Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga után illik valami apróságot adni a konzulensnek, ha ő prof. és a tanszékvezető is? fórum

Államvizsga után illik valami apróságot adni a konzulensnek, ha ő prof. és a tanszékvezető is? (beszélgetős fórum)

1 2
18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 23:32
Ja, és én voltam a konzulensem lakásán is, volt, amikor csak otthon volt ideje segíteni. Én láttam, hogy nem az iratmegsemmisítőben végezték az előző szépen beköttetett, kapott dolgozatok sem....
17. ti-mici (válaszként erre: 10. - Sznebk2)
2009. jún. 28. 23:30

en is most vegeztem...a mienk a legnepszerubb egyetem, eljen a kozgaz!


nagyon sokan jonnek mennek es intezik a dolgokat hogy meglegyen a diplomajuk...de a tanarok felteve ha nem penzt kapnak, nem hiszem hogy ertekelnek az ajandekokat es csinalnank veluk valamit, mondom a diplomakat is ellokik!!! vagy olyan helyre taroljak amirol megfeletkeznek...amugy meg ok kapnak jutalekot, nem is keveset, minden diak utan aki naluk csinalta a dolgozatat...

es igen ott a masik is lehet majd egyesek ferre ertik foleg ilyen jo jegynel...

legy egyszeruen kedves aranyos es halas!!!

ezt majd o is tuti jobban ertekelne :)

2009. jún. 28. 23:30

Ez konzulens függő. Tudom kapnak érte pár ezer Ftot, hogy elvállalják a konzulensi teendőket, de ezért sok-sok időt kell rááldozni.

dolgozatot elolvasni, konzultációs időt adni, főleg mikor nem egy városban lakik a tanár a diák és az iskola is más városban van.

A mi évfolyamunkban volt olyan konzulens aki elfogadta, volt aki nem, de volt olyan aki el is várta.

De senki sem a jobb jegyért tette.

Én egy kis apróságot adtam, egy kis disztárgyat, de akkor már meg volt az érdemjegyem.

15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 23:29

Nme 1 évfolyam adta. Nekem, és 1 másik évfolyamtársamnak volt a konzulense. Így 2-en adtuk.

Nálunk a konzulenset nem a suli rendelte ki, hanem mi kértünk fel arra megfelelő embereket, hogy legyenek a konzulenseink! Ők, a szabadidejüket áldozták fel azért, hogy nekünk segítsenek! Az én konzulensem pont ezért vállalt csak 2-őnket, mert azt mondta, hogy ennyire van ideje, ennyire tud úgy odafigyelni, hogy minőségi TDK/ szakdolgozatok készüljenek. Ők ezért nem kaptak külön pénzt, viszont a szakmai előrelépésükhöz fontos az ilyen jellegű munka is.

2009. jún. 28. 23:29
Köszönöm szépen! Akkor azt hiszem őt sem hozom zavarba, majd a diplomaosztón odamegyek és elmondom neki, hogy örülök, hogy olyan szakmai tanácsokkal is ellátott, ami nem lett volna kötelessége és hasznosítani tudom a munkámban. Tényleg így van amúgy.
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Sznebk2)
2009. jún. 28. 23:28

ha kellemetlennek érzed és itt gondolkozol ezen, akkor inkább ne adj, ha egyszerű a tanár, még lehet hogy zavarban is hoznád vele...


mindig azt kell tenni ami az egyszerűbb, ne agyalj ezen örülj hogy tul vagy az egészen:DDDD

2009. jún. 28. 23:27
igen, pl egy üveg jó bor.
2009. jún. 28. 23:26

nah meg ha tanszekvezeto is...akkor hidd el epp elegen jarnak be masok hozza s visznek s beszelnek vele stb...ugyh adnak masok helyetted is ;)


mostmar befejezted, megkaptad a jegyed...mostmar mind1 hogy viszel vagy nem ez mar megvan...


de a sima koszonet is epp eleg!

10. Sznebk2 (válaszként erre: 8. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 23:25
Lehet, hogy igazad van. Előre eszembe sem jutott, hogy adjak valamit, hiszen miért is? De így, utólag, amikor beszélgettem a többiekkel és mesélték milyenek az ő konzulensei, hát én egy gyöngyszemet kaptam. Ezért az utólagos hála. Bár attól is félek, hogy mások félreértik, hiszen jó jegyem lett. Nem tudom. Ezért vagyok kíváncsi pro és kontra.
2009. jún. 28. 23:24

szerintem nem kell! de ha te ugy érzed hogy szeretnél, akkor lehet:)


hogyan? bemész hozzá és megmondod hogy szeretnéd megköszönni a segitségét:) bár szerintem ezt még ajándék nélkül is megteheted

2009. jún. 28. 23:22

hat ha ferfi es egyszeru...akkor szerintem nem is bar el semmit


egy mosolygos tiszta szivbol jovo koszonettel szerintem nagyon is beerne es attol lenne a legboldogabb ha latja hogy sikerult egy nagyon jo diakot faragnia...


hidd el sok helyen ugy van, aki megy es ad valamit az majd jol is vegzi...persze most egy nagyon jo tanulot nem fognak megbuktatni...de legalabb egy olyan jo jegyet kap majd az aki amugy sehol semmi de kis figyelmesseget visz...

7. Sznebk2 (válaszként erre: 5. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 23:18
Már végeztem. Ötösre vizsgáztam. Ehhez semmi köze annak,hogy a tehetős előnyben lenne. De mivel nem tudom, hogy illik-e, ezért kérdezem.
2009. jún. 28. 23:17
Ja, elfelejtettem, férfi és elég egyszerű ember.
2009. jún. 28. 23:17

amugy meg mi az hogy kell meg illik?!


eleget kapnak ok az allamtol...es ha ilyen olyan ajandekokkal folytatjuk es elkenyeztetjuk az uj kis fiatal tanarokat mikor szunik meg a korrupcio es a elonyben reszesites?! soha!!! mert egy ido utan megszokjak es majd mindenkitol elvarjak hogy adjon, de sokan vannak azok akiknek nincs honnan nincs mibol, es akkor ok startbol levannak szarva es rossz jegyet kapnak?!

azert ez se tiszteseges...

4. ti-mici (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2009. jún. 28. 23:15

ha egy evfolyam adja az ok...

de kebzeld mar el mi lesz ha mindenkitol kap egy noveny egy vazat egy igy egy ugy?


amugy meg a szepen bekotettet dologzatrol anyit hogy, vagy ellokik, vagy beteszik abba a papir felvago gepbe majd eltuzelik, vagy ha tenyleg jo volt megtarjak jovore odaadjak masnak hogy szepen lemasolja...


ugyhogy ilyesmire ne koltsetek mert tok felesleges!!!


es a tanaroknak is eleg van mar a sok gagyi ajandekbol...ok is csak egy normal lakasban laknak ahol a sok ajandektol mar valoszinu nem fernek :D

2009. jún. 28. 23:12

szia

en is most allamvizsgazok...es hidd el epp eleg penzt kapnak ok mar azert az allamtol sulitol plusz a nem kis fizetese foleg ha enyi titulusa van...ha feltetlen adni szeretnel vmit akkor pl viragot es kesz ha ferfi akkor...nem is tudom...szintem valami pici figyelmesseget...

de szerintem tok felesleges!

ez a munkajuk!

es a jo jegy meg minden a te erdemed, nem o irta meg helyetted es adta elo a dolgokat...csak besegitett, ami a munkajahoz tartozik

amugy meg nem tudom volt e nalatok bankett...oda o is megvolt vagy lesz hivva egyutt buliztok majd es azt is ti fizetitek a tanaronak...nem tudom mi kene meg tobb...

2009. jún. 28. 23:12

Mindenképpen! Mégha nem is ilyen magas a titulusa, akkor is illik a konzulensnek adni vmi ajándékot, elvégre bőven eleget segített.

Az én konzulensem 1 szép (hatalmas) szobanövényt kapott tőlünk annó. Ő 1 fiatal nő volt. Sztem mindenképpen vmi személyre szabott dolgot adj neki!

Ja, és illik adni 1 példányt a szakdolgozatodból is (aminél konzulens volt). Szépen beköttetve, stb.

2009. jún. 28. 23:07
Most volt az államvizsgám, nagyon jó lett és hálás vagyok a konzulensemnek, aki az egyetem professzora és egyben a tanszékvezető is. Valahogy tudtára szeretném adni, hogy sok mindenre megtanított, de nem tudom, mi illik, hogyan tegyem. Vagy nem kell semmi? Elég neki az én eredményem? Mi a véleményetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook