Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga után illik valami apróságot adni a konzulensnek, ha ő prof. és a tanszékvezető is? fórum

Államvizsga után illik valami apróságot adni a konzulensnek, ha ő prof. és a tanszékvezető is? (beszélgetős fórum)

1 2
48. frollo
2009. júl. 6. 14:09
Mi közösen adtunk egy nagyobb ajándékot, szerintem illene.
47. 7939578846 (válaszként erre: 40. - Klarika5)
2009. júl. 3. 15:57
az opponens részéről szerintem elég nagy köcs..ség,ha negatív irányba "opponálja"...én még ilyet olyat szerencsére nem hallottam!:)
46. c20c593f1c (válaszként erre: 45. - C20c593f1c)
2009. jún. 29. 20:03

mondd - persze 2 d


Illetve nehogy azt gondolja, hogy pénz van benne.

45. c20c593f1c (válaszként erre: 44. - Sznebk2)
2009. jún. 29. 20:02
Én azt gondolom, hogy vegyél neki 2 nagyon - nagyon jó helyre színházjegyet. Tedd egy borítékba egy szép verssel, és add át neki, hogy gondoljon Rád olyan szeretettel a darab alatt, mint ahogyan ezt Te adtad neki. Amikor odaadod, még mielőtt megnézi, mond, hogy jegyek vannak benne, nehogy félreértse. Ha neki nincs kedve elmenni, oda tudja adni valakinek.
44. Sznebk2 (válaszként erre: 42. - C20c593f1c)
2009. jún. 29. 19:08

60-70 közötti, családos, a veje is elismert tanár az egyetemen. Gazdasági és Társadalomtudományi Karon, HR-es lettem.

Köszönöm a válaszokat. Most már nem titok, hogy ő volt a konzulensem, utólag már nem. Így nem is kell titokban megköszönni. Szerencsére.:):):)

De komolyan: azt hiszem, valami apróságot még is megérdemelne.

2009. jún. 29. 14:47

Persze, h illik!

Én egy hollóházi porcelán bonboniert vettem a konzulensemnek (nő)

Sokat segített, megérdemelte.

42. c20c593f1c (válaszként erre: 41. - C20c593f1c)
2009. jún. 29. 14:36
Mennyi idős, családos-e. Adnék ötleteket, egyszerű ajándékra.
41. c20c593f1c (válaszként erre: 1. - Sznebk2)
2009. jún. 29. 14:34
Milyen szakon végeztél?
40. klarika5 (válaszként erre: 39. - 1eb84e4bad)
2009. jún. 29. 13:16
Lehet, hogy nem rajta múlott:) Hiszen nálunk volt egy opponens, aki szintén elolvasta a dogát és kettőnk jegyéből jött össze a dolgozat minősítése, majd egy 3 tagú bizottság előtt a védés, amire szintén jegyet kapott a jelölt. S e kettő összege adta a végső érdemjegyet. Lehet, hogy ő valóban jelest javasolt, de meg kellett hajolnia. Vagy nem így volt?
2009. jún. 29. 11:40

Szerintem illik, de én nem adtam! mert az enyém nagoyn geci volt. Előtte azt mondta 5öst ad, aztán kiderült az államvizsgán, hogy csak 4-est adott a szakdogára.

Szóval illik. :-)

2009. jún. 29. 06:57
Anno én vettem ajándékot a konzulens tanáromnak, igaz ő nem volt benne az államvizsga bizottságban, és még csak prof sem volt. Viszont rengeteget segített, és nagyon kedves/normális, stb volt. Államvizsga után nekünk volt egy buli, ahová meghívtuk a tanárokat is, és én ott adtam neki át egy üveg finom, minőségi bort. De nem csak én, hanem aki úgy érezte, szintén adott. Vannak olyan tanárok, akik kiteszik értünk a lelküket is, és biztosan fognak ránk emlékezni x év múlva is, ők mindenképpen megérdemelnek egy kis apró figyelmességet.
2009. jún. 29. 06:55

Szerintem is illik adni vmit, ha tényleg odafigyelt és a segítségedre volt.

Én is adtam és nem bántam meg.

36. Bcicus
2009. jún. 29. 03:55
Szerintem illik ilyenkor venni valamit.
35. Cepheus (válaszként erre: 1. - Sznebk2)
2009. jún. 29. 02:51
Szerintem nem kell, kivéve, ha Te érzed szükségét annak, hogy valamivel megajándékozd.
34. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:09

:) Szerinted érdekel, hogy ki fog rá emlékezni, és ki nem? Ugyan már! A konzulensem biztosan, mert 5-ös szakdolgozati minősítésű TDK dolgozat lett belőle. Ennyi....

Ha annyira azt szerettem volna, hogy emlékezzenek rám (mondjuk szegény Terike néniék biztosan fognak örökké , de azok másért, nem a dogám miatt :))) ), akkor arra mentem volna, hogy publikáljak...

2009. jún. 29. 00:07
Nálunk november elején le kellett adni a témákat a tsz.vezetőnek, kiírták a tanszék előtti hírdetőre, és vállalkoztak a hallgatók.Egy lehetett "szabadon választott..." a tanárral való egyeztetás alapján, de csak indokolt esetben.:)
32. klarika5 (válaszként erre: 30. - Ti-mici)
2009. jún. 29. 00:04
Tanárfüggő. Valóban van, aki el sem olvassa a dolgozatot. Volt nálunk olyan eset, hogy a dogákba belenéző elnök vette észre, hogy két hallgató teljesen egyforma dolgozatot adott be. Felfüggesztették a vizsgát...akkor írták elő, hogy egy tanárhoz, egy témára, egy hallgató jelentkezhet csak be, kivéve az olyan témát, ahol különféle vizsgálatokat végeznek, kutatnak-matatnak pl különböző helyszíneken.
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - Klarika5)
2009. jún. 29. 00:02

Látod, nálunk nem a tanár adja a témát, hanem a diák talál ki magának, lohol szakirodalom után, és ő keres konzulenst is magának!

Miután kitaláltuk, hogy mi a témánk, el kellett fogadtatni 2 felelőssel (ők tanították a suliban a statisztikát, és a kutatást), jól alá kellett támasztani, hogy miért ezt a témát választottam, mennyire kutatható, szakmán belül mennyire jelentős a téma, hipotéziseket felállítani a témával kapcsolatban, és ki milyen kutatási módszert választott magának (interjú, skála, kérdőív, stb.), azt is bemutatni. Ha ezek alapján elfogadták, akkor lehetett nekiszaladni a dolognak élesben is.

Ha lerágott csont volt a témája vkinek, el se fogadták! Visszadobták már az elején, így kezdhette előről az egészet!

2009. jún. 28. 23:57

akkor nagyon jo ha enyire komolyan veszik...vagyis annak tunik...es h ugyanazt a temat nem csinalhatja mas es hogy csak emlitest tehet...hat majd talan nezz be arra jovore vagy utana...ki fog emlekezni, foleg ha el sem olvassak, hogy az a te dolgozatod volt vagy nem...es hogy csak megemlitette vagy picit atirva megoldotta...egyszer meg mugyis kifogynak a temabol es ujrakell kezdjek...

sok minden erdekes folyik a nagy vilagban miert lenne egy egyetem kivetel?

2009. jún. 28. 23:53
Engem egyébként a frász tört ki a szakdogáktól.Az ember dolgozik mondjuk 34 éven át, minden évben vállalnia kell 8 szakdolgozót-legalább ennyi témát kell kiírni.Hogy tud egy tanár mindig újabb és újabb támát, problémát kiagyalni, hiszen ha nem járatos a dolgokban, akkor nem tud kompetensen irányítani, tanácsot adni?Ha meg ismert témát ad évről-évre, akkor a könyökén jön ki,amit a hallgató ír, hiszen nem éri meglepetés az irodalmakat illetően. A nappalin egyébként egy huncut fillér nem jár a dolgozatok patronálásáért. Három konzultáció kötelező-ami persze jó dogához nem elegendő.
2009. jún. 28. 23:53
szerintem sem szükséges,bár ha nagyon úgy "diktálja" a szíved,akkor olyan körülmények között "adj neki hálát",h arról mások ne szerezzenek tudomást...főleg,ha egyszerű emberről van szó,mint ahogy írtad!:))
2009. jún. 28. 23:47
Igen, nálunk is volt az egyetemen olyan sz.gép-program, hogyha az adatbázisukban szerepel egy szöveg, kulcsszavak, vagy az interneten, akkor felismeri a másolást, és élből elutasítják. Ezért kellett cd-n is beadni. Elég komolyan vették.
26. Sznebk2 (válaszként erre: 24. - 91d4989ab9)
2009. jún. 28. 23:45
:o)
25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 23:45

Erőteljesen kétlem, hogy másnak odaadná a dolgozatomat. Meglehetősen maximalista nőről van szó, mindemellett pedig még az összeollózást se tűrték nálunk. Évfolyamtársam azért tiltották el a védéstől, mert miközben olvasták át a dogáját, észrevették, hogy szó szerint kimásolt az egyik szakirodalmából pár mondatot, és mivel nem tett idézőjelet, így azt mondták rá, hogy lopott dolgozat... Erről ennyit! Amúgy meg bárki hozzáférhet a dogáinkhoz a fősuli könyvtárában...

Sokra megy vele... Mégegyszer úgysem tudja kutatni azt a témát, amit én kutattam! Max. más részét, de ahhoz nem nagyon tudja felhasználni a dogámat, esetleg csak említőlegesen a statisztikai részét! Ahoz meg egészségére!

2009. jún. 28. 23:43
a környezetemben amugy senki nem adott, se évfolyamtársak se családtag, mindenki örült hogy nem kell többet a sulifelé nézni sem:DD
23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Sznebk2)
2009. jún. 28. 23:42
ha titok akkor semmiképpen ne hozd ezzel kellemetlen helyzetbe
22. ti-mici (válaszként erre: 20. - Sznebk2)
2009. jún. 28. 23:41

hat szep kis story...nalunk si volt par ilyen de meg olyan is hogy a konzulensnek nem tetszett vegul a tema amit kiadott es egy hettel dolgozatleadas elott valtoztatta meg a kollegam temajat...


nah de ha azt mondta h megtisztelned meg h tarsd titokban tuti nem var el semmi...igy csak rajtad all h adsz vagy nem...

szerintem meg mindig felesleges...

21. ti-mici (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2009. jún. 28. 23:37

akkor super konzulensed volt...jo hogy ideje is volt...nalunk...erre nincs ido se kedv...a suliba alig lehetett oket elkapni, ugyh maradt az email...

amugy meg atlagban el se olvassak a dolgozatokat...felteve ha epp nincs mas dolguk, vagy keves a vegzos vagy irto izgi a temaja...es az egy egy ilyen peldany mondom azert jo hogy mas isminek odaadja h szepen lemasolja...vagy meg tartja par evig aztan kuka...

es ha azt hiszitek hulyeseg...hat sajna nem az...

2009. jún. 28. 23:36
Nekem nagyon kacifántos volt az egész. Választottam témát. Akkor kaptam egy rémes nőt, nem volt szimpi, talán én sem neki. 18ezer forint büntetést kellett befizetnem, mert nem volt hajlandó az indexemet aláírni. Amikor adott időpontot, megváratott 2 órát és közölte, hogy azért ad hármast, mert vagy találkozunk, vagy nem. Vagy témát váltok, vagy konzulenst. A szakdoga beadása előtt 2 hónappal. És már egy csomó munkám benne volt, amit egyedül szültem. Ezért panaszt tettem, illetve segítséget kértem a t.székvezetőtől, hogy mit javasol, mert el vagyok keseredve. Megkérdezte mi a témám, elkezdte kérdezni, mire jutottam egyedül és azt mondta, hogy megtisztelném azzal, ha ő lehetne a konzulensem, de tartsam titokban amennyire lehet, mert ő már nem vállal senkit. Hát így volt.
2009. jún. 28. 23:35

Én nem adtam semmit, de nem is segített semmit. Másoddiplomás voltam. Magam választottam a témát, nagyon nem is értett hozzá, megírtam, postára adtam, leosztályozta.Úgy éreztem, ezért nincs mit ajándékozni, bár kedves tanár volt az előadásokon.

Ha én voltam konzulens, akkor vegyesen kaptam: a szál virágtól, az édességcsomagig, a cserepes zöldségig,a könyvig, de legtöbbször az nem adott, akivel sokat dolgoztunk együtt. Talán éppen ezért? Nem vártam el soha-egyébként.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook