Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 19. 11:45

Borotválkozás!!!Szépenvasalt ing,farmer mellé ne vegyen fel sportcipőt!Hanem szépen kifényezett fekete cipőt,v barnát,de tiszta legyen!

Legyen természetes,feleslegesen ne beszéljen,és tudjon meg mindent ami a munkához szűkséges majd.Vigye a referenciáit,ha vannak,h eddig hol és mennyi ideig dolgozott.

479. aysa777
2010. aug. 19. 11:45
Szerintem az a lényeg, hogy legyen természetes!!Én mikor legutóbb voltam állásinterjún nem mentem kiskosztümben, de csinosan, ezzel már tiszteletet adsz a munkaadónak, ha úgy jelensz meg...és szerintem természetesen viselkedtem, kedvesen, mosolygósan, de én is ilyen vagyok...a kérdésektől pedig ne féljen, gondolja át jól a válaszokat, és akkor nem lesz semmi gond:)Legyen udvarias, tisztelettudó (pl amit írtál bemutatkozás az fontos, ő kezdeményezze szerintem-kézfogás, a beszélgetés meg megy magától szerintem, irányítják a leendő munkaadók), hallgassa meg figyelemmel, és érdeklődéssel a másik felet, ez is fontos szerintem:)És fő a magabiztosság, gondoljon arra, hogy ő a legjobb, akit választhatnak, és akkor menni fog!!:)Sok sikert!!
478. Gigi13
2010. aug. 11. 14:40

persze:

pl. :

maximailsta vagyok, néha nem veszem észre, h túl sokat, precízen akarom csinálni a munkám...

vagy:

türelmetlen vagyok, és néha jobb lenne, ha kicsit lassabban, higgadtabban dolgoznék...

ilyesmi,

ez beválik!!!

sok sikert

2010. aug. 10. 08:50

Sziasztok!

kreatív emberek segítségét kérném:):):)

ma megyek állásinterjúra, és átnéztem, a lehetséges kérdéseket.


Mit lehet a gyengeségekre mondani? Ha azt kérdezik, hogy mik a gyengeségeim?

Igazából azt nem mondhatom, ami az igaz, mert nem vesznek fel.

Van valami olyan dolog ami ilyenkor be szokott válni?


Aki tud segítsen!

2010. aug. 4. 14:24

Sziasztok!


Hát, túléltem az interjút. Reményeimmel ellentétben tényleg jó sokan voltunk, de holnap mindenképp választ kapok azt ígérték.


Reménykedni reménykedek, mert be nem égtem, meg pl az utánam következő polárpulcsis, szakadt gatyás fiatalembernél megnyerőbb voltam, de túl bizakodó sem vagyok.


Egyébként pozitívum, hogy családtervezésről, párkapcsolatról nem kérdezett, habár a mai világban lehet, hogy nem is tekintik az embert 21 évesen még potenciálisan sem jó anyajelöltnek. :)


Mindenkinek köszönöm a bátorítást és segítséget, természetesen amint tudok valamit, megírom :)

475. 388b941089 (válaszként erre: 448. - PumaNyuszi)
2010. aug. 3. 21:37

Szia!


RUHA: kosztüm szoknyával, vagy nadrággal, nőies felső, magassarkú - nem tűsarkú csini cipő. (kérj meg vkit h vigyen el, vagy menj busszal :D)


SMINK: nem túl hangsúlyos, lágy smink. Alapozó, pici pirosító, szemceruza, spirál, szájfény


és a lényeg: ADD ÖNMAGAD!Természetesen valamilyen szinten közvetlennek kell lenned, de nem szabad túlzásokba esni, maradj a szigorú, hivatalos viselkedésformánál, és végig legyél nagyon határozott. A kérdésekre a válaszokat mindig TÖMÖREN, LÉNYEGRETÖRŐEN próbáld megfogalmazni, nem kell feleslegesen rizsázni.


Ha megkérdezik, h miért jöttél el az előző helyről (biztosan megfogják) mondd azt, hogy "nem becsültek meg eléggé, és új kihívásokat keresel, amikben kipróbálhatod magad."


Lehet megkérdezik a gyerektémát is... arra egyértelműen azt kell válaszolni, h "még nem szeretnél gyereket, mert még fiatal vagy"


Sok szerencsét neked! :-))

2010. aug. 3. 19:07
Köszönöm mindenkinek, be fogok számolni, ígérem :)
473. Gigi13
2010. aug. 3. 15:42

ja éáéés, remélhetőleg:

- Mikor tud kezdeni?

:-)

472. Gigi13
2010. aug. 3. 15:41

Hello,

ééén a szoknyára szavazok, egy csinos, ne mini, hanem talán térdig, térd alattig érő szoknya, csini blúzzal. Elvégre nyár van. Mindenki nadrágban jár, szerintem egy csinos nő vegyen szoknyát. De tudom, én ilyen régimódi vagyok..

Ami a gyaloglást illeti, én a csini cipőt vinném zacsiban, előtte, pedig könnyeden, friss lábbal lejthetsz be az interjúra, mint egy istennő...:-)

A kérdések:

- Indokolja meg/ Miért gondolja, hogy alkalmas erre a munkára?

- Szereti az autókat?

- Mi a hobbija?

- Meg fog élni ebből a pénzből?/ Milyen kiadásai vannak egy hónapban, gondolja, hogy az általunk ajánlott fizetés kielőgíti Önt?

- Túlórát vállal?

- Tervez -e gyermekvállalást mostanában?

- Vannak kérdései számunkra/ a munkával kapcsolatban???


Szerintem sem érdemes hazudni, mert később minden kiderül. (Egyedül abban füllentenék kicsit, ha nemsokára szeretnél gyereket, azt nem kell így bevallani..)


Sok sikert!!!

Halljuk a holnapi történéseket!

:-))

471. Laleh
2010. aug. 3. 14:30

Pár hasznos oldal azoknak, akik állásinterjú előtt állnak. :-)


[link]


[link]


[link]


[link]

470. PumaNyuszi (válaszként erre: 469. - Adfa0d8bdb)
2010. aug. 3. 13:39

Gratulálok, én is nagyon reménykedek, de már most ideges vagyok. :)


Pedig jó lenne kialudni magam, és nem karikás szemekkel odaállítani.

2010. aug. 3. 13:25

fekete nadrág, fehér blúz egy kis bizsuval feldobva


igazán csajos, tükrözi az egyéniséget


én így mentem és bejött az állás :)

2010. aug. 3. 13:21
Megnéztem az afsz oldalán az átlagos keresetet a végzettségemmel... Hááát, nem akarok kötözködni, de nem tudom honnan nyerik az adatokat. Ha én majd kb 170ezer forintot fogok keresni, de boldog is leszek :D
2010. aug. 3. 11:43

Úgy fogalmaztak - nem a munkaadó - hogy a fizetés bruttó 60 körül várható. Azt pedig kétlem, hogy csak azért mondtak ilyen összeget, hogy boldog-boldogtalan jelentkezzen csak a pénz miatt.

De a pénz nálam úgysem minden. Végre újra dolgozni szeretnék, és ez ráadásul szakmámhoz illő munka is lenne :)


A ruha terén pedig győzött a többség: szövetnaci csinosabb, visszafogott blúzzal :)

2010. aug. 3. 11:24

Szerintem vegyél fel egy szövet, vagy vászon nadrágot (szürke, fekete, fehér, kék), hozzá egy színben harmonizáló felsőt, ami akár lehet mélyen dekoltált is, de nem dúrván, és szandit.

Hazudni nem szabad, mosolyogni igen. Legyél nyilt, őszinte, határozott.

A 60 ezerre jön még jutalék nem?

2010. aug. 3. 11:11
ha nem túl elegáns szerintem mehetsz benne
2010. aug. 3. 10:10

Nem akarok mindenáron úgy menni, csak a hozzászólások, tapasztalatok szerint még egyáltalán nem biztos, hogy túl nagy esélyem van.


És én nem voltam még soha konkrét interjún, azért kérdezlek titeket.


Az ötletet pedig úgy kaptam egy ismerőstől, ezért kérdeztem meg, mármint hogy nyáron a legpraktikusabb egy csini egyrészes, nem a saját fejemből pattant ki :)

463. Zsú1965 (válaszként erre: 462. - PumaNyuszi)
2010. aug. 3. 10:05
Miért akarsz mindenáron "elegánsan" menni? A selyem ruha nem erre az alkalomra való.
2010. aug. 3. 09:42
Egyébként ruhának az egyrészeshez mit szóltok? (elegáns selyem, térdig érő, de mégsem báli ruha vagy kisestélyi)
461. PumaNyuszi (válaszként erre: 460. - Mirta)
2010. aug. 3. 09:39

Konkrétan hazudni nem akarok, tehát a közel 5 éve tartó kapcsolatomat már csak az elveim miatt sem tagadom le, nem fogok kivitelezhetetlen ígéreteket sem tenni, tehát pl, hogy bruttó 60ezerből 2 hónap alatt jogosítványom lesz, tehát ezek nekem nem mennének.

Nem vagyok az a jól hazudós fajta, csak idegesebb lennék, ha hazudnék, és semmi értelme 3-4 helyre bejelenteni, hogy van munkám, ha egy hazugság miatt már a próbaidőn kitesznek.

460. Mirta
2010. aug. 3. 09:30

Munkaközvetítő cégnél dolgoztam pár évet, illetve elég sokat interjúztattam is.

Az öltözködéssel kapcsolatban egyetértek a csinos, és visszafogott stílussal. Nem kell, hogy előre tudd a dress-code-ot, de az fontos, hogy lássa a munkáltató, hogy komolyan veszed a vele való találkozást, és normálisan öltözöl fel. (interjúztattam már hagymaszagú, trikós hölgyet is, aki pont nálunk akart dolgozni)

Azzal kapcsolatban, hogy mit mondj, és mit ne... "hazug embert hamarabb...", tudod! Nagyon hamar kiderül, hogy ha valaki kamuzik. Az asztal másik oldalán ülő már ismeri az önéletrajzodat, lehet, hogy iwiw-en, itt-ott is utánad nézett, szerintem jobb, ha őszinte vagy.

(tudom milyen segélyen élni, én is csináltam 7 hónapig, de még mindig jobb, mint egy sz@r munkahelyen, feszengve, hogy nehogy lebukj)

Hajrá, remélem hamar találsz munkát!

459. PumaNyuszi (válaszként erre: 458. - Peti'74)
2010. aug. 3. 09:17

De, nekem is annak tűnik, és talán ez az egy ami kicsit elveszi a harci kedvem :D.


De ami a munkaügyi központban bruttó 60-ként van hirdetve, gondolom az max bruttó 60.


Én szívesebben dolgoznék napi 10 órát, minthogy -1 óráért levonjanak 13500 Ft-ot a minimálbérből, de sajnos ez van. Az ambíciókkal rendelkező pályakezdő keserűi örömei ezek :D

458. Peti'74
2010. aug. 3. 09:03
Csak nekem tűnik furcsának a brutto 60? Az netto 50 sincs. Ez komoly?
457. PumaNyuszi (válaszként erre: 455. - Ministry)
2010. aug. 3. 08:49

Amikor én jelentkeztem, akkor én a 3. voltam, és azt mondta a csajszi, hogy még 4-5 embert fog kiközvetíteni, nagyon remélem, hogy ebből nem 700 lett :D.


Mert akármilyen lehengerlő is leszek, nem kevés "negatív tulajdonságom" is van.

Tehát 21 évesen nincs 100 év szakmai tapasztalatom, nincs Start kártyám, sem jogosítványom, ilyesmik. Csak persze ezt nem írja az ember az életrajzába :)

456. Zsú1965 (válaszként erre: 452. - PumaNyuszi)
2010. aug. 3. 08:44
Szerintem nem elegánsnak kell lenni. Sötét, nem mini szoknya, vagy hosszú nadrág, világos, egyszínű felső, nem ujjatlan, nem kombiné pántos. Max. natúr smink, kevés illat, semmi feltűnő bizsu. Egyszerű, ápolt, visszafogott. Mosoly és szemkontaktus.
455. Ministry (válaszként erre: 452. - PumaNyuszi)
2010. aug. 3. 08:37

Engem is így közvetítettek ki.

Elröhögtem az egészet, amikor megláttam, hogy 700 valahányadik jelentkező vagyok, akit kiközvetítettek. Mégis én kaptam meg az állást :D

2010. aug. 3. 08:36

Hosszú nadrág, lapos sarkú és valami csinos felső.


Nem kell szoknya, magassarkú. :) Olyan ruhát válassz, amiben jól érezed magad.


A fizetésemelést szóba ne hozd az elején, mert rögtön kiszórnak a jelentkezők közül! Gondolj csak bele: te vagy a főnök és az alkalmazott már a felvételkor elkezdi, hogy fizetésemelést akar.... :S


Gyereket szóba ne hozd, mert ha azt mondod, pár év múlva szeretnél, rögtön kihúznak a listáról.

Nyugodtan letagadhatod a párod is, ha nem vagy férjnél.

453. morkika (válaszként erre: 451. - Marjann)
2010. aug. 3. 08:33

Egyetértek a hozzászólókkal.

Talán annyit tennék hozzá, hogy amennyiben szoknyában mész, harisnyát mindenképpen vegyél még akkor is, ha nagy a meleg!

Minden esetre legyél természetes, ne lássák nagyon rajtad, hogy be vagy tojva.

Javasolták itt azt is, hogy legyél határozott, de nem flegma. Ez valóban betartandó!


Sok sikert, aztán írj hogy mi volt! :)

2010. aug. 3. 08:31

Köszönöm az eddigi gyors segítségeket! :)


Mindenképp magamat fogom adni, hiszen bármennyire is szeretnék már dolgozni, nem fogom olyan arcomat mutatni, amit nem tudok sokáig fenntartani.


Sminkelni mindennap sminkelem magam, az elegáns öltözékekkel sincs bajom, csak 50 kilósan is gyakran bálnának érzem magam csipkeszegéllyel, hát még most, hogy felszaladt az itthon üléstől pár kiló :D.


Szerintetek egyébként az csak az álmaimban él, hogy nem hívnak be túl sok jelöltet? Csak mert ez az állás közel egy hónapja, csak a munkaügyi központunkban lett meghirdetve, és csak kiközvetítéssel lehetett felkeresni őket. És persze, munkahiány van, de még ezek után is képes a munkáltató szerintetek minden embert behívogatni meghallgatásra egy részmunkaidős álláshoz?

451. Marjann
2010. aug. 3. 08:26

Szia!


Ruha: nyugodtan mehetsz csinos szövetgatyában és lapossarkúban is, ha az a kényelmesebb (én is abban jártam interjúzni régen). Felső legyen csinos, de nem mélyen kivágott és lehetőleg nem ujjatlan. Friszura, smink. Aztán ha felvesznek, akkor nyugodtan rákérdezhetsz, hogy van-e a cégnél dress-code, milyen ruhákban járj dolgozni.


Ha kérdeznek, akkor válaszolj nyíltan, bár szerintem elég hamar le lehet venni, hogy milyen az interjúztató stílusa. Idős, fiatal, közvetlen, vagy énvagyokajani stílusú.


Gyerek témában lehet hazudni, de nyugodtan megmodnhatod, hogy nem gondolkozol rajta, mert előbb szeretnél egy biztos egzisztenciát, stabil, hosszútávú munkahelyet. (még ha nem is náluk képzeled, had higgyék azt)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook