Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Államvizsga terhesen? fórum

Államvizsga terhesen? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 28. 15:31
Szia! Én úgy kezdtem a főiskolát, hogy egy egyves volt otthon addig apával. A stressz miatt az első félévben megváltozott a tej íze, a kicsi magától lemondott a szopizásról 16 hónaposan. Fél évre rá megint várandós lettem, a harmadik és negyedik félévet így csináltam végig. A negyedik félév közepén született a második babó, az órákra nem tudtam bejárni, a vizsgaidőszaknak meg inkább a végét választottam. De a tanárok nagyon segítőkészen álltak hozzá.
25. kszb (válaszként erre: 24. - Babyyy)
2013. máj. 20. 14:23
mint én az exemmel :)))) csak nálatok inkább baba, mint az legyen a vége, mint nálunk :) Exem is akarta volna már 23-24 éves korunkban, csak én nem.... de mire is! Ő egyetemista volt, én meg akkor kezdtem a fősulit.....
24. babyyy
2013. máj. 20. 11:56
Teljesen egyetértek veled. Nem szabad erőltetni. Habar az en párom mar 3 evvel ezelőtt is mondogatta a gyerek témát, de akkor meg én nem akartam :)
23. kszb (válaszként erre: 22. - Babyyy)
2013. máj. 20. 11:46
:) hát, az öregedéssel rohan az élet, az tény :) Mi akkor szakítottunk az exemmel, ezért tolódott el a gyerekvállalás :) Ha akkor együtt maradunk, biztosan anyuka lennék már :) De nem bántam meg tényleg, h így alakult. Úgy érzem, h sokat értem is, sok mindent totál másképpen látok, és abba a kapcsolatba is kár lett volna egy gyerek... A mostaniban meg párom érzi magát éretlennek hozzá még:) Én meg nem akarok rafkózni sem, meg erőltetni sem :) Mindennek eljön az ideje :)
22. babyyy
2013. máj. 20. 11:33
Természetesen mindenki máshogy gondolja. Kinek mit dob a gép. Van olyan ismerősöm aki 40 éves korára tendálja a gyerek szülést, es olyan is aki mar 26 évesen szült. Én nem szeretnem sokáig húzni, szeretnek viszonylag fiatal anyuka lenni. :o) de egyáltalán nem ítélem el azokat, akik későbbre tervezik. Ha nem rohanna ennyire gyorsan az idö, én is biztos várnék meg. De sajnos pikk pakk megoregszunk :D
21. kszb (válaszként erre: 20. - Babyyy)
2013. máj. 20. 10:49
értem :) Én is annyi voltam, amikor államvizsgáztam :) Akkoriban én is úgy terveztem, h hamarosan jöhet a bébi.... de az élet közbe szólt. És, h őszinte legyek, nem bántam meg :)
20. babyyy
2013. máj. 20. 00:30
Áá, nem vagyok mar annyira fiatal sem sajnos :) ez levelező szak, dolgoztam is mar, nem vagyok pályakezdő. Pedig jo volna. De ha ennyire érdekel 28 vagyok. Nem akarok tul sokat várni már :(
19. kszb (válaszként erre: 18. - Babyyy)
2013. máj. 20. 00:20

no erre voltam kíváncsi, mert vhogy éreztem, h ilyesmi válasz jön :)

Sztem nem vagy lekésve semmiről, és azt se feledd, h ha ennyire már most ráfeszülsz, megnehezíted a baba fogantatását is! Mérlegelj! Ahhoz, h GYES jogosultságod legyen, ahhoz is kell min. 1/2 év munkaviszony... Még előtted az államvizsga is, és a páylakezdés is.... Gondold ezt végig! Azon az egy éven már tényleg nem múlik! :)

18. babyyy
2013. máj. 20. 00:17

Kedves kszb!

Nálad fiatalabb vagyok, de mégis sürgetőnek érzem a dolgot...ez van sajnos :(

17. babyyy
2013. máj. 20. 00:12
Jövő május (vagy lehet, hogy június eleje)
2013. máj. 20. 00:11
Mikor lesz az államvizsga?
15. kszb (válaszként erre: 13. - Babyyy)
2013. máj. 20. 00:11

nem tudom, h hány éves vagy, mert ezek szerint nem akarod elárulni, csak azt, h sürgős lenne már az a baba.

Én 35 leszek idén, és nme igazán érzem, h ennyire sürgetne az idő.... és még nekem sincs gyerekem....

2013. máj. 20. 00:10

Ezek szerint nem mondtam hülyeséget:

[link]

[link]

13. babyyy
2013. máj. 20. 00:08
Hát, az az igazság, hogy nem pár hónapról van szó, ha úgy vesszük...mert ha még idén elkezdünk próbálkozni és pocakkal megyek vizsgázni, akkor jövőre már szülhetek (tegyük fel minden úgy alakult, ahogy terveztük). De ha várok jövő évig (májusig vagy júniusig), akkor legkorábban 2015-ben szülhetek :( És azért nem mindegy, hogy 2014 vagy 2015. Nekem legalább is.
2013. máj. 20. 00:01
Az én véleményem is,hogy akkor az a pár hónap már nem mindegy?nem értek hozzá,de nem tudom elképzelni,h jót tenne a stressz neki. köztudott, h a gyerekek megéreznek mindent,és szerintem ez már a pocakban is így van.
11. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Babyyy)
2013. máj. 19. 23:57

Én a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nagyon de nagyon nehéz. Csak ezt tudom mondani sajnos.

Ezt neked kell tudnod, hogy bírsz e még várni pár hetet. Szerintem már nem azon a pár héten múlik, nem?

10. babyyy
2013. máj. 19. 23:55

Még nem vagyok várandós. Hát igen, ilyesmi is benne van a pakliban sajnos :( Sokan jókat mesélnek, de mások meg óvva intenek...

Az a baj, hogy már így is kicsit sokáig húztam a gyerekvállalást :(

2013. máj. 19. 23:53

Még nem vársz babát?

Megmondom őszintén, hogy szerintem ha még nem vársz babát akkor várj még pár hónapot. Bár én nem vagyok már pocakos, de fősulira jártam mikor pocakos lettem és sajnos veszélyeztett terhesség miatt feküdnöm kellett. Emiatt persze évet kellett halasztanom, vagyis áttettek passzívra és most nyögöm az utcsó félévet gyerkőc mellett, de nagyon de nagyon nehéz.

Egyébként ha babát vársz már, akkor nem kell kétségbe esni, meg lehet csinálni, nem erről van szó, de az én véleményem az, hogy jobb ha még vársz picit ha nem vagy várandós.

8. kszb (válaszként erre: 7. - Babyyy)
2013. máj. 19. 23:52
ha nem titok, elárulod, h hány éves vagy? Csak mert, h azt írod, lassan kicsúszol az időből.... kíváncsivá tettél...
2013. máj. 19. 23:43
Szeretnék már babát, kicsúszok lassan az időből sajnos...csak hát nagyon kemény sulis évek állnak mögöttem és sajnálnám, ha pont nem sikerülne az államvizsga emiatt!
2013. máj. 19. 23:37
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!!! Írjatok még, nagyon hezitálok, de jókat írtok és ennek örülök! :))
2013. máj. 19. 23:34
Anyukám velem államvizsgázott, kevesebb, mint egy hónapra a születésem előtt. Átment és én sem lettem teljesen degenerált. Szerintem, ha nők százai végig mennek ezen az úton, neked is sikerülni fog. Az államvizsga sem stresszesebb, mint más tisztességes vizsgaidőszak, nem beszélve a hétköznapi élet kihívásairól.;)
2013. máj. 19. 23:32

Én decemberben estem tehetbe, és júniusban tettem dupla szakmunkásvizsgát.

Nem volt gázos. Lehet tanulni, de nem kell stresszelni.

3. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - Babyyy)
2013. máj. 19. 23:27
23. hétben államvizsgáztam le. Kicsit nehezített körülmény volt az, hogy előtte 600 kilométereket ingáztam. Ha tervezni lehet, akkor mindenképp a 12. hét után essen az államvizsga, mert azért a 12. hétig az emberlánya esik le a lábáról az álmosságtól, no meg a többi nyűgről nem is beszéltem. Viszont amikor ott álltam kerekded hassal és az államvizsga témájáról motyorogtam, már nem volt bennem izgalom:) Különben dehogy okozhat bajt egy kis babának:) Előre is kívánok jó munkát és azt követő sikert hozzá!
2. kszb (válaszként erre: 1. - Babyyy)
2013. máj. 19. 23:27

volt évfolyamtársam véletlenül lett terhes 3. évben a fősulin. Férjnél volt, baba maradt. Az első félévi vizsgaidőszakot kb olyan idős terhesen (vagy talán annyi se) csinálta végig, mint ahogy te tervezed az államvizsgádat! A második félévit pedig már nagy pocakkal (agusztusban szült)!

Megcsinálta egy szó nélkül, uv nélkül.

Szóval, ne parázz! Meg lehet csinálni! :) hajrá!!! :)

2013. máj. 19. 23:21
Azoktól várnék tapasztalatokat, történeteket, akik várandósan csinálták meg az államvizsgát. Lehet pocakosan tanulni? Úgy tervezem, hogy a kritikus 12. hét után essen az államvizsga, de kicsit félek a rosszullétektől, nem tudom vajon fel lehet-e így készülni a vizsgára. A másik ami érdekelne, hogy az izgalom okozhat bajt a babának vagy ez azért még nem? Nektek hogy sikerült? Minden érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook