Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
232. DrizzyRenáta (válaszként erre: 231. - 9e5f9ef4b8)
2016. márc. 10. 14:17
Ha gondolod megadhatom a két munkaközvetítő weboldalát privátban. Utána nézhetsz te is. Persze nem álom munkákat kínálnak, de először sajnos csak ilyen lehetőségeim vannak. Ha gondolod összefoghatnánk. Amúgy igen tudom, hogy a 3 hónapban feketén dolgoznék sajnos.
2016. márc. 10. 13:51

Nekem meg az a bajom, hogy égen-földön egyetlen megbízható külföldi munkaközvetítő nem létezik. És nemcsak Amerikába, hanem máshova sem. Mindegyik csak átver, kibírhatatlan helyekre közvetít, vagy egyszerűen nem lehet kitörni belőle utána.


Turista vízummal amúgy csak feketén dolgozhatsz, de ezt nyilván tudod is.

2016. márc. 10. 13:39

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, és látom elég rég érkeztek ide hozzászólások, de egy próbát megér. Hasonló kéréssel fordulnék hozzátok, mint

Layla00. Én is most tervezem, hogy Amerikában folytassam az utam. Egyenlőre csak 3 hónapig turista vízummal szeretnék kint lenni, de ez alatt dolgozni szeretnék. Utána majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, de sztem egy tapasztalat szerzésnek minimum jó.:) Ha pedig annyira beválna kiköltöznék véglegesen, persze ha kapnék vízumot. Eddig beszéltem két munkaközvetítővel, akikkel ez lehetséges lenne. Ha van valaki, aki esetleg már kint van és tud segíteni vagy csak tanácsot adni, azt is nagyon megköszönném.Elsősorban Florida, New York államba mennék.Ja, és persze én partnert is keresek, aki velem tartana és hasonlóak a céljai. Privát üzenetben nyugodtan vegye fel velem a kapcsolatot. Előre is nagyon szépen köszönök minden észrevételt és hozzászólást.

229. Layla00 (válaszként erre: 228. - Andesz75)
2015. jún. 18. 18:52
Válaszoltam :)
228. Andesz75 (válaszként erre: 227. - Layla00)
2015. jún. 17. 20:18
Ment a privát üzenet.
227. Layla00
2015. jún. 9. 13:02

Sziasztok!


Én is kiszeretnék menni Amerikába, főleg Los Angeles, San Francisco környékére. Cukrász vagyok, bár nem dolgoztam még benne, és van még 2 szakmám, de külföldön nem venném hasznát az egyiknek (Jogi asszisztens) és Személyes ügyfélszolgálati asszisztens.

Az angol nem megy rosszul bár bőven van mit tanulnom. Nem pont ezekben a szakmákban szeretnék kijutni, egyenlőre bármit elvállalnék. Ha valaki esetleg kint van és tud segíteni, vagy tanácsot adni, vagy esetleg partnert keres hogy ne menjen egyedül, ismerkedéshez is fel lehet venni velem a kapcsolatot.

Azért szeretnék kimenni, mert egy jobb jövőt szeretnék magamnak, fiatal vagyok még és most kellene szerintem lépnem ez ügyben.

Köszönöm!

2015. jún. 3. 21:58

Sziasztok,


Az utóbbi idoben eleg komolyan foglalkoztat az Amerikába költözés gondolata.

-Kornyezetmernok Bsc diplomam van, szakmában nem dolgoztam

-Fel ev mulva kozgaz:logisztikai menedzsment Msc-s dipmlomam megszerzem

-Logisztikai munkakörben dolgozom autoipari multi cegnal, mire a sulit befejezem lesz 2eves sales tapasztalatom

-Angolul beszelek, de ezzel sosem voltam teljesen elegedett...rajta vagyok.

-Zöld kartya lottot az elmult 2evben kitoltottem, de hiaba


Paromnak

-Bsc kozgaz diplomaja

-Merlegkepes konyvelo is

-Kis cégnél dolgozik szakmaban


Tudnátok kerlek valami támpontot adni, hogy merre erdemes elindulni?


Köszönöm

2015. ápr. 6. 05:56

jobb ha nem illegalis vagy amcsiban hisz akkor gondba kerulsz pl ha megbetegszel....bizonyos munkakat sem valalhatsz el,mert eselyed sincs ra es ezek mind jol fizeto munkak......


erdekes del amcsiban nem sok Magyar kivankozik pedig ott angol nyelvismerettel konnyen el lehet boldogulni/tapasztalat/.igaz ott nem lehet cask ugy kint maradni!

2014. jún. 21. 20:59

Sziasztok! Van valaki közületek esetleg Floridában? Kéthetes nyaralást tervezünk július végére, augusztus elejére. Az időjárás felől érdeklődnék, hogy mennyire komolyak az esőzések? Egy nap kb. hány órát esik és mennyit süt a nap?

Érdemes oda terveznünk?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

223. Dagi21
2014. febr. 22. 23:03
Sziasztok..Aki kint el Amcsiba van itt valaki?Lenne par kerdeses :)!Koszonom
2013. dec. 14. 10:19
Sziasztok! Engem olyan magyarok érdekelnének, akik illegálisan tartózkodnak kint. Sok olyan sztorit hallottam, hogy rengetek kint élő magyar van így már évek óta és semmi gondjuk nincs ebből. Szeretném, ha írnátok erről!
221. gabiusa (válaszként erre: 220. - Tibor0092)
2013. nov. 8. 02:08
Bocsi elvoltam havazva azert nem jelentkeztem. En nem dolgozom hajozasban de van hajonk azzal jarjuk a bahamakat meg keyzeket. Hat sok szerencset hozza kivanom, hogy teljesuljenek almaid.
2013. okt. 23. 18:48
Hát, kapitányként egyenlőre nem gondolkodtam az elhelyezkedést, jól tudom magamra, hogy kell még rutin ahhoz, és ha egy matróz, esetleg fedélzet mesteri meló összejönne kint, már bőven örülnék neki, később lehet feljebb lépdelni, de egyenlőre elég ennyi, a lényeg, hogy megtudjak ott élni. Florida kimondottan tetszik, key west-en nem gondolkodtam, valahogy nekem olyan elérhetetlennek tűnik, gondolom azért, mert ugye nem a pórnép él ott, de pl Miami, Jacksonville kimondottan jó hely hajózás szempontjából, mert ugye ezekről a helyekről indulnak járatok délre, valami ilyenre gondoltam, persze érdeklődtem már New York-ban is, még ahonnan infót akarok gyűjteni, az California lesz. Másik, hogy kimondottan legálisan akarok kimenni és munkát is vállalni, a nehezebb utat választom, de nem nem adom fel. Amúgy esetleg te is hajózásban dolgozol gabiusa?
219. gabiusa (válaszként erre: 218. - Tibor0092)
2013. okt. 22. 03:23
Ebben a szakmaban is felmerul az, hogy hogyan tudsz itt maradni legalisan, vagy mar papirokkal jonnel. Ha van munkavallalasid akkor eltudsz helyezkedni akar valamilyen halaszhajon, buvar, snorkel hajon pl. key westen? Kapitanykent us engedelyednek kell lenni, azaz itt is le kell vizsgaznod, a magyar engedelyt nem fogadjak el. A nemzetkozi engedelyt nem tudom, hogy elfogadjak e ideiglenesen. De ha nincs papirod nem fognak tudni alkalmazni. A cost guard gyakorlatilag akarmikor megallithat barmilyen hajot hazai vizeken is ellenorzesre pl. a biztonsagi felszerelesek miatt. Sajat tapasztalat: meg is allitanak! Az oceanon hajozni egy kicsit mas mint egy tavon. Biztositasi szempontbol is szukseges a papirok meglete.
2013. okt. 21. 19:02
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, nem nagyon olvasgattam vissza, de ígérem, be fogom pótolni. Tehát, hol is kezdjem, nem véletlen látogattam ide közétek. Első sorban nem segítséget szeretnék kapni kijutáshoz, munkavállaláshoz, úgy érzem, ha amerikában akar az ember élni, dolgozni, és ha ezt nem tudja már megoldani, meg is eszi a fene. Inkább csak információkat szeretnék kapni. Én 21 éves vagyok, jelenleg érettségi és matróz képesítésem van, tavasszal szerzem meg a hajózási technikus iskolát, amivel fedélzet mester és matróz gépész végzettségem lesz, majd kormányos. Ezután akarok minimum 1 évet dolgozni a Balatonon, hogy sok szolgálati időm legyen hajón még, ami ugye kell. Ezek után szeretnék kijutni amerikába, és ott dolgozni hajón, legyen az New York sightseeing a vízről, esetleg Florida- közép amerikai hajóutak, stb.... Szóval olyan magyarokkal szeretnék beszélgetni, akik valamelyest benne vannak az ottani hajózásban, és szívesen beszélgetnének velem erről, hogy tudjam valamelyest elképzelni az ottani hajós életet és lehetőségeket. Mindig is álmom volt az usában élni és dolgozni, még ha tisztában vagyok az ottani helyzettel is, ahogy sok helyen mondanák, "ott sem fenékig tejfel". Szóval szívesen várom azokat, akik szeretnének erről beszélgetni, de persze szívesen beszélgetnék más szakmában dolgozókkal is, és előre is köszönöm!
2013. okt. 21. 00:31
Itt vagyok Floridabol.
2013. okt. 17. 18:16
jo estét valaki véletlen nincs ezen a forumon akinek lenne véleménye tapasztalata americai munkáról beileszkedésröl?
215. bd8fe3b02a (válaszként erre: 203. - Realist70)
2013. júl. 17. 15:10

Szia!

Csirkeporc porra rá találtál már?Én körül nézek itt a neten,de sajnos én csak október 7-én megyek vissza az USÁba.

214. bd8fe3b02a (válaszként erre: 197. - Dinnye93)
2013. júl. 17. 14:49
Nem tudom már kijutottál-e Amerikába!Ha nem javasolnám a pincér akadémiát,itt a neten.Kapsz egy pár hetes képzést,és ők hajóra elhelyeznek téged.Igaz sokat kell dolgozni,forgó platz van,de anyagilag megéri.Én Floridában élek,és minden évben megyünka férjemmel párnapos hajóutra,Cozumel,Bahamas stb,ott mindig dolgoznak magyar fiatalok is.Próbáld meg,mert ez legális állás.
213. bd8fe3b02a (válaszként erre: 208. - Tasivik)
2013. júl. 17. 14:38
Sajnos,kint a magyarok nem tartanak össze.Van egy állampolgár ismerősöm,őt helyettesítettem kint.Kiment egy magyar nő feketén dolgozni,és kitúrta a munkahelyéről.Sok papírokkal rendelkező nő,nem mer hazajönni,1-2 hónapra,mert fél,hogy nem adják vissza az állását.Sajnos,ezek vagyunk,mi magyarok!
2013. júl. 17. 14:33
Írjátok be a googleba,hogy amerikai magyar népszava népszabadság,jobbra fent kattintsatok rá,a piactérre,ott vannak munkalehetőségek.
211. bd8fe3b02a (válaszként erre: 206. - Szucssandor)
2013. júl. 17. 14:31

Kedves Sándor!

Elkell menni Miamiba,a Magyar házba,vagy Lake Worthre a Magyar házba,Sarasotán is vannak magyar rendezvények.

2013. júl. 17. 14:27

Kedves Fórumozók!

Az mind rendben van,hogy kiszeretnétek menni Amerikába,de nem olyan egyszerű a dolog.Ha megvannak afeltételek a kiutazáshoz,még nem biztos,hogy Amerika beenged!Nekem 2 ismerősömet is visszafordították.Én 11 éve élek kint,még zöldkártyás vagyok.3 éve minden évben 6 hónapot itthon vagyunk,mivel a férjem már nyugdíjas.Minden évben 4-5 órát betesznek a Miami Airporton az immigrationhoz.Utána leellenőriznek,és még elnézést sem kérnek,hogy sokat megvárakoztatnak,hiába.Nem olyan rózsás kint sem már a helyzet.Sajnos,nagyon sok a hosszú ideje feketén kint dolgozó személy,és új munkák nincsenek.Én mindenkinek javasolnám,hogy inkább közelebb nézzen munkalehetőség után.Ott van Anglia,Németország,Ausztria.Én nem merném a drága repülőjegy árát kockáztatni.

209. Monca0129 (válaszként erre: 208. - Tasivik)
2013. júl. 17. 10:23

Szia!

Ez a dolog már bennem is megfogalmazódott párszor,teljesen egyetértek veled!!!!Jelenleg még én is Magyarországon tartózkodom,de már nem sokáig ha minden igaz.Én is úgy vettem észre,hogy nagyon sokan(NEM MINDENKI)de úgy érzik,hogy talán rájuk akarunk telepedni stb....Nagyon sok helyen lehet olvasni,hogy mennyire nem érdemes kimenni mennyire rossz minden kint...Szerintem mindannyian tisztában vagyunk vele ,hogy sehol nincs kolbászból a kerítés...De azért néha jó lenne néhány bátorító mondatot is olvasni : )

208. Tasivik
2013. júl. 17. 07:51

Sziasztok!


Sokat olvasgatom ezt a fórumot, érdekelnek a kint lévő magyarok több fórumot néztem már külömböző oldalakon. Nekem unokatesóm kint él New Jerseyben. Regnegetek rágódtunk azon hogy ki menjün-e a párommal. Én elvált 29 éves nő vagyok, jelenlegi párommal az esküvőnket tervezzük utánna sajnos a szülőhazámat el kell hagynom mert itt nem lehet jövőt tervezni, első házasságomból született kisfiam 5 éves lesz. Ha az isten és az anyagiak is úgy adják 2014-ben írány az USA. Viszont sajnálattal kell megállapítanom ,hogy a kint élő magyarok (tisztelet a kivétel) már ha van kivétel de az nem ebbena fórumban, hogy aki ki szeretne jutni az nem kap segítséget. Úgy gondolom az itt élő magyarok közül meglátásom szerint nem rátelepedni akarnak a kinti magyarokra csak minimális segítséget kérni, Magyarországról elég nehéz munkát találni az USÁban. Sajnos minden fórumon ezt tapasztalom. Most biztos kapok majd hideget és meleget de megfogadtam valamit ha én kijutok és találok munkát akkor aki szeretne jönni és megvan az anyagi háttere segítek neki mindenben amiben csak tudok, mert írják sok helyen "Mi Magyarok tartsunk össze" ha már az állambácsi ki ki...szott velünk.


Köszönöm ha végiolvastad. Üdv: Viki

207. Tasivik
2013. júl. 15. 10:07

Sziasztok!


Szeretnénk erről a süllyedő országból jobb élet reményében kimenni. Van egy 5 éves kisfiam. Segítségeteket kérném hová induljak meg először.Anyagi háttér megvan már csak el kéne indulnom 2014 Június vagy Júliusi indulással.


Válaszokat előre is köszönöm!


Email címem: viktoriatasi28@gmail.hu

2013. jún. 22. 19:16

Sziasztok!


Floridaban elek es keresek olyan magyarokat akik szeretnenek ismerkedni.

email cimem: szucssandor@mailbox.hu


udvozlettel Szucs Sandor

205. Lilcat
2013. máj. 2. 15:42

Sziasztok!

A párommal szeretnék legkésőbb jövőre kiköltözni amerikába de fogalmam sincs hogy kezdjem ha az anyagiak megvannak hozzá..a papirok intézését kb odáig tudom hogy kell hozzá újlenyomatos útlevél és kb ennyi h a többit hol lehet elintézni és mennyibe kerül esetleg van e valami különösebb kikötés hozzá azt nem tudom.ebben szeretném a segitségeteket kérni ha vannak tapasztalatok egy kis útmutatás jól jönne. + még annyi h esetleg hova érdemesebb menni bár én meleg helyre gondoltam.előre is köszönöm üdv

204. bohoc10
2013. ápr. 27. 21:13

szép napot!

olyan embereket keresek akiknek nagy látogatottságu blogja vagy weboldala van ,vagy van ilyen az ismeretségi körében!

üzleti ajánlattal állnék eléjük mint weboldal újítása és reklámfelület eladása!persze ezt bövebben,csak négy szem közt!

legjobb az angol nyelvü weboldalak lennének!

elöre is köszönöm és nem vagyok hálátlan ha valaki tud segíteni nyélbe ütni az üzletet!

köszönöm

2013. ápr. 7. 16:21
Tisztelt Fórumozók! A segítségeteket szeretném kérni egy bizonyos ún. "csirkeporc por" beszerzésével kapcsolatban. Nem rég olvastam egy cikket Dr. Joel D. Wallach előadásáról, amelyben sajnos (42 évesen) meglehetősen nagy mértékben engem is érintő izületi, ill. porckopási betegségről is szó volt. E betegség megszüntetésére, leküzdésére szolgáló készítmény nálunk Magyarországon nem kapható, amit dr. Wallach is kiemelt. Az egyszerűég kedvéért nekem dr. Wallach által javasolt "aprított csirkeporc por-ra" lenne szükségem. Állítólag Amerikában szinte minden gyógyszertárban kapható. Ebben kérnék segítséget az Amerikában élő magyar honfitársaimtól. Érdekelne, hogy valaki hallott-e valamit erről az eljárásról, valóban kapható-e, mennyiért és milyen kiszerelésben, valamint hogyan lehetne Magyarországra eljuttatni? Válaszokat, információkat előre is köszönöm.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook