Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. nov. 17. 18:14
Üdv. Mindenkinek. Csak érdeklődnék az érintettektől, hogy hogyan áll a keleti part helyreállítása a Sandy után, milyen nagyságú a kár amit okozott? Az embereket mennyire viselte meg ez a "kislány"? Biztosan van olyan amerikai magyar akit közvetlenül érintett a hurrikán és igazán jó lenne tudni, hogy mi van vele (velük) még akkor is, ha a pokolba kívánja az idegen érdeklődőt! Ha tud valaki valamit e témakörben tiszta szivemből, igazán örülnék ha válthatnék vele egy pár szót! Addig is köszönöm a türelmet! Minden jót nektek!
141. pwiking
2012. nov. 16. 11:24
Amerikai hirdetőportálunkra keresünk sales-es reklám/hirdetés szervezőket bármelyik államból, városból. Aki kedvet érez, várjuk a jelentkezését, a Contact us menüben megtalálja az e-mail címet. A portálunk webcíme: www.advertigo.net
140. makeupartist (válaszként erre: 139. - 08d7e5c9a3)
2012. nov. 13. 20:44
Köszönöm, remélem tényleg lesz olyan, aki ír majd személyes élményeket, és tanácsokat :)
139. 08d7e5c9a3 (válaszként erre: 138. - Makeupartist)
2012. nov. 13. 20:07
Szia Kedves érdeklődő! Maximálisan megértem az álláspontodat, sajnos Én sem látok semmi perspektívát a jövőnket illetően. Mostmár nagyon nehézkessé vált a kitelepedés, roppant észen kell járni, Én is nézegetek minden lehetőséget, mit lehet tenni és mi kell hozzá. Amit Én tudok az megfelelő tőke. Olvastam pár kitelepedett magyar által adott jó tanácsot nem ezen a fórumon, teljesen mindegy melyiken és ott arról írtak, hogy a nyelvet melegen ajánlott tudni, legalább azért, hogy ne vezessenek meg, illetve minimum összeget de az miután európai volt a történet euróban közölte. Az USA szerintem többe kerül és mi van a zöldkártyával??? Írtó hosszú a hozzájutási idő, ez elkeserítő, de erről majd írnak azok az emberkék akik correct információval tudnak szolgálni neked.Szorítok Nektek!
2012. nov. 13. 19:11

Sziasztok!


Az itthoni kilátástalan miatt mostanra jutottam el a párommal addig, hogy azt mondjuk, vége, ki szeretnénk költözni Amerikába. Mindketten sikeresek vagyunk a munkánkban, mégsem tudunk megélni belőle.

Ami igazából érdekelne, hogy van-e itt valaki, aki melegházasságot kötött kint, illetve szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik kint a divatszakmában dolgoznak, akár sminkesként, fodrászként, vagy fotósként.

Ezen kívül bárki mással is szívesen beszélgetnék, hogy ki hogy kezdte, hogyan jutottatok ki, stb, rengeteg kérdésem lenne.


Köszönöm a segítséget :)

137. micu27
2012. nov. 12. 22:16

Érdekelne további informácio is természetesen. Megkérhetlek arra, hogy email-t irj a micu891029@gmail.com -cimre?

Kösziszépen a segitséget!

136. gabiusa (válaszként erre: 135. - Micu27)
2012. nov. 11. 23:02

Szerintem meg ne probald a nagykovetsegnek a tudomasara hozni mit tervezel, mert akkor a hatarig sem fogsz eljutni.

Munkat mindeni maganak keres. Ez fugg sokmindentol, mihez ertesz, mennyire beszeled a nyelvet. De arra szamits, hogy ide nem lehet legalisan jonni dolgozni, hacsak nem vagy atomfizikus professzor stb. Mindenki lentrol kezdi tornassza fel magat. A legalitas megszerzese a legnehezebb feladat. Egy esely van mar csak hazassag! Nincs szponzoralas. Ha tobbet akarsz tudni jelezd es irok privibe.

135. micu27 (válaszként erre: 134. - Gabiusa)
2012. nov. 11. 19:46

És mik azok a szakmák, amikkel ott érek valamit?

Van valaki (pl.:nagykövetség) aki tud segíteni a kinti álláskeresésben?

134. gabiusa (válaszként erre: 133. - Micu27)
2012. nov. 11. 18:47

Szia! A kerdeseid most nem aktualisak majd akkor irj, ha valoban jottok, addig meg meg sokminden valtozhat. De ajanlom, ha szakmat akartok tanulni akkor nezzetek utanna, hogy mi az amit itt elfogadnak vegzettsegnek,mert sok mindent nem lehet honositani itt, hanem ujra kell jarni suliba es vizsgazni.

Gabi

133. micu27
2012. nov. 11. 15:56

Sziasztok!

Barátnőmmel gondolkodunk a kiköltözésen eléggé. Tudna valaki segiteni, hogy hogy kezdjünk neki? Még pár évet itthon töltenénk, egykis pénzt gyűjteni, tanulni a nyelvet, és esetleg tanulni valami szakmát, amit kint hasznosithatnánk.

Meg tudjátok mondani, hogy hova érdemes menni, és tud-e valaki segiteni munkát találni? Bármilyen segitséget tudtok nyujtani szivesen fogadjuk a jotanácsokat. Kérlek titeket irjatok privátban, vagy e-mailben. Minden hasznos informáciot szivesen fogadunk.

Köszönettel:

Somogyi Miklós

micu891029@gmail.com

132. 08d7e5c9a3 (válaszként erre: 131. - Gabiusa)
2012. nov. 9. 19:29
Sajnálom,ha ez a véleményed, de te ezt jobban tudod mivel ott élsz mint Én innen a balkánról.Hát az van, hogy hozott anyagból kell válogatni, és ez itt még rosszabb mint nálatok! Nézd vissza az elmúlt 22 évet miről is szólt az egész! Kész hányadék az eredmény! Egyetlen dolgot értel el vele a vezetők! EL INNEN EBBŐL AZ ORSZÁGBÓL! Ennyi lehetőségünk maradt, és mi atok vagyunk akik még tudnak változtatni ebben a formában, a többit aki itt marad, hát ...... igazán sajnálom.Tervem van nekem is dolgozom a megvalósításán erőteljesen. Bocsáss meg elfelejtettem, hogy neked nem kell bemutatni a helyzetet, hiszen te sem véletlenül maradtál ott! Jól látom a dolgot???Valahogy az látszik, hogy ha itthon már csak az abortusz lenne a kulcsfontosságú kérdés a választáson hát nem hiszem, hogy eszembe jutna a távozás gondolata. Félre ne értsd, távol áll tőlem a gúnyolódás, csak ai itteni problémák sokasága és fontossága illetve az amerikaiak választási kérdése között Grand kanyon-nyi mélységű a különbség,és sajnos nem túlzok ha jól sejtem. Erre csak te tudod a választ! Én minden esetre örülnék neki, ha oszthatnám a véleményedet, mert ez azt jelentené, hogy ott élek én is! De ez még egyenlőre csak terv, majd meglátjuk a jövőt. Gondolom ez neked nem vigasztaló, így kitartás 4 év elég gyorsan elmúlik!Health should be! (Remélem jól írtam, ha nem bocsi!)Ha ez van, minden van te is tudod!Meg szeretném kérdezni tőled, hogy milyen ott az egészségügyi ellátási rendszer? Hogyan működtetik? Illetve az oktatási rendszer pld felnőtteknek?? Milyen lehetőségeket teremtenek a felnőtt oktatásra? Milyen az adózási rendszer? Ne haragudj ha sokat kérdeztem, szólj rám és visszaveszek! Üdv.
131. gabiusa (válaszként erre: 130. - 08d7e5c9a3)
2012. nov. 8. 20:12
Szerintem nem, de hat ez van! Jon meg 4 szuk esztendo! Romokban az orszag es a sok hulye mind az abortusszal volt elfoglalva, minha nem lehetne abortuszra menni akarmelyik part elnoksege alatt. Vagy mintha havonta 3x kellene abortuszra jarni! Meg azokkal a szemet gazdagokkal, hogy rohadjanak meg, mert ugye a munkat ok ad(n)jak! Nekunk meg munka kell, akar fold alol is!Dobbenet!
2012. nov. 8. 16:37
Gratula az USA elnökválasztásához és a nyerő félnek!Remélem jól választottak az amerikaiak.
129. 08d7e5c9a3 (válaszként erre: 126. - Gabiusa)
2012. nov. 5. 17:37
Bocsánat Gabiusa a válaszomat privátban továbbítottam a részedre ha minden igaz! Üdv.
128. 08d7e5c9a3 (válaszként erre: 126. - Gabiusa)
2012. nov. 5. 17:34
Köszönöm, megkaptam, és ha minden igaz válaszoltam is neked, ha nem érkezett meg ( aakor béna voltam) kérlek jelezd nekem. Addig is minden jót kívánok neked!
127. Noncsi18 (válaszként erre: 122. - Gabiusa)
2012. nov. 4. 21:19

Szia. En meg mindig nem erzem magam nyugodtnak :S Az biztos, hogy az erdobe es a folyo kornyekere nem fogok menni :D Nezegettem ma is a kepeket, es ha beirom, hogy Homossassa, csak a parkot dobja ki erdoket, folyokat, semmi jot nem talalok, ugy ertem, homokos part, palmafak stb..... Florida volt az almom miota kijottem ide, es most meg ugy felek, hogy csalodni fogok. Legfokeppen tenyleg csak azert felek a kigyoktol, mert nem ismerem es nem tudom, hogy na ez most tamadni fog vagy nem ha igen mergezo vagy nem stb..... Gondolom azert ott jobban fel vannak keszulve az effele balesetekre nem?

Januar elso heteben koltozunk, ugyhogy mar csak ket honap van :) Azert varom persze, mert megorit ez a hideg.... nincs kedvem kimozdulni se csak be a kocsiba ki a kocsibol.... :S

Te pontosan merre laksz? Vagy is mennyi ido kocsival Homossassatol?

Kivancsi lennek pl arra is, hogy milyen ott egy varos, szoval milyen tipusu hazak vannak, van e apartman resz, milyen boltok vannak, utak stb minden :D De tenyleg semmit nem talalok :S

Talalkoztal mar kigyoval a lakasban?

Na ez megint hosszura sikerult :) Bocsanat :) Szep napot neked :)

126. gabiusa (válaszként erre: 125. - 08d7e5c9a3)
2012. nov. 4. 16:34
Irtam privibe.
2012. nov. 4. 11:40

Bocsánat ha tolakodásnak vagy nyomulásnak tűnik, de szeretném megtudni, hogy milyen időközönként szoktak beszélgetni (válaszolgatni) e helyütt a fórumozók??

Arról lehet valamit tudni, hogy a "123.ponieka" által felvetett témakörre miért nem válaszol senki aki egyébként megtehetné??? Ez vajon csak véletlen vagy szándékos a hallgatás??? Félre ne értse senki nem kívánok tolakodó lenni vagy számonkérő, kérem hogy kizárólag csak kérdéskéntkezeljük a dolgot semmi több! Ok!?

2012. nov. 3. 17:09
HI Gabiusa! Ilona vagyok Budapestről. Olvasom a fórumon megjelent írásaidat és kedves tőled, hogy információkkal segíted az itteni embereket. Bizony nagyon hasznos amit teszel, mert ugyan nem tudom te miként és mikor kerültél ki, de bízom benne hogy vannak ismereteid arról mi folyik ma itt nálunk, így talán érthető számodra miért is van (ennyi) érdeklődő. Az viszont rossz hír, hogy 3 év a letelepedési! És addig?? Vannak ötleteim, na de legálisan mit lehet tenni addig a házasságon kívül??? Ha válaszolnál azt megköszönném. Hja és új vagyok, ezért szeretnék mindenkit köszönteni ezen a fórumon. Köszönöm a türelmet!
123. ponieka
2012. nov. 2. 08:28
Kezdésnek hova érdemes kiköltözni először? ami "olcsóbb" mint a többi város,és a legnagyobb az esély munkát találni fiataloknak. Takarítás,gyorsétterem,ilyesmikre gondolok de szinte jöhet bármi normális emberi határokon belül :) De ha van valakinek fix tapasztalata,története szívesen várom privátban,kiinduló pontnak tökéletes :) a Terv egyenlőre Írország,de onnan tovább szeretnénk lépni rövid időn belül! Köszönöm előre is :))
122. gabiusa (válaszként erre: 121. - Noncsi18)
2012. okt. 25. 01:32

Szia! Persze hogy vannak palmak es az aligatorok nem hevernek az uton. :) ok a mocsar belselyeben elnek, de vannak tavak amikben nem ajanlatos frissito furdor venni, mert lehet benne aligator. Egyebkent az az egyik kulonbseg a krokodil es az aligator kozott, hogy amig a krokodil agressziv tamado addig az aligator ilyedos es elmenekul ha pl beleesel a vizbe. Ne feledd ez a tropusok de majd megtanulsz egyuttelni a termeszettel. Nem kell felni ha szereted a meleget itt a helyed! Mikor koltoznetek? Most van az evnek a legszebb szakasza. Szaraz meleg, gyonyoru!!! Majd latogass meg ha jottok es mindent megmutatok (amit tudok) :) A pokoktol en is irtozom de engem meg egyik sem bantott. Kerti kigyo ritkan latni es nem merges! Pl a fekete kerti kigyo feltetlenul hasznos, tavoltartja a mergeseket.

Jo legy ja es a naplementek nagyon romantikusak. :)

2012. okt. 23. 06:50

Ohhh nem lesz baj a nagy varossal, Harrisburgben elek nem tekintem nagy varosnak :D Es elotte meg Magyarorszagon veszprem megyeben eletem, az meg egyaltalan nem nagy varos. :D En nem vagyom a nagy varosra, nekem csak kell a jo ido napsutes, ugyanis en is utalom a telet nem tudom elviselni :S De nagyon felek Floridatol, hogy csalodast okoz... Pl azon a felen vannak palmafak? Allitolag szep a naplemente.... tudod en nem akarok tul nagy pezsgest, 22 eves vagyok es hazas, nekem tobbet jelent egy gyonoyoru naplemente a tengerparton mint egy reszeges buli. S a ferjem 36 eves pont ezert, mert nem elek gyerekes elet modot :D En csak amitol felek a veszelyes allatok.... szoval kerlek ne ilyessz meg!! Pokok? Oke mindenhol vannak! De milyen van ott?? Es kigyo?? Kerti kigyo? Az mit jelenet? Nem veszelyes? Ne haragudj, de eletemben csak az allatkertben talalkoztam kigyoval.... soha nem szeretttem oket mert nem ismerem oket igy "felek" toluk....... A pokoktol viszont irtozom :S Mekkorak ok??? Aligator, hogy kell elkepzelni? Mesz az utcan es a mellekutcaban ott pihen egy? Ne haragudj de tenyleg eletemben az allatkertben s a konyvben lattam tudtam ezekrol, nem tudom elkepzelni az eletemben oket, szoval tudni akarom mire kell szamitanoom :D

Ne haragudj a hosszu leverert, csak izgulok, s megcsak 2 honapja vagyok hazas, nem tudok mindent megkerdezni a ferjemtol :D Varom a valaszod minel hamarabb :D

120. gabiusa (válaszként erre: 119. - Noncsi18)
2012. okt. 23. 01:44

En imadom ugyanis utalom a telet. 7 eve elek itt nekem bejon, de lehet, hogy neked uncsi lesz a nagyvaros utan. Majd irj hogy tetszik. Aligatorok vannak, pokok , gyikok, leguanok, es kigyok is. 5 fele merges is van floridaban. De en meg csak kerti kigyoval talalkoztam ami nem merges, a medenceben sem ritka latni egy-egy kisebbet. Nem kell veluk foglalkozni, vegul is ok voltak itt elobb, meg jobban felnek tolunk.

Azert remelem jol fogod erezni magad :)

2012. okt. 23. 00:33

Miota laksz ott? Szereted?

Koszonom szepen a valaszt :) Remelem jo lesz ott lakni :)

Azt hallottam, hogy eleg sok ott az aligator :S Remelem kigyok nincsenek arrafele :S

118. gabiusa (válaszként erre: 117. - Gabiusa)
2012. okt. 22. 15:07
Bocsi en a keleti parton lakom.
117. gabiusa
2012. okt. 22. 15:06

Amit talaltam rola : kistelepules, oriasi parkokkal ovezve, gazdag az elovilaga, citrus countynak hivjak. Rendkivul "csipkezett" a part, a viz sekely.

En a nyugati parton lakom, meg nem jartam ott, de nagyon szepnek tunik.

116. gabiusa (válaszként erre: 115. - Noncsi18)
2012. okt. 22. 14:57

www.city-data.com/.../Homosassa-Florida...Homosassa,


A nyugati parton van Tampatol eszakra.

2012. okt. 22. 03:11
Sziasztok. En itt kint elek lassan ket eve Pennsylvaniaban, amerikai a ferjem es januarban tervezzuk, hogy lekoltozunk Floridaba. Tud valaki valamit Homosassarol? Semmit nem talaltam a neten :S Koszonom a segitsegeket :)
114. gabiusa (válaszként erre: 113. - Edem26)
2012. okt. 22. 02:35
Irtam privibe
113. edem26
2012. okt. 18. 18:33

Sziasztok!


Ádámnak hívnak. A barátnőmmel kettesben régóta tervezzük hogy szeretnék kiutazni 2-3 hét erejéig Floridába. Viszont sajnálatos módon az angol tudásunk nem a legtökéletesebb, ezért ott élők segítségét szeretnék kérni. Kiadó lakást, vagy apartmant keresünk ahol eltölthetjük ezt a pár hetet, és megismerkedhetnénk a kint élő magyar közösséggel emberekkel és kipihenhetnénk az itthoni fáradalmakat. Ha valaki tud segíteni kérem írjon az email címemre. Makk Ádám, edem22@gmail.com


Előre is köszönöm a segítséget, saját és barátnőm nevében is.


Sziasztok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook