Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állás találni Budapesten (egyelőre) diploma nélkül fórum

Állás találni Budapesten (egyelőre) diploma nélkül (beszélgetős fórum)


2013. aug. 23. 15:16
Jobban jársz, ha van kapcsolatod. Mezei munkakeresőként kevés az esély. Valaki azt írta, hogy lenyomták a béreket. Kérem, ez nem most kezdődött és az adóinkból másra mennek el most is a pénzek :( Talán pár év múlva normalizálódik a helyzet? Addig is kívánok sok szerencsét minden munkakeresőnek!
2013. aug. 23. 07:01

Szerintem még is csak álmodozó vagy...

A legtöbb 30 feletti akár családos ember sem keres ennyit. Ez van. Lenyomták a béreket.


Szerintem nézz körül bankokban, mert ott esetleg kereshetsz 100 ezer feletti nettót is.

Nézegesd a hirdetéseket, amelyekben fel vannak sorolva a követelmények, ha a 2/3-nak megfelelsz, akkor bátran küld el az önéletrajzodat. Persze a bankos hirdetésekben kérik a diplomát, de csak azért, mert azt gondolják, hogy ők kreatívabbak. Sok helyen már az is számít, hogy már jársz fősulira.

16. kszb (válaszként erre: 14. - Aranka77)
2013. aug. 22. 20:23

tudom, h rezsivel értetted :) Amúgy a 11 ker. viszonylag drága albik terén... Talán nézz inkább a 22-ben, az is itt van egy köpésre, és könnyen be juthatsz a belvárosba is, de mégis olcsóbb lenne egy panel ott, pláne 2-en, 3-an...

Asszisztensi sztem gyakran kihalásos, protekciós alapon megy. Környékezd meg a már végzett, dolgozó ismerőseidet!!!

15. mmacus (válaszként erre: 14. - Aranka77)
2013. aug. 22. 20:07

Szia. Szerintem érdemes keresgélned, próbálkozz multi cégeknél. Asszisztensi pozícióban szokott mozgás lenni, nem ragaszkodnak a diplomához és megfizetik. (Csak zárójelben jegyzem meg, a gyerekeim gyakornokként is kerestek ennyit, egyetem mellett, egy multi autóalkatrészgyártó cégnél.)

Sok sikert!

2013. aug. 22. 20:01
Rezsivel együtt értettem a 40- 50- et egy szobára. Valahol az Allee körül keresnék. Valami asszisztensi állásra gondoltam, ami kapcsolatos a közgázzal! :)
13. kszb (válaszként erre: 12. - Aranka77)
2013. aug. 22. 19:26

az kemény... én 45 + rezsiért az Allee mellett egy komplett 31 négyzetméteres lakást béreltem tavaly még... És ott 2 ember is elfért volna, de vannak 50+ rezsiért 1,5 szobás lakások is, ahol szintén 3 ember megfér, és sztem az olcsóbbra jönne ki.

Hát, meló ügyben meg döntened kell akkor. Vagy jól keresel, és akkor éjszakázol is a vendéglátásban, vagy fele annyit keresel gyakornokként, fejlődsz szakmailag, és a diploma megszerzéséig még a szüleid támogatására vagy utalva.

2013. aug. 22. 19:21
Hát, akkor már gyakornoknak mennék, a szakmai fejlődés miatt (és a későbbi esetleges munka miatt), de ott tényleg nem fizetnek ennyit, ez biztos. Bár ha tudtok valamiről, ahol igen, akkor nem biztos. :) Igen, nézegettem kiadó szobákat, a legolcsóbb is 40 és akkor még a legtöbb helyen 2 hónap kauciót is kérnek sajnos.
11. Cilumiluci (válaszként erre: 8. - Aranka77)
2013. aug. 22. 19:11
Értem.Remélem sikerrel jársz,kívánom neked.
10. kszb (válaszként erre: 8. - Aranka77)
2013. aug. 22. 19:10
50ért szobát bérelsz? Nem sok az egy kicsit?
9. kszb (válaszként erre: 6. - Aranka77)
2013. aug. 22. 19:08
Diákmunkával??? Már miért ne kereshetnél,??? Rossz helyen nézelődsz akkor... Ismerősöm 160-at keres így egy borbárban.... És diákmelós. Nem csak mekis munkára, meg aktatologatásra tudják használni a diákokat. Csupán nézelődni kell, és nme egynél leragadni.
2013. aug. 22. 18:34
Gondolom ők nem 50- ért bérelnek szobát, hanem saját lakásuk van. Bocsiii. Egyébként nem álmodozó hülyegyerek vagyok, csak nem szeretnék 26 évesen még a szüleimen lógni, fejlődni akarok szakmailag, emberileg. És az az összeg amit írtam, szinte teljesen elmenne lakhatásra, tanulmányokra (mert az egyetem nem Bp- en van), valamint kajára... Nem hiszem, hogy akkora luxus összeget írtam volna.
2013. aug. 22. 18:27
Sokan 65-70-et keresnek és abból kénytelenek megélni.
2013. aug. 22. 18:21
Épp ezt írtam, hogy az ilyesmiken kívül, hogy meg tudjak élni önállóan. Albérlet, kaja stb. Ezért nem jó sem az iskolaszövetkezet, sem a gyakornoki munka stb., úgymond rendes munkát akarok! Diákmunkával nem keresek 120- 150- et, hogy megéljek belőle.
5. kszb (válaszként erre: 3. - Kszb)
2013. aug. 22. 17:15
mármint diákmeló szövetségeket értek iskolaszövetségek alatt :)
2013. aug. 22. 17:15
Szerintem ahova nem írnak több éves tapasztalatot, oda már érdemes életrajzot küldeni. Max nem történik semmi.
3. kszb (válaszként erre: 1. - Aranka77)
2013. aug. 22. 17:15
vannak nagyon jó iskolaszövetségek! Sztem azoknál nzz szét!
2013. aug. 22. 16:23
Sajnos, ma nehéz erre válaszolni. Ismeretség nélkül pedig még annál is nehezebb állást találni. :(
2013. aug. 22. 16:14
Mi a tapasztalatotok, lehetséges? 1,5 évem van még a közgázon, és olyan munkát akarok, ahol ezt elfogadják és fizetnek úgy, hogy megélhessek belőle. Ahogy látom mindenhol diploma kell ilyen állásokra, avgy gyakornokot keresnek, közte semmi. Mit gondoltok, melyik cégnél, milyen iparágban próbálkozhatnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook