas, idosgondozas, baby sitterkedes a jellemzo itt nalunk floridaban. Ferfiaknak epitkezes, vagy ahhoz kotodo munkak a jellemzoek.
198. gabiusa
2013. márc. 19. 03:05
Sziasztok udv mindenkinek mar regen voltam fent,ujra itt vagyok. Szia Bonym es Noncsi, utoljara akkor beszeltunk amikor a ferjem korhazba kerult meg tavaly. Azota minden okes! Olvaslak titeket visszamenoleg van mit bepotolnom. :)
2013. febr. 8. 10:26
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, mert én is nagyon szeretnék kijutni az USA-ba munkavállaláson keresztül, ami úgy hallom manapság nagyon nehéz. Van egy érettségim, egy pincér szakmám, illetve egy felsőfokú vendéglátó-szakmenedzseri végzettségem és egy középfokú angol nyelvvizsgám. Az lenne a kérdésem hogy ez elegendő-e szakmai szempontból, hogy útnak induljak, illetve milyen papírok szükségesek a kijutáshoz, és ezeknek milyen anyagi vonzatai vannak. Elég sok magyar kijutott már, szóval gondolom nem lehetetlen csak én nem vagyok otthon ezekben a papír dolgokban.Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 3. 04:57
Amúgy itt van olyan személy aki valósan kint él és állampolgár? Mert ez nem derült ki számomra! Én Fogtechnikus vagyok és szeretnék kimenni Amerikába! Erre mennyi esélyem van? Mennyire hiányszakma az enyém? Előre is köszi a választ!!
2013. febr. 2. 23:05
Köszönöm!
2013. jan. 25. 17:52
Hat nagyobb varosokban ha megismerkedsz emberekkel, magyarokkal akkor ok szerintem tudnak ilyen munkakat, egyenileg cegeknel NEM HISZEM hogy sikerulne, de ezt nem tudom biztosan. Ketkezi munkanal mondjuk jobbra ne szamits igy. Ja es sokan mondjak hogy a magyarokra nem lehet itt szamitani. Viszont sok kereszteny magyar van itt, bennuk en meg nem csalodtam. Kicsit furak az igaz de segitenek :D
2013. jan. 25. 16:50

Es azt nem tudod, hogy a munka hogy mukodik illegaliskent? Ugyan olyan egyszeru mint itthon feketezni?

Koszi az infokat!

2013. jan. 25. 08:43
szia. hat tenyleg ugy lenne sajnos hogy 3 honap utan illegalitasba vonulnal :D de ketlem hogy elcsipnenek akar evekig is, csak akkor az van hogy vagy nem mesz haza, vagy nem jossz vissza sok-sok evig. amugy allitolag eleg rossz a nyilvantartasuk, hallottam mar olyat hogy valaki hiaba illegalis volt valahogy ez nem kerult be a rendszerbe es vissza tudott jonni de erre nemigen lehet alapozni. de kihazasodni lehet, meg illegaliskent is ha talalsz megfelelo szemelyt ra :)
191. pillinger.kerepesi.zoltan (válaszként erre: 189. - Saniko25)
2013. jan. 25. 06:19
Noncsi kiházasodott, legalábbis az én olvasatomban
2013. jan. 25. 06:13

Hát nem volt semmi felzárkózni, de nagy élmény volt beleolvasni a sorsokba. ^.^

Örülök ennek a fórumnak, okosabb lettem tőle az fix!

Csavargónak állok időről időre, hogy információt, tudást szerezzek kintről, tőkét itthonra, de úgy fest így nem működik :-(

...megjártam már pezinokot, ausztriát, genfet, londont, de az usaba vágyok nagyon...!

Most az a terv, hogy újra útra kelek, néhány évre kinmaradok londonban, valószínüleg közben azért pár hónapot el töltök a franciáknál meg a spanyoloknál - aztán USA - keresni a csodaszarvast (ahogy egy barátom fogalmazta meg)

Los Angeles ^.^ a nagy cél, de meg akarom rendesen ismerni a keleti partot is!!

Ami most fáj kicsit, hogy van nekem nagyon kedves ismerősöm manhattam beachen, mindig mesél szépeket és jókat, s mikor feldobtam neki, hogy kimennék most - nem tudom egyáltalán tudna e segíteni valamiben (nem is kértem) - de egyenesen, és szigorúan fogalmazva: eltántorított!

Rosszul végződött sorsokkal és hogy 3hónap után úgyis csak illegál lennék, akit pill alatt fülön csípnek még a supermarket parkolójában is. . :-(

2013. jan. 5. 09:35

Noncsi18!

Te hogy mentél ki??? és mit dolgozol? ha nem vagyok túl tolakodó:)

188. saniko25 (válaszként erre: 187. - Noncsi18)
2013. jan. 5. 09:30
Hát én úgy tudom, hogy nem muszáj a meghívó, de ha van akkor az csak egy jó pont!Én (csak)fodrász vagyok, angolom nem a legjobb de rajta vagyok az ügyön :) ezek még csak az első lépések, mármint hogy nézelődök a lehetőségek után....sajnos az még soká lesz hogy ki is jussak!:( csak a biztosra szeretnék menni(gyerekkel)és az innen kicsit nehéz!
187. Noncsi18 (válaszként erre: 186. - Saniko25)
2013. jan. 4. 19:08

Az jo ha lesz segitseged gyerek ugyben :)

Nem teljesen vagyok benne biztos, de ha jol tudom, akkor egy amerikai cegnek kell "meghivni" teged a cegukhoz aztan magyar bevandorlasi hivatallal is beszelned kell..... Es valami nagyon fejesnek kell lenned ugy tudom, hogy kitudj jonni munkaltatoi vizummal..... Te mit tudsz eddig rola? Vagy mi a vegzettseged? Angol hogy megy?

186. saniko25 (válaszként erre: 183. - Noncsi18)
2013. jan. 4. 18:35

Nem még nem kaptam meg,csak előre szeretnék mindent megtudni hogy belevágjak e...!Amúgy miért olyan nehéz azzal kimenni?

Ja és lenne segítségem gyerek ügyben!Azt tudom hogy nagyon drága a bölcsi.

185. Noncsi18 (válaszként erre: 172. - CheshireCat)
2013. jan. 4. 17:09

En lassan ket eve elek Amerikaban, soha nem utaltam amcsit, de sokaig hazavagytam. Mostmar eljutottam odaaig, hogy soha tobbet nem tudnek es nem akarok Magyarorszagon lakni! En mar annak is orulnek, ha tobb magyar etterem lenne itt, tobb magyar kajakkal, termekekkel.... az az egy ami hianyzik.... (termeszetesen a csalad es baratokon kivul)

Ami szamomra meglepo, hogy ok meg mindig rengeteg Cd-t es Dvd-t vasarolnak a boltokban :) Mindig nevetek a ferjemen mikor Cd-t akar venni :) Na meg amin meg jokat tudok nevetni az az, hogy meg soha nem latott kastelyt vagy varat.... Persze nekem ez is furcsa, mert en olyan varosban nottem fel, ahol a foteren a mai napig all a var :)

184. Noncsi18 (válaszként erre: 180. - 3fb6acbece)
2013. jan. 4. 17:02
Tenyleg szornyu ami tortent, raadasul 5-6 eves pici gyerekeknek, akik soha senkinek nem artottak.... :( Es hogy tud valakinek ennyire elborulni az agya, hogy megol egy embert, es az nem "Eleg"?? nem ter magahoz, csak megy es tovabbi embereket, gyerekeket ol??! Tenyleg szornyu ez az egesz :(
183. Noncsi18 (válaszként erre: 182. - Saniko25)
2013. jan. 4. 16:59
Szia. A munkaltatoi vizumot ugy erted, hogy mar megkaptad, csak mert nagyon nehez azzal kijonni... Sokat nem tudok segiteni csak annyit tudok, hogy itt Pennsylvaniaban 200 dollar hetente a bolcsi, vagy lesz segitseged?
2013. jan. 4. 14:55

Sziasztok!

Lenne Nekem is egy kérdésem!Légyszi segítsetek!

Ki szeretnék menni New Yorkba dolgozni, munkáltatói vízummal.Van egy 2 éves kisfiam!természetesen őt is vinném.Az tudom hogy az apa aláírása szükséges hozzá, de a kicsinek még milyen papírok kellenek? Kell Neki is vízum? Vagy ez hogy van?


Előre is köszi

2012. dec. 20. 12:48

Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok!


Merry Merry Christmas!!!

2012. dec. 18. 13:17

Sziasztok!

Nagyon megrendítő az a tragédia ami történt nálatok (iskolai öldöklés).Minden együttésrésem a gyászolóké. Miután én is szülő vagyok, csak sejteni tudom azt amin most keresztül mennek a gyászolók!


Miért történnek ilyenek?? Miért nem veszik (vesszük) észre ami az orruk (orrunk) előtt van???


Nem is tudja az ember elképzelni sem, mit érezhetnek azok, akik életben maradtak, és előttük zajlott ez az egész!


Na és a hogyan tovább sem egy egyszerű kérdés ezután!


Sajnálom! Részvétem!


Írjatok valamit ti is!

Üdv.

2012. dec. 16. 17:31

Sziasztok!


Bea vagyok és párommal szeretnénk majd a közeljövően kimenni Dallasba ott is Fort North-ba


Persze ez csak terv, rengeteg mindennek kell utánanéznem és azt sem tom, hol kezdjem. Majd visszaolvaslak Benneteket:)


Ja és tanítónő és gyógypedagógu vagyok, ami szerintem elég jó de a párom katona...na ő ott ezt nem szeretné folytatni...lehet nem is tudná. Szóval, hogy neki milyen munkát tudnánk találni az is rejtély....


Neéz kijutni azt látom...:(((

178. 3fb6acbece (válaszként erre: 177. - CheshireCat)
2012. dec. 14. 09:59

Szia!

Az Uniót tekintve szerintem is kényszerlépés volt, de sajnos így sem vagyunk előrébb, viszont legalább nem olyan erőteljes a leépülés, szerintem csak lassítja a folyamatot más pozitívumát egyenlőre nem látom. Kaja! Látod ebből kellene jó üzletet csinálni, mert másunk már nincs, de ez sem működik kitudja miért!Tudod eddig is elvették ami nekik kellett, de ennyire szembetűnően, ilyen pofátlan módon és mértékben azért nem volt az elmúlt kb 50-60 évben. Nyilván, hogy ezt nem lehet megszüntetni, na de tartsanak már valami olyan mértéket mint nálatok,élni és élni hagyni alapon! Figyelj, ha csak a kaja a szívfájdalmad, hát én erre azt mondom neked, szivesen lemondok erről a kajáról, csak biztonságban tudjam a jövőmet és a családomét is! Magas szinten nem foglalkozom még azzal sem, hogy ha zsíroskenyeret ennék,annak tudatában, hogy nem pocsékolódott el az életem a robot melóval úgy, hogy lesz életem a nyugdíjba vonulás után is, hogy arról már ne is beszéljek, hogy esetleg még láthatnék világot is! Azért azt elmondanám neked, hogy itt -bár a fizetésem bizony jónak mondható az átlaghoz képest- nem tudok eljutni oda, hogy világot lássak, pedig 16 éves korom óta dolgozom, adózok, közben tanulok, és van egy diplomám is, amit nem vettem és a szakdolgozatom is a sajtá szellemi termékem, nem plagizált cucc mint a honatyáink egyik másikának. Tiszta szégyen! Hja és még mindíg tanulok most az angolt, mert elegem lett de nagyon, ebből a folyamatos kínlódásból. Az idő nem nekem dolgozik, és szerintem nincs mit vesztenem ha belevágok egy új életbe. Abban bizony nagyon igazad van, hogy csak turistaként látogatsz haza, és így szereted az országot. Csak abban reménykedem, hogy én is eljutok erre a megállapításra, amit te nyilatkoztál. Jó helyen vagy ott ahol vagy hidd el! Egészséged legyen a többi ugyis jönni fog ilyen vagy olyan formában.Azon pedig gondolom nem csodálkozol, hogy depressziósak az emberek! Vagy igen???

177. CheshireCat (válaszként erre: 176. - 3fb6acbece)
2012. dec. 14. 00:20

szia

politikarol nem szeretnek beszelni, az csak megmergezi az ember lelket, de megvan a velemenyem az otthoni DE az itteni politikarol is. itt sem tisztessegesebbek nyugi csak jobban rejtegetik amit csinalnak es mas stilusban csinaljak.

a hungarikumok miatt IS mondtam egyebkent hogy a 2 helybol kellene egyet csinalni. ugy hianyzik a turo, meg par elelmiszer ami itt nincs vagy nem olyan. tv paprika tenyleg nincs itt, en mar kaloforniaibol csinalom a lecsot es sajnos azt kell mondjam meg finomabb ugy :D egyebkent pont nemreg furodtem be vele, lattam a boltban egy megszolalasig hasonlito paprikat csak kicsit kisebbek voltak. gyorsan vettem belole, vagom itthon fel, meg jo hogy megnyaltam mert fura illata volt. hat olyan csipos volt, csilipaprika elmehet a fenebe mellette :D

egyebkent az elelmiszerek volt az egyik fajdalmam otthon. mikor eljottem meg voltak magyar elelmiszerek, most meg iden tele volt a bolt ilyen mindenfele kulfoldi vackokkal, mas termekeken a magyar felirat csak az 5-6. volt, regen a magyar volt a legnagyobb rajtuk, vagy legalabbis 1-2. most meg ugy kellett keresni hogy hol van mar rajta magyarul. eretlen rossz izu zoldsegek, nyeszlett nem friss husok.... nagyon szomoru voltam emiatt. nagy hiba volt az unioba belepni bar gondolom nem is sok valasztasunk volt (meg a politikusoknak sem). :S

176. 3fb6acbece (válaszként erre: 172. - CheshireCat)
2012. dec. 13. 21:00
Hi! Ha naprakész vagy akkor minden Ok! Amit láttál az sajnos valóságos. Közép - kelet Európa "balkáni" részében az emberek már nagyon elkeseredettek,mert nincs perspektíva előtte. Nos nézzük csak neked mi a véleményed erről az egész Magyarországon folyó eseményről irányvonalról (politikai, gazdaság, oktatás egészségügy amiben rejlik egy társadalom jövője szerintem) Vannak igazi hungarikumok! Ne nevess ki, de Európában csak a magyarok készítenek Túrórudit! Olyan sárga paprika nincs Amerikában mint itt nálunk. Ezért innen viszik a vetőmagokat, hogy egy kis hazai lecsót tudjanak készíteni maguknak, vagy nem ismerik a pálinkát! Vagy mondhatnék olyat is, hogy a Brüsszeliekre ráférne egy kis hazánkban gyártott tartós szalámi, kolbász mert náluk ilyen élelmiszer vagy tejföl nincs! Mondja meg nekem valaki, hogy ezekből miért nem lehet jó és tartós üzletet csinálni???? A másik, a nyáron botrány volt abból, hogy itt nálunk a más országból származó élelmiszerek sokkal rosszabb minőségűek, mint ugyan az a termék mondjuk Bécsben! Na ez hogy van??? Ide szállítják a silány minőségű szemetet, amit mi jó drágán megveszünk! Ilyen gondoskodást kapunk a saját vezető politikusainktól,mert a politika irányítja a gazdaság szereplőit is ugye ezt tudjuk?! Nos mi is itt a helyzet??? Légyszi írd meg Te mit látsz és gondolsz kishazánk vonatkozásában, ha nem gond. Üdv!
175. broward (válaszként erre: 174. - CheshireCat)
2012. dec. 13. 16:36

elárulom neked a Floridai az igazi Hollywood mert az egy város....a La-i Hollywood meg csak egy városrész

:)

174. CheshireCat (válaszként erre: 173. - Broward)
2012. dec. 12. 20:17
o nem is tudtam hogy ott is van egy hollywood :D mi jacksonville-be koltozunk tavasszal ugy nez ki. new jerseybe en a helyedben nem mennek az tuti :D hideg is, csunya is :S :D
173. broward (válaszként erre: 170. - CheshireCat)
2012. dec. 12. 19:37

Szia! CheshireCat :)


nálunk a legelső terv Hollywood Florida.de van tervben New Jearsey,Pennsylvania,Savannah Georgia.én nem zárok ki semmit egy várost sem,de az asszony Miami környékéről származik oda húzza a szíve.

és ti?? hová tartatok?? :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook