Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2008. nov. 12. 18:24
Az interjún célszerű elegáns, üzleties öltözetben megjelenni (kosztüm, öltöny). Fontos megjegyezni, hogy az üzleti megjelenés magában foglalja azt is, hogy a nők nyáron is harisnyát viselnek és a szoknya hossza térd alá ér. A blézert/zakót az interjún le lehet venni, amennyiben az interjúszoba hőmérséklete ezt indokolja, de a blúz nem lehet áttetsző; mélyen kivágott; spagetti pántos vagy ujjatlan.
269. Pircsi24 (válaszként erre: 265. - 89b99f816e)
2008. nov. 12. 18:18

Rákerestem és ezt találtam:


General Business Attire, azaz általános üzleti megjelenés: szigorúan öltöny és kosztüm. Az öltönynél még elmegy a nadrág és a kabát eltérő színe. A nyakkendő férfiaknál kötelező.

268. Pircsi24 (válaszként erre: 266. - Emagdi)
2008. nov. 12. 18:18

Persze hogy nem :)

Mai nap után már meg sem döbbenék rajta ha egy ilyen kérdést nekem szegeznének :)


de ezelőtt tuti kiült volna a merő döbbenet :)

267. emagdi (válaszként erre: 265. - 89b99f816e)
2008. nov. 12. 18:11

szerintem inkább túlöltözött legyél, mint véletlenül alulöltözött.

én a helyedben a kosztümben mennék, feltéve, ha nem érzed magad nagyon kényelmetlenül benne. (mert ha igen, akkor lehet, hogy az nagyobb hátrány, mintha 'csak' olyan szépnadrág-szépblúz kombinációban mennél amiben nagyon jól érzed magad.)

266. emagdi (válaszként erre: 263. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 18:09

Az is egy válasz, ha megmondod, hogy nem szeretnél válaszolni, mert nem érzed úgy, hogy ez az információ a munka betöltéséhez szükséges lenne:))))


Dehát az nem sértő, ha az embertől olyat kérdeznek, amire nem szeretne információval szolgálni, csak ezt szerettem volna mondani.

2008. nov. 12. 17:29
Szerintetek mit takar pontosan a business megjelenés? Úgy értem, pontosan milyen öltözék illik ebbe bele: csak a kosztüm, vagy pl egy elegáns nadrág + blúz + mellény. Voltam áll interjún tegnap, hnapra visszahívtak egy megfigyelő napra, akkor megláthatom, milyen a munka, és mivel ügyfelek is lesznek, ezért kell így kiöltözni.
264. 89b99f816e (válaszként erre: 261. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 17:27
Sztem munkától is függött volna :)
2008. nov. 12. 16:57
Nincs ezen megsértődni való Magdi, csak ha ilyet kérdeznek, egyszerűen vagy meg sem hallom vagy megmondom egyenesen miért nem szeretnék ilyen jellegű kérdésekre válaszolni. Mindenképpen az egyenes utat részesítem előnyben.
262. emagdi (válaszként erre: 250. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 16:37

Pircsi, szerintem miután belépsz az ajtón 10 mp-en belül eldől, hogy esélyes vagy-e, hogy ott dolgozz, pusztán a kisugárzásod alapján.

Tökmindegy milyen sztorival készülsz, ha nem stimmel "hozzád", azt lehet érezni.


Én azt mondom, hogy nincs olyan kérdés, amit ne lehetne feltenni, egész egyszerűen meg kell tanulni lereagálni mindent. Az is egy jelzés az emberről, ha úgy reagál, hogy megsértődik, vagy zokon vesz bármit.

261. Pircsi24 (válaszként erre: 257. - 89b99f816e)
2008. nov. 12. 16:32
Vajon mit mondtak volna ha skorpió vagy? :)
2008. nov. 12. 16:31

KeA, SIldi ..


Egyik kérdés sem sérti a személyiségi jogokat szerintem sem Lehet csak én vagyok nagyon bezárkózva a saját világomba amibe úgy érzem ez nem fér be egy ismeretlentől. Pláne ha nem én akarom elmondani hanem kénytelen vagyok nyilatkozni ha kell az állás.


Nem keresek állást saját cégem van. Talán ezért nem szembesültem sosem ezzel a típusú állásinterjúval. Természetesen én is elbeszélgetek az alkalmazottaimmal mielőtt foglalkoztatom őket, de én egész másformában.


Azt aláírom hogy mást kell alkalmazni egy multinál és mást egy kis cégnél ahol van idő alaposabban megismerni egymást mielőtt együtt dolgoznánk, de sosem gondoltam hogy ez így működik náluk.

Meglepett ez a fajta gátlástalanság na :)


Én még régi emberléptékű világba hiszek, és próbálok így is viselkedni mindenkivel szemben.


Természetesen ismerem önmagam és nem csak három tulajdonságomat tudom felsorolni hanem zsákravalót rosszból is :) és a jövőképem sem a ködbe vész, és a többi kérdésre is tudom a választ természetesen, de nem szeretnék ilyen kérdésekre válaszolni mert úgy érzem ez az én magánügyem, és az ilyeneket csak közelálló emberekkel beszélem meg vagy osztom meg és nem kényszer nyomása alatt egy ismeretlennel.


Szerintem ez már egy bizonyos mértékű intimitás, nem adom ki magamat egy idegennek, és én is tisztelem annyira az embertársaimat hogy nem várom el tőlük sem ezt.

Ha érdekel valaki hogy milyen, rászánom az időt arra hogy megismerjem.


Tudom hogy ez az egész nem erről szól, de az a módszer ahogy teszik hogy kiszűrjék a nemkívánatos munkatársakat nekem felháborító, mégha célravezető is.


Szívesen beszélgetek idegenekkel is, de találjuk egy közös témát és vesézzük azt ki. Egy szakember szerintem azon keresztül is megtudja ítélni és tud olyan kérdéseket feltenni amiből kitudja szűrni csapatbavaló vagyok e vagy sem.


IQ tesztet természetesen megoldanék, azokkal eddig sem volt ellenérzésem, szeretem a logikai megmérettetéseket :) Látod Ildi azzal már találkoztam többször is, és nagyon élveztem. Konkrét példát mondjak, egy tanfolyamra való jelentkezésnél is kértek ilyet kitölteni.

259. SIldi
2008. nov. 12. 15:09

Pircsi24, en voltam olyan intejun, ahol a szakmai tudas szinte mellekes volt. Egy csapatot akartak alkotni, ahol mukodik a csapatmunka, ehhez elengedhetetlen a jo kozerzet es az, hogy talaljanak az emberek egymassal.

A szemelyes kerdeseknek nem az a lenyege hogy igazan valami szemelyest mondjal magadrol, hanem hogy mondjal valamit. Tatsd ki a szadat, reagalj, mikorben a szavaid mellett a gesztusok es testtartasod ordibal hogy milyen van... egy olyan szemnek, aki ezt tudja olvasni.


Annak, hogy mikor szeretne gyereket, foleg ha egy nonek teszik fel, azzal nem ertek egyet.

Nem hinnem hogy visszaelnenek a helyzetukkel a HResek mert a munkaadas/munkavallalas ket oldalu. Mindket fel kell akarja a masikat. Es egy askalodos kollegat senki sem akar.


Pircsi24, IQ teszet megoldanal? Mert letezik ilyen is.

Egy ember aki igenis ismeri onmagat el kell tudjon mondani magarol 3 jo es 3 rossz tulajdonsagot, kell elkepzelese legyen a jovoerol.

258. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 256. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 15:05

Természetesen a túl személyes kérdésekre nem kell válaszolni. De azok között amiket belinkeltél én nem találtam olyat, ami nagyon sértené a személyiségi jogokat. Arra a kérdésre pl. hogy milyen újságokat olvasol, lehet úgy is válaszolni, hogy ne menjen személyes szférába.

Állást keresel most, aktuális a kérdés?

2008. nov. 12. 15:04
Ja, nekem az előző munkahelyemen? Mi a horoszkópja? :) Tetszett nekik a válasz, h oroszlán :) hú meg ha, mondták :) Fel is vettek :)
2008. nov. 12. 14:46
Mármint olyan kérdésekre ami a magánügyeiben és a magánéletemben kotorászik.
255. Pircsi24 (válaszként erre: 253. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 12. 14:32
Ha a személyes kérdésekre nem vagyok hajlandó válaszolni fel sem vesznek?
254. Pircsi24 (válaszként erre: 247. - A445f073a9)
2008. nov. 12. 14:28
Szerinted mi az oka?
253. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 249. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:27

Ha profi a HR-es, bizony kiderülnek a kummantások :).


Azt aláírom, hogy nagyon sok helyen nem állnak a szakma krémjei, csak játsszák a nagytudásút, és a helyzetükkel visszaélve aláznak embereket.


De egy profit nem versz át, akármilyen felkészülten lódítasz. Ugyanazt a kérdést többször, többféleképpen teszi fel, úgy hogy egy könnyű kis csevejnek hiszed, és nem csak a választ figyeli, hanem közben a reakcióidat, a testbeszédedet, mikor hová nézel, tágul-e a pupillád, mennyit gondolkodsz egy-egy válaszon, hogy tartod a kezeidet, stb.

252. Pircsi24 (válaszként erre: 246. - A74de3d08a)
2008. nov. 12. 14:26

Nyugodt vagyok már csak tudod milyen az első rácsodálkozás és felháborodás :)


Szerencse hogy még nem voltam soha ilyen beszélgetésen :) biztos kikértem volna magamnak az ilyen személyeskedő kérdéseket :)

251. a1baa7edcc (válaszként erre: 249. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:26
Vannak szakemberek, akiket nem lehet megvezetni a kedvezo keppel.
250. Pircsi24 (válaszként erre: 248. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 12. 14:24

Szerintem ha ilyen áskálódó kígyó vagyok és akarom az állást frankón felkészülök a kérdésekből és megnem mondod hogy ez valóban én vagyok e vagy sem, csak amikor már kikészítettem pár hét múlva az egész csapatot.

Ellenőrizhettelen ha nem ismerjük a másikat és még nem dolgoztunk vele hogy hitelesek e ezekre a kérdésekre a válaszok.

249. Pircsi24 (válaszként erre: 245. - A1baa7edcc)
2008. nov. 12. 14:21

A szakmai tudás nagyon hamar kiderül van e vagy nincs. Mondhatnám azt hogy egy nap alatt, olyan feladatot adok amit el kell tudnia végezni. A kollektívába beilleszkedés és a egyéni viszonyokhoz hozzászokáshoz tuti kell egy hónap bárkinek, de ezalatt is eltudom látni a feladatom max nem annyira gördülékynem mert még nem tudom hogy a balra a negyedik szobába a kisszekrény alsó fiókjában van a x mappa, és a Juliska nénitől kell elkérni a kapukulcsot hogy beengedjem a szállítókat :) stb.


Azt mondod nekem ilyen beszélgetésből biztosra kiderül alkalmas e valaki a feladatra vagy sem? Hiszen ha nem akarok őszinte lenni hanem mindenképp az állást akarom, a legkedvezőbb képet festem magamról és azt mondom amit hallani szeretnének, persze ésszerű keretek között. Senki sem tudja hiteles e. Ha meg kiderül hogy kummantottam ugyanolyan kidobott pénz.


Abból viszont amit lerakok az asztalra és ahogy konkrétan látják a hozzáállásomat a munkához 100%-osan kiderül hiteles vagyok e vagy sem.

248. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 244. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:15

Gondolj bele abba, hogy nem te vagy a jelölt, hanem melléd keresnek kollégát. Szakmailag nagyon is a topon van, de egy áskálódó kígyó, csöpög belőle a rosszindulat, megmérgezi a levegőt körülötted. Viszont ez mind nem derül ki a felvételin, mert a bizonyítványai szuperek, szakmailag felkészült, viszont attól is görcsbe rándul az emberek gyomra, ha a hangját meghallják.

Szeretnéd, hogy felvegyék melléd?

2008. nov. 12. 14:11

Mi az oka annak, hogy nem akarok elvállalni egy olyan munkát, ahol nem vagyok bejelentve, magasban, veszélyes körülmények közt kell dolgozni reggeltől-estig, munkaruhát, és utazási költségtérítést nem kapok, napi 3000-ért?

Amúgy anyukád jól van???

246. a74de3d08a (válaszként erre: 244. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:09

szerintem ne idegeskedj, attól nem lesz jobb semmi sem.

multiknál általában így felvételiztetnek, de vannak normális helyek is, ahol a szaktudást nézik.

persze nem könnyű megtalálni az ilyen helyeket.

245. a1baa7edcc (válaszként erre: 244. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:07
Addig is, mig rajon, hogy nem vagy megfelelo, idot es penzt vesztegetett el.
244. Pircsi24 (válaszként erre: 241. - A74de3d08a)
2008. nov. 12. 14:05

Pontosan így érzem én is, aztán ha nem válok be a gyakorlatban keressen mást, nehogymár abból következtesse ki a szakmai hozzáértésem milyen újságot olvasok vagy abból mik a magáléleti céljaim. Se a magánéletem, sem a politikai hovatartozásom stb. nem nem viszem be a munkahelyemre. Itéljenek meg ők maguk, azok alapján ahogy teljesítek.


Tudom hogy azzal hogy itt háborgok semmi sem fog változni és ahol ezt kérték ezután is fogják, csak én most szembesültem először ezzel ezért vagyok kiakadva.

243. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 240. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 14:05

Ezek közül néhány kérdés tényleg fontos a munkáltató szempontjából, pl. hogy reagász a stresszes helyzetekre, vagy hogy oldod meg a konfliktus. Vannak direkt provokatív kérdések és helyzetek, amelyek részei egy személyiségvizsgálatnak. Mert az emberek többsége nagymester abban, hogy eladja magát, ezért kellenek az ún. indirekt módszerek is.

Amikor én kerestem kollégákat, nem is interjúztattunk olyanokat, akik nem voltak hajlandóak egy grafológiai vizsgálatba belemenni. Az ugyanis minden másnál pontosabban mutatja meg a személyiséget.

2008. nov. 12. 14:04
Egy barátnőmtől azt kérdezték,hogy partnekapcsolataiban érték-e kellemetlen meglepetések? Pedig csak operátornak jelentkezett egy multi céghez. Felvették.
241. a74de3d08a (válaszként erre: 240. - Pircsi24)
2008. nov. 12. 13:40
nem ha szakembert keres, adjon egy konkrét szakmai feladatot, esetleg szakmai tesztet, ne az érzéseimről kérdezgessenek.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook