Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
22. Noncsi18 (válaszként erre: 19. - Mayalina)
2011. ápr. 24. 23:41

Szia.

Szívesen mesélek :) Munka miatt jöttünk ki, mert otthon nem lehet jövőt tervezni :S Barátommal jöttem ki, így könnyebb volt, hogy nem egyedül. Nem viselt meg ez a változás, igazából az a rossz, hogy barátomon kívül senki nincs. Nincs egy igazi barátnőm és az nagyon hiányzik! Persze mivel vannak magyarok, azért lehet kivel beszélgetni, de az nem olyan. Itt teljesen más minden. Úgy nagyon honvágyam nincs, csak rossz belegondolni, hogy évekig nem fogom látni a családomat. De nem bántuk meg, hogy kijöttünk, sokkal jobb itt az élet.

Ha gondolod kérdezz még szívesen válaszolok :)

21. Edy6 (válaszként erre: 17. - Mayalina)
2011. ápr. 24. 20:46

Mayalina!


Letelepedni az USA-ban, nem egy könnyű feladat, zöld kártyáért kell folyamodni a budapesti amerikai követségen, ami egyrészt elég hosszú procedúra, de még ha túl is vagy rajta, a legtöbb esetben megtagadják, nem engednek ki, főleg nem letelepedési céllal. Azt láttam, hogy rengeteg egyetemista van a követségen, azok általában megkapták, de az turista vízum volt, ami ma már nincsen. Most valami más neve van, de beutazni is csak azt hiszem maximum 3 hónapra lehet. De a letelepedés az más tészta, az kemény dió. De nézz szét a követség honlapján, ott minden infót megtalálsz: [link]

itt olvashatsz a bevándorló vízumokról.

A lényeg, hogy nem egyszerű, én először mikor nekifutottam, NEM bevándorló vízumért, csak kiutazni szerettem volna, 1 hónapig gyűjtögettem a "bizonyítékokat", hogy nem akarok kint maradni, de így sem adták meg. Másodszorra sem, majd mikor férjhez mentem az amúgy amerikai állampolgár férjemhez, na akkor muszáj volt már megadniuk. Ez van. Azért sok szerencsét kívánok hozzá!!

20. Edy6
2011. ápr. 24. 20:30

Sziasztok!

Én Los Angeles közelében élek lassan 3 éve, és nagyon jó itt, bár én sem ismerek itt senkit, magyart meg főleg. Honvágyam az viszont van, nem is kicsi. Örülök, hogy van ilyen fórum :)

19. Mayalina (válaszként erre: 18. - Noncsi18)
2011. ápr. 5. 19:01

Szia!

Van kedved mesélni arról, hogy miért mentél ki, mikor, hogy élted meg a gyökeres változást, hogy élsz most, hogy érzed ott magad?

(Bocsánata sok kérdésért, de olyan szívesen hallanék erről)

2011. ápr. 5. 03:35
Látom nem nagyon él már ez a fórum, de gondoltam írok hátha megint lesz itt valaki. Én is kint lakom, Pennsylvániában. Itt is nagyon sok magyar él :) Most szeretnénk elintézni a zöldkártyát, mert kint akarunk maradni. Van még valaki?
2010. ápr. 4. 10:22

Sziasztok!


Szeretnék kiköltözni amerikába.

Érdekelne ezzel kapcsolatos tapasztalataitok.

Tanácsokat, ötleteket szívesen fogadok!

2009. nov. 8. 18:25
sziasztok. vki tud los angeles vagyis annak a közelében élő magyarokról? főlleg 15-18 éves kamaszok. de a kor nem lényeges. :)
15. Encsy75 (válaszként erre: 14. - Zsuzsika82)
2009. szept. 2. 07:35

Mivel töltöd a mindennapjaidat?

Én is távol élek a családomtól,igaz nem olyan távol mint te.

Napi kapcsolatban vagytok?

14. Zsuzsika82 (válaszként erre: 13. - Encsy75)
2009. szept. 2. 00:00

Kedves Encsy,

most nyaron...eskuvo, bevandorlasi papirok...es most nem is mehetek haza amig ez le nem megy. Hianyoznak a baratok, anyukam, de probalok a jora koncentralni...a ferjemre, csaladjara es a jovonkre.

13. Encsy75 (válaszként erre: 10. - Zsuzsika82)
2009. aug. 31. 14:53

Kanadában vannak barátaink.Már 16 éve,és ők még nem szokták meg .Töbszőr költöztek is.

Mivel foglalkozol?Mikor mentél ki?

12. 7402d91a49 (válaszként erre: 8. - Zsuzsika82)
2009. aug. 31. 11:37

Szia!

Igen NY,JFK.

Hát nézegették az útlevelét hogy az elmúlt 8 évben mennyit tartózkodott ott és mennyit itthon.Azt gondolják,hogy dolgozni jár ki és ezért nem engedték be.Legálisan hosszabbított mindíg ennek ellenére ez lett.Előtte akár hányszor jött vagy ment soha hozzá se szóltak.Most meg még börtönbe is vitték őket megbilincselve.

Gondolhatod,hogy ő is sajnálja,de ez van.10 éves turista vízuma volt,jövőre járt volna le.

És pont egy spanyol "bevándorló" volt a határőr aki illegális letelepedési szándékkal gyanúsította.Vicces lehetett.Ha ezt tudja akkor nem jött volna haza.Nekem született lányom és arra volt kíváncsi(első unokája) ezért jött haza.

2009. aug. 29. 23:23
Brizzy, GRATULALOK!!! Ez igen, micsoda fogyas! Jo latni ezt, motivalo!
10. Zsuzsika82 (válaszként erre: 7. - Encsy75)
2009. aug. 29. 23:19

Kedves Encsi,

hogyne ne lenne honvagyam!!! A parom es a csaladja segitsegevel viszont konnyebben atveszelem a kezdeti nehezsegeket...

9. Zsuzsika82 (válaszként erre: 5. - 549be03e80)
2009. aug. 29. 23:17

Brizzy, orulok, hogy irtal:) Igenis szamitasz:)

Miota elsz kint? Gyakran jarsz haza?

Milyen Ausztralia?

Szep napot, Zsuzsi

8. Zsuzsika82 (válaszként erre: 4. - 7402d91a49)
2009. aug. 29. 23:16

JFK, NY?


Es milyen indokkal kuldtek haza? Sajnalom...

2009. aug. 29. 16:26

Én itt élek magyaro-n.

Nagyon érdekelne,hogy hogyan szoktátok meg az ottani életet?Van- e honvágyatok?

6. 549be03e80 (válaszként erre: 5. - 549be03e80)
2009. aug. 29. 07:32
Viszont a cegnel akinek dolgozom a HQ az USA-ban van.
5. 549be03e80 (válaszként erre: 1. - Zsuzsika82)
2009. aug. 29. 07:32
Hat en Australiaban elek,nem az USA-ban,gondolom igy ez nem szamit:)
2009. aug. 29. 06:47

Sziasztok!

Nekem anyukám volt kint 7 évig és az idén akart menni vissza de nem engedték be a JFK-n.Pedig minden esetben a legális időt töltötte kint,túrista vízummal.Nem lett volna szabad neki haza jönnie.De nekem is sok ismerősöm él Jacksonvillben.

2009. aug. 29. 05:33
Ez remek:) Hatha leszunk egy paran. Igen sajnos itt ahol en vagyok nincs sok magyar (Midwest) A legkozelebbi tolem 3 orara...de itt hatha meg egy ket magyarra rabukkanok.
2009. aug. 29. 04:42
SZia!En Miamiban elek,de rajtam kivul meg nagyon sok magyar van itt
2009. aug. 29. 03:44

Kedves Mindenki!

Kint elo magyar vagyok. Kivancsisagbol, kapcsolattartasbol valamint cseveges celjabol nyitom meg ezt a forumot.

Nagyon orulnek, ha mindazok, akik USA-ban elnek, vagy barmilyen kozuk van USA-val jelentkeznenek.

Mindenkinek tovabbi kellemes napot/estet!

Udv, Zsuzsi

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook