Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszéd kutyáját állandóan kiengedik fórum

Szomszéd kutyáját állandóan kiengedik (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 3. 15:57
barátkozzon velük a jónyavaja.bár állítólag érzik,hogy félek tőlük.
65. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63. - Jenna3)
2020. júl. 22. 19:36
Ez nagyon nagyon szuper! Látod, nincs gond a szomszédokkal. Nem tudták hogy ennyire félsz tőle, csak szólni kellett nekik. 😊 Én tuti élnék a lehetőséggel hogy barátkozzak, mert akár jót is tehetnd egy pozitív élmény, hogy leküzdjed részben vagy egészben ezt a félelmet.
64. New(l)
2020. júl. 22. 17:35
Na, szuper, végre egy kultúrált végkifejlet.
63. Jenna3
2020. júl. 22. 17:14
Es felajanlotta ha lesz kedvem baratkozzak meg vele, persze ugy hogy ok is ott vannak, es ha tenyleg lesz annyi batorsagom meg is teszem. Koszi mindenkinek a hozzaszolast.
62. Jenna3
2020. júl. 22. 17:13
Na ha itt vagytok akkor a válasz az volt, hogy nem tudtuk hogy ennyire felsz tole, oda fogunk figyelni es nem engedjuk kapun kivulre a kutyust eddig is csak a macskak utan engedtuk, de azert mert hagytuk hogy kergesse oket. Na akkor csak jo volt, hogy megis megbeszeltem vele. A macskak pedig az utca vegen tartozkodnak ami joval arebb van mint a mi hazunk.
61. 71ddaa07fa (válaszként erre: 60. - New(l))
2020. júl. 22. 16:35
Lehet addig nem mer kimenni a lakásból nehogy meglepetés érje. Vagy nem tudom. Én szívesen megnézném azt a kutyát. Aztán lehet, egy alkalommal a zsebemben hazacsempészném, ha jó fej. :)
60. New(l) (válaszként erre: 58. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 16:32
Én már azt sem értem, minek írogatni a szomszédnak, hogy sikerült - e megoldani a dolgot... Ez nem állapítható meg empirikus úton, vagy miért kell írásos megerősítés? Gondolom azért az látszik, ha egy nagytestű kutya kint flangál.
59. 71ddaa07fa (válaszként erre: 52. - Df1e1c376c)
2020. júl. 22. 16:31
Legalább is ritka az ilyen. A leírtakból lehet következtetni arra, hogy ez egy emberekhez szokott kutya, nem pedig olyan, akit azért tartanak, hogy a betolakodóktól védjen egy bizonyos területet.
58. 71ddaa07fa (válaszként erre: 55. - Jenna3)
2020. júl. 22. 16:28

Ha ők kint vannak pláne nem kell tartani tőle azt hiszem.

De kezd ez a fórum is egyre érthetetlenebb lenni számomra.

57. 71ddaa07fa (válaszként erre: 47. - Selena78)
2020. júl. 22. 16:27

Egyrészt, hogy megtudja nem minden idegen kutya annyira kretén, mint ahogy ő gondolja.


Illetve azért, mert nem jó, h valaki a szomszédaival rosszban van. Főleg nem egy ilyen pitiáner dolog miatt. Lehet valamikor a szomszéd segítségére lesz szüksége és várhatja, ha feljelenti.

56. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Df1e1c376c)
2020. júl. 22. 16:20
honnét tudnám,hogy békés vagy nem.az árokban hevert,mentem a járdán,utánam jött,hátulról a lábamba harapott.
55. Jenna3
2020. júl. 22. 16:12
Ugy ertsd hogy elzarja hogy utanuk meg mindig kijon, ha ok is kijonnek. Akkor nem jon ki ha ok is bent tartozkodnak.
54. R.Eszter (válaszként erre: 53. - Jenna3)
2020. júl. 22. 16:11
Ezt most nem értem. Azzal indítottad a fórumot, hogy 3 napja elzárja a szomszéd a kutyáit. Erre most megkérdezed tőle, hogy sikerült-e megoldani a problémát?
53. Jenna3
2020. júl. 22. 16:07
Most írtam újra a sok szóbeli beszélgetés után a szomszéd nőnek, teljesen normálisan hogy meg e tudták oldani a dolgot. Hát várom a reakciót.
52. df1e1c376c (válaszként erre: 37. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 16:04

Persze, hiszen még soha nem fordult elő a történelem során, és soha nem is fog, hogy egy mindig is békés kutya megharapott valakit.

Különben is egy olyan kutyáról beszélsz, akit nem is láttál.

51. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Leoborta)
2020. júl. 22. 15:46
én bementem az önkormányzathoz,négy kutya volt,kerítés meg nem.enni még nekik sem volt mit a kutyák a szatyrom után kapkodtak,a gyerekek meg féltek arra biciklizni.ár nap után eltűntek a kutyák,szerintem agyoncsapták.
2020. júl. 22. 15:26
Másik szomszédban egyszer volt egy bernáthegyi. Nagy szelíd maci. Mégsem akartam vele barátkozni. Elég volt ha egyet vakkantott, vagy feltámaszkodott a kerítésre. Már tele volt a gaytám. Nem akartam vele barátkozni!
49. Jenna3
2020. júl. 22. 14:56
Azért abban nem vagyok annyir abiztos hogy meghallgatták amit kérek minden csoda 3 napig tart, de ha kicsit is tekintettel lennének a másikra akkor remélem így marad. És így van azt sem értem azért, hogy ne harapjon meg egy kutya vagy épp kapun belül legyen tartva menjek barátkozni vele? Vagy azért ha éppen kiszökik ne legyen gond? Az más ha magamtól akarom ezt, de megint más ha kényszerből kéne megtennem.
48. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Jenna3)
2020. júl. 22. 14:27
ja a szomszédasszonnyal is játszani akart a kutya.hanyattesett,combnyaktörése lett,a barátságnak meg vége.
47. selena78 (válaszként erre: 36. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 14:26

Én meg téged nem értelek. Ok, hogy te barátkoznál a kutyával, de te te vagy. Ő meg más. Mi a csudáért kellene barátkoznia a szomszéd kutyájával, ha nem akar?


A szomszédnál viszont nem opció kérdése, hogy portán belül kell tartania a kutyáját.

46. tumbo2 (válaszként erre: 43. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 14:25
míg itt lakott egy férfi,minden reggel kiengedte a nagy kutyát.én meg álltam ott,mint egy hülye.mire rájöttem,hogy azért,hogy az utcán végezze a dolgát.
45. tumbo2
2020. júl. 22. 14:22
nálunk mindenki kutyabarát, a 3 éves kislány is,meg a lányom.én meg visítok.
44. tumbo2 (válaszként erre: 40. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 14:20
velem ne barátkozzon,én sem akarok vele.az unokaöcsém kutyáitólis félek,pedig állítólag nem bántanának.inkább ne próbáljuk ki.
43. 71ddaa07fa (válaszként erre: 42. - Leoborta)
2020. júl. 22. 14:18

Ezek a kis puncinyalók, sokkal inkább idegbetegek, mint a nagyestestű kutyák. Lehajolsz hozzájuk, hogy megsimogatod őket, máris az orrodba harapnak.


Persze, ha az a nagyobb kutya is tud bolond lenni, ha kölyök korától az volt a feladata, hogy éjszaka egy területet védjen, nappal pedig kennelbe gubbasztott.


De amelyiket a gazda naponta visz emberek és más kutyák közé, és foglalkozva van velük, csak hóbortból nem fognak támadni.

2020. júl. 22. 13:55
Kutya (plána nagytestű) nem való póráz s egyebek nélkül utcára. Kiszámíthatatlan. A szomszéd néni kis szelíd, cuki kutyája is vérengző vadállattá tud változni egy pillanata alatt, ha neki nem tetsző személy kerül a közelébe.
41. michelle.r (válaszként erre: 33. - Jenna3)
2020. júl. 22. 13:47

Már az első hozzászólásodból kiderült, hogy a kérésed meghallgattatott.


Ha abban nem, hogy mit tehetsz a félelmeid ellen, hogyan ne neveld bele a gyerekedbe is, miben tudunk segíteni?


🙃

2020. júl. 22. 13:24

Az én feleségem is eléggé tart a kutyáktól. Valamikor kislány korában megtámadta egy kutya. Mikor nekünk voltak, azokat is bevallása szerint félve etette, ha nem voltam otthon. Pedig két habókos, teljesen szelíd kutya volt.

Én terápiás céllal elkezdtem őt kutyakiállításokra hordani, hogy lássa nem kell minden kutyáról a rosszat feltételezni. Volt, hogy a gazda már odajött hozzánk és ő kérte meg a feleségemet, simogassa már meg a kutyát, mert szegény eb annyira szeretné.


Neked is ezt kellene, ismerkedni, barátkozni, kutyaharapást szőrével gyógyítani.

39. Sziszi69 (válaszként erre: 33. - Jenna3)
2020. júl. 22. 13:16
Teljesen igazad van.
38. Perla del Mar (válaszként erre: 33. - Jenna3)
2020. júl. 22. 13:11

Lakótelepen nőttem fel. Az akkori kutyám a napközisgyerekekkel játszótt,akiket délután kivittek a parkba meg a játszótérbe. mindennap várták , hogymenjünk sétálni. Így nőtt fel.

Egyszer egy játszótérből " elszabadult " kisgyerek kezdte el húzogatni a fülét, a farkát . Az gyerek után rohanó anya falfehér lett, de az én kutyám annyit se mindott,hogy " grö" . Mindent eltűrt.

Máskor meg az egyik kutyás neveletlen kislánya egrecérozta folyton egy akkor 6 éves jó nagy darab gyerek. Sikerült fellöknie a kutyámat és ráeenie. Percekig kellett a kutya műtött lábát maszírozni ,hogy rá tudjon állni. Másnap ügyeletre kellett és benn is fogták éjjelre is, mert gyomor hasnyál mirigy tájokon ütötte meg magát. Természtesen ezt is " szó nélkül" tűrte kutya, pedig ez az esés fájt neki nem kicsit!

Nálunk nem volt kisgyerek, csak úgy nőtt fel emberek között sétált, simogatták. Ahol saját kutya kap oda ott komoly nevelési gond van. Az én kutyámat idegen gyerekek " bántották" és még sem kapott oda.

37. 71ddaa07fa (válaszként erre: 34. - Df1e1c376c)
2020. júl. 22. 13:10

Azért ezeknek a kutyáknak igen jó az idegrendszerük, főleg, ha kint sétáltatják póráz és szájkosár nélkül. Feltehetőleg emberhez szokott.


Nem fog ész nélkül harapdálni. A gyerek pedig nem fog megijedni tőle, főleg, ha nekik is van kutyájuk, és nem hallja állandóan azt az anyukától, hogy ez a dög már megint kint van az úton.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook