Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. okt. 17. 16:10

Sziasztok!!


Nem tudnátok segíteni abba,hogy ha ki szeretnénk menni dolgozni akkor,hogy induljunk neki,Hogyan találhatnánk munkát ami megbizható stb....Ha valaki tud segíteni kérjem írjon privibe.


Köszönöm Szépen!!

2012. okt. 16. 16:16

Sziasztok!

Édesanyám kint van Amerikában, New Yorkban.

Jelenleg egy házat takarít, viszont szeretne elmenni onnan.

Ha valaki tud olyan családot, ahol elkél egy bejárónő (bentlakásos) és ami fontos, beszélnek magyarul - mert még nem igazán tud édesanyám angolul - akkor privátban vegye fel velem a kapcsolatot. Köszi! Szép napot!

110. ponieka
2012. okt. 4. 11:38

Sziasztok!! Érdemes csak úgy a semmibe nekivágni Amerikának?? sokaknak bejött már,ezért is izgatja a fantáziánkat a gondolat a párommal! :) Hova lenne érdemes költözni ? Mennyi pénz szükséges hozzá? Hol érdemes munkát keresgélni milyen helyeken?? Egyenlőre a terv Anglia,nyelv,és pénz gyűjtés szempontjából..ez bele telik egy kis időbe..de addig is szívesen ismerkednék kint élő magyarokkal..aztán ha mégsem jönne össze a "kivándorlás",nyaralás biztosan! Addig nem nyugszom :)) Szóval szívesen várok privát üzeneteket is,és a válaszokat előre köszönöm!!

Szép napot!

109. luna0405 (válaszként erre: 108. - Gabiusa)
2012. szept. 18. 19:22

szia gabiusa,

köszönöm szépen,én is privátban válaszoltam.

108. gabiusa (válaszként erre: 107. - Luna0405)
2012. szept. 17. 23:25
Irtam privatba
107. luna0405 (válaszként erre: 104. - Gabiusa)
2012. szept. 17. 19:40

szia gabiusa,

esetleg még asz időjárás!!! milyen időnk lesz akkortájt szerinted??? milyen ruhát érdemes csomagolni???? január 7.-én hajóra szálunk egy hétre megyünk a Bahamákra.gondolom az időjárás nem sokkal változik arra felé,vagy tévedek????

Los Angelesben nagyon jókat tudtuk vásárolni Outlet üzletekben és a Ross illetve a Marschall áruházban.

Miamiban sokkal drágábbak ezek a helyek????

mi a meglátásod????

köszönöm a választ előre is.

Üdv,Judit

106. luna0405 (válaszként erre: 104. - Gabiusa)
2012. szept. 17. 19:33

szia gabiusa,

köszönöm szépen a válaszodat.

a férjemmel dec. 29-től január 7. -ig Miamiban leszünk elvileg.

szeretnénk segítséget kérni mivel még nincs szállásunk , hogy esetleg vannak -e olyan helyek illetve környékek amit még világos nappal is érdemes elkerülni. voltunk Los Angelesben és ott vannak ilyen kerületetek amit a kint élő ismerőseink mondták , hogy messziről kerüljünk el.

röviden ez lenne a legfontosabb. természetesen nagyon jó lenne kint találkozni is. esetleg tudnál valamit nekünk ajánlani megnézni amit a turisták nem nagyon ismernek???? esetleg ha gondolod és lenne rá lehetőség, hogy találkozzunk ( nem szeretnénk tolakodóak

lenni)nagyon szívesen vinnénk neked esetleg Magyarországról valamit amit szeretnél. ami ott nincs .

szép napot neked és köszönjük a segítséget.

2012. szept. 17. 19:29

szia gabiusa,

köszönöm szépen a válaszodat.

a férjemmel dec.29-től január 7.-ig Miamiban leszünk elvileg.

szeretnénk segítséget kérni mivel még nincs szállásunk ,hogy esetleg vannak -e olyan helyek illetve környékek amit még világos nappal is érdemes elkerülni.voltunk Los Angelesben és ott vannak ilyen kerületetek amit a kint élő ismerőseink mondták ,hogy messziről kerüljünk el.

röviden ez lenne a legfontosabb.természetesen nagyon jó lenne kint találkozni is.esetleg tudnál valamit nekünk ajánlani megnézni amit a turisták nem nagyon ismernek???? esetleg ha gondolod és lenne rá lehetőség,hogy találkozzunk ( nem szeretnénk tolakodóak

lenni)nagyon szívesen vinnénk neked esetleg Magyarországról valamit amit szeretnél.ami ott nincs .

szép napot neked és köszönjük a segítséget.

104. gabiusa (válaszként erre: 103. - Luna0405)
2012. szept. 14. 19:24
Szia en miamitol eszakra lakom a keleti parton. Mit szerertnel tudni? Hatha tudok segiteni.
2012. szept. 13. 13:14

Sziasztok,

érdeklődnék,hogy van-e vakai ( valakik) akik Miamiban élnek ?????? :-)))))))))))) amennyiben van kérném írjon legyen szives.

szép napot.


Üdvözlet mindenkinek,

102. Szilvana (válaszként erre: 101. - TinaHUN)
2012. szept. 1. 16:48
Igazad van teljesen!! Én Kanadába költöztem, itt is nagyon nehéz egy bevándorlónak!!!
101. TinaHUN
2012. aug. 31. 01:25

En ugyan meg csak egy honapja vagyok kint, de annyit tudok mondani mar most, hogy kb. 4x olyan nehez mint ahogy azt otthonrol gondoltam.


Letelepedesi engedely? Felejtos

Partfogo? Mar reg megszunt

Munkavallalasi? Hacsak nem vagy atomfizikus, felejtos


En nem mentem ferjhez senkihez, nem kaptam munkat itt senkitol, nem vigyazok senkinek a gyerekere.


Ha otthonrol csak ugy nekivagtok, akkor keszuljetek fel ara, hogy max 3 honapotok van ra, hogy talaljatok valamit (addig lehet turista vizummal kint tartozkodni). Erre az idore fedezni kell a megelhetest (3 honapra kb. $15.000), venni kell egy kocsit, kiberelni egy lakast (ujabb $10.000).


Lehet, hogy mas allamokban es a nagyobb varosokban egy kicsit olcsobb az elet. Ha egy amerikai allampolgar elkezd munkat keresni, minimum fel ev, mire talal maganak. Mennyi idobe telne ez egy turistavizummal kijott, jogaitol teljesen megfosztott kulfoldinek? Szerintem ez a nullaval egyenlo.


Aki ki akar jonni, annak tudnia kell, ez egy olyan orszag ahova NEM szeretnek, ha bejonnenk. Es igy is allnak hozzank (mindenkihez). Tehat valami nagyon nagyot kell durrantani itt ahhoz, hogy elfogadjanak (meg ugy is huzzak a szajukat).


Higyjetek el, itt meg egy kabeltevet sem lehet bekottetni vizum nelkul :)


Az ugyintezes iszonyu nehez, es ha nincs egy ismerosod (amerikai allampolgar) aki felelosseget vallal az uzleti tevekenysegeidert, akkor mindent fel-1 evre elore ki kell fizetni (alberlet, iroda, stb...)


Idegenkent kezelnek, es lehetoseg szerint mindent elkovetnek, hogy ne zavard oket.


Nekem legalabbis ez a tapasztalatom.


Valaki kerdezte, hogy melyik a legjobb hely itt Amerikaban. Szerintem California. De az is teny, hogy a legnehezebb ide bekerulni.


Az, hogy szineszno leszel Hollywoodban, azt felejtsd el, mert van beloluk tobb tizezer.


Ezek az en tapasztalataim, cafoljatok meg, ha Nektek ennel jobbak vannak.

100. gabiusa (válaszként erre: 99. - Noncsi18)
2012. aug. 17. 02:20
Igen. Pl nekem.
2012. aug. 5. 16:41
Van innen valaki akinek Amerikaban volt az eskuvoje?
2012. júl. 7. 19:17

En itt elek, es szeretem, a kajajuka is, nem hiszem, hogy egeszsegtelenebb mint a magyarba behozott nyugateuropai (szemet). En imadom, itt talaltam meg a szamitasomat. Nem konnyu! Szponzoralas? Felejtos! Hacsak nem vagy atomfizikus! Akkor igen.

Kerdezz! Felelek!

2012. jún. 18. 03:45
Hat van itt is egy ket agyalagyult honfitars az biztos. Mi az hogy itt nem jok a kajak ?? Meg hogy nincs majonez meg egyebek ?? A zsiroskenyer hazajabol tori a kis hasatokat az itteni etel ?? Baszki hat vegyel egy elore fizetos kartyat aztan a weben vegyel baszki ket mazsa pirosaranyat meg faszom lisztet ?? Honnan a francbol szalajtottak ember ?? Meg ilyet nem erted nem talal amerikaban kajat maganak!! Nem azert volt jo az otthoni kaja mert jo volt, hanem mert ahoz szoktal idiota.
96. Mayalina (válaszként erre: 95. - Borcsi -USA)
2012. febr. 11. 15:46
Köszi, rendi vagy, hogy írtál javaslatot! :)
2012. febr. 11. 01:42
latom sokan vagynak kulfoldon dolgozni. Egyet ne felejtsetek el, Europaban sokkal egyszerubb, es kozelebb vagy az otthoniakhoz...es nem erzed ugy hogy az ocean bebortonoz (+repzaj is olcsobb) DE aki tuti az usaba akar jonni, talan au-pair lenne a legmegoldhatobb. csalad berak nyelv suliba (ha akarod) es kapsz valami "zsebpenzt" is es kaja szallas megoldott. J-1 es vizum. ( [link] de szerintem ha EU-t probaltok nagyobb halat fogtok.(benelux allamok, skandinavok, svajc)
2012. jan. 25. 16:42
A 20-as 30-as korosztálybol ne sokan maradnak szeritnem. Te feketén készülsz kint maradni?
93. Upstairs (válaszként erre: 91. - Mandris83)
2012. jan. 24. 22:01
Egy csomó ismerősöm indul/t kifelé az elmúlt egy évben, és erős a gyanúm, hogy ez csak fokozódni fog..Marad valaki ebben az országban, ami lassan tényleg élhetetlen?:(
92. Upstairs (válaszként erre: 90. - Ágio8405)
2012. jan. 24. 22:00
:) Értem:)
2012. jan. 23. 14:49
Mi new york mellé költöznénk ki, idén ősszel kb. Remélhetőleg a meló is összejön, és sok magyarral tudjuk majd tartani a kapcsolatot is. Itthon élhetetlenek a körülmények, gyerek vállalás, család alapítás szinte lehetetlen...
2012. jan. 22. 21:33
Én itthon de én is utána jártam már ezeknem a dolgoknak mostanában. Onnan tudom ezeket.
89. Upstairs (válaszként erre: 85. - Ágio8405)
2012. jan. 22. 19:57
Nagyon köszönöm a választ:)Megkérdezhetem, hogy merre élsz kint és mióta?:)
88. Mayalina (válaszként erre: 87. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 14:55
Rendben, várom, köszi! :)
2012. jan. 22. 06:28

Ha a letelepedésit igényli az ember, 3 év, mire elbírálják, tehát arra még várni kell... :) Amerika nem Kanada. Kanadába sokkal egyszerűbb kijutni. Bár, oda sem egyszerű már, a kedves hiperpigmentált "magyarok" miatt. Ugyanis mikor "megnyílt a határ", százasával özönlöttek ki, és mivel ott is folytatták az itt megszokott életvitelüket, Kanada is bekeményített.


Mayalina! Majd megírom priviben Nővéremék sztoriját. Bár nem tudom a nap folyamát mikor tudok ideülni ismét. :)

86. Ágio8405 (válaszként erre: 84. - Mayalina)
2012. jan. 21. 23:29
A kutya nem egyszerü remélem tudod. Karantén van meg ilyesmi.
85. Ágio8405 (válaszként erre: 82. - Upstairs)
2012. jan. 21. 23:28

A szponzorálás azt jelenti hogy ha van egy cég aki alkalmazna akkor ö kérhet neked munkavállalásit. Sajna egyre nehezebb ez az irány is mivel nehezen adják meg, sok utána járás és persze pénz is. A másik hogy a cégnek nyomos indoka kell hogy legyen hogy mért külföldit alkalmaz mért nem amerikait. Föleg hogy ott is van böven munkanélküli. sima akármilyen melora amit egy amerikai is el tud végezni nem adják meg. ha jol tudom meg is kell interjuvoltatnia több helyit és ha azok közül nem találja meg a megfelelöt akkor kérvényezheti, de mondom nyomos indok kell hozzá. Kevesen vállalják ezt a macerát, na meg kell hozzá valami jo kis végzetség.

Viszont Kanadába lehet menni, 2 évre meg adják a munkavállalásit. Igaz nem Amerika de jobb mint itt. Söt melo szempontjábol azt hallottam még Kanada jobb is mint Amerika. Gazdaságilag.

84. Mayalina (válaszként erre: 81. - 1d97508455)
2012. jan. 21. 23:26

Szia!

Nővéred hogy utazott ki, milyen vízummal, mennyi időre?

Én szeretnék munkát vállalni kint, és letelepedni a párommal együtt. No meg persze a kiskutyánkkal. :)

Azt sem tudom, hol kezdjem az egész ügyintézést.

Pl hogy lehet letelepedésit igényelni? Mik a feltételei annak, hgy megkapja az ember?

2012. jan. 21. 22:45
Sziasztok! Igazán örülök, hogy rátaláltam erre a topicra:)Hasznos infókat tudtam meg és bízom benne, hogy hamarosan én is a kint élő magyarok táborát erősíthetem:) Rövid időn belül indulok Floridába, kis hazánktól messze élő magyarokkal szívesen tartanám a kapcsolatot:)Kíváncsi leszek, hogy bírom majd a honvágyat leküzdeni..gondolom, Nektek sem volt egyszerű. Szeptemberben volt szerencsém 3 hetet kint tölteni, de az persze más, ha az ember tudja, hogy nyaralni indul és hazajön..Egyébként nekem nagyon tetszett odakinn minden, bár picit furcsa volt, hogy minden iszonyú édes:)De azért megszokható...:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook