Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok fórum

Állásinterjúval kapcsolatos kérdések, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
30. lamoni (válaszként erre: 28. - F124753f33)
2007. máj. 14. 15:52
Nem. Annyi becsület se volt benne, hogy visszaszóljon, hogy nem kellek.
29. 9a2354601b (válaszként erre: 28. - F124753f33)
2007. máj. 14. 14:11
Nem kell agresszívnak lenni. A szegény pasi lehet, hogy azt hitte, hogy kikezdett vele a pályázó. Elég gyakran előfordul, hogy bevállalnak a pályázók sokmindent...
28. f124753f33 (válaszként erre: 27. - Lamoni)
2007. máj. 14. 14:05

Kár hogy nem tetted meg :)

Végül is mi veszíteni valód lett volna? Gondolom nem ott dolgozol azóta

27. lamoni (válaszként erre: 26. - F124753f33)
2007. máj. 14. 09:05
Megérdemelte volna.
26. f124753f33 (válaszként erre: 24. - Lamoni)
2007. máj. 14. 01:28
Tökön kellett volna rúgnod.
25. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Lamoni)
2007. máj. 13. 20:27
Hülyék márpedig mindenhol vannak, nagy cégeknél a nagy számok törvénye alapján több is akad belőlük...
24. lamoni
2007. máj. 13. 20:22
Igazatok van. Ami velem történt ráadásul egy elég nagy cégnél volt, ahol egy nálam kb. 4 évvel fiatalabb (szinte kezdő), magától teljesen elszállt srác volt, aki élvezte hogy szívathat. Igazából nem is értem, hogy hogy lehet egy több országban jelenlevő multicégnél ilyen HR-est alkalmazni. Legszivesebben ideírnám még a cég nevét is.
2007. máj. 13. 14:32
A másik szerintem az, hogy egy állásinterjú során esélyt sem kell adni vkinek a magán jellegű kérdésekre. Meg arra sem, hogy vkivel magas lóról beszéljenek. Nem azt mondom, ha már a főnököd, tehát ha megkaptad az állást, van, hogy le kell nyelni dolgokat (ez nekem sajnos ment soha), de addig amíg nem a főnököd, mindenképpen "egyenrangú félként" kell hogy kezeljen, ha nem, én sem dolgoznék ilyen helyen.
2007. máj. 10. 00:18

neked kell eldöntened, hogy szeretnél-e egy olyan helyen dolgozni, ahol már az első találkozás során lábbal tiporják az alkalmazottak jogait...

Az ilyen kérdésekre nem kell válaszolni, hacsak nem fogadod el azt a tényt, hogy megalázzanak. Én azt mondanám, hogy "elnézést, nem készültem fel arra, hogy ilyen magánjellegű kérdésekre válaszoljak".

Felnyomni? Ez egy másik opció. Nem feltétlenül szükséges még akkor sem, ha az ember nem válaszol.

nem kell szélsőséges megoldásokban gondolkodni: vagy válaszokok mindenre, vagy felvételt készítek.

21. lamoni (válaszként erre: 19. - 9a2354601b)
2007. máj. 9. 20:25
Nincs joguk, de mégis szinte mindenhol fényképes önéletrajzot kérnek, és majdnem mindenhol rekérdeznek a gyerekre is. És ha rákérdeznek mit mondjak, ez diszkrimináció? Ha nem válaszolok, akkor szerintem még kevesebb lesz az esélyem. Egyébként már voltam olyan helyen, ahol már rendesen "vallattak" annyit, és olyanokat kérdeztek. És ezek után mit lehet tenni? Rögzíteni kellett volna a beszélgetést, és felnyomni a céget?
20. 9778ca1817 (válaszként erre: 19. - 9a2354601b)
2007. máj. 9. 13:34
ha nem kérhetnek fényképet akkor miért kérik nagyon sok helyen?
19. 9a2354601b (válaszként erre: 14. - Babi83)
2007. ápr. 19. 21:06
Nem árt tudni, hogy nincs joguk rákérdezni gyerekre, családi állapotra, magánéleti tervekre. Nincs joguk fényképet sem kérni az önéletrajzhoz.
18. 9a2354601b (válaszként erre: 16. - Zena01)
2007. ápr. 19. 21:05
mert most az érettségi annyit ér, mint a 80-as években 8 általános, a diploma meg annyit mint akkor az érettségi.Mi ebben a meglepő?
17. lamoni (válaszként erre: 16. - Zena01)
2007. jan. 31. 20:52
Egyetértek. A legtöbb jól megfogalmazott álláshirdetés hosszas telefonálgatások után kiderül, hogy ügynöki munkát takar. Az önéletrajz elküldése és az állásinterjúk után jó, ha 10-ből 4 cég visszajelez valamit.
16. zena01
2007. jan. 31. 09:46
A húgom két hónapja jár állásinterjúkra. Az eredmény semmi. Majd értesítjük, telefonálunk, stb. Kész átverés. Ügynöki munka akadna, de semmi más. Csoda, hogy visszasírom a 80-as éveket, amikor még 8 általánossal el lehetett helyezkedni? Most meg érettségivel és négy szakmával sem.
15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Babi83)
2007. jan. 29. 14:49

A vicc az, hogy nem annyira ritka, hogy valaki 23-25 évesen szül, meg az sem annyira ritka, hogy 35 évesen nincs gyereke. Szóval ennyi erővel fel se vegyenek egy nőt se, mert mi van, ha szül!


Az eszükbe se jut, hogy mi van, ha férfit vagy egy fiatal nőt vesznek fel és az elfogad egy jobb ajánlatot és felmond?! Szerintem ez többször előfordul, mint ahányan szülnek egy cégnél.

14. babi83 (válaszként erre: 11. - Lamoni)
2007. jan. 29. 14:43

Amikor a jelenlegi munkahelemre jelentkeztem, akkor 22 éves voltam, és a főnököm az állásinterjún rá sem kérdezett a treveimre /gyerek, esküvő/. Gondolom, a korom miatt nem is merült fel benne,mert egyébként a későbbiekben egy beszélgetés alkalmával elszólta magát, hogy azért választott ilyen fiatalt, mert olyan kellett neki, akire mindig lehet számítani, tehát kisgyermekes, vagy korosabb már családot tervező szóba sem jöhetett!

Hát ez szép, rögtön levotam a következtetést, hogy nekem is csak addig van itt helyem míg nincsenek ilyen terveim...Szóval ennyit a munkaadómról....

13. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Lamoni)
2007. jan. 29. 14:38

Gyerekről még véletlenül se beszélj, ha kell inkább hazudj! Egyébként kérdezni nem lehetne, de ez nem tart vissza mindenkit, meg ugye azt nem lehet megtiltani, hogy valaki magában ne gondolja rólad azt, hogy biztosan most akarsz gyereket. Ezen sajnos nem lehet segíteni.


Ne add fel, eltarthat hosszú hónapokig a keresés!

12. babi83
2007. jan. 29. 14:20
Én már most borzongok tőle, hogy ha nem hosszabbítanak, akkor márciusban járhatok egész hónapban, meg ki tudja meddig állásinterjúkra:(((
11. lamoni (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2007. jan. 29. 12:11
Köszi. De sajnos az a munka se jött össze, amit ma próbáltam. Most nem az volt a lényeg, hogy miért szűnt meg a munkám, hanem hogy hol dolgoztam. Felénk a felsővezetők és a vállalkozók elég jól ismerik egymást (mindenki vadászni jár, vagy bálozni)és ha akarnak úgyis leinformálnak. Ha esetleg mégsem, akkor mikor kiderül, hogy már 30 leszek az a következő, hogy úgyis elmegyek szülni.
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Lamoni)
2007. jan. 28. 19:38
Akinek olyan rendezett, igényes kis kertje van, mint neked, annak munkája is valószínűleg hasonló. Törekedj arra, hogy az interjúk során is ezt a stílust prezentáld a megjelenéseddel, viselkedéseddel, akkor jó benyomásuk lesz a leendő kollégáknak veled kapcsolatban!
9. lamoni (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2007. jan. 28. 19:16
Köszi a biztatást.
8. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - Lamoni)
2007. jan. 28. 19:07

Hamarabb kellett volna erről beszélgetnünk. A közös megegyezésnél neked kellett volna kérned minimum a végkielégítés összegét annak a fejében, hogy aláírod egyáltalán. Ha meg felmondtak volna, akkor azt élből megtámadni, aztán max peren kívül megegyezni velük.


Ez a te esetedben már késő bánat, de mások is beleolvasnak ebbe a topikba, ezért tartottam fontosnak leírni.


Sokan azt hiszik, hogy a közös megegyezésnél nekik semmi nem jár, holott éppen az ellenkezője, ha a cég akar "megszabadulni" a munkavállalótól, akkor annak ára van, magyarul ésszerű határokon belül mindegyik hajlandó fizetni. Ha pedig a munkavállaló akar "lelépni" minél gyorsabban közös megegyezéssel, akkor érdemes, mindenről lemondania.


No, a te esetedben, akkor az interjúkon nyugodtan mondhatod, hogy átszervezés volt, megszűnt a munkaköröd és nem tudott a cég számodra megfelelő nyitott pozíciót felajánlani.


Sok sikert a kereséshez!


t.

2007. jan. 28. 19:01
Közös megegyezéssel jöttem el, mert nem akarták kifizetni a vk-t. Azt mondták így jobb lesz nekem, meg szerintem attól is tartottak, hogy ha részletezik a dolgokat, akkor ha ügyvédhez fordulunk ők is belebuknak.
6. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Lamoni)
2007. jan. 28. 17:56

Közös megegyezéssel jöttél el? Ha igen, akkor nagyon nincs mit magyarázkodnod. A történetet nem lenne célszerű előadnod, mert nagyon belebonyolódnál és magyarázkodásnak tűnhet. Inkább mondd azt, hogy szeretnél más környezetben dolgozni, picit más jellegű feladatokat vállalni, de a régi cégednél erre nem lett volna lehetőséged még évekig. Ez olyan nesze semmi fogd meg jól.


Egyébként nem mindenhol kérdezgetnek, mert a legtöbben tisztában vannak, hogy igazán őszinte választ a legtöbb esetben úgysem fognak kapni.


A városi pletykával meg ne foglalkozz (szerintem túlértékeled amúgyis)!


Mondjuk más kérdés, hogy ha felmondtak neked. Akkor valami mást kell kiokoskodni. De mondhatsz valami olyasmit, hogy leépítették/átszervezték azt a részt... Ez olyan sűrűn megtörténik, hogy nem nagyon tulajdonítanak neki nagy jelentőséget, nem származik hátrányod belőle.

5. lamoni (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2007. jan. 28. 12:01
Egy nagyvállalatnál dolgoztam "adminisztrátorként", bizalmi állásba. Munkám elég sokrétű volt, elég sokmindenről tudtam, és az adatokat én vittem fel a számítógépre, amit mások tovább feldolgoztak. Amikor terhes lettem a sok stessz és túlterheltség miatt elmentem pár nap táppénzre. Amíg nem dolgoztam kiderült valami a csalások közül, és a főnököm, hogy mentse a bőrét, mindent rám, és a kolléganőmre fogott. Először a kolléganőmet rúgták ki, majd miután kikészültem idegileg és elvetéltem engem is. A városban mindenki pletykál mindent, így elég nehéz jó munkát találni, és ezért nem tudom, hogy mit mondjak.
4. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Lamoni)
2007. jan. 26. 16:04

Létszámleépítésnél bármilyen hihetetlenül is hangzik, legtöbbször nem attól válunk meg, aki a "leggyengébb", hanem akitől a legkönnyebb.


Egyébként mi volt az igazi ok. Hátha, úgy könnyebb gombot varrni a kabátra, ha tudjuk, hogy miről van szó.

2007. jan. 26. 15:56
én megmondtam az igazat az interjún is, meg le is írtam a motivációs levélben is. nem volt belőle semmi gond az én esetemben.
2007. jan. 26. 15:32

Ha jó helyed volt, jó fizetéssel,és felmondtak neked, akkor mit mondasz?

Ha azt mondod, hogy létszámleépítés volt, azt gondolják, hogy nem voltál elég jó, azért tőled váltak meg.

Ha azt mondod, hogy személyes okai voltak, azt hiszik, hogy veszekedős vagy, nem tudsz beilleszkedni a csapatba.

Mit lehet mondani ilyenkor?

2007. jan. 26. 15:15
Én mindig őszintén elm ondtam,akármi is volt. pölö:megszünt,nem volt előrejutás,nem megfelelő a fizetés...stb.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook