Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandóan kéregetni járó szomszéd fórum

Állandóan kéregetni járó szomszéd (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
108. f49b154b31 (válaszként erre: 107. - Minocska)
2013. aug. 2. 09:12
Valószínűbb hogy a tanár eleve előítéletes ferdítése volt ez inkább.
107. Minocska (válaszként erre: 95. - F49b154b31)
2013. aug. 1. 22:17
Akkor szabálytalanul csinálják, teljesen mindegy. A tények akkor is tények maradnak.
106. erzsébet julianna (válaszként erre: 105. - Forrest2010)
2013. júl. 30. 19:33
Nagyon jó. Nekem is volt és mindig is lesz olyan szomszédom, aki úgy főz meg, hogy az alapanyagokat az utcában lakóktól szerzi be.
2013. júl. 30. 16:01
Ez a kuncsorgás nem mai keletű , hajdanvolt kolleganőm mesélte , mindig tudta mit főz a kedves szomszéd , mert előtte hozzá járt a legjavát kölcsönkérni .
104. furge47
2013. júl. 30. 14:54
Természetesen vannak emberek akik azt hiszik a szomszéd a "piac" és kérnek ezt is azt is. Nekem is volt ilyen szomszédom aki jött 1 tojásért. "majd megadom" persze elfelejtette. Én persze nem kértem vissza. De a legujabb, hogy nem kérnek csak elveszik. Nálunk mos rendszeres a lopás. Az emberek kapálnak gürcölnek más meg elveszi ingyen. Az "illetékesek" persze nem találják az elkövetőt. Már nem merem kiirni a szervet mert látom most az igazságért is kitiltanak.
103. Tavirózsa :) (válaszként erre: 102. - F49b154b31)
2013. júl. 29. 13:04
Itt nem is tudom kimondani, max: kiírni. :)
102. f49b154b31 (válaszként erre: 101. - Tavirózsa :))
2013. júl. 29. 13:03
Na tessék, ki sem mondtad, és mégis mindjárt törölni fogják! Még jó ha nem veled együtt! :)
101. Tavirózsa :) (válaszként erre: 100. - F49b154b31)
2013. júl. 29. 13:00

De mondom, hogy nem írtam semmi olyat. Pont neked reagáltam valamit. Csak reggel volt és nem emlékszem pontosan, hogy mi volt. Pedig leírnám megint. :)


Egyébként meg teljesen mindegy letojom! Akkor is utálom őket és kész!!! A véleményem változatlan. :)

100. f49b154b31 (válaszként erre: 99. - Tavirózsa :))
2013. júl. 29. 12:53
Nem magával a szóval van gond, azt én is kiírtam, mégsem törölték. A sértő megjegyzésekkel van a probléma.
99. Tavirózsa :) (válaszként erre: 97. - F49b154b31)
2013. júl. 29. 12:48
Más is kiírja azt a szót, és most egyáltalán nem voltam durva sem és bunkó sem. Nem értem.
2013. júl. 29. 12:09
Nekünk a szomszédnéni vidéken élő lánya, ha jön családlátogatóba, mindig a wifi-jelszót kéri, öröm lerázni hétről-hétre.
97. f49b154b31 (válaszként erre: 96. - Tavirózsa :))
2013. júl. 29. 12:05
Mongyál fel! :)
2013. júl. 29. 11:31
Már megint miért törölték a hozzászólásomat? Semmi nem volt benne!
95. f49b154b31 (válaszként erre: 93. - Minocska)
2013. júl. 28. 10:52

Ki mondta meg? Hol van ez leírva??

Hülyeség! Nincs ilyen szabály. Hátrányos helyzetű bárki lehet.

2013. júl. 27. 21:52

Emlékszem még, pedig rég volt már, mikor kitalálták, hogy nem lehet a "cigány" szót használni, mert sértő. Onnantól kezdve a sulitársaimmal egész érdekesem beszélgettünk, tisztelve a törvényt, hisz törvénytisztelők voltunk. Nekünk a falat etnikai kisebbség útjára ment, etnikai kisebbség kerekét csináltuk tornaórán, és XY tanár csak akkor nem íratja meg a dolgozatot, ha indiai ősgénekkel rendelkező purgyék potyognak az égből, és rémlik még valami a romapecsenyéről is.

Nem gyűlölöm a cigányokat. Még nem De egyre nehezebben viselem el azt a családot, akik velem szemben laknak. Az asszony 10 gyereket akar, ebből már megvan 8, de mindre, főleg a kisebbekre külön őrangyal hadosztály vigyáz nap, mint nap, mert az utcán vannak állandóan, anyuci meg apuci van valahol. És nincs jogom szólni nekik, hogy ne dobálják már be a köveket az udvarra, meg a virágoskertbe, meg hasonló apróságok. Féltem a két saját gyerekem. De legalább miattuk, mármint apuci miatt gyakrabban járőrözik a rendőrség, manapság már napi négy alkalommal járnak erre. Tavaj még csak 1-2 alkalommal jöttek.

93. Minocska (válaszként erre: 92. - F49b154b31)
2013. júl. 27. 18:59
Általános iskolában is van már olyan, hogy ösztöndíj, hátrányos helyzetű gyerekek számára. Havi 8-16 ezer forint. Húgom elvált, az exe munkanélküli, tartásdíjat nem fizet. Hugom dolgozni nem tud menni, mert a kislánya halmozottan fogyatékos szellemileg és fizikailag is. 11 éves, sem beszélni, sem járni nem tud, az értelmi szintje másfél év körül van. Anyámnál laknak, aki egyedül él, és munkanélküli, mert a kora miatt sehová sem veszik fel. A fiú bekerült a kalapba, hogy kaphat ösztöndíjat, de a tanár, aki az egészet intézi azt mondta, hogy ne nagyon reménykedjen, mert meg van mondva, hogy az ösztöndíjasok 60 százalékának romának kell lennie, és tavaly egyetlen nem roma sem kapott ösztöndíjat. Sőt, az elmúlt 3 évben egyetlen egy nem roma kapta meg a pénzt, de ő is a lehető legkevesebbet, míg a romák inkább a maximumot. És ez idén nyáron zajlott-zajlik, nem kamu, tény. Ezt egy tanár mondta, aki minden évben intézi az ösztöndíjakat. És ezt nem diszkriminációnak hívják, ugyanis a romák vannak kisebbségben. Ha az ő javukra húz a szekér, az esélyegyenlőség, ha nem nekik áll a vásár, az diszkrimináció. Én ezt nagyon sajnálom. Sajnálom azok miatt, akik próbálnak kitörni, de a többség lehúzza őket, és sajnálom azokat a gyerekeket, akik ebbe születnek bele. Ők ártatlanok. Ki tudja mi lehetne belőlük más körülmények között?
92. f49b154b31 (válaszként erre: 90. - Minocska)
2013. júl. 27. 12:44
Ez biztos hogy nincs így, hiszen ez akkor mar diszkrimináció lenne, ellentetes a magyar és európai alkotmánnyal, és az egyetemes emberi jogokkal. A szociális támogatást rászorultság alapján kell adni.
2013. júl. 27. 10:51

Egy kis statisztika. Nem a legújabb, de hivatalos, minisztériumi felkérésre készült. Sírnivaló. Szegény gyerekek.

[link]

90. Minocska (válaszként erre: 88. - F49b154b31)
2013. júl. 27. 10:40
És ez így nem feltétlenül igaz. Meg van adva, ha x szociális keret áll rendelkezésre, abból hány százalékban kell részesülnie bizonyos etnikai csoportoknak.
89. f49b154b31 (válaszként erre: 87. - Minocska)
2013. júl. 27. 10:36
Így rendben! :-)
88. f49b154b31 (válaszként erre: 84. - Milup2)
2013. júl. 27. 10:23

Az önkormányzatnak sincs mérlegelési lehetősége bőrszín alapján, úgyhogy nem számít mit vállalnak fel.

A második mondattal egyetértek.

87. Minocska (válaszként erre: 86. - F49b154b31)
2013. júl. 27. 10:23
Bármilyen parazitát, bőrszínre való tekintet nélkül.
86. f49b154b31 (válaszként erre: 85. - Minocska)
2013. júl. 27. 10:21
Kiket?
2013. júl. 27. 10:19

A cigány szó önmagában nem sértő. Még a népmesékben is így szerepel, nem úgy, hogy roma. Önmagukat is cigánynak nevezik. Azonkívül mennyivel jobb a roma, ha ugyanolyan érzéseket ébreszt? Ha majd a roma szó is sértő lesz, akkor majd kitalálnak valami mást, amíg az is el nem kopik?

Senkit nem lehet elítélni kora, neme, bőrszíne miatt. De el lehet ítélni a viselkedése végett, ha nem akar beilleszkedni az őt befogadó körbe, ha a szabályokat csak akkor fogadja el, ha azok nekik jók, ha élősködik a társadalmon, ha a dolgozó emberek verítékes adópénzéből tartatja el magát, ha egymás után szüli a gyerekeket, akik aztán nyomorban, elbutulva, törődés nélkül élnek, és egy elfogadhatatlan értékrendben nőnek fel, ami egész életükre elnyomorítja őket, és majd ezt adják tovább. Mindegy milyen a bőrszíne, aki ezt műveli, az parazita. A kérdés az, még hány évig bírjuk őket eltartani?

84. Milup2 (válaszként erre: 83. - F49b154b31)
2013. júl. 27. 10:07

Mikor kéregetni kell az önkormányzatnál, akkor felvállalják, hogy cigányok, mikor meg más mondja, akkor nem?!?

(Tisztelet a kivételnek...)

Nem kell szégyellni azt, hogy vki cigánynak született, azt kell szégyellni, ha valaki trehány, lusta, putris, és bűnözői életmódot folytat...

83. f49b154b31 (válaszként erre: 82. - Tavirózsa :))
2013. júl. 26. 20:41

Ha cigányozol, azt mindenki magára veszi aki annak született.

A kivételek is. Ugyanakkor akik nem annak születtek, de megérdemelnék a dorgálást, így kimaradnak a szórásból.

Ez így logikailag és emberileg is helytelen.

82. Tavirózsa :) (válaszként erre: 81. - Regin_a)
2013. júl. 26. 09:25

Tisztában vagyok vele, hogy azt törölnek, amit ők úgy gondolnak. Nekem is törölték már egy pár hozzászólásomat. Na és? Attól még a véleményem nem változik!

Felőlem aztán lehet őket akárhogyan hívni, letojom, hogy kisértődik meg és kiveszi magára!

Azt meg hagyjuk, hogy hátrányos helyzetben vannak, mert mondjuk a gyerekek után annyi pénzt szednek fel havi szinten, hogy sok ember munkával nem keres annyit. Semmibe nem kerül nekik az iskola vagy óvoda!

Nálunk külön kijár hozzájuk az orvos, mert még oda is lusták elmenni a gyerekkel.

Az én gyerekem tartósan beteg, de ha valami baja van még az ügyelet sem jön ki, nemhogy a gyerekorvos.

Egyébként meg szegényen is lehet tisztán élni, csak a többség még a vizet sem ismeri ezek közül.

Még egyszer írom! Akinek nem inge nem veszi magára. Természetesen tudom, hogy vannak kivételek, csak sajnos nagyon kevés.

81. Regin_a (válaszként erre: 58. - Tavirózsa :))
2013. júl. 26. 08:50

A modus moderandi szerint biza jogos a komment törlése

Viszont nem tudok külföldiül, így nem tudom mit jelent az hogy roma


Nem mondom, hogy nem gyanitom, de nem használom

Nem, mert a politikában is cigány önkormányzatrol beszélünk és önmaga a néhány cigány haverom is "mi cigányok"-at mond.


Ha meg "hátrányos helyezetű honfitársat" irok, az gúnyosan hangzana, amit kerülnék, különösen hogy nem hátrányos helyzetű Mo-gon senki, max. kevésbé elönyös anyagi és szociális körülmények közt él.


De ismétlem, értem bizonyos kommentek törlését. Nyomulok olyan műszaki fórumon, ahol ha nem is törlik, de igen ajánlott a politikát és hozzá tartozó véleményeket mellőzni.


Na!

:)

80. Milup2 (válaszként erre: 77. - Erzsébet julianna)
2013. júl. 26. 08:01

Az a szomorú, hogy tán eszébe sem jut (biztos nem) az ilyen kunyeráló(k)nak, hogy néhanapján, ha vmiből több van neki, abból kicsit vinne is annak, akitől már olyan sokmindent kunyerált..:(


Tényleg az a legjobb, ha az ember nem ad, mert nincs, nincs itthon, annyi van, amennyi épp kell, most nemtok adni, ami van, az nekünk is kell, hát 4 gyerkőcöm van....stb..........Le kell rázni őket...Biztos újra és újra mennek, anyumnál látom, hogy bár már minden nap ezt mondja az anyu, de megy, és megy a nő, s hát ja, anyám azért el is cseszi, mert aztán már neki kellemetlen ezt mondani, s elég 1-szer havonta ellágyulni, s ad neki fokhagymát, vagy bármit, s így aztán tényleg újra lelkesen megy a szomszéd nap mint nap, hiszen vmikor csak-csak kap vmit..

De mint írtam: az egész falut bejárja, nemcsak a szomszédba jár (anyósomnál még be is ül kávézni, de ez már egy másik mese;D anyósom menthetetlen, nála szinte összegyűlnek az ilyen kunyerálók, mert majdnem mindenkit beenged...no komment...neki ez a normális, ám legyen...)...Csakhát ja, a szomszéd az első megálló a kunyerálásban...

79. Milup2 (válaszként erre: 69. - Minocska)
2013. júl. 26. 07:51

"adjam már nekik a lányaim hajából a szalagot, mert az övéinek olyan jól állna

Őrület, komolyan...Nekem ilyen eszembe sem jutna, hogy kunyeráljak más kislány hajából szalagot...Aki ezt megteszi, az bármire képes, vastag bőr van a p...ján.És még ő sértődik meg! Megáll az ész........

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook