Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennétek, ha a kisfiatokat a szomszéd néni állandóan hívogatja át, de ti nem akartok ilyen túl szoros barátságot? fórum

Mit tennétek, ha a kisfiatokat a szomszéd néni állandóan hívogatja át, de ti nem akartok ilyen túl szoros barátságot? (tudásbázis kérdés)


22. katácskák (válaszként erre: 21. - Ica és Laci)
2008. nov. 4. 02:11
én is ezt tenném. megköszönném, de nem kérem a kedves segítségét
2008. máj. 17. 11:45
Beszélni kell a szomszéddal róla.
20. ritamoto (válaszként erre: 19. - Direne)
2008. ápr. 15. 08:07

Mi fagyalt ültettünk, már rügyezik....de mikor lesz még 2m-es? :-)

Hát próbálom a nénit( és bácsit-mert amúgy ő is hasonlóen erőszakos ) "kordában" tartani, úgy látszik egy kicsit talán megsértődött, de legalább nem hívogat....

19. direne
2008. ápr. 15. 01:48

Nem vagy könnyű helyzetben, mert két embernek is nemet kell mondanod:egyrészt a néninek, másrészt a hisztiző gyereknek.

Úgy érzem, a néni erőteljesen "nyomul", ha az merült fel, hogy napi 3-4-szer(?!!) menjen-e át a kicsi, vagy sem.

Meglepődnék, ha később ebből valami, bármi jó származna,(pótnagyszülő, stb.) de tévedhetek is!

Amit tehetsz: felméred, mennyire fontos Neked a szomszéd néni véleménye, mennyire számít, ha megsértődik, mert szóltál.

Ha nem annyira, esetleg mondhatod azt,hogy :XY néni kérem, ne tessék áthívogatni a gyereket, mert ilyen kicsi korban nem szívesen engedem el sehova. Majd szólok, ha aktuális lesz!Jó?

A gyereknek pedig mondhatod:tudom, hogy szeretnél átmenni, de nem lehet!

Valszeg lesz belőle sértődés.A gyerek esetleg látványosan hisztizni fog, a néni pedig tán még meg is zsarol, hogy na lám, megfosztod a gyereket, pedig hogy menne ő is!!!

Na, itt kell nagyon észnél lenni.

Talán a legjobb szöveg:tudom,hogy jó lenne, ha a gyerek átmehetne, de én akkor sem engedem át, mert még kicsi hozzá!

Ha ebből még mindig nem értene, jó mondatnak tűnik, ha közlöd: én vagyok az anyja, így érzem.

Ha ezt eldöntötted, és kitartasz,idővel tudomásul veszik mindketten.

Fontos:csak akkor engedd át a gyereket, ha szívesen teszed!

És, még az elején jó letisztázni ezeket az határviszonyokat, mert később, ha "beállnak" egy Neked nem tetsző helyzetbe, százszor, ezerszer nehezebb abból kiszakítani mindkettőjüket.


(Mi egyébként most ültettünk végig sövénytujákat,a kertünk "egyik" oldalán.... Remélem, mihamarabb áthatolhatatlan dzsungellé válik!! ;-) )

2008. ápr. 13. 11:33

Nem tudtam márb mit tenni, így azt csináltam, mintha nem hallanám, hogy hívogatja a fiamat.Erre pár órával később átszólt, hogy talán hatragszom vmiért, hogy nem engedem át?

Elmondtam kedvesen, hogy nem haragszom, de azért mindennek van határa, nem megyünk át naponta 3-4x.

Erre mikor átjött az unokája hozzánk, jött utána és hívta haza- megsértődött, nem értette az egészet...

2008. ápr. 11. 21:23
én már beszóltam neki, hogy ezt hadja abba, herótom van attól hogy a kerítsen keresztül dumál neki, aztán meg legközelebb a cukrosbácsi beszél neki a kerítés másik oldaláról, és annak is oda megy mert azt hiszi mindenki kedves és aranyos. :@
2008. ápr. 11. 14:58

Attól, hogy az udvaron játszotok még nem értek rá. Nektek ez a dolgotok. Ha kellemetlen a társasága és nem akarod átengedni a kicsit, kerek perec meg kell mondani. Tapintatosan és udvariasan. Ő a Te gyereked és te határozod meg hova menjen. Ha a néninek nem tetszik, legfeljebb megsértődik, akkor megoldódik a probléma:-)

Én sem vagyok szomszédolós típus és nem szeretm, ha idegenek abalyognak a gyerekemmel. Ez többnyire az arcomra van írva, mert nem szoktam udvariaskodni így nem erőlködnek tovább.

2008. ápr. 11. 13:59
én megmondanám kerek perec hogy ne hivja át
2008. ápr. 11. 13:15
Ha mindíg sikerül valami frappáns kifogást találnod, előbb-utóbb csak észreveszi, hogy számotokra terhes a vendégeskedés gondolata.
2008. ápr. 11. 13:10

jaj

ez nem lehet túl jó

Szerintem meg kéne mondani, h. neked itthon van dolgod a gyerek meg még kicsi, h. idegen helyen legyen egyedül... majd, ha kicsit nagyobb lesz...

2008. ápr. 11. 12:56

Mivel minden délelőtt kinn vagyunk, nem mondhatom hogy nem érünk rá, mert hát ráérünk...Remélem hamar megnő a kerítés mellett a sövény...:-)

Olyan tipikus falusi öreg néni ( kicsit butuska, kicsit erőszakos,sértődékeny, de rafinált is), aki nem érti meg ezeket a dolgokat.Én meg egyálatnán nem vagyok szomszédolós tipus...

11. supin (válaszként erre: 6. - Nóra*)
2008. ápr. 11. 12:47
igazad van..
10. Egnisz (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. ápr. 11. 12:42

Ez tényleg nehezebb ügy.

Akkor is beszélnék a nénivel, hogy mondjuk egy héten mennyiszer mehet át a gyerek. Ki kell jelölni a saját határaidat és betartatni vele.

9. Egnisz (válaszként erre: 3. - 5a7f699553)
2008. ápr. 11. 12:39

Az én fiaimat ezer lóval sem lehetne rávenni, hogy olyan vendégségbe menjenek, ahova nincs kedvük. :)


Egyébként, ha a néni nagyon nem szimpatikus vagy pl. hülyeségekkel tömi a gyerek fejét, akkor megmondanám neki, hogy most nem, mindig van rá indok, hogy miért nem. Aztán így teljesen le lehet építeni vagy csak néha, ahogy neked jó.

2008. ápr. 11. 12:37
Az a baj, hogy a néniék unokája idén lett ovis, unatkoznak otthon nélküle.Mi nemrég költöztünk ide,és a kerítésen mindíg látják a kisfiamat és csalogatják át.Ő meg szívesen megy, de nekem már kellemetlen...Ha nem engedem át akkor hiszti van, nem érti még meg, mert csak másfél éves, egyedül viszont nem szívesen engedem. A néni engem viszont pletyka-partnernek szeretne,de erre én nem vagyok vevő....:-)Nehéz ügy...
2008. ápr. 11. 12:37
Szerintem egyszer-kétszer nyugodtan át lehet engedni, de rendszert nem csinálnék belőle.
2008. ápr. 11. 12:36

Szia!

Én már megéltem ezt. Mivel eleinte "szúrta " a szemem, ezért a gyerekkel áttotyogtam" én is.

Néhány mondatot váltottunk, vagyis próbáltam érdeklődni családjáról esetleg gyerek, unoka.

Mivel egyedül él Ő lett a pótnagyi. Soha nem tudhatod mikor lesz szükséged megbízható ingyenes bébisziterre, akire nyugodt szívvel bízhatod a gyerekedet. Szerintem beszélj vele, még nem kötelezz a szoros barátságra az sem. Közlöd elfoglaltak vagytok, nagyszülők stb.

Egy próbát megér, már ha első látásra nem ellenszenves.

Sok szerencsét!

Írd meg mire jutottál.

Üdv: Nóra

2008. ápr. 11. 12:32
Nálunk a "földszinti bácsi" hasonló, én azt mondtam, hogy a gyerek fél idegen helyen. Nem tudom, elhitte-e, mert nem igazán néz ki félősnek a lányom, nem is az, de azóta nem hívja, csak a lépcsőházban barátkozik vele pár percet.
2008. ápr. 11. 12:30
Megbeszélném a nénivel... Egyébként a "szomszéd nénik" olyanok mint a nagyszülők. Ott mindent lehet. Lehet egy idő után azt veszek észre, hogy a gyereked jobban szeret ott lenni, mint otthon. Mert ugye könnyű napi 1-2 órában mindenhez jó képet vágni. Főleg igaz ez akkor, ha te nem hagysz mindent a gyerekre...
2008. ápr. 11. 12:29
Engem is áthívott annakidején, és unalmas Dörmögő Dömötör újsága volt... :) Bár ne engedett volna anyu, mondjuk egy másik program címén...
2008. ápr. 11. 12:28
Semmit, én igyekeznék jóképet vágni a dologhoz. Feltételezem, hogy a néni egyedül él és magányosnak érzi magát.
2008. ápr. 11. 12:26
Mit tennétek, ha a kisfiatokat a szomszéd néni állandóan hívogatja át, de ti nem akartok ilyen túl szoros barátságot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook