Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Altatót keresek fórum

Altatót keresek (beszélgetős fórum)

1 2
2013. febr. 28. 17:52
A, Melatonin tényleg az egyik leghatásosabb megoldás lehetne,mert az mindenféle mellékhatás nélkül hatásosnak kellene lennie. Ha mégsem segít a problémádon, akkor viszont sajnos nincs más út, csak az orvos által felírt szorongásgátló/stresszoldó, vagy esetenként már az altató. De, ha lehetőséged van,akkor ha tudsz, mozdulj ki,sétálj, de mindenképpen valami mozgást be kellene a napirendedbe préselni, mert a gép előtt ülés az nem egészséges még ha kényszerűen,megélhetés miatt is kell csinálnod.
36. Zane73
2011. jan. 26. 07:14
Melatonin
2011. jan. 26. 07:08

Szerintem nem pszichológus kell neked...egy jó pszichiáter. Az vényköteles altatót is tud adni és lehet némi kedélyjavító is sokat segítene.

De tuti férfi vagy: a férfiak soha nem mennek orvoshoz...pedig ha elromlik az autó, akkor rögtön visszük a szerelőhöz és nem várjuk magától a javulást(mert NINCS).Ebben a helyzetben pedig te vagy az elromlott autó...

2011. jan. 25. 20:46

Anthony de Mello: Gyógyulás


A lelki gyógyulást kereső elkeseredett embertől azt kérdezte a Mester:

- Valóban meg akarsz gyógyulni?

- Ha nem akarnék, gondolod, hogy idejöttem volna?

- Persze. A legtöbb ember ezt teszi.

- Ugyan miért?

- Nem gyógyulásért jön, mert az fájdalmas. Enyhülésért.

A tanítványainak pedig azt mondta a Mester:

- Azok az emberek, akik csak akkor akarnak meggyógyulni, ha az fájdalommentes, hasonlók azokhoz, akik szorgalmazzák a fejlődést, de csak akkor, ha az nem jár változással.

33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Janny)
2011. jan. 25. 20:14
Egyébként meg nagyon egyszerű, besétálsz egy patikába, és megkérdezed az ott dolgozókat.
32. Janny (válaszként erre: 31. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 25. 19:38

namost. én nem kértem altatót, és még ha felajánlana valaki, akkro sem fogadnám el. Én csupán kérdeztem, hoyg mit tudok beszerezni.


Az életem szar, mert szarnak látom. Ezt is pontosan tudom. ~3 hét múlva kezdek új munkahelyemen, és akkor elköltözök kb. 120 km-re innen. Így a kiváltó okok nagy része megszűnik, megváltozik az egész, és lesz lehetőségem váltani. Ez is tény. Addig viszont ki kell húznom valahogy, és az alvási gondok valószínüleg meló mellett is meg fognak maradni, aminek kompenzálására kerestem altatót itt. De felvilágosítottatok hogy nincs, közben gyakorlatilag kioktattatok mindenféle dologról, kéretlenül, jól eltérve a témától.


Nem volt szándékomban a fórumot telesírni. Vannak gondjaim, tudom jól, tisztában vagyok mindel. De amíg ithon vagyok, a legtöbb okot nem tudom megszűntetni, és együtt kell élnem vele.



Mindenesetre én köszönöm a tanácsokat, megértettem, hogy nincs lehetőségem jó altatóra. Ennyi volt a kérdésem, el si hagynám a fórumot most.


Köszönöm az altatós válaszaitokat.

31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 29. - Janny)
2011. jan. 25. 19:28

ok. akkor szendvedj tovább az elkúrt életeddel, és sird tele a fórumokat, hátha megszán valaki, és küld neked altatót, ami ugyan nem segit, de lehet, hogy soha többet nem ébredsz fel. ennyike. rajtad nem lehet segiteni, mert ha valaki nálad negativabb lenne, akkor ki kéne találni.

Szánalmas vagy, és élvezed is az önsajnálatot.

Mindenki élete csak saját magán múlik. És sosem fog magától rendeződni, csak ha tesz érte az ember. De te erre nem vagy hajlandó :)

30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Janny)
2011. jan. 25. 19:23
Inkább nem mondok semmit.
29. Janny
2011. jan. 25. 19:22

@murila

pszichológus is orvos kategória. meg amúgy is, mivel messze van, így nem is tudnék vele mit kezdeni, főleg így költözés előtt nem. Max majd, ah már elköltöztem, és rendeződött az életem. Igaz akkor meg minek? :)


@andi6020

Miért Jesszus? Ezt nem értem :(

28. andi6020 (válaszként erre: 23. - Janny)
2011. jan. 25. 18:54
Jesszus!
27. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 26. - Nemmondod)
2011. jan. 25. 18:53
Ha vény nélkül vette, nem illene ide írni :)
26. nemmondod (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2011. jan. 25. 18:46

Bocs,de ezek vénykötelesek!!!!

Te hol szerzed be vény nélkül???

25. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 24. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 25. 18:44
az nem orvos :)
24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - Janny)
2011. jan. 25. 18:44
Sztem keress egy jó pszichológust....
23. Janny
2011. jan. 25. 18:42

@vázvize

jobbá nem lehet tenni az életet, viszont élhetőbbé lehet 1-1 mozzanatát tenni egy jó gyógyszerrel.


@andi6020

mi lenne? :)

aug vége óta nincs munkám, azóta hitelekből élek. Jelenleg egy zsemlét is csak úgy tudok megvenni, ha kölcsönt kérek anyámtól/nagyszülőktől/más hitelezőktől (van is már bőven belőle, hosszútávú vállalkozás beindítása most egy valag pénzbe került, és egyátalán bevételt olyan fél év múlva remélhetek, profitot meg ki tudja mikor..). Így ha egy sok ezer JMF-os gyógyszer megvásárlására is kölcsönkérnék, és azt mondjátok, hoyg igazából hatástalan is, akkor nem érdekel a dolog, jobb, ha nem bolygatom. Majd most február végétől alkalmazottként tudok dolgozni egy cégnél, és ha visszatörlesztettem a hiteleket, akkro talán elgondolkozok ilyenen. De ha lett volna valami igazán ütős gyógyszer, akkor arra megérte volna kőlcsönt felvennem a hitelezők egyikétől. Csak hát azt mondtátok nincs jó, így meg sem próbálom, felesleges.

Így érthetőbb valamivel? :)

22. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2011. jan. 25. 18:39
akkor nem csak nekem volt "furcsa"...
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Janny)
2011. jan. 25. 18:33

"Ha pedig vényköteles és nagyon gyenge, akkor pedig értelmetlen felvennem némi kölcsönt, hogy megvegyem, hisz használhatatlan."


Mi van???

2011. jan. 25. 18:12
Gyógyszerekkel nem lehet jobbá, szebbé tenni...
19. Janny
2011. jan. 25. 18:11

nincs semmi elletmondás, és nem kötöm fel magam. Szar az élet, és nem tudok megoldást találni rá. Ez van, próbálom 1-1 kis részét jobbá, szebbé tenni, mivel olyan hatalmas problémák vannak (mentálisan legfőképp) hogy azt egészben nem lehet helyrehozni, de hát ez csak azért van, mert hülye vagyok. Ezzel együtt élek, már hozzászoktam. Így szeretem magam :)


Elfáradni? Gép előtt üldögéléstől? Lehetelen... Viszont attól még ha nem alszom éjjel akkor másnap szarul vagyok, fáj a fejem, nem tudok koncentrálni.

18. c27c71e957 (válaszként erre: 12. - Janny)
2011. jan. 25. 18:08
Na és miben fáradsz el, amitől estére el tudnál álmosodni?
17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2011. jan. 25. 18:05
á, hagyd :D Szar az élet.
16. andi6020 (válaszként erre: 12. - Janny)
2011. jan. 25. 18:04

Jesszus!

Miről hadoválsz Te itt össze-vissza?

Zagyva, értelmetlen, ellentmondásos az egész írásod. :SS

15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - Janny)
2011. jan. 25. 18:03
ok, tényleg szar. az élet is, meg minden. Mért nem kötöd fel magad? :D
14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Janny)
2011. jan. 25. 18:02
Hát tudod mit? Akkor szenvedj..
13. Janny (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 25. 18:00

ezt már halottam mástól is, kipróbáltam, de nem jó semmire.

Tudom, hoyg szar az élet, nincs értelme arra gondolni, hoyg iganis jó, és jobb lesz. Plussz az ötletek amik megrohannak azok nem maradnak meg, ha másra gondolok, és legtöbbször el is nyomják ezen gondolatokat, így kivitelezhetetlen.

12. Janny
2011. jan. 25. 17:59

a rendszeres időpontban való elalvás sajnos nem megvalósítható. Általában későig kell nyújtani a fennmaradást és inkább később kelek reggel, mert mindenkinek ilyenkor éjjel van szabadideje internet előtt ülni, és a baráti társasággal is neten csak ilyenkor tudom a kapcsolatot tartani, illetve a weboldalam marketing részét is a személyes meggyőzés erejével egyengetem, ehez szintén olyankor kell akítvnak lenni, amikor a célközönség internet előtt ül. A fórumokon ilyenkor pörög a legjobban az élet, és ha mondjuk egy jó ötlet rendesen megfogalmazódik este 11-re, akkor azt bizony nekiállok, lekódolom, grafikát készítek hozzá, stb, és máris éjjel 1-2 körül vagyok.

Ha meg reggel időpontra megyek, és nagyon korán kell indulnom, akkor nem maradhatok fent késő éjjelig, hisz rá kellene pihennem valamikor.


Dokihoz nem megyek. Kedves körzeti orvos jó pár évvel ezelőtt eljátszotta az esélyét nálam. Bármivel elmentem hozzá, egyből annyi volt a válasza: "fogyj le, és megoldódik minden" avagy "túl sokat fogytál és emiatt vannak bajaid" vagy "sokat dohányzol, szokj le a cigiről". Namost, amikor nem dohányoztam életemben sosem, a doki kedvéért nem fogok lefogyni. Amikor olyan kedvem volt, 3 hónap alatt fogytam 35-40 kilót, akkor meg amiatt volt baja a dokinak.

Már egy ideje dokiváltás volt, de ez a doki elvitte a bizalmam az összes orvostól. (Legdurvább: amikor nagybátyám elment hozzá, hogy minden baja van, a doki erősködött hogy a dohányzás az oka, majd 3 hét múlva már minden baja volt, benemt a kórházba, hoyg valamit tegyenek vele, és ott meg lebaxták, hogy a tüdőgyulladás komoly dolog, azonnal orvoshoz kellett volna fordulnia... Csak hát az orvos a dohányzás számlájára írta, nem vette észre a tüdőnyulladást.)


Most nagyon szívesen bulizok az új doktornénivel, hisz minden hétvégén ott vna valamelyik discoban, szívesen lógok vele, de orvoshoz se hozzá, se máshoz nem megyek. Vannak remek orvos ismerőseim is a környéken, akik az országban angy szaktekintélyek és itt élnek a környékben, de nem vagyok hajlandó még tőlük sem tanácsot kérni. Előbb-utóbb majd belehalok valamibe, és amíg ilyen nehéz, szar életem van, addig jobb lenne, ha előbb történne :)



Na szóval visszakanyarodva a témára:

Ezért nem szeretnék vénykötelessel foglalkozni, hisz nem lehet hozzájutni. Teát/kakaót iszok minden este, hisz este 10re a lakás kb. 16-17 fokos, és a forró tea/kakaó az egyetlen, ami felmelegít. Sajnos ezt a termet lehetetlen felfűteni rendesen, ahol a gép van, és jelen pillanatban a gép előtt kell töltenem itthon az időm nagy részét. Hamarosan megváltozik ez, de csak így lehet túlélni, hogy forró italt iszok. Itt pedig a tea a legkézenfekvőbb.


Ha pedig vényköteles és nagyon gyenge, akkor pedig értelmetlen felvennem némi kölcsönt, hogy megvegyem, hisz használhatatlan. Szóval akkro értelmetlen ezekszerint foglalkoznom is vele, és ha az elmúlt 1-1,5 évben kibírtam így valahogy, akkor bírjam még továbbra is.

2011. jan. 25. 17:49

Nincs olyan altató, ami igazán hatásos, és nem vényköteles.

Agykontrollozz. Az a legjobb altató.

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2011. jan. 25. 17:41
Ezek vénykötelesek!
2011. jan. 25. 17:26
nekem a lendormin nevű altató jött be. Nem túl erős, de elaltat. Ha erősebbet akarsz, ami átaltat, az az imovane.
2011. jan. 25. 17:22
A vény nélkül kapható nyugtatók mind növényi alapúak. Ha össze-vissza ffekszel le, akkor soha nem fogsz tudni rendesen elaludni (leszámítva, ha eléred azt a pontot, amikor már bárhol bármikor álomba tudsz merülni).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook