Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 45 felett fagyibabák visszakapása vagy elveszítése? fórum

45 felett fagyibabák visszakapása vagy elveszítése? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Ágio8405 (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
febr. 23. 07:51
Még jó hogy a lőtér kutyát sem érdekli, hogy te erről mit gondolsz. Nem tetszik, görgess tovább a műbalhé helyett.
55. Greeneyed (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
febr. 22. 22:04
Valószínűleg pont azért hívják fagyibabának, mert érintettek... A "becézés" oldja a feszültséget.
54. Greeneyed (válaszként erre: 51. - L.luiselotte)
febr. 22. 22:03
Gondolom, a "kockás füzet"-be is beleköttök, és kioktatjátok az illetőt, hogy az NÉGYZETRÁCSOS.
53. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 22. 19:12
Ennyi.:)) Neked tetszik, nekem nem.
52. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
febr. 22. 18:44

Szerintem te is tudod, hogy nem ez a "rendes, orvosi neve". A beültetésre nem került, lefagyasztott embriót nevezik így. Pont úgy, mint amit idétlen rövidítésnek említesz. Pari, ubi, sali, ubisali, pati kuki és társai. Nekem ezekkel sincs semmi bajom. A fagyibabával pedig pont az együttérzés miatt nincs bajom.


Írtam már itt, hogy egy érintett, aki a bizalmába avatott - mondta, hogy amikor náluk aktuális volt a lombik, az embriológus is így nevezte a lefagyasztott embriókat. Szerintem pedig pont egyfajta feszültségoldás miatt. Akik esetleg már sokadik lombijukkal próbálkoznak, tele vannak feszültséggel. Jaj, csak most sikerüljön, és hasonló gondolataik lehetnek.

Ennyi belefér szerintem, hogy ne a szigorú orvosi néven nevezzék a lefagyasztott embriókat.


Persze, ha te nem neveznéd így, akkor nem, és kész.

febr. 22. 18:31
A fagyasztott embrió egy normális érthető elnevezés. Az emberek többsége azért 6 szotagot képes kimondani, azért az érintettekre ettől nagyobb megpróbáltatások is várnak.
50. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
febr. 22. 18:12

De ez a rendes, orvosi neve??! Vagy olyan, mint a pari, és a többi idétlen rövidítés?!


Ha érintett lennék, pláne nem fagyibabának hívnám!!

49. Greeneyed (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
febr. 21. 14:10
Miért? Még csak nem is elrugaszkodott. Fagyi = fagyasztott; az embrió konkrétan le van fagyasztva.
48. andi6020 (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
febr. 21. 10:28
Örülj neki, hogy távol áll tőled ez az egész. Ha benne lennél bármilyen vonatkozásban, nem forogna a gyomrod tőle.
47. Channa* (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
febr. 21. 10:22

Nem hiszem, hogy Fincsi rosszból írt ilyet.

Csak ugye egy babát így hívni fura, még akkor is, ha valóban így nevezik.


Én se ismertem ezt a fogalmat, de rájöttem. Bennem semmi rosszat nem keltet ez a "megnevezés", de értem, amire gondol Fincsi.

46. jozsi.38 (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
febr. 21. 06:47
Miért, hogy neveznéd? Le vannak fagyasztva az embriók, hogy később be lehessen ültetni. Nem nevezném undorítónak. Ha máshogy nem lehet gyereke valakinek, minden követ megmozgat
45. Charlize (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
febr. 20. 19:30
Egyesek fejében lévő sötétség is az!
44. Charlize (válaszként erre: 42. - Asztanaviszta)
febr. 20. 19:29
Jesszus, hányasod volt magyarból? Szövegértés! Senki sem írta, hogy benne kellene lenni. Csak azt, hogy ne okoskodj olyan témában, amiről fingod sincs!
43. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
febr. 20. 19:24
Magamtól is rájöttem, csak gyomorforgató elnevezés.
42. asztanaviszta (válaszként erre: 36. - Charlize)
febr. 20. 16:52
Miért is kellene benne lenni valakinek a lombikosok helyzetében csak azért, mert nem ért egy itt leírt kifejezést?
41. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 20. 15:51
Most hallottam (olvastam) először a fagyibaba szót, de rögtön rájöttem, hogy mit jelent. Némelyek nagyon ráérnek.
40. Greeneyed (válaszként erre: 33. - Bozsu55)
febr. 20. 15:50
Irigylem a problémáitokat.
39. Greeneyed (válaszként erre: 35. - Asztanaviszta)
febr. 20. 15:50
Igen, közben leesett - attól fél, hogy leépítik, és akkor tényleg ez lesz a helyzet. :(
38. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 34. - Bozsu55)
febr. 20. 11:27
Semmi gond. 🙂
37. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 33. - Bozsu55)
febr. 20. 11:25

Szerintem direkt fogalmazott úgy, ahogy. Már ami a címet illeti. Nem rossz ez, csak sokaknak szokatlan. Aki nem ismeri ezt a kifejezést (bizonyos értelemben szerencséjére nem még soha nem hallott róla), annak furcsa. Akik benne vannak/voltak, azoknak természetes.


Sokan nem bírják a babaprojekt kifejezést sem. Pedig az még jobban beivódott a közbeszédbe.

Mondjuk én sem nevezném annak, de elfogadom, ha más így használja a szót.


Többnyire a pillanatnyi érzelmeink döntik el, hogyan reagálunk egy-egy hozzászólásra.

36. Charlize (válaszként erre: 33. - Bozsu55)
febr. 20. 10:35

Sosem voltál benne a lombikosok helyzetében, de ontod a sületlenséget a témáról.

Ezt sosem értettem, miért kell okoskodni és butaságot hirdetni olyan dologról, amit nem értesz???

35. asztanaviszta (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
febr. 20. 10:26

Ha nincs munkája, akkor max. 3 hónapig kap munkanélküli ellátást. Terhesen meg nagy valószínűséggel nem veszik fel új munkahelyre.

Akkor ugrott a csed, gyed meg még azok az ellátások, melyek a munkaviszonyhoz kapcsolódnak.

A kb. 25 ezres gyes-sel ami (jelenleg még) alanyi jogon jár kit...heti

34. bozsu55 (válaszként erre: 25. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 20. 08:05
Bocsánat, igazából Charlizenek akartam. Bocsánat.
33. bozsu55 (válaszként erre: 25. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 20. 08:03

Neked természetes a "fagyi baba" nekem nem. Maradjunk ennyiben.Ugord át ha nem tetszik a véleményem.

Van az a mondás, aki kiáll az utca sarokra necsodálkozzon ha leszólítják...

Fórumot indított valaki,a megfogalmazás rosszul sikerült.


Fórum címről írtam véleményt,nem a történetről.

Punk tum.

32. Ervina (válaszként erre: 29. - Lolita2112)
febr. 20. 07:51
Én sem.. csak pislogok :D
febr. 20. 06:55
Szerintem vágj bele minél hamarabb, nem leszel fiatalabb, és az évek szaladnak. Én 45 éves fejjel már nem vágnék bele, van az a kor, amikor már nem szívesen kel fel az ember minden éjszaka
30. Charlize (válaszként erre: 29. - Lolita2112)
febr. 20. 03:31
Az előző hozzászólásban írtam le. Olvass!
febr. 20. 00:34
fagyibaba-az meg mi fan terem?soha eletemben nem hallottam meg csak a szot sem!
28. Charlize (válaszként erre: 24. - Bozsu55)
febr. 19. 21:24

Mi a borzalom benne???


Beültetnek 1-2-3-4 embriót, a többit lefagyasztják, ahelyett, hogy megsemmisítenék. Így esélyt kapnak egy későbbi beültetésre a nőnek meg nem kell újabb injekciózást, petesejt leszívást végigcsinálnia.

Fagyasztott embrió, fagyasztott baba, fagyibaba. Mi a borzalom? Mi???

A biológusunk is így hívta. Mi a borzalom ebben? Hogy így életben tud maradni?


Az borzalom, hogy valaki butákat gondol és hirdeti is.

27. Charlize (válaszként erre: 21. - Channa*)
febr. 19. 21:16

Egy nettó 3-400 ezres fizetésből nem él meg egy 3 fős család. Nyomorogva sem. Nem tud nem foglalkozni vele! Ezért nem akarja bukni a csedet. Ő meg kifut az időből.


Vidéken ez van. Nem sok a milliós fizetés, diplomával sem. Elkeserít engem is. A volt évfolyamtársaim Budapesten 2-3x annyit keresnek, és nem okosabbak, hidd el!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook