Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amennyiben butort rendelek és vettek fel rá előleget, azt én visszakapom, ha egy hét mulva meggondoltam magam? fórum

Amennyiben butort rendelek és vettek fel rá előleget, azt én visszakapom, ha egy hét mulva meggondoltam magam? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 24. 16:30
szia az előleget azért találták ki mert az előleg/ bánatpénznek /is mondják .azért mert ez kárpótolja a boltosokat üzleteket kereskedőket ha valaki meggondolja magát és el áll a vételtől ez a pénz nálla marad. kárpótlásként. igy tehát a pénzedet nem kapod vissza. szia Erzsi
14. Szasz23X (válaszként erre: 12. - Vidámfarkas)
2009. dec. 10. 12:13

Legalább engedett egy kicsit. És lehet, hogy tényleg igazat mondott :) Sok török bútor van a piacon, ami nagyon olcsó, ellenben 1-2 év alatt esik szét...

Örülj :) van szép bútorod :)Legközelebb meg ha bútor kell olcsón, szóljál :D német bútorokat tudok töredékáron :D

2009. dec. 10. 12:12
Jah,meg keddre már kész is lesz,ugyhogy kiváncsi vagyok,tényleg jobb -e??
12. vidámfarkas (válaszként erre: 11. - Szasz23X)
2009. dec. 10. 12:11
Köszi:( Végülis az eladó rendes volt,még engedett egy keveset( -10.000.-) Azt mondta,hogy a másik boltba más gyártja, az ő gyártójuk jobb minőségüt készit. Lehet,hogy mind ezt mondja,de ez valamennyire vigasztal.
2009. dec. 7. 00:49

Ha a szerződést teljesítik, a foglalót a termékértékesítés, a szolgáltatás ellenértékébe be kell számítani, mint az előleget.


Ha a szerződés olyan okból szűnik meg, amelyért egyik fél sem felelős, vagy mindkét fél felelős, a foglaló visszajár.



Na megkerestem a könyvben az idevágó részt.

2009. dec. 7. 00:18
A Fogyasztóvédelemnél meg lehet kérdezni,milyen jogai vannak a vevőnek? Mert gondolom,legalább 4 hetes határidőt mondtak,nem?
2009. dec. 7. 00:13

elhajt a fenébe :D nem vicc. erre van az előleg a kereskedőnek. ha közben valaki elvitte volna, de Te lefoglaltad. Ergo tuti nem fogja visszaadni :)

Sajna ez van :( körül kell nézni nagyon...

8. d4b0dd2692 (válaszként erre: 7. - Vidámfarkas)
2009. dec. 7. 00:11
Egy másik fórumon egy lány a Nike cipőjével járt így.Ő azt mondta a boltban,hogy egy hirtelen nagyobb kiadás miatt nem tarthatja meg a cipőt.Visszavették a cipőt,de nem az árát adták vissza,hanem egy levásárolható utalványt a Nike üzletben.Az nem hiszem ,hogy meghat egy kereskedőt,hogy máshol olcsóbb az áru.
2009. dec. 6. 07:28
A boltos azt mondta,hogy már nincs olyan ,hogy foglaló,ezért a papiron előleg szerepel.Viszont az igazság az,hogy másik boltban majdnem 20000-el kevesebbért van ugyanaz a szin,mint amit rendeltem.Most ezt elmondom neki, akkor is elhajthat?Ja,ez konkrétan egy ülőgarnitura,nincs benne semmi egyedi, csak a szine más,mint a boltban kiállitott.
2009. dec. 5. 09:45
Szerintem nem... de majd írd meg, hogy sikerült-e?
5. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2. - Körömvirág)
2009. dec. 5. 01:03
Szerintem is,ha már elkezdték gyártani,sajnos nem!Nem tudom,mennyire egyedi igény szerint gyártatod le? Mi tavaly kiválasztottuk az ülőgarnitúra fazonját és a szövetanyagot,színt.Ha visszaléptünk volna,nem tudom mennyi esély lett volna rá,hogy valaki pont ilyet akarjon? Azért érdemes megkérdezni,egy próbát megér!
4. bec1f7f165 (válaszként erre: 3. - Szili84)
2009. dec. 4. 21:49

Ez nem ilyen egyszerű...

Van papír? Azon mi van feltűntetve?


Mert ugye ilyen esetben valószínűleg az a lényege, hogy a cég akkor rendeli meg, ha az ügyfél igényt tart rá. Mert az adott terméket egyébként nem rendelnék meg, mert a pénzük benne állna, azt tárolni kell, nem eltartható (persze bútor esetében legfeljebb kimenne a divatból).


Ha van papír, annak a szövege irányadó. Ha nincs, akkor a kölcsönös bizalom; vagyis a cég megbízik az ügyfél előre megfizetett pénzzel alátámasztott szavában; ill. az ügyfél megbízik a cégben, hogy leszállítja neki az árut, amit ő át is fog venni.

Ez üzletileg, jogilag "szó elszáll", de egyébként működő, létező dolog.

2009. dec. 4. 20:45

Jogilag: előleg visszajár

Foglaló: nem jár vissza ha te gondolod meg magad, ha viszont az eladó nem tudja neked biztosítani a megvenni kivánt tárgyat akkor a dupláját fizeti neked vissza.

A lényeg, hogy mi van írva: előleg vagy foglaló

2009. dec. 4. 20:43
nem, ennek pont ez a lényege...az előleg azt jelzi, hogy komolyan gondolod... ők elkezdik legyártani, így költségük keletkezik, az oké, hogy később eladhatják másnak, de nem egyből stb
2009. dec. 4. 20:40
Amennyiben butort rendelek és vettek fel rá előleget, azt én visszakapom, ha egy hét mulva meggondoltam magam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook