Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
420. zsuzso100 (válaszként erre: 419. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:27
Erre gondoltam én is, van egy fehér anyagában mintás felsőm, nem is volt még rajtam, picit áttetsző, de úgyis rajtam van a blézer.
419. 1e8f358d6a (válaszként erre: 418. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:25
valami világosabb árnyalatú felső kéne, pl. fehér, halvány rózsaszín. Mivel blézer lesz rajtad, ezért nem muszáj nagyon elegáns blúznak lennie, lehet egy minta nélküli rövidujjú felső is.
418. zsuzso100 (válaszként erre: 417. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:23
Az a baj, hogy nem lesz nagy választási lehetőségem, nincs annyi ruhám. Fekete nadrág, fekete blézer a tuti, és mi van alatta, az a kérdés.
417. 1e8f358d6a (válaszként erre: 415. - Zsuzso100)
2009. nov. 13. 08:20

milyen jellegű munka lenne?

Ha irodai, akkor egy fekete szövetnadrág és egy szép blézer, esetleg blúz tökéletesen megteszi.

Ha nagyon hosszú a hajad, akkor fogd össze, ha nem hosszú, akkor nem muszáj, viszont ne lógjon az arcodba.

Színekben szerintem a bézs és az egyéb halvány pasztelárnyalatok a nyerők.

416. 1e8f358d6a (válaszként erre: 414. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 13. 08:18
oh-jaj, kétszer írtam le a feladat szót. :))) bocsesz.
2009. nov. 13. 08:18

Mikor lesz a nagy nap?

Én is most megyek, még ki kell találnom, mit is vegyek fel! :-(

414. 1e8f358d6a (válaszként erre: 412. - 4ce0ebd54f)
2009. nov. 13. 08:16
ezt a jó és rossz tulajdonság kérdést tényleg mindenhol felteszik, de a rossz tulajdonságra azt is mondhatod,hogy túlzottan maximalista vagy, egy-egy feladat tökéletes feladat megoldása akár napokig foglalkoztat. :))) Ez végül is a cégnek csak jó, a munkavállalónak természetesen nem, mert rámehet a magánélete. :)
413. 1e8f358d6a (válaszként erre: 410. - Anita0027)
2009. nov. 13. 08:14
igen, és térj ki, kapnál-e egyéb juttatásokat? Utazási támogatás, étkezési jegy, üdülési csekk stb. Az is sokat nyom a latba.
2009. nov. 13. 08:14

Küldöm én is így látatlanban a pozitív energiát. Reméljük szerencséd lesz és a 6 emberből te leszel a kiválasztott. Ez az interjú legalább ma van? Mert ha babonás vagy....mondjuk nekem szerencseszámom a 13.

Én 2x voltam interjún eddig tök ciki volt. Először magával a főnökkel (áruházvezető) majd utánna egy másik áruházban a területvezetővel és üzletvezetővel egyetemben egy csoportoson. Az első tiszta cink volt, mert jóképű, fiatal pasi volt az interjúztató, mindenféle hülyeséget megkérdezett. Pl: miért jöttem el az előző munkahelyemről. Na itt kell rizsázni elég keményen. Mert ha aszondod baj volt a főnökkel, na akkor nem köllesz. ÉN ezt mondtam, hogy egy lelketlen, aljas, gané főnököm volt. (szép szavakba búrkolva)Mivel te még pályakezdő vagy, így tapasztalatod nics, de tőlem megkérdezték milyen feladatom volt előző cégnél, egész életemet el kellet mondani. A dúrva az volt, hogy először ő kezdte a bemutatkozást, elmesélte ő is egész életét. Vlmint mondjak 1 jó és 1 rossz tulajdonságot magamról. (ezt mindenhol megkérdezik)Na ez már még jobban cink volt.

Nem vettek fel, amit nem is bánok.

A 2. a csoportos interjú na az már könnyebb volt, mert mások is voltak kb 7-en voltunk. Körbeültünk egy asztalt, és kitöltöttünk egy tesztet. Itt is személyiség kérdések, persze muszáj itt is rizsázni,fényezni magamat, mert azért fele se igaz amit teszteken írogatunk mi álláskeresők. Minél jobban akarjuk a munkát, így tudni kell írni 15 jó tulajdonságot magamról. Meg a leendő melóhelyemről.

Alapjában én is izgulós típus vagyok. De erőt vettem magamon és elsőnek jelenkeztem hogy elregéljem előző melóhelyeimet, meg életemet. És ez jó pont volt, mert felvettek!!

Nagyon sok sikert!!

2009. nov. 13. 06:43
hát majd mi szorítunk...
2009. nov. 13. 06:40
Szia! Amit még biztosan meg fognak kérdezni, az a bérigényed.A munkáltatók általában nettóban kérdezik, de ezt mindig mondani kell, hogy nettó vagy bruttó összeg-e az, amire gondolsz.
409. dogiz (válaszként erre: 398. - Doroszita)
2009. nov. 13. 05:54

Szia!

Az idén 2 interjún voltam. Az elsőn még az idegen nyelvtudásomat is ellenőrizték, hívtak valakit aki tudott velem beszélgetni és az minden félét kérdezett előző munkahelyről, meg szakszavakat is.

Kb. ugyan ezek voltak magyarul is, majd 1 teszt ami 1 órás ebben mindent, a munkahelyi összeférhetőségről, munkához - munkatársakhoz való hozzá állás, problémamegoldás.

A második helyen alig kérdeztek valamit, elmondták milyen munkára keresnek és 1,5 órás teszt, ami kizárólagosan csakis szakmai kérdéseket tartalmazott, törvényektől kezdve - konkrét szitukat ....

Szóval nem tudsz eléggé felkészülni, de azért SOK SIKERT!

2009. nov. 13. 02:17
Köszönöm szépen a linket bogyobaba!
407. doroszita (válaszként erre: 406. - 07c4794583)
2009. nov. 13. 02:16

Köszönöm szépen, hogy ilyen kedves vagy és ennyi energiát szánsz rám! :)

Gratulálok Neked a jó állásodhoz!

Úgy gondolom, hogy a dinamikus személyiség az olyan pörgős, határozott ember, aki magabiztosan mindig tudja mit csinál! :)

2009. nov. 13. 02:05

Az izguláson egy keveset segít az, ha legalább 15, de inkább 20 perccel hamarabb érkezel, és leülsz valahol kint és vársz. Persze nem biztos, hogy olyan a hely, de lehet, hogy lesz egy recepció fotelokkal, csak egyszerűen ülj le oda, és ha kérdezik a recepciósok, mondd, hogy interjúra jöttél, de csak később szeretnél bemenni. Ha van 10-15 perced, hogy ott ücsörögj és kifújd magad, a végére kicsit akklimatizálódsz a helyhez, illetve úgy elkezdesz unatkozni, hogy már alig várod, hogy bemehess.

De ne mobilozz meg olvass semmit, csak nézelődj és ücsörögj nyugodtan. És amúgy ne lepődj meg, ha még meg is váratnak, akár egy órát is ennek tetejébe, multinál ez nem ritka. De ez nem biztos, az is előfordulhat, hogy halál pontosak lesznek. Én azért előbb mennék az említett 15-20 perccel.

És nem kell izgulni. Gondolj arra, hogy egy munka általában üzlet. Minden alkalmazott azért van ott, mert az a cégnek megéri, akármennyit is kiadott a fizetésedre, rajtad azért még a cég keres. Tehát a munkaszerződés egy kölcsönös megelégedést szolgáló megállapodás, amivel mind a két fél anyagilag jól jár. Éppen ezért egy interjú egyben tárgyalás is. Először ők kérdeznek, de a végén meg fogják kérdezni, hogy van-e kérdésed, és bátran felteheted a legbanálisabb kérdéseket is, például hogy hány közvelten munkatársad lesz, vagy hogy fizetik-e a bkv-bérletet (első körben a munkával, szakmával kapcsolatban próbálj kérdezni, ne rögtön a "kapok-e szaunabelépőt" vonalon mozogni, mert az eléggé ellenszenves lehet, ugye).

Tehát az interjú nem "vizsga", hanem a munkáltató egyszerűen megpróbálja felmérni, hogy ehhez a szerződéshez te vagy-e a megfelelő ember, értesz-e ahhoz, ami nekik kell, együtt tudsz-e működni, tudsz-e udvariasan és szolgálatkészen viselkedni akár ügyfelekkel, kollégákkal, szorgalmas vagy-e, nem kérsz-e túl sok pénzt. Hiszen valahol nekik is el kell indulni. Vedd úgy, hogy megismerni próbálnak és ne úgy, hogy na most "levizsgáztatnak". Ha jó fej az interjúztató, teljesen humánus lesz a folyamat :)


Az én utolsó interjúm, bár én mérnöki állásra jelentkeztem, így nézett ki:

- 15 perc személyes beszélgetés

(mik a terveid, előző munkahelyek, miért szeretem-szeretném ezt csinálni, mit gondolok, hogy mik a jó tulajdonságaim? és a rosszak?)

- 10 perc angol vizsga, ebből 3 perc lett, mert messze jobban beszéltem, mint a csaj (éltem amerikában sokáig), még röhögött is, hogy nekem kéne tőle kérdezni

- 15 perc műszaki vizsga, meg kellett oldjak egy hálózatos feladatot, mindegy, ilyen nem lesz neked.


Egyébként az első beszélgetős részben, volt egy kérdés, amire nem nagyon tudtam én se válaszolni: "te elég dinamikus személyiség vagy, ugye?" na én ilyen baromságokra sose tudtam mit mondani, elkezdtem viccelni, hogy remélem, ezt bóknak vehetem, mire ő is, hogy persze, annak szánta.. nagy nehezen kifejtettem, hogy ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne tudnék nyugton ülni az asztal mellett vagy akár hosszasan koncentrálni egy problémára, hiszen láthatja, hogy eredetileg matematikusnak készültem.. láttam, hoyg tetszett neki a válasz, bár a mai napig fingom nincs, mi az a dinamikus személyiség:o)) vagy miért mondta ezt :) mindegy, felvettek :o))

2009. nov. 13. 01:58
Küldtem privit!
2009. nov. 13. 01:43

Húúú, köszönöm szépen a segítséget, nagyon kedvesek vagytok! Az a baj, hogy nagyon izgulós típus vagyok. A fősuliban is ha meglátnak a tanárok a vizsgán, már mondják, hogy ne izguljak...

Olyankor elcsuklik a hangom, tördelem az ujjaim vagy a gyűrűimmel babrálok... Ezért gondoltam, hogy felkészülnék a kérdésekre! Nem akarok előre megírt beszédet, csak megnyugtatna, ha tudnám mikre kell majd válaszolnom!

2009. nov. 13. 01:36

Az előző munkahelyekről szoktak még kérdezni, de mivel pályakezdő vagy, ezért szerintem arról fognak kérdezni, hogy milyen gyakorlatokra tettél szert a főiskolán, meg, hogy karrierista tipus vagy-e? Erre a kérdésedre jól kell felelned! Ha a cég nagy és a Te képesítéseddel van esély a cégen belüli előléptetésre, akkor mond azt, hogy törekszel a jó munkavégzésre és a cégen belüli előrébb jutásra, de ha nincs esély, akkor mond azt, hogy nem, inkább a biztonságra törekszel, hogy legyen biztos munkahelyed! Mert ebben az esetben azt fogják gondolni, hogy ha karrierista típus vagy, akkor egy jobb ajánlat kedvéért elhagyod a céget. Mivel középfokú végzettség volt a követelmény, Neked meg főiskolád lesz, így joggal gondolhatják ezt!

A családi állapotodról és a családalapítás tervéről is kérdezhetnek!

Esetleg a számítástechnikai tudásodról való meggyőződés érdekében adnak egy két feladatot!

Szövegszerkesztés meg ilyenek...

2009. nov. 13. 01:29

Öltözz szolidan, de csinosan, nagyon halvány smink, és lehetőleg business-look (blúz legyen, ne top). Mosolyogj, amikor először bemész, meg amúgy se árt, legyél kedves, és mindig várd meg, amíg egyértelműen befejezte a mondatot/kérdést a kérdező. Ne válaszolj másra, csak amit kérdez, fogalmazz precízen, és semmi poénkodás, csak ha olyan típusú, aki veszi a lapot. Legyél minél őszintébb! Nézz utána, mi a cég profilja pontosan, mivel keresik a pénzt, és tudd, hogy a te munkád milyen szerepet játszana ebben a folyamatban (legalább nagyjából). Mondd el erről a pozitív dolgokat, amiért számodra érdekes lehet.

Hogy mi a terved a jövőre nézve? Használd nyugodtan a karrier szót, és ha magánéletileg puhatolóznak - tőlem pl megkérdezték, hogy képzelem el magam öt év múlva, hol fogok élni, mit fogok csinálni -, szolidan megeresztheted, hogy 30 körül szeretnél gyereket, de tudd, hogy erre nem kérdezhetnek rá. Sem a vallásodra, meg ilyenekre. Hangsúlyozd, hogy szereted a csapatmunkát, ko-operatív vagy és érdekel a cég, reméljük, tényleg így van :))

Nem nagyon hangsúlyozzák ezt, de nagyon sokat számít a személyes szimpátia, én pl szerencsés vagyok és elég megnyerően tudok fellépni, és engem eddig mindig mindenhova felvettek, még oda is, ahol műszaki diploma kellett volna, és nekem nem is volt...

Tehát kedves, nyugodt stílus, ne babrálj, ne igazgasd a ruhád, a hajad, látható helyre tedd a kezeid, pl akár föl az asztalra, őszinte és lelkes benyomást kell kelteni, a legkönnyebb, ha tényleg az is vagy! Nem kell "fényezni" a céget, ugyanis eléggé levágják, ha kamuzol.. ha jó a természetes stílusod, és rá tudsz hangolódni az interjúztatóra, egyrészt tudni fogod, mit akar hallani, másrészt lejön neki, hogy könnyű veled dolgozni, kommunikálni, és jól befogadod a dolgokat.

Nézz utána, mit csinál a cég, neked mit kéne ott csinálni, és képzeld el előre, hogy hogy illeszkedsz ebbe bele, ez miért jó neked.

Azt is megmondhatod, hogy ez az első interjúd, és már nagyon vártad és kíváncsi voltál. Nem kell előregyártott sablonokkal felszerelkezni, de azért az alapkérdésekre legyenek válaszaid.

2009. nov. 13. 01:25
köszönöm szépen a segítséged... és ezeken kívül még miket szoktak kérdezni?
2009. nov. 13. 01:21
*egzisztencia
2009. nov. 13. 01:21

Szia!

Terve a jövőre nézve:


-rövidtávú: biztos munkahely, autó

-hosszútávú: lakás, biztos egzisztenci


Miért az a cég: mert beleillik a jövőképedbe, passzol a személyiségedhez bla, bla, bla


Sok sikert!

2009. nov. 13. 01:17

Már fél éve kerestem állást, de semmi pozitiv visszajelzést nem kaptam az önéletrajzaimra. Vagy túlképzett voltam, vagy olyan nyelvtudás kellett volna, amivel nem rendelkezem!

Most viszont hivtak egy nagy cégtől, hogy az önéletrajzom alapján szeretnének behivni egy meghallgatásra. 200-an jelentkeztek, ebből 6 embert hivnak be! A feltétel közép fokú végzettség volt, számitástechnikai ismeretekkel stb... ,de előnyt jelent, a főiskolai végzettség és a közgáz ismeretek. Én utolsó éves vagyok a közgáz főiskolán!

Mit szoktak ilyen helyen kérdezni? És a pl. mi a terve a jövőre nézve, vagyhogy miért szeretne a cégnél dolgozni kérdésekre mi a legmegfelelőbb válasz? Gondolom fényezni kell a céget! Nem vagyok túl beszédes, ezért szeretnék felkészülni előre!

Még soha nem voltam ilyen állásinterjún! Ha tudtok, kérlek segitsetek!

397. SF
2009. jún. 28. 16:01
Állásinterjú? Már két éve sehová sem hívtak be. Nem is tudom, maradt-e még remény!
2009. febr. 2. 20:09
Sziasztok! Álláskereső vagyok (nocsak), és egyre kétségbeesett. Sok interjún vagyok túl. Fiatal vagyok, igaz túl vagyok egy rákos megbetegedésen, emiatt munkakiesés (lyuk az életrajzban), nincs gyerekem és nem is akarok (ennek oka a kiábrándultság több fronton is). Mosolygós, életvidám és szakmailag elég felkészült vagyok mindenhova, ahova beadom a jelentkezésemet, tehát nem magasra célzok. Az interjúkon elbukok, sorra. A legszenyább kérdéskörök közül: gyerekkérdés, megbetegedése volt??? (ált. azt mondom hogy háztartásbeli voltam, de volt hogy túl spontán válaszoltam, persze akkor sem a konkrétumot hogy mi is volt a baj).. szexuális ajánlat.. Belefáradtam. Fő az optimizmus! ;) Nem is tudom hány helyre adtam be önéletrajzot. Most van egy nagy reménységem, csak hívjanak be.
395. cilus (válaszként erre: 165. - Kislibu)
2009. jan. 2. 13:39
Gratulálok!!
394. frollo
2008. nov. 26. 00:03
Hogy tuti nem lépek-e le külföldre :))
393. 68f3da251d (válaszként erre: 392. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 23. 23:17
Nem, mindössze csak résztvettem a 8000,- Ft-os "Gundelpalacsinta sütő" tanfolyamon, amiről van oklevelem.
392. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 391. - 68f3da251d)
2008. nov. 23. 23:15
Tévedtem, azt hittem séfnek jelentkeztél.
391. 68f3da251d (válaszként erre: 390. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 23. 23:10
Igen. Hogy találtad ki? Oda jelentkeztem a marketinges pozicióra, amikor megnyílt az olcsó pinceborozójuk és nekem kellett volna a törzskártyákat eljuttatni a cégeknek, akik az idióta külföldi vendégeiket 30%-os kedvezménnyel hozhatták volna 14.000,- Ft-os kismenűt enni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook