Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikai magyarok fórum

Amerikai magyarok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
52. Edy6
2011. máj. 13. 07:41

Na hát ezek azok a kérdések, amelyeket én is hiányoltam. Ezek nélkül nehéz tanácsot adni: mi is vele, illetve veletek a helyzet tulajdonképpen?!

Egyébként írtam pár dolgot az itt tartózkodásról, majd nézd meg...

51. Noncsi18 (válaszként erre: 48. - Ramju)
2011. máj. 13. 03:49

Szia.

Mért nehéz az ő élete? Anyagilag, vagy más okokból?

Ha 17 éve kint él akkor gondolom ő már állampolgár nem? Mert ha igen, akkor ti is kint tudtok lenni hivatalosan.

Én a lányod miatt nem aggódnék, mivel pont jó korban van még, hamar megtanulna angolul, mire iskolába kell mennie, már tudni fog beszélni. Te hogy állasz az angollal? Tesódnak van munkája? Neked tudna szerezni munkát? Mert ha igen szerintem mindenképpen menjetek ki. Veszíteni valótok nincs, mert ha nem jó kint, akkor még mindig hazatudtok menni. Ha tesód kint él 17 éve, nem hiszem, hogy olyan könnyen megtudná szokni Magyarországot, nem? Neki van férje vagy gyereke? Bocsi a sok kérdésért :)))

50. Edy6
2011. máj. 12. 20:37

Bonyolult kérdés, és kevés az info.

Kimenni ugyanolyan költéses, mint innen hazautazni Magyarországra. Úgyhogy ez nem kérdés.

Az a kérdés, hol lenne jobb élni, nyilván az USA-ban, mert otthon ami van....no comment.

Viszont kiutazni nem olyan, mint levonatozni Debrecenbe, ennél sokkal bonyolultabb és hosszabb procedúra, keveseknek sikerül. Látogatói vízum létezik, ezt 3 hónapra adják, de ha kint akartok élni és dolgozni az más tészta. Leírnám, de inkább majd külön elküldöm, mert nagyon hosszú lenne ide leírni, hogy mit hogy merre kell intézni, mik a lehetőségek, hogy élhetsz itt legálisan. Azon kívül nem árt kicsit beszélni a nyelvet, ha az ember valahogy boldogulni akar. Szóval elég sok tényező van, nem annyiból áll hogy: "na menjek, vagy maradjak" :) ez azért keményebb dió annál.

Utánanézek és majd írok!

Addig is minden jót kívánok!

49. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 48. - Ramju)
2011. máj. 12. 13:49
Én nem ismerem a kinti viszonyokat, csak az itthonit, de én nem haboznék kimenni, mert ennél minden csak jobb lehet! :(
48. ramju (válaszként erre: 33. - Edy6)
2011. máj. 12. 11:21

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.

Iszonyú tanácstalan vagyok és a segítségeteket szeretném kérni.

Próbálom röviden:

Magyarországon élek, van egy 4 és fél éves kislányom, a kapcsolatom romokban hever, emelett a vállalkozásunk is, édesanyámat nemrégen veszítettem el(Nagyon sokat jelentett nekem9.

A nővérem kint él Boontonban, nagy bajban van és nagyon szeretnék segíteni neki.

17 éve nem találkoztunk csak telefonon és levélben tartottuk a kapcsolatot.

Édesanyámnak ígértem , hogy hazahozom a nővérem és találkozni fog vele, de sajnos nem sikerült, anyukám elment.

Nővéremmel közölni nem volt egyszerű, szívünk meghasadt.

Szeretnénk találkozni egymással, az Ő élete nagyon nehéz szeretne hazajönni Magyarorszára, de most anyagilag nem tudok segíteni ebben neki, de viszont, hogy a kapcsolatom tönkre ment és minden más is, azon gondolkozom, hogy mi megyünk ki hozzá a kicsivel és összefogunk és majd lesz valami.

Szerintetek? Felelőtlenség?

Új életet szeretnék, a családomból csak a nővérem van, Én menjek? Vagy Ő jöjjön?

Akárhogy is lesz, a találkozás fenomenális lesz, nagyon várom már, hogy átöleljem!

Kérlek segítsetek!!!

Ne haragudjatok, hogyha kusza a történet.

47. CheshireCat (válaszként erre: 38. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 28. 15:53

hát nemtudom hogy van kanadában, de itt az usaban csak állampolgár kap segélyt, szóval semmiképp ne higgy annak az embernek. ha meg táncoltatni akar, tudod mi lesz belöled... nagyon ugrálni se tudnál pénz meg nyelvtudás nélkül, valoszinu illegálisan is lennél ott...

viszont sztem irorszagba nyugodtan mehetnél, ott dolgozhatsz legálisan, ha a testvéredék hajlandóak segiteni neked amig alapszinten angolul megtanulsz, aztán fodrászkodhatsz is. én pl ismerek itt fodrászt aki épphogycsak makog valamicskét angolul. de én egyedül nem mennék sehová, pláne gyerekekkel, mert szerintem biztos bukás

2011. ápr. 28. 15:39
Tudom de mióta kijöttem két nagyszülőm halt meg és született egy pici baba. Az unokahugom nem ismer meg még képen sem :s ez gáz . De persze nem bánom hogy nyugodtan élhetek itt :)
45. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 43. - Jersseygirl)
2011. ápr. 28. 15:24

Hát nem aradsz le semmiről, max a folyamatos terrorról.

Csak a diktatúra nő, az elszegényedéssel egyenes arányban! :(

2011. ápr. 28. 15:22
Egyébként ez a harmadikévem itt.
2011. ápr. 28. 15:22

Sziasztok csak bejelentkezem én itt vagyok New Jerseyben :)

Szeretek itt lakni megtaláltam a számításom csak az zavar hogy amíg én itt vagyok otthon is folytatódik az élet és félek sok fontos dologról maradok le.

2011. ápr. 28. 15:12
Hát igen. Azt azért már tudom ennyi idősen, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés. A testvérmék Írországban élnek, még oda sem tudunk kimenni nyelvtudás nélkül, pedig azért más lenne családi "hátszéllel"
41. Noncsi18 (válaszként erre: 40. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 28. 14:45
Ez természetes :) De tényleg jól döntöttél, hogy nem hittél neki :))
40. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 39. - Noncsi18)
2011. ápr. 28. 14:29
Szerencsétek volt. Én viszont mivel van 3 gyerekem, nem ugrálhatok úgy, hogy max utaztam egy jót! :) Iszonyat a repülőjegy, és azt a pént inkább rájuk költöm, minthogy kockáztassak! :)))))
39. Noncsi18 (válaszként erre: 38. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 28. 14:07

Nagyon jól tetted, hogy elhajtottad, szerintem. Aki már olyannal jön, hogy menj el táncolni az már simliskedik valamivel és az is lehet azért nem dolgozik, mert lányokból él :S 1200 dollárból nem tudom, hogy élnek meg ketten havonta. Jó szűkösen meg lehet, de ha már azt számolom, hogy egy lakás 1000 dollár körül van.... és akkor még biztos van kocsija arra a biztosítás és még nem evett... ??!!! Én ebben nem vagyok jártas, de nem hiszem, hogy te kapnál a gyerekek után valamit. Mivel simán ESTA-val lennél ott, ami 3 hónapig érvényes így igényelni se tudsz semmi "segélyt" mivel nem ott szülted őket. (bár mondom ez nem biztos hogy így van) A másik fodrász biztos nem tudnál lenni nyelv nélkül, és a tánchoz is kell nyelvtudás!!!

Mondjuk én se nagyon tudok még, csak az alapot, de itt van mellettem barátom aki jól beszél, illetve én most még "csak" takarítok, ahhoz tényleg nem igazán kell..... Aztán ha már jól megy akkor tudok váltani.

Egyébként mi is így jöttünk ki, hogy neten keresztül ismertünk meg egy srácot, de lehetett érezni, hogy ő megbízható, órákat beszéltünk naponta, fényképet is küldött stb..... Illetve úgy voltunk vele ha nem jön értünk senki a reptérre akkor hazajövünk legalább utaztunk egyet :)

2011. ápr. 28. 09:06

Sziasztok!

Véletlenül találtam ide, Edy6-n keresztül. Nemrégien megkeresett egy fickó azzal, hogy segíteni szeretne nekem. Ő kint él Kanadában. Én sajna nem beszélek semmilyen nyelvet, ennek ellenére váltig állította, hogy nyugodtan menjek ki, ő segít nekem munkát szerezni, de ő sosem melózott, és így is jól megél a fiával, mert havi 1200dollárt kapnak állam bácsitól. Nekem fodrász a szakmám, de nyelvtudás nélkül semmit sem érek vele. Azt mondta, hogy menjek el táncolni amíg a nyelvet megtanulom, utána mehetek a szakmámba. Szerinte ha em is dolgoznék, havi 1400 USD-t kapnék a gyerekek után. Nekem mindez kissé gyanús, így elhajtottam, és maradtam inkább itthon. :((( Szerintetek mennyire lehetett valós az állítása?

37. Noncsi18 (válaszként erre: 36. - Edy6)
2011. ápr. 27. 23:18

Az durva, jó drága :S


Én várom a szüléstörténetedet :)

36. Edy6 (válaszként erre: 35. - Mayalina)
2011. ápr. 25. 16:27

Azért nem került egy kanyinkba se, mert kaptunk az államtól ilyen Medicare eü. biztosítást, amit azért kaptunk, mert alacsony a jövedelmünk sajna. Nem tudom pontosan, hány évig jár, de egyébként a császár valami 25 ezer dollár lenne!

A szüléstörténetet meg majd elküldöm külön, mert azt ide bemásolni tényleg hosszú.

35. Mayalina (válaszként erre: 34. - Edy6)
2011. ápr. 25. 09:28

Szia! Engem is érdekel a szülésed története! Miért volt borzalmasa császár?

És az hogy lehet, hogy egy kanyitokba se került?

34. Edy6 (válaszként erre: 32. - Noncsi18)
2011. ápr. 25. 04:45

Terhesség és szülés...

hosszú történet, de írhatok róla ha gondolod.

Mi Los Angeles-től kb. 2 órányira élünk egy tó mellett egy kis faluban, a tó túloldalán pedig egy 6 ezres kis város van. Szóval először pánikoltam, hogy itt nincs is nőgyógyász, de szerencsére van, igaz, hogy csak egy, de van, és jó fej.

A terhesség alatt 17x vizsgált meg, először havonta, majd 3 hetente, végül hetente jártam a rendelőbe. + még kb. 3 laborvizsgálat volt. Mindezt úgy, hogy a világon semmi nyűgöm nem volt, az egész terhesség minden negatív tünet nélkül telt, a doki meg is jegyezte, én vagyok a kedvenc páciense :)

Egyébként otthon még a magánkórházak sincsenek olyan színvonalon, mint itt a világ végén egy "vidéki" nőgyógyászati rendelő, szóval le a kalappal. Kedvesek, hozzáértőek, nagyon alaposak, tisztaság van, és nagyon felszereltek. Van itt egy kórház is, hát hallod ami felszereltség ott van, az a budapesti kórházak összességében sincs meg. Bár szülészete nincs, így amikor indult a szülés, hát le kellett kocsikázni a hegyről az kb. 2 óra volt, de ráértem, szóval... na az egy gyönyörű kórház volt ahol szültem, császárral ugyan, és borzalmas élmény volt, 5 napig kellett bent lennünk, de ami ellátás ott volt, az egy szállodai kiszolgálásnak is elment volna.

21 csupa egyágyas szoba, 24 órán át a pároddal és a bébivel együtt!! 2 óránként ellenőriztek, hol engem, hol a bébit, a kaját egy étlapról lehetett rendelni!! Mindent kaptunk a babatáskát még csak ki sem nyitottam! Mindez egy közkórházban. Egy kanyinkba se került, plusz itt még a hálapénz nem is divat, sőt! A szülésről egyébként küldhetek beszámolót, mert az több oldal, ha érdekel, külön elküldöm neked. Ne fárasszam vele a többieket :) na egyenlőre ennyi elég lesz...

33. Edy6 (válaszként erre: 31. - Noncsi18)
2011. ápr. 25. 04:29

A férjem üzletember, vállalkozása van, de hát mostanában itt sincs kolbászból a kerítés...

Ő már vagy 23 éve él itt, anno business vízummal jött ki, 5 éven át évente újítgatta, majd majd 5 évre zöldkártyát kapott, és utána lett állampolgár. /Ő egyébként 27 évvel idősebb nálam, ezért ezek a nagy számok :)/

A bébivel hát igen nem nagyon lehet unatkozni, ez egy 24 órás szolgálat, nem 8-5-ig tart, és nincs hétvége, se szünnap...

A zöldkártyához szurkolok Nektek, remélem sikerül elintézni, majd írd meg, hogy alakul!

32. Noncsi18 (válaszként erre: 29. - Edy6)
2011. ápr. 25. 04:15

Igen én is mindig főzök. Barátom nagyon nem tudja megszokni az itteni ízeket, nekem kicsit könnyebben megy. De tényleg furcsa az is hogy minden édes. Én még úgymond "élvezem" az újat, de már most van ami hiányzik és rossz belegondolni, hogy meddig nem ehetek..... de majd küldetek ki postán cuccokat :) Akikkel lakunk ők is New Yorkba járnak (4óra út) Univer majonézért, mert csak ott lehet kapni :) Igen sokáig lehetne sorolni, hogy mi minden más, és mit nem lehet kapni :S:S Egyébként mi kapunk a munkahelyen ebédet és nekem az nagyon tetszik, hogy rengeteg zöldséget meg gyümölcsöt esznek, az mindig van kirakva. Talán ez az egy pozitív :D:D


Ha van kedved mesélni, szívesen olvasnám, hogy hogy zajlik itt a terhesség és a szülés. Nagyon kíváncsi vagyok. Minden érdekel :)

31. Noncsi18 (válaszként erre: 28. - Edy6)
2011. ápr. 25. 04:10

Ő mit dolgozik ha megkérdezhetem? És hogy hogy megkapta az állampolgárságot? Jujjj 7 hetes :) De édes lehet :) Akkor nem unatkozol :)


Jujj de jó neked, én most nagyon izgulok, hogy sikerüljön elintézni. Van elvileg valaki, aki a zöldkártyában segít, de ő valami közvetítő féle, szóval rajta keresztül nem olcsó :S

30. Noncsi18 (válaszként erre: 27. - 2f8d4f38f0)
2011. ápr. 25. 04:05

9 év.... az szép idő :) Te hogy kerültél ki? Akkor te is zöldkártyás vagy? Vagy esetleg már állampolgár? 5 hónap, az biztos nagyon jó lesz, csak akkor meg nem rossz visszajönni? És megéri így ingázni? Mert a jegy se olcsó, meg akkor kiesik az az 5 hónap munka. Mert gondolom ilyenkor otthon nincs semmi, nem? Azért rossz lehet a gyerekeid nélkül ilyen messze, főleg, hogy már unoka is van :)

Akik itt laknak ők is épp most költöznek Floridába. Ott milyen az élet?

29. Edy6 (válaszként erre: 22. - Noncsi18)
2011. ápr. 25. 03:24

Egyébként én is ebben a cipőben járok: nincs itt a kutya se, nem ismerünk senkit, nekem sincs barátnőm, se ismerősöm, ezért is vagyok itt :)

Viszont valóban jobb a helyzet, mint otthon, dehát ennek a távolságnak ára van.

Plusz, ha már a hátrányoknál tartunk, az itteni konyha szerintem borzalmas, mi mindig főzünk valamit: pörit, gulyáslevest, meg csupa hazai dolgot, amit ezek még hírből sem ismernek. Szóval "ízhonvágyam" is van rendesen.

Hol vannak azok a finom ropogós vizes-zsemlék, a finom sajtospárizsi, a túrórudi, /túrót speciel úgy kell becserkészni, azt is csak LA-ben kapunk/ hogy a pilóta kekszről ne is beszéljek :)

Itt is van hasonló, de borzalmas. Egyébként a sor hosszú, mint a vonatfütty, reggelig sorolhatnám, mi minden hiányzik a "közértből"....

28. Edy6 (válaszként erre: 24. - Noncsi18)
2011. ápr. 25. 03:16

Elég nehezen gondolhatod... nekem is nehéz, nagyon vágyom haza. Tavaly januárban jártam otthon utoljára, azóta csak az interneten beszéltem a családommal, nagyon hiányoznak.

Férjem dolgozik, én itthon ténykedem, van egy 7 hetes kisfiam, úgyhogy most már nem unatkozom :)

Ezért még nehezebb lesz a hazautazás, most ugye legalább egy évig nem is álmodozhatok róla a bébi miatt... :(

Férjem kettős állampolgár /Magyarnak született, elég rég él idekint, régóta amerikai állampolgár is/. Esküvő után megkaptam én is két évre a zöldkártyát, majd tavaly hosszabbították meg még 10 évre. Elvileg 5 év után lehet folyamodni az állampolgárságért, tehát én 2 év múlva kérhetem.

2011. ápr. 25. 02:43

Sziasztok! En Floridaban elek,mar 9 eve.Most megyunk haza 5 honapra.Honvagyam az elejen volt,de

itt el edesanyam,ocsem ferjem regota.A gyerekeim,kisunokam Magyarorszagon elnek.Minden evben jarunk haza.Tavaly amikor a ferjem mar nyugdijas lett,5 honapot voltunk otthon,es minden evben ennyi idore megyunk,igy nincs honvagyam.

26. Noncsi18 (válaszként erre: 25. - Mayalina)
2011. ápr. 25. 00:50
Mindenképpen ki akartunk valamerre menni, azért nem terveztük, hogy ilyen messze :) Igazából vannak ilyen szerepjátékok és barátom játszott az egyiken és chaten írta az egyik játékos, hogy ők kint laknak, mért nem jövünk ki mi is. Aztán beszéltük, hogy próba szerencse, ha átvágás, akkor max az útiköltséget bukjuk és elmondhatjuk, hogy jártunk az USA-ban :D Szóval teljesen pozitívan próbáltuk felfogni. És szerencsére úgy volt minden ahogy mondták :) Munka már le volt szervezve mire kiértünk a következő héten kezdtünk is.
25. Mayalina (válaszként erre: 22. - Noncsi18)
2011. ápr. 25. 00:23
És hogy jött nektek az, hogy pont USA? Munkát hogy találtatok?
24. Noncsi18 (válaszként erre: 20. - Edy6)
2011. ápr. 24. 23:50

Te hogy bírod, hogy a férjeden kívül senkit nem ismersz?? :S Nekem ez a legnehezebb. Dolgozol, vagy csak a férjed?

Ilyenkor úgy tudom zöldkártyát kapsz nem(?) és 3 év múlva leszel állampolgár? Vagy hogy megy ez?

3 éve nem is voltál otthon? Vagy nem voltak kint nálatok?

23. Noncsi18 (válaszként erre: 21. - Edy6)
2011. ápr. 24. 23:47

Nem csak ez a lehetőség van. Úgy is tudsz szerezni zöldkártyát ha már kint vagy és vagy házasságot kötsz (de az nagyon nagy macera) vagy szponzorál valaki. Az sokkal egyszerűbb, de az sem túl olcsó. Erre 3 hónapod van, mert ha már lejár az engedély akkor nem lehet intézkedni. De nagyon nehéz szponzort találni :S Nekünk már csak egy hónapunk van.

Amúgy most ESTA-val lehet kijönni, jól mondtad, 3 hónapig érvényes. Ezt már szerencsére rögtön megadják, neten kell regisztrálni.

Örülök, hogy neked sikerült, azért így jó nagy előnybe voltál, hogy pont egy amerikai állampolgárba szerettél bele :D:D

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook