Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandóan kéregetni járó szomszéd fórum

Állandóan kéregetni járó szomszéd (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. júl. 25. 12:48
A Fórumszabályzat szellemét azért tartsuk szem előtt, különös tekintettel, a 3/b pontra!
2013. júl. 25. 12:47
Buvos szavak: nincs, eppen most fogyott el,kidobtam, elromlott, nem hasznalok ilyet :) nem tudok adni.
46. bd55e3f068 (válaszként erre: 39. - Vaczila)
2013. júl. 25. 12:47
Nem jó módszer. Egyszer sem szabad adni, mert 10-szer jön vissza pofákat vágni meg beszólni utána hálából :P
45. Milup2 (válaszként erre: 26. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 12:41
Igen, az ember legszívesebben elköltözne, mert az a megoldás is van, de garancia meg nincs rá, hogy másik helyen meg nem jönnek mások kunyerálni, na meg állandóan költözni sem lehet....
44. Milup2
2013. júl. 25. 12:37

Igen, az más, ha valaki kér kölcsön, de aztán vissza is adja, vagy ad helyette mást...De az már a szemtelenség teteje, hogy rendszeresen máshoz jár valaki kunyerálni: ma 3 tojás, holnap 1 tejföl, aztán hagyma, élesztő, krumpli, s így tovább, s a 20 év alatt 1-szer sem ment úgy át anyumhoz, hogy Tessék, hoztam neked pl. 1 kg kávét, mert már annyi mindent adtál nekünk...

Nem?

Sztem ez azért egy minimális gesztus lehetne..

De szerencsére anyum már észbe kapott, s bár minden nap megy a szomszédja, kedvesen megmondja neki, hogy nincs, a gyerekeimnek adok abból, ami van, meg ilyesmik....

43. Voryka
2013. júl. 25. 12:29
Nagymamám volt ilyen helyzetben.. nagyon jószívű, mindenkin segíteni akar, törött szárnyú madárkáktól kezdve a hasonló emberkékig.. Egy nő ki is használta, egy évig átjárt hozzá fürödni, mosni, vízért, mert náluk kikötötték. A nagynéném vette rá, hogy zavarja el, mert ez már nem normális, triplájára nőtt a nagyim fogyasztása. Azóta zárja a kaput, nem megy ki, ha kiabál. Ennyi a megoldás.
42. cicakaktusz (válaszként erre: 19. - Beata21bea)
2013. júl. 25. 12:22
Én is ugyanúgy vagyok, hogy a kisebbség van többségben a környékünkön. Épp innen tudom, hogy egyedül semmik, de egyet sértsek meg, csapatostul jönnek vendettázni. Épp ezért én is épp "elfelejtettem" venni épp azt a boltban, amit kérnek, meg épp nem tojnak a tyúkok, meg épp elfogyott bármi, meg én is az előbb kértem kölcsön....
2013. júl. 25. 12:09
Rendőrség!!!! Ha kell naponta 4-5-ször kihívni őket, ahányszor nekiáll a kapuban kiabálni! Majd a rendőrség távoltartja őket!
2013. júl. 25. 11:50
én álltalában anyit szoktam tenno hogy nem megyek ki egyszer csak felfogják tán...
2013. júl. 25. 11:47
Először azt mondanám hogy jó, adok kölcsön, de holnap hozza vissza mert másnap nekem is kell. Ha nem hozza vissza, akkor legközelebb már arra hivatkozva nem adnék semmit. Ha ezután bármi durvaság érne a részéről, az önkormányzathoz vagy a rendőrséghez fordulnék zaklatás miatt. A kéregetés ezen formája bűncselekmény, nem véletlen, hogy sok helyen már a Tescók környékéről is kitiltották őket. Nem szabad hagyni hogy ilyen emberek megfélemlítsenek másokat és rettegésben tartsák az embereket.
2013. júl. 25. 11:46
de szerintem itt az utcába majdnem mindenkivel ezt csinálják.egy két kivétel van.tavaly már egyszer le ráztuk valahogy őket de most megint elkezdték...
37. f49b154b31 (válaszként erre: 35. - Csak mi)
2013. júl. 25. 11:38
Annak könyörögnek hosszan akiről tudják hogy lesz eredménye.
36. csak mi (válaszként erre: 4. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 11:27
reggel fél 8kor már orditanak...és tényleg nem mondhatsz szinte nemet mert utána csak köpködnek utánad az utcán meg beszolnak mutogatnak...nem tudom mit lehetne tenni..
2013. júl. 25. 11:16
Nálunk pont ugyan ez van... de szo szerint!! be járják az egész utcát hogy ez kell az kell meg hogy töltsük fel a telefont...NEM lehet le rázni őket!!ide is járnak és már marhára unom de nem tudok mit tenni max nem megyek ki mint ma is pl...mert ha ki megyek vagy meg látnak addig könyörögnek mig meg nem teszed....ja és álltalában a gyerekek jönnek....
34. HMF83
2013. júl. 25. 11:15

Szerintem csak az egyenes beszéd használ,de szerintem az is csak egy ideig.


Nem tudom,de szerintem az ilyen notórius kölcsönkérőknek,de notóriusan nem visszadóknak másképp müködik az agyacskája :)


Én teljesen meg vagyok gyöződve arról, hogy bennük semmi szégyen, bűntudat nincs az ilyen viselkedés miatt sőt...


Én is ismerek ilyen személyt, úgyhogy rájöttem így spórolni is könnyebb, minek venne ha más ad...Csak éppen az igazság az, hogy persze ad az ember szivesen csak jó lenne ha kölcsönös lenne, és tudnál rá számítani...Mert ha ez egyoldalú inkább más jóindulatának kihasználása...

33. destiny88 (válaszként erre: 26. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 11:01

Es en ezt tenyleg nem ertem.


Ha nekem tudna segiteni valaki itt, orulnek nehany tanacsnak en is. Szomszedom, mikor felujitottunk jott kunyeralni mindent, ablakot, miegymast..meg hogy vigyuk el neki ide-oda a dolgokat, MI jarunk jobban vele..

Meg se koszonte, amit adtunk.

Az iden meg a nagy esozesektol beazik, es minket hibaztat. Tobbszor eletveszelyesen megfenyegetett minket engem pedig majdnem megutott.. De leburkoltuk az udvart es a feljarot is. Igy meg a kocsijat meg mindig valamennyire elenk rakja le es engem zavar. O kovetel, mi meg ennyit nem varhatunk el tole. Beszelni nem lehet vele, csak ordit..mert ezt tudjak.

32. Tavirózsa :) (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2013. júl. 25. 10:51

De itt nem öreg néniről van szó.

Egyébként egy alja népségnek tartom őket, embernek nem is nevezném.

31. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 10:51
Kiabalj vissza, hogy nem vagy otthon.
30. Cserebogár8 (válaszként erre: 1. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 10:27

Mikor én kislány voltam hozzánk is járt egy szomszéd. Anyum csak adta mindíg amit kért, de utána mondogatta apumnak, hogy már megint ezt + azt kért, na én léptem közbe. Legközelebb mikor jööt mondtam neki, hogy van a boltban....én láttam.....és vegyen ott. Ez volt az utolsó alkalom, többet nem jött.

Nincs gyereked?? vesd be ezt a módszert.....hátha.

Egyébként borzasztó lehet.

29. andi6020 (válaszként erre: 1. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 10:25
Sértsd meg nyugodtan. Nekem is volt ilyen szomszédom, a szép szó nem használt. Kitoltam a lakásból, és rácsaptam az ajtót.
28. kattyus (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. júl. 25. 10:23
Így van! Határozottan, de lehetőleg ne túl durván. Nem könnyű. Az én szomszédasszonyom a gyerekeit küldözgette. Már többször elmondtam nekik, hogy én is pénzért veszem a boltban. Utoljára ki sem mentem a kapuig, csak kiszóltam, hogy annyi van a boltban hogy el is adják. Oda kell menni oszt megvenni. Azóta nem voltak. Nem haragudtak meg, de nem kérnek...
27. Regin_a (válaszként erre: 12. - Tavirózsa :))
2013. júl. 25. 10:15

Nem linkelem be azt a videót, ahol egész falu és közte öreg néni, lehet vagy 80 éves görnyedt, panaszkodik, hogy tépik ki a kezéböl a bevásárló szatyrát fényes nappal.


És ott a videóban a "másik fél" dumája, ha idejönnek a "mi területünkre" fél órát sem élnek meg stb. nyílt fenyegetőzés.

26. erzsébet julianna (válaszként erre: 22. - Milup2)
2013. júl. 25. 10:14
Tényleg nem normális, de nekik természetes. Velem is előfordult már, hogy véletlenül elfogyott valamim, ami rögtön kellett és kértem a szomszédtól, de csak azért, mert szomszédom az anyám, de még oda is illik visszavinni a kölcsönkért szajrét.Ők ezt nem teszik, a boltban felírt hiteleket se adják meg. De ne is térjünk ki erre, engem csak az idegesít, hogy nem lehet tőlük létezni, mert tényleg nekik természetes, hogy adnak nekik...
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 10:12
Nem kell durvaskodni, csak hatarozottnak lenni. Nekem van csovesem meg kozeli csoro nyugdijasom, meg nyomorult fiatal is, akiket ki szoktam segiteni, de ha mas jon, el akar eladni vagy kunyeral, vagy alapitvanyoskodik, azt elkuldom. Regebben ilyeneknek is volt, hogy adtam, de pofatlanok lesznek nagyon gyorsan, uh. erosen meg kell szurni, hogy kivel all le az ember.
2013. júl. 25. 10:12

Hmm, eleg nehez helyzet. Knnyu azt mondnai, hgy utasitsd el, de ha terrorban tart,akkor ossze kene fognotok vhogy.

Nalunk mas a szitu,mert barmit kerunk egymastol a szomszedasszonnyal, ha sos kell, azt a kvetkezo vasarlasnal visszaadjuk (ugyanolyan markajut,stb)

23. Tavirózsa :) (válaszként erre: 13. - 18e79e1970)
2013. júl. 25. 10:01
Ez már megint teljesen más dolog, és nem is nagyon akarom kommentálni, mert nem akarok senkit megsérteni.
22. Milup2
2013. júl. 25. 10:01

Ez nagyon kellemetlen tud lenni..

Hozzám is járt egyik szomszéd rendszeresen kéregetni, kaját, pénzt...Szerencsére már elköltöztek...


Én sem akartam megbántani, volt, amit adtam, de utána még gyakrabban jött, így aztán már semmim sem volt itthon, amit kért....Megváltás volt, hogy elköltözött, komolyan...


Anyumhoz is jár rendszeresen az egyik szomszéd nő..Minden nap..Csak 3 tojás kellene, Terézke, csak fokhagyma, tejfölöd van, kellene az ebédhez, meg még csak ez, csak az kellene...Mézesmázosan...

Ugye eleinte adott anyum, aztán most már mondja, hogy nincs neki, meg a gyerkeknek adja, ami van, meg mittomén, de mégis jön a nő MINDEN NAP!!! És ugye ha anyunál nem kap, megy tovább, addig megy (nem csak az utcában, hanem az egész faluban), míg kap. Nekem olyan fura, hogy nem szégyelli magát egy ilyen kéregető, mert mégha havi 1-szer menne, megérteném, de minden nap! Ez nem normális...

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 10:00

Aham. Ne hagyd magad zsarolni.

Nincs.

Nem adok.

Nem tudok adni.

20. erzsébet julianna (válaszként erre: 19. - Beata21bea)
2013. júl. 25. 09:58
Biztos ígazad van, ezentúl majd durvább hangnemben küldöm őket a francba! Kösz a választ.
19. beata21bea (válaszként erre: 4. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 25. 09:54
Nálunk a szomszédok kisebbség, 80%-ban. 3 éve költöztünk ide. Max.köszönök. 1x adtam egy gyertyát, mert tudtam, hogy kisbaba született télen és ki volt kötve a villany. Akkor azonban féltem, hogy majd a nyakamra járnak, de végül nem. 1x, 2x bepróbálkoztak, hogy adjak már babakocsit, babaruhát -nekem is lány van-, de mondtam, hogy nem adok, mert lehet még kelleni fog. Azóta nem zaklattak. Néha becsengetnek mosóporral, hogy vegyek, meg ilyenek. 1x talán vettem, aztán mondtam, hogy nincs pénzem...Nem szabad kapcsolatba kerülni velük! Fenyegetőzik?? Te meg kiabáld le a fejét! Megijednek simán ők is... csak ketten bátrak, egyedül semmik...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook