Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok munkalehetőségei fórum

Amerikai magyarok munkalehetőségei (beszélgetős fórum)


18. tavasz007 (válaszként erre: 16. - D41005143d)
2013. nov. 23. 08:56
mert az ,hogy sokan vannak, az egy szep kifogas...
17. tavasz007 (válaszként erre: 16. - D41005143d)
2013. nov. 23. 08:55

hat az nem baj, ha sokan vannak, az nem zarja ki, hogy ne talaljon munkat. jonak kell lennie es kesz.

jobol keves van!!!

meg kell ugye egy hozzaallas!!

2013. nov. 23. 04:04
attol fugg north vagy south amerika,de baby sitter es cleaner-ezeket tomkelegevel talalni mindket foldreszen.
15. tavasz007 (válaszként erre: 8. - Ladybug4)
2013. nov. 22. 16:06

Én éltem az USA-ban, gyerekekre vigyáztam, ...


Te hol élsz pontosan?

kis falu?

14. Ladybug4 (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2013. nov. 21. 23:52

Gyorsetteremben minimalber van,ami jelenleg $7.67 azt hiszem. Termeszetesen csak part time-ban alkalmaznak,ami kb heti 20-25 ora,max 30. Igy nem kell szabadsagot,tappenzt,biztositast adni.


Sajnos ez tenyleg sz@r,amit kapok. Ejszakai muszakra $96.00-ot fizettek egy eve. Ezt minden figyelmeztetes nelkul lecsokkentettek $72.00-re.


Ha ebayen nem csinalnek kis mellekest,akkor nem tudom mi lenne...

2013. nov. 21. 23:14

hát akkor belecsaptál a szarba, biztos van jobb is ennél, 500$ kint semmi és ráadásul Floridában? szerintem egy gyorsétteremben többet fizetnek ( [link]

Rokonom kint él, a túlparton, általános iskolai tanár, hát nincs oka panaszra, sőt...

12. Ladybug4 (válaszként erre: 11. - 66429b468f)
2013. nov. 21. 22:03

Koltozes sajnos nem johet szoba,mert a lakahsitelekkel itt is epp az a helyzet,mint otthon. 2007-ben vasaroltuk a hazat hitelbol,ami $110.000 volt. A haz jelenleg sajnos csak $49.000-t er,igy eladhatatlan. A havi torleszto $730. Munkahely valtas johetne szoba,epp ezert is irtam ki a topicot,hatha olvassa valaki,aki kinn el,es van valami infoja. Sajnos a Hoxa atirta a topic cimet,igy nem derul ki,miert is indult.


Nem felek a munkatol,megcsinalok barmit,akkor is ha nem szeretem,de a jelenlegi munkarendem mellett nem tudok meg egy allast vallalni. Ezt pedig a bizonytalanert elvesziteni nem akarom.

2013. nov. 21. 21:35
Netalán munka- vagy lakhelyváltás??
10. kakukkfű (válaszként erre: 1. - Ladybug4)
2013. nov. 21. 21:19
Társulunk? :)
9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Ladybug4)
2013. nov. 21. 21:01
Ne haragudj, egy egyszerű kérdésem lenne:Tulajdonképpen mit keresel te külföldön?
8. Ladybug4 (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2013. nov. 21. 20:48

Floridaban elek,igy a meleg miatt en sem panaszkodom.7 evig tuzo napsutesben az utcan dolgoztam "Crossing Guard"-kent,tehat tudom mirol beszelek.A havi (!!!) fizetesem jelenleg nem eri el az $500-at! Heti 7 napot dolgozom,telen-nyaron,karacsonykor, ujevkor. Igaz,csak 2 oras vizitre kell,mennem,de emiatt mas programot nem tudok csinalni,mert 40 merfoldet autozom naponta. Egy vizitert 20 dollart fizetnek. Ebbol fizetem az uzemanyagot,es az adomat.


De nem azert irtam ki a kerdest,hogy panaszkodjak,hanem azert hogy az itt elok kozott esetleg valakinek van hasznalhato otlete vagy infoja.


Azert koszonom a hozzaszolasodat,ez is egy velemeny volt :)

2013. nov. 21. 20:24
Nincs különbség munkalehetőség szempontjából hogy valaki amerikai vagy németországi magyarul tudó. A szakmai tudás,a nyelvtudás,a rátermettség,a szorgalom ami itt is nagyon fontos, mint ahogy a világ bármely országában. Itt sem adnak azért semmit,és nem vágódnak hasra a munkáltatók,vagy megrendelők csupán azért mert valaki külföldi! Dolgozni kell keményen,beilleszkedni,és bizonyítani ez a lényeg!!!
2013. nov. 21. 20:14

lehet utálni fogsz a hozzászólásomért, de:


ismerősöm szintén a tengerentúlon van, ő 40 fokban (mert egész évben 40 fok van, nem USA) a háztetőkön ügyködik, házat/lakást fest, stb...és nőnemű...de kénytelen ezt csinálni, mert így kaphat szponzor vízumot, nem sír, nem panaszkodik, mert ő választotta, ő akar ott élni, ahhoz meg ez kell...hát te se "sírj". Ha nem kell ezt csinálnod, ne tedd, menj el mosogatni, takarítani, ott se fizetnek sokat és nem kell emberekkel foglalkoznod, viccen kívül...ha ennyire megterhel, hogy emberekkel kell foglalkoznod, akkor csinálj mást, egy munka sem szégyen.

A másik meg, számold át az ottani fizetésed forintra, aztán nézd meg a magyar ápolói fizetéseket, a te kiadásaidat és egy magyar kiadásait és egyből nem fogsz panaszkodni. :-D Itt 20 ezer Ft (cca.100$) csak a fűtés, USA nagy részén nincs is fűtés, a rezsi se vágja földhöz az embert, itt az ápoló fizetése nem közelíti meg az 1000$-t sem, de az 500-at se sokkal hagyja el.

Lehet, hogy rossz neked kint, de képzeld el, hogy itthon vagy és ugyanazt csinálod, mint ott kint...ha megtudnák sokan mennyit keresel, erősen kinyílna a bicska a zsebükben amiért panaszkodni mersz. :-D


Persze panaszkodj, elhiszem, hogy rossz, megterhelő idegileg, itthon is megterhelő ez a munka, anyukám ezt csinálja...csak itthon nem lehet ebből a fizetésből megélni amit az ápoló kap.

Azt is tudom, hogy nincs kint kolbászból a kerítés, de sok minden jobb, mint itt...

5. 66429b468f (válaszként erre: 4. - Ladybug4)
2013. nov. 21. 19:53
Értem. Ismerem ezt a helyzetet - csak magyarul :(
4. Ladybug4 (válaszként erre: 3. - 66429b468f)
2013. nov. 21. 19:35

CNA=Certified Nurse Aid


Idosgondozassal foglalkozom,ami nem lenne rossz,de nagyon keveset fizet. Nemelyik ember nagyon rossz hatassal van a lelkivilagom,nehez megmagyarazni. Borzasztoan nyomaszto tud lenni. Szeretnem csinalna,ha pl korhazban vagy nyugdijashazban lennek. Akkor megcsinalnam a dolgom,becsuknam az ajtot es mar el is felejtenem. De igy nem jo,mert a kuncsaft lakasara kell mennem. 200 kilo feletti holgy,stroke-ja volt. Bena a teljes jobb oldala.Nem tudja beszelni,csak artikulal.Meg magyarul sem lenne konnyu megerteni,angolul meg foleg. Haragszik az egesz vilagra az allapota miatt. Ezert erzem nyomasztonak. Amikor egy kedves embert kapok,az meg meghal hamar,en meg csak siratom.... Nem jo :(

2013. nov. 21. 19:22
Mi a CNA??
2013. nov. 21. 19:22

De jó neked.

Nekem ötletem nincs.

Mondjuk nem vagyok amerikai magyar.

2013. nov. 21. 19:06
Szeretitek a munkatokat? En CNA vagyok es nagyon nem szeretem. Szeretnek egy sajat vallalkozast. Otletem van,penzem nem nagyon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook