Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 3. 08:19
szia! szerintem a pénzügyeket egyelőre nem kéne firtatni, még ha rákérdeznek akkor is válaszold azt, hogy nem szeretnél róla beszélni, ugyanis nem vagy köteles válaszolni rá. Szerintem felesleges öltözködésben mást adni, mint magadat. Ha saját magadat adod az a legmegnyerőbb szerintem. Amúgy is ha van elvárt öltözködés akkor azt úgyis elmondják, ha felvesznek.
449. Lyana (válaszként erre: 448. - PumaNyuszi)
2010. aug. 3. 08:18

Szia!

Elolvastam a kérdéseidet.

Én biztos egy nem sokkal térd felett érő szoknyában mennék valami csinos és nem túl kivágott felsőben. A frizura legyen rendezett és egy visszafogott smink sem árt.

Szerintem egy munkaadónál fontos az hogy lássa rajtad, hogy tudod mit akarsz. Legyél határozott, de ne flegma.

Én a korábbi munkahely elhagyásával kapcsolatosan nem a kevés fizetést említeném, mert ugye az itt sem sok és nehogy ez legyen az elutasítás oka. Inkább azzal indokolnám, hogy más területen szeretted volna kipróbálni magad.

Tipikus kérdések: miért akarsz náluk dolgozni?

milyen terveid vannak a következő 5 évre?

mikor akarsz gyereket? mikor mész férjhez?


remélem tudtam segíteni


sok - sok csodát az interjúra!!

2010. aug. 3. 08:11

Sziasztok!


Röviden vázolnám a helyzetemet, több fórumot is láttam a témában, de elég régiek voltak, nekem pedig már csak 1 napom van.


3 hónap önként vállalt munkanélküliség után holnapra végre behívtak egy megpályázott állásra "elbeszélgetésre".

Reményeim szerint nem lesz már ezer másik vetélytársam, mert igen rég jelentkezni kellett, meg nem is az a nagybetűs álommunkahely, de én úgy érzem, hogy ezt szeretném csinálni, és persze a semminél több és jobb.


A beszélgetéstől nem félek, hiszen 21 évesen felsőfokú nyelvtudásom, érettségim, OKJ-s papírom van, és egy ügyintéző állást pályáztam meg, de érdekelne pár vélemény:


Az első az persze nőként, hogy mibe menjek. :)

Valójában a városunk túloldalán van a munkahely, kocsim meg nincs, tehát terveimben semmiképp sem a tűsarok szerepel miniszoknyában az M6-os mentén, de persze ha ezt javasoljátok, bevállalom. :D


Igazság szerint ez "csak" egy részmunkaidős állás, 7 órás, előreláthatóan bruttó 60 ezer forintért, és nekem ez lenne az egyetlen saját jövedelmem, így azért is gondolkozok azon, hogy mennyire csípjem ki magam, mert ha holnapra be is vásárolok egy szép garnitúrát, minden nap nem vehetem majd fel ugyanazt, egyszerre pedig ennyi pénzért / ennyi pénzből úgysem tudnám átalakítani a ruhatáram.

Korábban dolgoztam már termelési asszisztensként, de egy gyárban, ahol nyugodt szívvel lehettünk farmerben egy jobb felsővel.

Ez a munkahely viszont egy márványpadlós autószalon, igaz, én nem vezérigazgató lennék :D

Illetve azon a tényleg kedves hölgyön sem kosztüm volt, aki anno az önéletrajzomat átvette.


Azért írtam le ilyen részletesen a dolgokat, mert sok helyen csak a "függ a poszttól és a munkahelytől" is válasz volt, így talán kicsit könnyebb lesz segíteni.


A másik kérdés pedig az, hogy milyen ciki, beugratós kérdésekre számíthatók, illetve milyen válaszokat ne adjak semmiképp.

Azt gondolom, hogy a baba - project tabu, habár amilyenné az anyagi helyzetem az elmúlt 3 hónapban vált, magam sem holnapra tervezem. De pl mennyire várnak el közvetlenséget? Azt szeretik többnyire, ha nyílt választ kapnak, vagy ha kerülgetik a válaszadást?


Illetve az uccsó rész :)

A régi munkahelyem önként hagytam el, és főként a naggyon kevés fizetés miatt. De mint említettem, az itt is nudli lesz.. Ha rákérdeznek, fogjam az ambícióimra, vagy próbáljam pedzegetni hogy ha engem szeretnének, én nem fogom sokáig tudni eltartani magam circa 50ezer forintból?


Minden segítséget szívesen veszek!!


És persze ha van érdeklődő beszámolok az eredményekről és reményeim szerint az első, nehéz napokról is :)

447. eddit (válaszként erre: 446. - Doroszita)
2009. nov. 14. 21:57
Ez tényleg nagyon jól fizető állás...és ha még a kollegák is rendesek lesznek veled, akkor baromi mákod van...sok sikert és várjuk a beszámolót!!
2009. nov. 14. 17:45
Csütörtökön lesz, mindenképp megirom, hogy sikerült! :) Tudod, ez állami cég, gondolom azért fizetnek ennyit. Itt a segédmunkás útfenntartók is 90-100e Ft körül keresnek, szintén negyed éves prémiumokkal, egyéb juttatásokkal. Ezért lenne jó megszerezni az állást, mert jó lehetőség lenne gyakorlat szempontjából is, ha később találnék diplomás állást! Mert hát ahhoz min. 5 év gyakorlatot kérnek! :(
445. zsuzso100 (válaszként erre: 443. - Eddit)
2009. nov. 14. 16:00

De előny a felsőfok...nyilván azok közül válogatnak.


Nem, én nem ott voltam, bár szívesen mennék.

444. eddit (válaszként erre: 442. - Zsuzso100)
2009. nov. 14. 15:41
Te is ugyanoda??? ;)
443. eddit (válaszként erre: 438. - Doroszita)
2009. nov. 14. 15:41

140e nettó középfokú végzettséggel??????? Mert az első hsz-ben azt írtad, azt kértek, ezért feltételezem,hogy az elmenő kollegina is középfokú végzettségű volt....Te jó ég, azért ez nem semmi....én diplomával nem keresek ennyit :(


Amúgy mikor lesz a meghallgatás? Írd majd meg, hogy ment és egy kalappal!

2009. nov. 14. 15:16

Én azt tapasztaltam, hiába készülsz fel előre, az izgulás nem múlik el, mindig kérdezhetnek váratlan kérdést.


Én túl vagyok rajta, és abszolút nem izgultam.

441. doroszita (válaszként erre: 440. - 07c4794583)
2009. nov. 14. 15:15

Köszönöm szépen! A rokonok már kilőve, mert pont ezért egy független bizottságot hoztak léte, akik a jelöltek közül választanak! 2 családtagom is ott dolgozik, de sajnos ez nem segitett, pont ezért! :)

De szerencsére beválasztottak a 6 ember közé mindenféle segitség nélkül! :)

Úgy gondolom a tudásommal és hozzá állásommal a munka iránt semmi gond nem lenne, csak még tényleg soha nem voltam állásinterjún és hát elég izgulós tipus vagyok! :) Ezért akarok előre felkészülni, hogy az ideges dadogást és a zavart mosolyokat kiküszöböljem! :)


Tényleg köszönöm mindenkinek,nagyon kedvesek vagytok!

440. 07c4794583 (válaszként erre: 438. - Doroszita)
2009. nov. 14. 04:02

az autópálya zrt egyértelműen tele van lóvéval, hiszen a mi adónkból van :)) (jó, rám nem vonatkozik, mert leléptem az országból). sajna otthon a 140 nettó fényes fizunak számít... mindenképp repülj rá az állásra, és ahogy mondtam, igyekezz egy korrekt, lojális, nyugodt lény benyomását kelteni, aki mindenkivel kijön, minden munkát megcsinál és nagyon szeretné megkapni az állást. ennyi elég kéne legyen.

ahogy elnézlek,a te hozzáállásoddal az égvilágon semmi probléma nem lesz, max egy előre lezsírozott csókos vagy rokon viszi el a helyet az orrod elől, ez sajnos otthon bevett gyakorlat. De bízz magadban, nem minden melót adnak ki az unokaöcsikének.

2009. nov. 13. 22:35
Húha...sok sikert! Ilyen helyre én is szívesen mennék!
2009. nov. 13. 20:18

Köszönöm szépen a sok segítséget és hozzászólást, tapasztalatot, nagyon kedvesek vagytok, hogy próbáltok segíteni. Az állásinterjú csak jövő héten lesz, de gondoltam előre felkészülök! :)

Ez egy állami cég, a nevét nem tudom kiirhatom-e!

(ÁAK Zrt.) az autópályák fenntartásával és létesitésével foglalkozik, gondolom már igy tudjátok azért. Engem gazdasági munkatársként vennének fel, szóval több, mint egy titkárnő, de mégsem vezető beosztás. A bérezéssel tisztában vagyok, mert ismertem a hölgyet, aki előttem betöltötte ezt a posztot! Havi 140e Nettó, 12e melegétel utalvány, nyáron 140e forintos üdülési hozzá járulás, karácsonykor 72e forintos vásárlási utalvány, plusz minden negyedévben prémium, 13. havi fizetés (amig az állam el nem törli a 13. havit).

Szóval nagyon jó lehetőség lenne, ezért szeretnék rá nagyon felkészülni!

437. 85055abb64 (válaszként erre: 435. - 07c4794583)
2009. nov. 13. 20:06
:DDDDDDDDdd ok
436. 07c4794583 (válaszként erre: 433. - OlíviaAnna)
2009. nov. 13. 20:01

ez teljesen korrekt, és megfogadnivaló tanács. jó diplomatának kell lenni - semmi "az előző főnököm egy hülye volt".. aranyszabály!

diplomácia über alles :)

435. 07c4794583 (válaszként erre: 434. - 85055abb64)
2009. nov. 13. 19:53

Ez úgy van, hogy azért mondod ezt, mert szerintem nem tudod, milyen szeretni a munkádat.


Én például műszaki problémákat oldok meg, és a kiválóan fizető, céges vadiúj Ford Mondeóval, fizetett mobillal, otthonra fizetett internettel, nettó 350-400 000 forinttal járó munkámat hagytam ott egy kevésbé "fényes", szakadt Volkswagennel járós, ugyan fizuban nem sokkal rosszabb, de kevésébé elegáns munkáért, mert az a 8-9 óra, amit ezekkel a feladatokkal töltök, borzasztó fontos része az életemnek, és egyszerűen ráuntam az előzőre. Profin módon jártam a bejárt utat, dicsértek, üvegszobrocskától karácsonyi bónuszig minden volt.. mégis: az új helyen egy csomó mindent kell csinálni, ami nem olyan egyszerű, amit még nem próbáltam, ami sokszor kifog rajtam - de úgy megyek dolgozni, hogy hú, mi lesz ma vajon?

Én ezt nevezem kihívásnak, meg valahol a szakma szeretetének.

Nem kifogásolni akarom, amit írtál, csak rávilágítani a másik oldalra.

434. 85055abb64 (válaszként erre: 429. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 19:28

Tudom, hogy nem a témához tartozik, illetve nem segítek vele a fórumnyitónak.


Én ezt annyira nem bírom, ezt a kihívás témát.

Én a legegyszerűbben szeretek eljutni A-ból B-be, az a leghatékonyabb. Nem mondom, hogy nem tudok megbírkózni a bonyolultabb ügyekkel, de most bakkker, annyira nem csípem őket, mert nekem az a leghatékonyabb, amit rögtön el tudok intézni.

Nekem nincsen szükségem kihívásokra, tudom, hogy ha akarok el tudok intézni baromi sok mindent, nem kő még önigazolás is erre, mert akaratlanul belefutunk bonyolult dolgokba.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincss szükség innovációra meg nem szükséges belemenni nehéznek tűnő utakba, de hogy szertem a kihívást, nem mondanám.


Nem tom kit érdekelt ez, de azért leírtam :))))

433. OlíviaAnna (válaszként erre: 428. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 10:32
Arra azonban vigyázz, hogy semmi esetre se mondj rosszat az előző munkaadódról, munkahelyedről. Ezt, hogy "csak az idegeimet készítik ki", ott majd ne említsd. Mond azt, hogy váltani szerettél volna, hogy új területen is kipróbálhasd magad. Good luck!
2009. nov. 13. 10:30
azért akinek van munkája még nagyobb felelőség jó helyet találnia nagyon sok esetet láttam mikor az illető rosszabbul járt jól gondolj át mindentha sikerel jársz is..
431. 1e8f358d6a (válaszként erre: 430. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:46
akkor jó :)
430. zsuzso100 (válaszként erre: 429. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:45
Én tudom, miért akarok váltani és ezt mindenki megértheti.
429. 1e8f358d6a (válaszként erre: 428. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:44

na, ez a beszéd.

Neked szerencséd van, mert úgymond biztonságban vagy, van munkahelyed, csak váltani szeretnél.

Viszont ha a az interjún megkérdezik, miért akarsz váltani, semmiképpen ne szídd a főnöködet meg a kollégákat.

Inkább mond azt, hogy kevés a kihívás a jelenlegi munkahelyeden és te ennél jóval többre vagy képes. Ez diplomatikus válasz és nem sérthetsz meg senkit.

2009. nov. 13. 08:43
Annyiból nem gázos nekem, hogy jelenleg van munkahelyem, csak az idegeimet készítik ki. Tehát merek összeget mondani, persze nem nagyképűen! De nyilván kevesebbet nem akarok keresni!
427. 1e8f358d6a (válaszként erre: 426. - Eddit)
2009. nov. 13. 08:38

Mindenkinek van a fejében egy összeg, ami alatt nem szívesen dolgozna. Persze ez kényes téma, mert ha már hónapok óta munkanélküli valaki, akkor sokkal könnyebben vállal el kevesebb bérért munkát. Ilyenkor viszont az a baj, hogy később megbánhatod, hogy jóval alacsonyabb összeget kértél, mert egy kisebb vagy középvállalatnál nem gyakran van fizetésemelés, így akár évekig dolgozhatsz ugyanazért a kialkudott bérért.


Az állásinterjú előtt lehet tájékozódni, hogy a közeledben, akik ugyanezt a munkát végzik, mennyiért dolgoznak.

Bátraké a világ, persze ez nem azt jelenti, hogy irreális összeget kell mondani, de pl. ha azt a munkát havi 120 ezer forintért végzik mások, akkor te se mondj érte 80 ezret, csak mert "szorongatnak" a hr-esek.

426. eddit (válaszként erre: 413. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:34
Én anno próbáltam és egyszerűen addig nem engedtek el, amíg ÉN nem mondom meg a bérigényt...hiába próbálkoztam,hogy átdobjam nekik a labdát, nem engedték....olyan kínos volt, mert tényleg nem tudtam,hogy alul-,vagy túlértékelem magam :P Hogy lehet ezt kivédeni?
2009. nov. 13. 08:33
Majd felveszem, ami rámjön! :-)
2009. nov. 13. 08:33
Persze, hogy nem!
423. alfoldi13 (válaszként erre: 420. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:32
azért csak nem a külső dönt ott..ha fontos is..
422. zsuzso100 (válaszként erre: 421. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:31
A másik gondolat egy fehér pánt nélküli felső, annál sem látszana, hogy pánt nélküli, bár az lehet kényelmetlen.
421. 1e8f358d6a (válaszként erre: 420. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:28
akkor az jó, úgyis összegombolod majd a blézert. Kiengedve nem jó választás állásinterjúra, mert túl lazának tűnnél. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook